DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 47 z 51
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51
 #906934  autor: reboot
 24 sty 2017, 16:57
Zarówno 15% za doładowanie z FB jak i 10za5 "wchodzą" w ciągu 24h, więc w przedostatni dzień ważności najlepiej to zrobić.

WKS
 #906937  autor: jarekt
 24 sty 2017, 17:06
15% z FB - a w zasadzie 15% w niektórych taryfach bo w "PnKLubięTo!" jest Bonus 30% - wchodzi wg regulaminu do 24h, a wg aplikacji na FB w ciągu 72h - i to tylko wtedy jeśli coś się nie wydarzy - a co jakiś czas się niestety "wydarza".

Więc jeśli bardzo Ci zależy na tych środkach (i dodatkowo nie chcesz się potem bawić w reklamacje i czekać miesiąc na rozwiązanie czasami NIEpozytywne) to przedłużaj 5 dni przed terminem czyli co 25 dni.

I na zmianę: raz doładowanie z Bonusem, a raz pakiet "10za5" (za pieniądze z doładowania 25 dni wcześniej).
 #906945  autor: jarekt
 24 sty 2017, 17:32
@reboot: napiszę Ci jeszcze raz, tylko tym razem przeczytaj co napisałem :) :

"wchodzi wg regulaminu do 24h, a wg aplikacji na FB w ciągu 72h"

I specjalnie dla Ciebie zrzut ekranu z zaznaczonym na czerwono fragmentem:

Obrazek
 #906951  autor: jarekt
 24 sty 2017, 17:59
Można sobie teraz gdybać, który zapis jest aktualniejszy, a który bardziej wiążący.

Najprawdopodobniej (ale to tylko moja teoria) aktualniejszy jest zapis z aplikacji bo ta była wielokrotnie modyfikowana, naprawiana i udoskonalana, a z kolei regulaminów Play raczej nie aktualizuje zbyt często nawet jak znajdzie błąd albo ktoś taki błąd wskaże (mógłbym podać masę przykładów aktualnych regulaminów, które od kilku lat mają różne niepoprawione do tej pory błędy mimo ich zgłoszenia m.in. przeze mnie).

Natomiast wiążący dla operatora i klienta jest tylko i wyłącznie regulamin. Żadne tam teksty z aplikacji, na stronce, konsultanta czy rzecznika czy sztabu rzeczników i konsultantów (to a propos wczorajszej konferencji "rzeczników" Play i ich niby "wiążących" ale de-facto NIEwiążących wcale odpowiedzi).

Oczywiście to tekst z apki (ten o 72h) może być przestarzały i nieaktualny i pomimo 100 aktualizacji tej aplikacji Play tego tekstu nie poprawił na zgodny z regulaminem.

Ale to jest wszystko nieistotne czy w normalnych warunkach (bez awarii i opóźnień) Bonus przyjdzie maksymalnie w ciągu 24 godzin czy maksymalnie w ciągu 72 godzin (3 dni).
Istotne jest, że jeśli chcesz spać spokojnie i mieć zapas na ewentualny inny sposób przedłużenia złotówek (czy GB) gdyby ten podstawowy nawalił z jakiegoś powodu (a dzieje się to regularnie w Play) to robisz to 5 dni wcześniej, szczególnie w odniesienie do Bonusu za doładowanie poprzez FB (lub bezpośrednio poprzez aplikację z pominięciem FB).

Możesz też oczywiście próbować przedłużyć środki najpóźniej 25 godzin przed godziną "0", a w razie awarii czy opóźnienia doładowania i utraty WSZYSTKICH złotówek czy GB napiszesz sobie przecież reklamację i będziesz czekał 20-30 dni czy Ci ją uznają, a jak nie to sobie napiszesz odwołanie od reklamacji i poczekasz kolejne 20-30 dni na odpowiedź, a w razie i negatywnego odwołania potem sobie napiszesz do Prezesa UKE z prośba o interwencję itd.

Ale po co na to tracić tak cenny czas i tak cenne zdrowie psychiczne? Czy te dodatkowe 3-4 dni wcześniej nie są warte straconego ewentualnie potem czasu i zdrowia?

Doładowanie 5zł poprzez FB na zmianę z zakupem pakietu "10za5" co 25 dni zamiast co 30 dni podnosi miesięczny koszt utrzymania złotówek promocyjnych z 2,50zł do 3,00zł.

