DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #905713  autor: surface123
 17 sty 2017, 11:35
Play odmawia mi aktywacji trzech bonusów w styczniu 2017, po wejsciu w zycie nowego regulaminu...

To prawda ze aktywowałem ze 4-5 na starych zasadach ale powinny być jeszcze 3 po nowych szczególnie ze po staremu nie wykorzystałem 7 czy 10

Co zrobić ??

Skoro Play zmienił zasady przyznawania bonusów to byłoby uczciwe aby jednak 3 były dla starterów aktywowanych po 20.10.2016
 #905741  autor: reboot
 17 sty 2017, 15:01
Mam ten sam problem. Aktywowałem na razie 2 bonusy w Play, 2 w RBM i 2 w PINK - wszystkie zarejestrwane przed 20.10, więc powinienem mieć jeszcze możliwość odebrania bonusu za 8 Play, 8 RBM i 8 PINK (a nawet jeśli niezgodnie z regulaminami wszystko liczą łącznie, to na 4 numerach powinno się udać).
Niestety, Play mi odmawia - numery przeniosłem na kogoś z rodziny, aktywowałem bonus, a w sprawie braku możliwości aktywacji bonusu napisałem reklamację.

WKS
 #905755  autor: reboot
 17 sty 2017, 15:47
To jest właśnie kwestia interpretacji regulaminów.
W teorii JA mogę dostać bonus w Play, w RBM dwa razy (bo są dwa osobne regulaminy dla RBM), w Play Internet oraz dodatkowo po przeniesieniu do innej sieci i powrocie do Play - korzystam za każdym razem z innego regulamiu i jedynie tam jest napisane, że na dany numer można uzyskać bonus raz.
Akurat ja przeniosłem na rodziców - w salonie twierdzili, że skoro już był numer zarejestrowany na mnie (ale nie odebrane bonusy), to druga rejestracja nic nie da i nie będą przyznane bonusy (jednak się udało).

Można też spróbować pewnego myku na numerze, który już uzyskał bonus - przenieść go na inną osobę i niech ta osoba dowie się od pracownika czy bonus na tym numerze został już wykorzystany. Jeśli odpowie "tak", to znaczy, że podał dane, których nie powinien podawać osobie postronnej (czyli jedynie poprzedni właściciel powinien to wiedzieć), a jeśli nie udzieli odpowiedzi, to trzeba się na to powołać składając reklamację na odmowę udzielenia bonusu.

piokuk - zobacz ile ja mam - 2 z każdej promocji.
O co zatem chodzi? 6>3 i 6<10 a zarazem 2<3...

WKS
 #905771  autor: rudymax
 17 sty 2017, 16:24
Jeszcze lepszy przypadek. Członek rodziny próbował aktywować pierwszy bonus przez play24 i komunikat "wyczerpałeś swój limit bonusów". Podkreślam, że była to pierwsza próba aktywacji bonusu. Telefon na infolinię nic nie dał, no może to, że konsultantka potwierdziła brak jakichkolwiek bonusów w playowatych na tym peselu. Niestety nie była w stanie włączyć bonusu i zrobiła zgłoszenie. Za dwa dni zadzwonił konsultant z informacją, że włączył bonus, ale na pytanie, czy ewentualna próba włączenia bonusu na kolejnym numerze przebiegnie bez zakłóceń, odpowiedział, że nie jest w stanie tego zagwarantować. Próba wycofania się operatora z przedłużania bonusów tylnymi drzwiami na skróty, bez nie budzących wątpliwości zmian w systemie, jak widać powoduje, że zaczynają tego nie ogarniać.
 #906457  autor: kruczek68
 21 sty 2017, 20:22
Potwierdzam, że Play rygorystycznie zaczął przestrzegać limitu 3 bonusów za rejestrację.

Kilka dni temu chciałem włączyć bonus za rejestrację. Niestety, otrzymałem komunikat, że już wyczerpałem swój limit bonusów. Zadzwoniłem do Play i poprosiłem o wyjaśnienie dlaczego nie mogę włączyć bonusu na kartach z taryfą głosową, skoro odebrałem bonusy tylko za rejestrację kart z taryfą internetową (PINK). Pani cierpliwie, z uporem maniaka przekonywała mnie, że limit 3-ech bonusów na pesel obejmuje TRZY jakiekolwiek numery użytkownika, niezależnie od przypisanej taryfy. Na pytanie: "a co z RBM i FM skoro to też Play" pani odesłała mnie do RBM i FM, żebym sobie tam sprawdził jakie są zasady przyznawania bonusów.

