DAJ CYNK
  • Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
    [Tylko promocje i bonusy określone czasowo]
Wiesz coś o nowej promocji u operatora? Podziel się tutaj z innymi użytkownikami!
[Tylko promocje i bonusy określone czasowo]

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tym dziale, można dowolnie rozwijać tematy związane z różnymi promocjami bonusami i innymi podobnymi.

Pamiętaj!
Przy zakładaniu tematu proszę dopisywać prefix!
[ABO]-ABONAMENT
[KARTA]-KARTA
[@]-internet
[INNE]-NIE DOTYCZY/INNE
  • Strona 17 z 35
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 35
 #905857  autor: ign123
 18 sty 2017, 00:48
Jestem na etapie kolegi @reboot, czyli rozmyślań nad bonusami od Orange: za rejestrację i za udostępnienie danych. Póki co korzystam z 50GB ze startera (ważne 14 dni). Regulaminy przeglądałem, ale trafiłem też na pomarańczową stronę, dotyczącą bonusu za udostępnienie danych. A tam m.in. takie kwiatki:
Kto może skorzystać z bonusu?
Z bonusu skorzystać mogą klienci, którzy zarejestrowali swój numer telefonu w punkcie stacjonarnym od 21.11.2016r. do 28.02.2017 r., jednocześnie podając oprocz imienia, nazwiska i numeru PESEL, dane adresowe, tj. ulicę, numer domu, kod pocztowy i miejscowość.
Późno jest, zmęczony jestem, może dlatego tych rewelacji w regulaminie nie widzę... Zakres czasowy obowiązywania regulaminu wyraźnie opisany ("obowiązuje od 21 listopada 2016r. do 28 lutego 2017"), żadnych informacji o dokonanych w nim zmianach, a nawet zapisu o warunkach jego zmiany. Więc skąd info o:
- konieczności rejestracji tylko w punkcie stacjonarnym,
- [wymagana rejestracja od 21.11.2016r. do 28.02.2017 r. (wprost sprzeczne z pkt. 4),] - EDIT: chyba faktycznie zmęczony byłem jak to pisałem, ponieważ nie jest to sprzeczne z regulaminem.
- konieczność jednoczesnego wykonania rejestracji i udostępnienia danych.

Czy ktoś mnie oświeci i napisze o co chodzi?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2017, 18:21 przez ign123, łącznie zmieniany 3 razy.
 #905858  autor: garfield-
 18 sty 2017, 01:08
no więc nie wiem jak jak jest z tym liczeniem czasu. Czy od udania się do salonu, czy od odpalenia karty, na pewno 373 dni ważności połączeń wych. zaczyna lecieć od momentu jak aktywujemy kartę(wsadzimy do modemu i zrobimy cokolwiek).

punkt stacjonarny - to salon Orange, a nie przez kiosk Ruchu czy listonosza. Ja tak rejestrowałem oba numery (ten na którym przyznali jak i ten na którym nie przyznali, tego dodatkowego bonusu)
Nie wiem o co chodzi o udostępnienie danych - powiedziałem konsultantowi, że chciałbym skorzystać z tego bonusu i tyle.

Oba numery przenosiłem jakoś w końcówce listopada, teraz odpaliłem drugą kartę.

A nie wiem czy słyszeliście o bonusie 200GB na 60 dni za zachęcenie przejścia do Orange ?
Namow znajomego aby przeniosl numer do Orange na karte a oboje otrzymacie bonus: no limit min/SMS+200GB na 60 dni. Zgloszenie: wyslij numer znajomego na 80156.
 #905860  autor: adacomp
 18 sty 2017, 02:09
Ten dodatkowy bonus 100GB za udostępnienie danych jest ciężko wyrwać albo w ogóle.
Mi się nie udało go dostać i u konsula w punkcie Orane i na infolinii.
Opuściłem dalszą walkę bo akurat na GB mi nie zależy tylko na minutach a dokładnie na 1000zł.
Tylko trzeba uważać bo Orange bezpowrotnie blokuje karty już po 250-300zł jak tylko dzwonisz a w ogóle nie odbierasz rozmów z poza sieci.
 #905949  autor: reboot
 18 sty 2017, 15:26
Nie wierzę, że ta data 28 lutego jest realna - przecież wszyscy operatorzy pozwalają odebrać bonus do 1 lutego, a Orange nie dość, że do 28, to jeszcze od tej daty należy liczyć 30 i 60 dni, na odebranie kolejnych bonusów :)

