DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #911559  autor: Arturs
 17 lut 2017, 13:22
Witam.

Wybieram nowy abonament w orange no i przy okazji jestem skłonny do wyboru nowego telefonu. Na ten moment posiadam Xperia Z3 compact, telefon posiadam od dwóch lat (w tym czasie jedne oddanie na gwarancję - wymiana na nowy, jakieś pół roku temu) i jestem z niego mega zadowolony. Śmiga, gra i huczy, to był pierwszy mój telefon z wyższej półki, dobrany dzięki pomocy ludzi z tego forum, zatem proszę o pomoc ponownie, by nowy mógł godnie zastąpić z3 compact i służyć mi długi czas ;) Domyślam się, że w tym rozmiarze o telefon klasę wyższą ciężko, dlatego z bólem serca dam radę się namówić na telefon większych gabarytów, tylko proszę żeby to nie było wielkości tableta :)

W telefonie na czym mi zależy? W sumie na wszystkim i na niczym, lubię sobie posłuchać muzyki na słuchawkach, w sumie sporo przesiaduje na internecie, telefonów kilka w ciągu dnia, sms też się zdarza. Bardzo fajnie jakby aparat robił bardzo dobre zdjęcia, zarówno z tyłu jak i z przodu (tutaj do Z3 mogłem przyczepić się jedynie o jakość zdjęć z przedniego aparatu, tylni jak na moje oko robił całkiem ładne zdjęcia). Jakieś bajery - mogą być, np cieszyła mnie w xperii wodoszczelność, ale nie jest to przymusowa sprawa. Jedna sprawa - odpadają telefony linii Huawei. Po prostu nie, nie mam przekonania, obchodziłem się z P9 i choć wiem, że jest naprawdę dobrym telefonem, to po prostu mnie nie przekonuje.

Na ten moment przy moim abonamencie (wywalczonym w DUK) proponują mi:
-S7 ( 49zł rata miesięczna na 30 mies)
-S7 Edge (73zł rata miesięczna na 30 mies)
-Xperia XZ (40zł rata miesięczna na 30 mies)

Czy są jeszcze jakieś telefony godne polecenia z wyższej półki w orange? Interesował mnie również Samsung A5 (2017r.) ale niestety nie posiadają na stanie :/. Który z tych telefonów wybrać patrząc między innymi na opłata -> użytkowanie? Czy warto jeszcze dopytać się o jakiś inny model?

Z góry dziękuje wam za pomoc ;)
 #911625  autor: vonski
 17 lut 2017, 18:02
Bo po prostu jest z nich najlepszy. Edge to w sumie to samo tylko większe i z pogiętymi bokami, co nie wszystkim pasuje (np dla mnie to nieporozumienie).

Tapatalk @ Xperia Z3 Tablet
 #911704  autor: piotrzet
 18 lut 2017, 09:29
Jakoś drogo te telefony i 30 rat trochę bez sensu. Jaki masz abonament i co w nim masz? Co do wyboru tutaj to moim zdaniem XZ ładniejszy wygląd, nie palcuje się tak brak problemów z wybuchającymi bateriami i płynnościa, bardzo dobry aparat i kamera przednia szybkie atualizacje systemu sony ma od 2 miesięcy androida 7.0 a S7 jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie podobno ma być dopiero w drugiej połowie roku

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #911713  autor: Eragon
 18 lut 2017, 11:34
Mega stronniczy.
Ładniejszy wygląd? Eeeeeee
Wybuchające baterie? Eeeeeeeee
Płynność? Wiem że to Samsung ale nie przesadzajmy.
Aktualizacja? Tak, zmiana numerka im się udała. Ale o wprowadzeniu poważniejszych zmian, to możesz u siebie pomarzyć:
http://www.dobreprogramy.pl/Vulkan-API- ... 79154.html

Ps. I S7 ma Andka 7.0. Aparaty mniej więcej na tych samych poziomach.

:smt006
 #911717  autor: Arturs
 18 lut 2017, 12:03
30 rat ma bardzo duży sens, przy 24 dopłata za telefon wynosi blisko 700zł + zwiększona rata = 0 opłacalności. Inna sprawa 49 zł rata za s7 nie wydaje mi się wysoką patrząc jaką cenę osiąga ten telefon np na allegro. Abo - 22 zł, OOE.

Czytam sporo negatywnych komentarzy nt. S7. Większość z nich to bzdury wyssane z palca, czy faktycznie temu telefonowi daleko do idealności, jest bardzo awaryjny i wgl odpada w przedbiegach? Jakie są jakie główne wady/zalety? Tak samo pytanie jak spisuje się aparat w porównaniu do np Z3 compact (w zetce tylni wg mnie był świetny, przedni bieda).

Może jest jakiś inny telefon, podobny cenowo do 3 wymienionych, który jest lepszy? Chętnie dopytam w orange jaka byłaby cena i czy wgl byłaby możliwość.
 #911743  autor: Symulant
 18 lut 2017, 13:59
@Arturs
S7 to jeden z najlepszych smartfonów na rynku. Z tych, które wymieniłeś wg mnie to optymalny wybór. Aparat ma bardzo dobry, przez wielu uważany za najlepszy na rynku. W tej kategorii cenowej płynność działania w każdym jednym smartfonie będzie na najwyższym poziomie a wszelkie odstępstwa będą ledwo zauważalne.
W S7 stosunkowo niewielki rozmiar sprawia, że bardzo dobrze leży w dłoni w odróżnieniu od Edge.
 #911751  autor: zielony71
 18 lut 2017, 15:03
Narzekania na S7 prawdopodobnie wynikają z jego ceny. Jak ktoś wydaje 2,5 tyś na telefon w sklepie, to spodziewa się, że telefon będzie robił kawę, a może nawet loda :-D A tu nic z tych rzeczy;-)
 #911876  autor: Arturs
 19 lut 2017, 15:36
Już jestem prawie przekonany do tej S7, jeszcze ostatnie pytanie -

HTC10
LG G5
iPhone 6S
iPhone SE 16gb
iPhone 7 32gb

Czy któryś z tych telefonów równa się z S7/jest lepszy (dużo?)? Szczerze nigdy nie miałem ajfona, zazwyczaj kojarzył mi się źle, ale jeśli cenowo byłby podobny, a parametry miał dużo lepsze to byłbym w stanie się zastanowić.
 #911878  autor: Eragon
 19 lut 2017, 15:40
iPhone i dużo lepsze parametry? Nie w tym życiu.

HTC10 niby sie równa... może minimalnie gorszy aparat, ale zyskuje na innych cechach. Lub traci.
iPhone 7 ma gorszy aparat od S7, ale za to system.
Serio, weź jednak S7 i sumarycznie zyskasz najwiecej.

:smt006