Ponieważ bonusy za rejestrację kart RBM odebrałem w październiku i listopadzie, dlatego teraz nie mogę potwierdzić, że RBM i FK, jako brandy Play, mają oddzielną pulę bonusów.
Niestety, nie udało mi się również przekonać konsultantki, że w różnych miesiącach ostatniego kwartału zeszłego roku obowiązywały 3 różne regulaminy i tym samym bonusy podlegały zasadom przyznawania wg regulaminów z danego okresu. Natomiast widać, że mieli nowe szkolenia, bo nauczyli się używać słowo "nadużycia abonentów", którym tłumaczą obecny chaos.
W zaistniałej sytuacji nie pozostało mi nic innego jak zrobić CESJĘ trzech zarejestrowanych numerów na członka rodziny, który miał czyste konto w Play. Następnego dnia po wizycie w salonie na wszystkich tych numerach uruchomiłem bez żadnych problemów bonus za rejestrację.

Dlatego jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś zarejestrowane karty bez odebranego bonusu, ale równocześnie odebrał już bonus trzykrotnie, to może to tylko zrobić po przepisaniu numerów na inną osobę, która jeszcze nie wykorzystała trzech bonusów.
 #906487  autor: rudymax
 21 sty 2017, 23:35
kruczek68 pisze:W zaistniałej sytuacji nie pozostało mi nic innego jak zrobić CESJĘ trzech zarejestrowanych numerów na członka rodziny, który miał czyste konto w Play. Następnego dnia po wizycie w salonie na wszystkich tych numerach uruchomiłem bez żadnych problemów bonus za rejestrację.
Domyślam się, że do tego potrzebne są obie strony cesji, możesz potwierdzić? Czy jest jakaś opłata? Zarejestrowałem na siebie numer osoby, która niestety nie opuszcza mieszkania już od 4 lat (tylko z tego powodu zarejestrowałem na siebie). Teraz okazuje się, że jest kłopot z bonusem, bo już wykorzystałem 3 na swoim peselu. Cesji bez wizyty tej osoby w salonie też pewnie nie da się zrobić.
 #906509  autor: kruczek68
 22 sty 2017, 10:03
rudymax pisze:Domyślam się, że do tego potrzebne są obie strony cesji
Potwierdzam, potrzebne są obie osoby z dowodami osobistymi w salonie Play.
rudymax pisze:Czy jest jakaś opłata?
Nie, operacja jest bezpłatna, a zmiana właściciela na koncie następuje tego samego dnia.

Ponieważ wszystkie zmiany na koncie dokonują się ok. 1:00 w nocy, dlatego dla świętego spokoju bonusy aktywowałem następnego dnia.
 #906617  autor: kruczek68
 22 sty 2017, 22:27
Jeżeli te bonusy chcesz aktywować na numerach Play, a aktywowane bonusy dotyczyły również numerów w Play, to raczej nie ma szans na aktywację bonusów na swoim peselu.
Po 17 grudnia (wprowadzili nowy regulamin) zaczęli skutecznie robić pod górę. Z konsultantem nic nie wskórasz. Możesz próbować zrobić zgłoszenie na Play24, ale... zostało trochę mało czasu i też raczej nie przekonasz ich, że odbiór bonusów dotyczył "działania" poprzedniego regulaminu.
Jedyne skuteczne rozwiązanie to zrobić cesję numeru na kogoś z rodziny (z "czystym" kontem lub mającym tylko jedną zarejestrowaną kartę z odebranym bonusem) i aktywowanie bonusu.
 #908733  autor: Gregrin
 01 lut 2017, 15:55
Dzwoniłem do fakt (bo tam chce uruchomić bonus). Wyjaśniam prosto "Zarejestrowałem numer, chce włączyć bonus przez p24, dostaje błąd. Co zrobić".
Pierwszy konsultant od razu pyta o ilość aktywowanych kart i nie włącza.
Drugi konsultant pyta czy próbowałem kodem to wyjaśniam ze nie mam możliwości włożenia tej karty do telefonu i pytam czy on nie mógłby tego włączyć i po zweryfikowaniu włącza :)
Wniosek: wszystko zależy od konsultanta.
Co do zasadności, to tym co udostępnili dane osobowe w okresie działania pierwszego regulaminu bonus należy się na 10 numerach. Potwierdzone parę dni wstecz przez rzecznika play https://youtu.be/bCElj0WPFZ0?t=2110 Niestety sugerują pisanie reklamacji a to zawsze trwa. Ja wole próbować z konsultantami.

Próbowałem na jeszcze jednym numerze tym razem w play (chciałbym RWK) i tu pomimo chęci konsultanta był błąd z przekroczonym limitem bonusów. Poprosiłem o zrobienie zgłoszenia z powołaniem się na konferencje z 23stycznia i prośbą o włączenie tego bonusa. Zobaczymy.