WKS
 #905981  autor: ign123
 18 sty 2017, 18:14
adacomp pisze:Ten dodatkowy bonus 100GB za udostępnienie danych jest ciężko wyrwać albo w ogóle.
Zainteresowanym polecam dyskusję na wspomnianej przeze mnie stronie Orange. Barwne interpretacje, podobnie jak w Play z bonusami za rejestrację ;-)
garfield- pisze:A nie wiem czy słyszeliście o bonusie 200GB na 60 dni za zachęcenie przejścia do Orange ?
Po bardzo szybkim rzucie okiem w regulamin wnioskuję, że w terminie promocji (tj. do dzisiaj) wystarczy tylko zgłosić numer znajomego, a samo przeniesienie numeru jak i odebranie bonusu może nastąpić już po 18.01 - dobrze rozumuję?
 #906319  autor: biala1991
 20 sty 2017, 20:55
ign123 pisze:
adacomp pisze:Ten dodatkowy bonus 100GB za udostępnienie danych jest ciężko wyrwać albo w ogóle.
Zainteresowanym polecam dyskusję na wspomnianej przeze mnie stronie Orange. Barwne interpretacje, podobnie jak w Play z bonusami za rejestrację ;-)
Dyskusja weszła na poziom absurdu, np. jak rozumieć dobrowolne podanie danych adresowych. Pracownik Orange:
"W wypadku rejestracji za pomocą banku, nie ma możliwości wyboru, czy dane adresowe zostaną przekazane czy też nie.
To samo tyczy się rejestracji SMS-em - numer jest przypisany do już istniejących danych. Tym samym nie ma możliwości dobrowolnego podania danych."
Tą swobodną interpretację skomentuje w podobnym tonie, rejestrując się smsem użytkownik decyduje jakie dane udostępnia poprzez wybór nr do którego chce się dopisać. Może zarejestrować się na nr abonamentowy i wtedy automatycznie podaje wszystkie dane (łącznie z adresem) a możne dopisać się do innego zarejestrowanego nr na kartę, który był rejestrowany ustawowo i wtedy operator dostanie tylko nazwisko i pesel :)
 #906371  autor: Blank
 21 sty 2017, 11:47
Ale pracownik moim zdaniem ma tu rację.

Rejestrując przez bank, przekazywane jest twoje imię, nazwisko i PESEL. Nie masz możliwości wyboru, aby przekazali także Twój adres. Polecam przed komentowaniem spróbować zarejestrować numer przez bank, zamiast pisać farmazony.

Rejestracja przez SMS oznacza dopisanie twojego numeru do już istniejących danych. Jeśli adres podałeś wcześniej, to nie podajesz go dobrowolnie. Nie masz bowiem wpływu na to, jakie dane przekazujesz. Forma SMS oznacza tylko podpięcie numeru, jedyny wpływ jaki masz to numer, ale to nie jest dobrowolne podanie danych adresowych.

Ta promocja jest beznadziejna. Taka prawda. Przeczytałem cały ten temat, i jednoznacznie podziwiam cierpliwość tamtejszych użytkowników. Zacytowany fragment padł już w momencie, gdy dyskusja przestała być merytoryczna z powodu głupot wypisywanych przez tego całego qwerty. Z mojej strony, może być co najwyżej podziw dla użytkowników Nasz Orange, że z takim trollem próbują merytorycznie dyskutować.