50 groszy więcej na 30 dni kosztuje Cię zakup bezcennego czasu, spokoju i zdrowia.

PS. O przedłużaniu złotóweczek promocyjnych (czy GB) 5 godzin przed godziną "0" nic nie napiszę bo prawie wszyscy tak robicie więc wiecie jak to jest w takim przypadku :)
 #906960  autor: jarekt
 24 sty 2017, 18:38
Może być jakiś pakiet np. ten "600MBza5", może być jakaś usługa ("kilka w jednym") która również daje MB/GB, może być Bonus za doładowanie (np. w taryfie PnKLubięTo! czy RBMEnergy) i kilka innych mniej znanych patentów no i oczywiście różnego rodzaju promocje czy to nakrętkowo-lodowo-batonowe czy promocje doładowań czy pakietów.
 #906967  autor: artsky
 24 sty 2017, 18:56
Ja mam taką sytuację, że promocyjne zł mam do 30.01.2017, a MB do 04.02.2017. Jak najlepiej i bezpiecznie byłoby to przedłużyć? Taryfa Play na kartę.
 #906968  autor: jarekt
 24 sty 2017, 19:04
Jeśli chcesz przedłużać BEZPIECZNIE zarówno Promocyjne Złotówki (PromoZŁ) i GB to zrób tak (akurat masz bardzo"dobrą" wyjściową datę ważności PromoZŁ aby rozpocząć dokładnie 26 stycznia BEZPIECZNĄ zabawę):

1) Ładujesz konto przez FB (albo przez aplikację FB z pominięciem FB) 5zł w następujących dniach:

26 styczeń 2017r.
21 luty
16 marzec
11 kwiecień
06 maj
01 czerwiec

26 czerwiec
21 lipiec
16 sierpień
11 wrzesień
06 październik
01 listopad

26 listopad
21 grudzień

16 styczeń 2018r.
itp. itd.

Zwróć uwagę, że w czerwcu i w listopadzie (co 5 miesięcy) są 2 doładowania (a potem w kwietniu 2018r. będzie taka sytuacja). Dlatego, że ładujesz co około 25 dni więc jeśli w którymś momencie ładujesz 1. dnia miesiąca to kolejne ładowanie przypadnie jeszcze raz w tym samym miesiącu ale 26. dnia. Mam nadzieję, ze to jasne i oczywiste.

2) Teraz kwestia GB.
Wariant A mniej bezpieczny: po porostu najpóźniej 3 lutego włączasz pakiet cykliczny "600MB co miesiąc za 5zł" kodem, SMSem lub w Play24 (od 2. cyklu otrzymasz 700MB zamiast 600MB).
Wariant B BARDZO BEZPIECZNY: dla uproszczenia opisu w tych samych dniach co wymienione wyżej dla złotówek kupujesz/włączasz RĘCZNIE (kodem, SMSem lub w Play24) niecykliczny pakiet "600MB za 5zł" (czyli kupujesz 600MB co 25 dni). Oczywiście najpierw ładujesz 5zł, a potem kupujesz pakiet MB (no chyba, że na koncie masz więcej kaski to kolejność jest oczywiście bez znaczenia).

Pieniążki na pakiet 600MBza5zł masz z doładowań :)

Wariant A (z pakietem cyklicznym co miesiąc) jest mniej bezpieczny dlatego, ze pakiet przyznawany jest zawsze jakieś 2-3 godziny tuż przed tym jak konto GB będzie ewentualnie skasowane gdyby nie zostało przedłużone tym pakietem. Jeśli przyznanie pakietu z jakiegoś powodu opóźni się o 2-3 godziny to wszystkie GB zostaną skasowane i trzeba pisać reklamację, której i tak mogą Ci nie uznać mimo że powinni (naprawdę konsultanci pierwszej linii w Play to prawdziwi nieudacznicy oczywiście z małymi wyjątkami).

Zakładam, że masz RWK na tej karcie bo w taryfie PnK bez RWK jest wszystko mega niekorzystne.