Dziwne ze w fakt zadziałało. Może konsultant z tego play ściemniał żeby za długo nie dyskutować. Tego się nie dowiem :)
 #908972  autor: kruczek68
 02 lut 2017, 20:47
Gregrin pisze:Dziwne ze w fakt zadziałało.
Odnoszę wrażenie, że limit bonusów Fakt Mobile jest/był liczony oddzielnie od Play i Red Bull Mobile.
Pewnym potwierdzeniem tego jest fakt, że wg regulaminu loterii "Karta milion warta" biorące udział w niej karty ...są tylko z Play i RBM (strona 12-ta regulaminu).
Wychodzi na to, że FM jest brandem Play działającym na nieco innych zasadach niż RBM.
 #909241  autor: Gregrin
 04 lut 2017, 10:11
Reklamacje odrzucili ale każda odpowiedz rzuca nowe światło na działanie systemu. Pisza mi ze aktywowałem bonus na 3 numerach dlatego nie mogę aktywować na czwartym. Wymieniają 3 numery (Pink, Fakt, RBME) i widzę ze pominęli 2 i to oznacza ze nie wiedza o tych bonusach albo tylko o tym nie wspomnieli żeby im do odpowiedzi pasowało ale raczej myślę ze to pierwsze. Pierwszy numer to przeniesiony już do orange numer z play co w sumie może być logiczne ze skoro nie ma go już w systemie to nie maja żadnych śladów ze numer dostał bonus. Drugi numer to ciekawostka bo na nim bonus został uruchomiony 1.02.2017(wszystkie bonusy oprócz tego na Pink i przeniesionego juz z play numeru uruchamiałem w tej dacie) ale z racji ze był to RBM7MNPto tego samego dnia przenosiłem go do RBM5. Tu nie jestem pewien czemu konsultant nie widział ze numer miał już bonus (może był za krotko) ale wydaje mi się ze zmieniając taryfę na numerach które już dostały bonus, będzie można od konsultantów dostać kolejne bonusy. Moze nie na te same numery bo gdy zajrzą na nie dokładnie to zauważą ze bonus był odebrany (chociaż do końca nie wiadomo) ale przynajmniej na innych na których jeszcze bonusu nie było bo tak jak u mnie nie policzą tych przeniesionych do innych taryf i wyjdzie im ze np nie aktywowaliśmy jeszcze 10-ciu bonusów :D
Ktoś kto ma już 10 aktywowanych niech przeniesie jeden testowy i spróbuje aktywować 11sty który nie mia jeszcze bonusu. Najlepiej przez infolinie bo wtedy konsultanci są wylewni ale oni niestety chyba nie widza wszystkich platform wiec pewnie pozostanie zgłoszenie na p24. Chociaż jeśli nie widza wszystkich danych to na pewno (dane od konsultanta z infolinii) widza ile numerów jest na innej platformie (np RBM) i tym samym mając bonus na 10-ciu numerach (i np 5nr-ow w RBM) przenosimy jeden numer do play i konsultant widzi ze w play mamy odebranych 5 bonusów a w RBM tylko 4 numery wiec może aktywować jeszcze jeden bonus :D
To takie moje obserwacje i naciągane teorie ;)
 #909369  autor: kruczek68
 04 lut 2017, 20:26
Gregrin pisze:Wymieniają 3 numery (Pink, Fakt, RBME)
Czy to oznacza, że Play jednak wrzucił wszystko do jednego worka (swoje taryfy, RBM i FM) i limit bonusów za rejestrację liczy sumarycznie z tych trzech obszarów?
A co z bonusami za przeniesienie? Je też trzeba uwzględnić w tym limicie (przecież to są inne bonusy)?
 #909384  autor: Gregrin
 04 lut 2017, 22:30
kruczek68 pisze:Czy to oznacza, że Play jednak wrzucił wszystko do jednego worka
Tak konsultanci to rozpatrują bo na numer w fakcie moglem dostać bonus od konsultanta (a był to chyba już 5 bonus w tym jeden numer przeniesiony do innego opa a drugi do innej taryfy w RBM) i on chyba wyczerpał limit bo już w play nawet konsultant nie mógł przyznać bonusu.
W regulaminach RBM jest napisane ze bonus tyczy się play "4.Warunkiem otrzymania Bonusów jest Udostępnienie danych w sieci P4" w fakcie tez pewnie tak będzie zapisane wiec nie wiem skąd te zdziwienie.
kruczek68 pisze:A co z bonusami za przeniesienie? Je też trzeba uwzględnić w tym limicie (przecież to są inne bonusy)?
W bonusie za rejestracje nie ma chyba żadnych ograniczeń. Ograniczenie do 3 numerów wprowadzili pewnie żeby nie robić masówek. Ktos angażował 10 osób i miał 100 bonusów i można było myśleć o masowej sprzedaży ;) Dla 3 bonusów już "biznes" jest słabo opłacalny.
 #909392  autor: kruczek68
 04 lut 2017, 23:39
Gregrin pisze:"4.Warunkiem otrzymania Bonusów jest Udostępnienie danych w sieci P4" w fakcie tez pewnie tak będzie zapisane wiec nie wiem skąd te zdziwienie.
Ano zdziwienie jest stąd, że w obydwu regulaminach RBM:
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
i
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 022017.pdf
jest napisane w 18 pkt:
"Każdy z Użytkowników może skorzystać z Oferty Promocyjnej dla maksymalnie 10 numerów telefonów".

Więc jak się to ma do reszty P4?