DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #906507  autor: lw1981
 22 sty 2017, 10:00
Witajcie, jako że mój lg flex 2 odmawia posłuszeństwa, rozglądam się za czymś innym.

Co mnie interesuje w telefonie to:
- płynna praca, w miarę mocne wnętrze
- 90% pracy to internet, co za tym idzie szybkie LTE itp
- czytnik linii papilarnych
- minimum 2 GB ramu
- wielkość 5" - 5,5"
- dobra jakość wykonania
- musi mieć polskie wsparcie, bo mój poprzedni letv le 2 właśnie na oprogramowaniu poległ

Rozglądałem się tak wstępnie i oto parę modeli które wpadły mi w oko:
- htc one a9
- huawei p8 (nie wersja lite)
- huawei g8
- samsung galaxy s5

Może coś doradzicie co najlepsze będzie? A może coś innego?
Budżet to do 900zł (może być używany)

Pozdrawiam
-
 #906524  autor: Eragon
 22 sty 2017, 11:51
Hm... Redmi Note 3 SE ?
Mowa o tym co wspiera B20.
Widzę że z kupnem i ewentualnym wgraniem softu sobie poradzisz. Ma taki sobie aparat, ale o nim nic nie wspominasz.

Oczywiście ma 5,5"... Wtedy, stawiałbym na P8/S5.

:smt006
 #906534  autor: lw1981
 22 sty 2017, 13:03
Eragon pisze:Hm... Redmi Note 3 SE ?
Mowa o tym co wspiera B20.
Widzę że z kupnem i ewentualnym wgraniem softu sobie poradzisz. Ma taki sobie aparat, ale o nim nic nie wspominasz.

Oczywiście ma 5,5"... Wtedy, stawiałbym na P8/S5.
Akurat aparat to nie jest priorytetem. Kurcze co do tego xiaomi to ciężko znaleźć wersję se...
 #906542  autor: Eragon
 22 sty 2017, 14:26
Nie no, nie ciężko.
W Polsce nazywa się ona po prostu Redmi Note 3
A w Chinach - zwykle International - o ile w opisie aukcji jest info o B20.

:smt006
 #906564  autor: lw1981
 22 sty 2017, 16:18
Czyli B20 to ten nasz standard? W chinczykach mam patrzeć się na coś jeszcze? Bo jedynie wiem że te pasma są jakieś inne.
 #906570  autor: Eragon
 22 sty 2017, 16:35
Lte 800mhz nie występuje za bardzo w Chinach, więc logiczne że jak dotąd je olewali.

W Chińczykach? Ogółem poza Xiaomi?
No to na wszystko ;) Jak w każdym normalnym telefonie.
Wtyczka jest chińska do ładowarki, ale prawie zawsze dają przejściówkę - więc to nie problem.

:smt006
 #906573  autor: lw1981
 22 sty 2017, 16:45
Chodziło mi głównie to te pasma. Dzięki za wyjaśnienie mi. Chociaż ten note 3 to trzymam go w ręce i średni jakiś taki.
 #906575  autor: Symulant
 22 sty 2017, 17:15
Jeśli może być używany to polecam P8. Spełnia wszystkie twoje wymagania. Wiem co mówię mam go na codzień.
 #906597  autor: lw1981
 22 sty 2017, 18:56
A huawei p8 lite? Bo dostałem taką ofertę?

Co do samej p8 to jak najbardziej, rozglądam się za nim jak i za g8 oraz htc. P8 chyba jedynie to czytnika linii nie ma, jeśli się nie mylę
 #906599  autor: Symulant
 22 sty 2017, 19:28
Zgadza się czytnika w P8 nie ma.
P8 lite to mniej RAM bo 2GB ekran HD i słabszy aparat.
Przy czym jest bardzo lubiany i zbiera niezłe recenzje. Jak już Lite to lepiej poczekać na P8 Lite 2017, lub kupić P9 Lite.
Jeśli chcesz mieć czytnik to zainteresuj się P9 Lite
 #906601  autor: lw1981
 22 sty 2017, 20:07
Powoli się klaruje sytuacja :)
Co powiecie jeszcze o:
- htc a9, a może lepiej a9s?
- huawei g8 (który do tej pory był moim faworytem)
- ewentualnie p8 vs p9 lite?