Koszt miesięczny to 6zł (dla BEZPIECZNEGO Wariantu B).
Dla mniej bezpiecznego Wariantu A koszt miesięczny będzie w zasadzie taki sam (6zł) ale na koniec roku zostanie Ci się około 10-15zł (bo zrobisz 14/15 doładowań po 5zł ale pakietów tylko kupisz 12 sztuk). Możesz to wykorzystać i co kilka miesięcy po prostu kupić pakiet "10za5" zamiast robić doładowanie. No ale tak jak pisałem to Wariant A i jest i tak mniej bezpieczny więc się nie będę rozpisywał o nim za bardzo.

Jeśli chcesz zachować tylko PromoZŁ, a na GB Ci nie zależy albo się skończyły, to w podanych wyżej terminach na zmianę co 25 dni ładujesz 5zł poprzez FB i po 25 dniach kupujesz pakiet "10za5", znowu ładujesz i znowu kupujesz.
Koszt miesięczny takiego BEZPIECZNEGO przedłużania co 25 dni tylko PromoZŁ to 3zł.

Opisaną metodę można zastosować do dowolnej taryfy Play/RBM w której jest lub mamy RWK lub doładowanie za 5zł przedłuża ważność konta o minimum 30 dni (ten warunek spełnia obecnie tylko FPnK), a gdy RWK będzie się kończyć (lub wcześniej gdy nam się GB skończą lub GB i PromoZŁ się skończą) to optymalnie będzie:
- przejść do FormułyPnK (50 dni ważności za doładowanie 5zł) - bez utraty PromoZŁ (i złotówek z konta głównego oczywiście) i z UTRATĄ GB albo
- przejść do PnKRWK (365 dni ważności za kod lub doładowanie) - bez utraty PromoZŁ i z UTRATĄ GB ale nie ma SD (Stanu Darmowego) w tej taryfie albo
- przejść do rbmEnergy (poprzez PnKRWK :) aby mieć RWK w rbmE) - z UTRATĄ PromoZŁ i z UTRATĄ GB.

Jeśli nie masz w danej taryfie RWK albo aby mieć konto ważne 30 dni trzeba doładować większą kwotą (25-30zł) czy 50zł aby mieć 100 dni to również możesz opisaną metodę zastosować ale musisz pamiętać aby co jakiś czas ładować większą kwotą (optymalnie będzie z reguły 50zł co 90-100 dni) aby mieć po prostu ważne konto.
Można wtedy (zalecam) kupować pakiet "10za5" na zmianę z ładowaniem 5zł poprzez FB tak jak to wyżej opisałem co 25 dni na zmianę raz pakiet raz doładowanie.

Dobra, na początek Ci wystarczy...

PS. @artsky, dodam tylko abyś pilnował żeby mieć MB na koncie bo w tej taryfie (Play na Kartę) po pierwsze nie ma lejka (pakiety 600MB/2GB/6GB mają lejek do końca ich ważności) a po drugie transfer cennikowy (gdy skończą się MB na koncie) jest MEGA DROGI i momentalnie wyczyści Ci całe konto ze złotówek z konta głównego.
Więc bezpiecznie jest nie trzymać w tej taryfie więcej złotówek na głównym niż będzie potrzeba na najbliższe kilkanaście, kilkadziesiąt dni.

PS2. Zamiast "co 25 dni" można zastosować wariant troszkę tańszy (o grosze) i ładować co 26 dni, albo co 27 dni, albo co 28 czy 29 dni. Im ta liczba bardziej zbliża się do "30" tym wariant będzie mniej bezpieczny ale i troszkę tańszy (dla 25 dni to jest 6,00zł miesięcznie, a dla 30 dni to jest 5,00zł miesięcznie).

Ale tylko dla wariantów 25 i 30 dni można ustalić w miarę ładne (i co 5/6 miesięcy powtarzające się) dni do doładowań.

PS3. Można zastosować też dni 30, 25, 20, 15, 10, 5 (też łatwo zapamiętać) zamiast odpowiednio 1, 26, 21, 16, 11, 6 no ale nie zawsze jest 30. dzień miesiąca (w lutym konkretnie) - trzeba wtedy przeskoczyć do 1 marca, a potem oczywiście kolejny cykl ładowania/kupowania to 25 marca.
Także tylko te 2 warianty dat zalecam dostosować do swojego numeru.