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #906377  autor: Gregrin
 21 sty 2017, 12:35
Blank pisze: Jeśli adres podałeś wcześniej, to nie podajesz go dobrowolnie.
Czyli w ogóle wyklucza się z regulaminem bo tam jest ze trzeba podać adres po raz pierwszy.
Do Bonusu uprawnieni zostaną Abonenci, którzy w trakcie trwania Promocji zarejestrują
swój numer i dodatkowo, dobrowolnie, po raz pierwszy podadzą swoje dane adresowe.
Dla mnie sytuacja jest prosta. Jeśli rejestrując się podajemy pierwszy raz dane adresowe to powinniśmy dostać ten bonus. Danych adresowych nie da się podać przez systemy elektroniczne (sms, przelew) i tyle.
 #906401  autor: garfield-
 21 sty 2017, 15:09
@Gregrin: chyba, że już podałeś wcześniej, bo oni dopinają numery do Twojego konta. U mnie właśnie był błąd z dopięciem i stworzyli wtedy dopiero osobne konto, także pod moim peselem w Orange'owych systemach jest totalny burdel, ale to już opowiastka na inną okazję - ogólnie powiem, że chodziło o MNP
 #906403  autor: biala1991
 21 sty 2017, 15:13
Wiem że trzeba podać dane po raz pierwszy i to by był najprostszy argument żeby zakończyć sprawę ale Jarek z Orange próbował wykluczyć rejestracje bankową i smsową zapisem: dobrowolne podanie danych. W przypadku rejestracji bankowej ma rację ale w przypadku smsowej moim zdaniem nie i do tej kwestii się odnosiłam (zacytowałam całość jego wypowiedzi, żeby nie było że wyrywam zdanie z kontekstu). Cała sprawa rozgrywa się o to:
Do Bonusu uprawnieni zostaną Abonenci, którzy w trakcie trwania Promocji zarejestrują
swój numer i dodatkowo, dobrowolnie, po raz pierwszy podadzą swoje dane adresowe.
a konkretnie o analizę słów dodatkowo i dobrowolnie. Użycie słowa dobrowolnie daje pole do absurdalnych interpretacji, bo jak można podać adres niedobrowolnie? Tzn konsule czasem wyciągają od nieświadomych klientów takie dane ale Orange i tak tego nie zweryfikuje. Przy rejestracji smsem sytuacja też jest niejasna i to tłumaczyłam. Użytkownik ma swobodę decyzji jakim kanałem rejestruje nr, jeśli przez bank operator nie będzie miał wglądu w jego dane adresowe, jeśli przez dopisanie do nr abonament. to tym samym podaje adres a więc można to rozumieć jako dobrowolne podanie danych (wybór metody rejestracji). Podkreślam jeszcze raz, wiem że to nie spełnia warunku po raz pierwszy ale nie o to chodziło w tym wątku :) Po prostu dyskusja poszła swobodnym torem, nazywanie kogoś kto krytykuje nieprecyzyjny regulamin trollem to gruba przesada. pewnie 50% forumowiczów telepolis można określić taką etykietką, w tym mnie :D
 #906406  autor: Gregrin
 21 sty 2017, 15:26
biala1991 pisze:Użycie słowa dobrowolnie daje pole do absurdalnych interpretacji, bo jak można podać adres niedobrowolnie?
No nie można ale tu rozchodzi się o to żeby zaznaczyć ze te dane weszły w posiadanie orange nie przy okazji obowiązku rejestracji i nie "zostały wyłudzone" przez Orange tylko właśnie podane "dobrowolnie". Ja podejrzewam ze to jest jakieś "zabezpieczenie prawne" żeby nikt nie zarzucił Orange ze wyłudza dane pod pretekstem promocji czy coś.
 #906410  autor: biala1991
 21 sty 2017, 16:00
Właśnie nie bardzo rozumiem w jaki sposób użycie słowa dobrowolnie ma zabezpieczyć Orange przed czymkolwiek. Przecież właśnie cała promocja opiera się na wyciąganiu adresu za bonus. Udział w promocji z zasady jest dobrowolny, po spełnieniu warunków trzeba ją uruchomić smsem, to nie TM gdzie klient nie mając o tym pojęcia zostaje włączony do promocji, bo doładował konto :D

Ale zdajesz sobie sprawę, że teraz trollujemy :D
 #906432  autor: kruczek68
 21 sty 2017, 18:06
Czy te 50 GB na start, o których napisał kilka postów wyżej "ign123", można w jakiś sposób przedłużyć?
Wg regulaminu jest to bonusowy pakiet danych przyznawany automatycznie za aktywację startera "Orange Free na kartę 20 zł" i ważny jest 14 dni. Niestety nigdzie na tym forum nie znalazłem informacji o tym na jakim subkoncie ląduje ten pakiet i czy można go jakoś przedłużyć.
 #906499  autor: biala1991
 22 sty 2017, 08:40
A może zapis "dobrowolne podanie danych po raz pierwszy" dotyczy wyłącznie użytkowników na kartę? (ma uniemożliwić odbieranie bonusu na kilku nr). Tylko rejestrując kartę mam możliwość wyboru czy podam adres czy nie. Jeśli podpisuje umowę dane podaje obowiązkowo więc abonament nie powinien być brany pod uwagę w tym przypadku.
Czy jednak celem Orange było wykluczenie z promocji lojalnych posiadaczy umów, chyba "w nagrodę" za długie lata opłacania abonamentu :) Postanowili za to premiować jednorazowych klientów, którzy kupią kartę dla bonusu a po miesiącu ją wyrzucą?
 #906519  autor: Blank
 22 sty 2017, 11:30
Bo ta promocja jest beznadziejna? Bo pracują tam u góry praktycznie sami idioci?

