DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #904999  autor: jkazan
 12 sty 2017, 23:31
Witam
żona miała L820, który upadł jej na ziemie i nastała CIEMNOŚĆ. Naprawa zbyt droga więc musze jej kupić jakis telefon /obecnie uzywa zasteczego Samsung wave 8500/

Wymagania: dobra jakosc rozmow, dobry aparat, bateria zeby pociagnela chociaz 2 dni, w miare dobry odsluch muzyki.
Telefon bedzie sluzyl oprocz dzw. i smsowania do robienia zdjec/filmow, przegladanie internetu.
Muzyka, gry w zakresie min. System dowolny ale chyba nie windows bo pisza wszedzie, ze DEAD. Może być chinczyk /telefony z chin maja gwarancje?/

Co wybrac? Chce kupic jakas uzywke w cenie 300-450 PLN.
Podoba mi sie polecany Xiaomi redmi 3s / Xiaomi mi4c - tylko ciut za drogie. I jak tu wyglada sprawa z gw.?? LG K8 / K10?
 #905009  autor: Eragon
 13 sty 2017, 07:45
Mają gwarancję. Zwykle trzeba wysyłać do sprzedawcy.

Na nówkę Mi4C to się spóźniłeś, za późno żona rozwaliła :D
Znika z magazynów. A kiedyś był do wyrwania za te 450zł.... Stare czasy.

Ogółem, obecnie nie ma super promocji.

:smt006
 #905101  autor: motov3
 13 sty 2017, 20:14
Zacznijmy od tego ze Windows10 mobile ma sie calkiem niezle. Jest aktualizowany co tydzien podobnie jak aplikacje. Jednak ilosc producentow - produkujacych smartfony w oparciu o ten system sie skurczyla. To jest fakt.

Jesli chodzi o uzywke - to ja na twoim miejscu w tej kwocie dla zony - szukal dwoch:
- LUMIA 830
- LUMIA 735

Technicznie - smartfony na bardzo dobrym poziomie. Nie bede sie wdawal w technikalia, bo to mozesz sprawdzic sam.

Jesli jednak chce sobie zakupic cos z Androidem - to w mojej ocenie warto rozwazyc:
- Samsunga Galaxy S5 Neo (jako uzywke)

- ZTE Blade V6 (jako nowke) - smartfon o designie iPhone 6. Cienki, aluminiowy, leciutki i bardzo poreczny.

I na koniec. Kolego raczej bylbym bardzo ostrozny w doborze chinczykow, poniewaz nie obsluguja pasma LTE 800. Pisalem o tym juz tutaj setki razy, a dalej widze ze proponujacy takie rozwiazania - o tobie mowie ERAGON, swiadomie pomijaja ten fakt w proponowaniu smartfonow z Chin.

Pasmo LTE 800 - bedzie glownym pasem pokrywajacym mape zasiegu w PL, poza miastami. Innymi slowy - przy smartfonie bez 800ki na pokladzie, beda spore problemy z korzystaniem z internetu i z zasiegiem. Prosze o tym pamietac.

Obrazek
 #905109  autor: jkazan
 13 sty 2017, 21:28
Dzieki za odpowiedzi.

Mi4C - nie stać mnie. Co z pasmem LTE 800 dla tego phona? Prawda ci napisał motov3?
LUMIA735 - ja mam taki telefon ale nie mam zainstalowanego windows 10. Warto instalowac? Naczytalem sie wiele opini o WINDOWS i powiem mam mieszane uczucia odnosnie zakupu LUMIA. Jednak generalnie ze swojej 735 jestem zadowolony. PS nie chce zeby zona miala taki sam phona jak ja:P
LUMIA 820 - jak wyzej, mieszane uczucia odnosnie sysemu
ZTE Blade V6 (jako nowke) - bardzo ładny wizualnie. Jest wiele opini, ktore chwala ten telefon z jednym wyjatkiem: ludzie narzekaja na aparat. A szkoda bo aparat dla mnie jest wazny. JESZCZE GO NIE DYSKWALIFIKUJE. Niestety za 400-450 PLN nowki nie qpie.
Samsung Galaxy S5 Neo (jako uzywke) - najtanszy uzwany znalazlem za 600 PLN wiec za drogi.