PS4 konsoli nie wygrałem - ktoś pytał :)


---edit 1---
Usunąłem informację, że koniecznie trzeba wyłączyć pakiet MB zanim go ponownie chcemy włączyć, bo po prostu pomyliłem sobie regulaminy (błędny punkt 12. z regulaminu tych pakietów z MiniMaxa z poprawnym punktem 8. z regulaminu tych pakietów dla pozostałych taryf).
Ostatnio zmieniony 26 sty 2017, 11:42 przez jarekt, łącznie zmieniany 34 razy.
 #906969  autor: artsky
 24 sty 2017, 19:10
Dziękuję bardzo :) Myślę, że przyda sie też innym. Mam jeszcze drugą kartę, RWK, Play na Kartę Start. PLN i MB ważne do 29.01.2017. Jak by wyglądał ten harmonogram? Jak zrobię korektę -1dzień to będzie dobrze?
 #906992  autor: jarekt
 24 sty 2017, 20:42
Zrób te same daty (one nie są przypadkowe bo to najlepsze daty). Jedynie to pierwsze doładowanie możesz zrobić dla tej drugiej karty 25 stycznia czyli jutro (tak będzie bezpieczniej :) ).
A napisałem celowo tak trochę bardziej rozwlekle żeby ktoś inny tez ewentualnie skorzystał :)

Problem z korektą "-1 dzień" dla tych optymalnych dat, które podałem jest taki, że "1. dzień minus 1 dzień" to wyjdzie raz 30. dzień, raz 31.dzień, a innym razem 28. lub 29. dzień jeśli wiesz co mam na myśli.

Można zastosować też dni 30, 25, 20, 15, 10, 5 (też łatwo zapamiętać) zamiast odpowiednio 1, 26, 21, 16, 11, 6 no ale nie zawsze jest 30. dzień miesiąca (w lutym konkretnie) - trzeba wtedy przeskoczyć do 1 marca, a potem oczywiście kolejny dzień ładowania to 25 marca.
Także tylko te 2 warianty zalecam dostosować do swojego numeru i jedynie pierwsze doładowanie ewentualnie będzie poza "harmonogramem".
 #907005  autor: jarekt
 24 sty 2017, 21:22
Podejrzewam, że zgarnąłeś 202zł ważne 60 dni (a może nawet 262zł ważne 90 dni) plus 20GB ważne 60 dni za przeniesienie do Play i pozostałeś w PnKS aby to wszystko wykorzystać więc musisz się pomęczyć z limitem 7/1 z tym, że ten limit nie zawsze jest włączany.
 #907009  autor: tiger93
 24 sty 2017, 21:31
Jak można skorzystać z aplikacji do doładowań na FB, nie posiadając tam konta?

http://www.speedtest.net/result/2572992339.png
 #907017  autor: kruczek68
 24 sty 2017, 21:56
Czy ktoś przed świętami aktywował bonus za rejestrację w Play na Kartę Surf i może teraz potwierdzić lub zdementować, że został on podtrzymany przez aktywowany wcześniej Rok Internetu za Darmo?
 #907023  autor: bolek2004
 24 sty 2017, 22:22
Wydaje mi się że nie ma to znaczenia. Miesiąc temu aktywowałem bonus w formule play na kartę z aktywną promocją 1gb co miesiąc, przed jego aktywacją miałem na promocyjnym 30zł i 60gb netu. Dostałem 200zł na promocyjne i 10gb netu. 10gb netu wykorzystałem, wczoraj czy przed wczoraj 200zł z konta przepadło, ale net pozostał i jest ważny dalej do lutego, 30zł co miałem wcześniej też pozostało na promocyjnym. Także przepadają tylko bonusowe rzeczy jeśli się ich nie wykorzysta. Reszta powinna zostać. Myślę że nie zależnie od taryfy. Liczy się data aktywacji bonusów.
 #907024  autor: jarekt
 24 sty 2017, 22:24
Potwierdzam, że w PnKSurf usługa RIzD NIE PODTRZYMAŁA Bonusu 10GB (za Rejestrację) dla numerów rejestrowanych od 17.11.2016r. i Bonusów aktywowanych od 17.11.
Złotówki oczywiście również nie zostały podtrzymane - ani Bonusem z nakrętek, ani Bonusem za doładowanie poprzez FB ani Pakietem 10za5 (Bonus za doładowanie poprzez FB to nawet nie doszedł, no ale tej taryfy nie ma przecież w regulaminie doładowań FB więc to nie dziwne, choć można spróbować reklamować).
  • Strona 47 z 51
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 51