DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #906948  autor: peterka90
 24 sty 2017, 17:40
Obecnie mam plus na kartę za 29zł. Mam nielimitowane rozmowy, nielimitowane smsy oraz 6GB (w Plushu jeszcze korzystniej z tego co widzę)
Pomyślałem nad abonamentem w plusie i....trochę się zdziwiłem a nawet mocno i nie wiem czy do końca rozumiem tę ofertę.
Aby mieć nielimitowane rozmowy smsy w abonamencie Plus (zarówno przy tym z urządzeniem oraz bez urządzenia) muszę zapłacić.....60zł (!). To jakiś błąd czy to jakaś oferta dla idiotów?
Przecież teraz ładuję sobie kiedy chcę, jak zapomnę to się nic nie stanie. A tu w abonamencie, nie dość że 2 razy drożej to jestem z nimi związany z cyrografem.
Co jest takiego w abonamencie oprócz tego, że ładnie brzmi, skoro ludzie go biorą.
Myślałem, że skoro jestem z nimi uwiązany umową to będzie to wychodzić taniej niż w ofercie na kartę a tu ZONK.
 #906950  autor: Gregrin
 24 sty 2017, 17:57
peterka90 pisze:(w Plushu jeszcze korzystniej z tego co widzę)
W orange i t-mob tez (więcej i taniej).
Podobny temat http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 62#p869262
Ja tylko dodam ze ludzie są przyzwyczajeni do abo i tak to jakoś leci http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 64#p905564
PS dodatkowo kusza teraz usługami łączonymi. Wszystko na jednym rachunku no i te "uczucie" ze mamy tanio np smartdom i 50% na abo. Brzmi fajnie, a co to za problem dać upust 50% na abo za 60zl które jest warte 30 ;)
PS2. Parę miesięcy temu był tu chyba post ze ktoś zmieniał komuś znajomemu ofertę (chyba prepaid) bo tam stawki były jeszcze 60 czy 70gr. Takich ludzi jest pełno a powodów jeszcze więcej ;)
 #908065  autor: SACZI
 29 sty 2017, 13:50
Od jakiegoś roku widać, że opy wyraźnie podnoszą koszty swoich usług.
Jednocześnie pojawia się coraz więcej ofert pseudo-abonamentowych typu nju, lajt mobile, itp za cenę 30PLN i mniej.
Nie wspominam o ofertach na kartę, które za mniej więcej 25 PLN oferują pełny nolimit + solidny pakiet internetu.
Więc nielogiczne staje się płacenie wysokich abonamentów, gdy oferty prepaid są znacznie tańśze.
Wprowadzenie kategoryzacji usług na te "gorsze" i "lepsze", moim zdaniem to kwestia czasu i to niedługiego.
Co to znaczy?
A no np Play pokazuje, że można ograniczyć prędkość transmisji ...
Na razie dotyczy to roamingu krajowego, ale co szkodzi, aby pełna techniczną prędkość dać tylko abonamentom w okolicach 100 PLN ... ?
Inna metoda, ograniczenie do niektórych technologii, np brak LTE, albo niektóre częstotliwości wytną dla prepaidowców.
Nie wiem, czy z prawnego punktu widzenia takie ograniczenia są dozwolone, ale spadek cen usług głosowych sięgnął już dna (praktycznie zerowe MTR'y).
Natomiast koszty utrzymania infrastruktury i nowe inwestycje to grube miliardy, które muszą się znaleźć na kontach operatorów właśnie z opłat klientów.
 #908068  autor: JFK2016
 29 sty 2017, 14:07
Od ponad pół roku jest "wojna" telekomów o klientów prepaid-wymuszona ustawą antyterrorystyczną (w tym czasie wyleciało już z sieci komórkowych ponad 2mln kart). Te ceny absolutnie nie odzwierciedlają kosztów-usługi prepaid są subsydiowane z abonamentu/prepaid klientów którzy korzystają ze starych ofert (gdyby większość klientów skorzystała z tych promocji, oni by je szybko wyłączyli-mam znajomych co mają neta z Play płacąc 10x tyle co w ofercie RBM na kartę i łapią się na "super" promocje z przedłużeniem umowy bez sprzętu za 30-40zł m-c, bo naiwnie wierzą że operator ich specjalnie potraktował :wink: ).
 #908076  autor: cyanoone
 29 sty 2017, 14:32
Plus w swojej ofercie skupia się na usługach łączonych, a branie jednej usługi się nie opłaca.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #908207  autor: userro2
 29 sty 2017, 21:44
Tyle że nawet usługi łączone już szału nie robią. SmartDom był fajny w pierwszych edycjach, gdy była trzecia usługa zrabatowana 50 zł do 1. OK, przedłużający mogą dostać dobrą ofertę utrzymaniową, ale jeśli ktoś chce podpisać umowę po raz pierwszy, to pozostaje znaleźć ofertę z 6 miesiącami gratis, rok jakoś przecierpieć (w czym może pomóc PlusBank, jeśli ktoś potrafi mielić kartą spore kwoty), i 7 miesięcy przed końcem przedłużyć umowę - i dopiero dostaje się coś dobrego.
 #908326  autor: SACZI
 30 sty 2017, 14:08
userro2, tyle, że ja nie mam ochoty na takie manewry.
Oferta przedłużeniowa Plusa, a właściwie zasady aneksowania umów wchodzących w SD są chore.
Na dzień dzisiejszy zabieram numer z Plusa i im dziękuję za współpracę.

PS
Abonament mam raczej wyższy, niż niższy.
 #908331  autor: peterka90
 30 sty 2017, 14:30
myslak12 pisze:Przejdz do lajta to będziesz miał taniej a też zasięg na sieci plus https://lajtmobile.pl/oferta/promocja-strzal-w-10/10
W tamtym tygodniu już złożyłem zamówienie :)

Właśnie na tym powinna polegać idea abonamentu, nawet nie tak drastycznie jak w lajtmobile ale na zasadzie - abonament za 20zł: tanio / 10zł taniej niż na kartę, ale uwięziony na rok czy dwa lata a nie 60zł - drogo / 30zł więcej niż w ofercie niezobowiązującej na kartę i uwięziony na rok czy dwa lata.
Jak można być tak bezmyślnym?