DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #906571  autor: xpatx0
 22 sty 2017, 16:36
Witam
Prosze pieknie o rade dotyczaca zakupu w miare czegos przyzwoitego , niestety budzet max 400 z racji tego iz jestem biednym studentem:c

Wymagania:
- w miare troche pamieci ram bo korzystam duzo z messengera, i zeby jakos to sie nie zacinalo
- w maire przyzwoity aparat, bo duzo zdjec robie ( tez notatkom :) )
- slucham duzo muzyki

I chyba tyle, nie gram w zadne gry, nie mam takich duzych wymagan,
Fajnie gdyby dalo sie ogladac filmy wiec jakas jakosc tego ekranu ale nie jest to konieczne aczkolwiek milo widziane.

Dotychczas mialam Lumie 535ktora mi sluzyla lecz zbila sie szybka i dotyk poszedl wiec nie oplaca sie naprawa. Bylam zadowolona z Lumii lecz chce sie przestawic na Android.

< nie dziala mi ctrl >
 #906590  autor: Maniiiek
 22 sty 2017, 18:14
Nowy czy używany? Dostępny w kraju czy jesteś gotowy ściągnąć z Chin? Jak na mój gust 1GB spokojnie wystarczy jeśli chodzi o RAM. I tak będzie lepiej działał Messenger niż na dowolnej Lumii.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906592  autor: xpatx0
 22 sty 2017, 18:17
Moze byc uzywany w przyzwoitym stanie Woallabym tutaj, nie chce z Chin. Tak, chyba juz wiecej nie potrzeba, no i fajnie jakby czytal micro sd
 #906735  autor: Maniiiek
 23 sty 2017, 18:54
W sumie tu się można nieco pobawić. Na chińczykach się znam słabo więc musisz poczekać na poradę kogoś jeszcze w sumie wypadłem z obiegu dawno temu, ale jako że nikt inny nie kwapi się z odpowiedzią to pomogę jak mogę ale weź pod uwagę że to są najlepsze telefony ze średniej półki ale sprzed kilku lat:: LG L90, LG G2 mini, LG G4c, LG Spirit. - modele niemal bliźniacze. Można też się pobawić w jakiegoś byłego flagowca jak np. Samusng Galaxy S3. A co do baterii.... na cuda nie licz.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906768  autor: motov3
 23 sty 2017, 22:04
No, Maniiiek nareszcie wrocil :) Bardzo mnie to cieszy :)

ja ze swojej strony polece ZTE BLADE V6.
- 2GB RAM
- ekran 5cali HD IPS 2.5D
- aparat 13mpx calkiem przyzwoity
- caly aluminiowy, design jak iPhone 6
- niezla bateria
- muzycznie calkiem fajnie (niezly chipset)

Kupisz z gwarancja w PL. Jak sie postarasz to kupisz nowke na OLX. A jak nie bedzie nowki - to uzywke delikatna z gwarancja na conajmniej 1.5 roku. Wiec w mojej ocenie najlepszy wybor.

Obrazek
 #906769  autor: Maniiiek
 23 sty 2017, 22:11
Nie wróciłem, tak z rozpędu odpowiedziałem. Mam za duże braki i Twój post to tylko potwierdza

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #906772  autor: motov3
 23 sty 2017, 22:32
No cos ty. Do ogarniecia bez problemu. Az tak wiele to sie tutaj nie dzialo :) Maniiiek nigdzie sie nie wybieraj bo milo pogadac ze stara gwardia :)

Obrazek
 #906914  autor: xpatx0
 24 sty 2017, 15:40
Słyszałam ze te Blade to jakieś chinskie dziwne rzeczy i że właśnie maja bardzo slaba baterię :
 #906917  autor: Eragon
 24 sty 2017, 15:54
xpatx0 pisze:Słyszałam ze te Blade to jakieś chinskie dziwne rzeczy i że właśnie maja bardzo slaba baterię :
No to podpadłeś :D

:smt006
 #906956  autor: motov3
 24 sty 2017, 18:19
Eragon pisze:No to podpadłeś
Haha, nie no bez przesady :mrgreen: chociaz topór juz sie ostrzy :mrgreen:
xpatx0 pisze:Słyszałam ze te Blade to jakieś chinskie dziwne rzeczy i że właśnie maja bardzo slaba baterię :
No to bardzo zle slyszalas. Tak sie sklada ze jako jedyny na Telepolis bylem w posiadaniu ZTE BLADE V6. Obecnie jest conajmniej dwoch innych userow go posiadajacych. Ale garsc faktow.

ZTE to bardzo duzy producent. Podobnie jak Xiaomi. Popularny w PL od dawien dawna - wczesniej wykonywal np sprzety dla sieci komorkowych - chociazby wersje Red Bull w Polsce. Obecnie wypuszcza calkiem sporo, zwlaszcza flagowych sprzetow.

Co do ZTE Blade V6.
To bardzo dobry sprzet. Bateria trzyma od 1 do 2 dni - zaleznie od uzytkowania. Dodatkowo sprzet jest oferowany przez operatora (w moim wypadku Play). Sprzetowo jest naprawde bardzo dobrze. Designowo - mozna powiedziec - ze wrecz swietnie. Cieniutki, aluminiowy. Biznes look bo bardzo zblizony z wygladu do iPhone-a 6.

Jesli "zaslyszane" opinie sa dla ciebie bardziej konkretne, niz usera ktory sprzet mial w rekach i pare miesiecy intensywnie z niego korzystal - to wydaje mi sie, ze nie powinnas pytac o cokolwiek na tym forum. Bez urazy oczywiscie :-)

Obrazek
 #906965  autor: xpatx0
 24 sty 2017, 18:50
zaufam userom, mnie nie mozna urazić:>
Dzięki bardzo za radę, pewnie będę zadowolona :>
 #906987  autor: motov3
 24 sty 2017, 20:32
Polecam sie :)

Obrazek
 #912854  autor: Maniiiek
 25 lut 2017, 10:27
G2 odpada. Trudno kupić jakiś, który nie jest składakiem i to na rynek azjatycki.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.