Co miała na celu ta "promocja"? A no uzyskanie danych adresowych od osób, które tych danych normalnie by nie podali (czyli NOWYCH klientów). Bo podanie adresu nie jest obowiązkowe? A jaki jest cel? Ano to, że podczas każdej rozmowy (sic!), konsultant powinien zaproponować Ci usługi stacjonarne. Podanie adresu umożliwia weryfikację czy możesz mieć światłowód.
Pozostali już podali te dane, więc po co im bonus?
A jeśli nie wiesz jeszcze, to Orange jest najbardziej awaryjną siecią spośród polskich operatorów telekomunikacyjnych.

Chcesz większą ciekawostkę? Zobacz proszę czy osoby przenoszące numer kwalifikują się do tej promocji? ;)
I odpowiedz dlaczego nie? :)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament
 #906522  autor: garfield-
 22 sty 2017, 11:42
Blank, nie chce wchodzi w offtop, ale z naszych tutaj doświadczeń , timob bije na głowę wszystkich.

Natomiast wszyscy operatorzy, mają swoje problemy, i tak to bywa przy dużych organizacjach i ich systemach.
 #906539  autor: biala1991
 22 sty 2017, 14:00
Blank, Ty czytasz regulamin kierując się intencją autora, czyli operator przy pomocy tej promocji chce wyrwać dane, których jeszcze nie ma w swojej bazie. Nie jest zainteresowany rozdawaniem bonusów stałym klientom, bo ich dane już posiada.
Tylko że faktyczne brzmienie regulaminu nie zawsze oddaje intencje autora i na to zwracałam uwagę interpretując zapis: dobrowolne podanie danych po raz pierwszy. Dobrowolnie można podać adres tylko przy rejestracji karty. Podanie danych przy podpisywaniu umowy podobnie jak przy przeniesieniu nr nie jest czynnością dobrowolną tylko obowiązkowym wymogiem, inaczej do zawarcia umowy/przeniesienia nie dojdzie, więc zgodnie z tym zapisem nie powinno być uwzględniane :)
Mam świadomość, że nie takie były założenia tej promocji, bo Orange ma w nosie krzywdzące wykluczenie klientów abonamentowych, jednak wygląda na to że założenia rozminęły się z efektem :D (inna rzecz jak to realnie wyegzekwować).
Co do kwestii przeniesienia to nie wnikałam, bo nie planuje. Mam abonament na stacjonarkę i wkurza mnie, że po raz drugi jestem z tego powodu sekowana, najpierw brak możliwości zdalnego zarejestrowania na dane z abo, teraz kolejna dyskryminacja
 #906626  autor: ign123
 23 sty 2017, 00:00
kruczek68 pisze:te 50 GB na start, o których napisał kilka postów wyżej "ign123"

Wg regulaminu jest to bonusowy pakiet danych przyznawany automatycznie za aktywację startera "Orange Free na kartę 20 zł" i ważny jest 14 dni.
A to ciekawe! Kupiłem starter, żeby przetestować jak działa u mnie LTE pomarańczowych, wybrałem najtańszy jaki mieli w kiosku (kosztował 5 zł), nazywa się Wybierz swój numer.
Zaakceptowałem pierwszy numer z brzegu, wybrałem taryfę OFNK i dostałem info o bonusie 50GB na 14 dni. Wcześniej nic o nim nie wiedziałem, do tej pory nie czytałem żadnego regulaminu - po prostu trafił się to jest :-)
Nieźle, 2 startery za 5zł i 100GB neta na prawie cały miesiąc można wyciągnąć :-P
 #907060  autor: Graffik87
 25 sty 2017, 08:55
Jak sprawdzić ile zostało bonusu gb internetu za doładowanie? Bo w mój orange mam tylko pakiet danych za rejestrację

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
  • Strona 17 z 35
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 35
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 35