LG K8 / K10 warto? Moge dostac za dobra cene.
Mam czas na zakup do konca stycznia.
 #905113  autor: motov3
 13 sty 2017, 21:51
Ehh. Z przykroscia musze stwierdzic, ze tutaj jest coraz wiecej userow, ktorym trzeba napisac "jak krowie na rowie" - bo inaczej kicha 200%. :?

Kolego szukaj na OLX - z rak prywatnych, z przedluzen umowy. Prosze.

ZTE BLADE V6
https://www.olx.pl/elektronika/telefony ... rice%3Aasc

A tu prosze nowka za 500zl, ale przy tym telefonie SPOKOJNIE 50zl znegocjujesz, a moze nawet i wiecej jak sie postarasz. Wiec spokojnie sie zmiescisz.
https://www.olx.pl/oferta/zte-blade-v6- ... 16813daf81

Z GALAXY S5 Neo - jest troche drozej, wiadomo w koncu to flagowiec z FullHD. Ale jak mowilem 50zl-70zl spokojnie znegocjujesz cene. Prosze ponizej masz dwie niezle ofery.
https://www.olx.pl/oferta/samsung-galax ... 94cadfeb13
https://www.olx.pl/oferta/samsung-galax ... 94cadfeb13

a tu masz do pozostalych ofert:
https://www.olx.pl/elektronika/telefony ... asc&page=2

OCZYWISCIE ze Mi4c nie posiada pasma LTE 800. Posiada LTE 850 jak kazdy chinczyk, a to troche co innego kolego.
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mi ... -Mi4c.html

Co do instalacji Windows 10 mobile.
Oczywiscie ze warto. WP 8.1 przestal byc juz aktualizowany. Dodatkowo wylaczaja coraz wiecej aplikacji ze sklepu, a nowe pod 8.1 nie powstaja.
Juz od samej strony wizualnej - 10tka jest znacznie lepsza. Mozliwosc pelnej tapety zamiast kafli itd. Poza tym ciagle ma jakies aktualizacje.
Sam zobacz:
https://wpworld.pl/45380/ekran-windows- ... byc-nudny/

Obrazek
 #905132  autor: jkazan
 14 sty 2017, 00:10
Dziekuje za odpowiedz.
Ehhh.....jak krowie na rowie....to sie nie zgadzam :) Nie lubie OLX, korzystam z innych serwisów.

Jeszcze jutro bede czytal o ZTE BLADE v6 ale najbardziem natenczas mi lezy.
Lumia 735 - wlasnie sie robi aktualizacja. Zobaczymy jak bedzie sie sprawowal win10.
Pasm LTE 800 - jasne, dzieki za wyjasnienie.

Jakies inne propozycje dla zony?
Pytam ponownie o opinie LG K8 / K10. Warto ktrys qpic? Moge dostac za dobra cene.
 #905136  autor: motov3
 14 sty 2017, 00:40
Technicznie lepszy jest ZTE Blade V6 vs LG K8/K10.
Do tego jest najlzejszy, cienszy, z aluminium, i ma zdecydowanie najladniejszy design.
Dodatkowo ma szklo 2.5D wiec jest bardzo przyjemny w chwycie, zwlaszcza dla kobiet.

Na Telepolis bylem do chwili obecnej jedynym uzytkownikiem tego smartfona - i bylem bardzo zadowolony. Pozbylem sie tylko dlatego ze nadarzyla sie okazja na Lumie 950.

Ps. Jak ci OLX nie pasuje, to dokladaj kase, kupuj na innych serwisach drozej i nie marudz jak stara baba. Podalem ci gdzie masz najtaniej. Bierz z odbiorem osobistym i z glowy.

Ps.2. Dlaczego chcesz zone unieszczesliwic taka kobyla, do tego brzydka jaka jest K10 ? Gdyby to jeszcze byl spory S7 Edge (5.5 cala) to bym rozumial, ale K10 ?

Obrazek
 #906206  autor: jkazan
 19 sty 2017, 23:52
Zonie podoba sie ZTE Blade V6.

Ale jeszcze wpadły mi w oko: Meizu M2 mini - troche starszy typ ale chyba warto brac? Oraz Nubia z7 max - też chyba dobry?

PS. Sama chinszczyna na topie. Nie ma tej cenie nic dobrego ze znanych marek?
LG o ktorych wspominalem wczesniej odrzucilem.
 #906229  autor: Eragon
 20 sty 2017, 10:09
Nubia/ZTE to ta sama firma :P

Meizu był dobrym telefonem - swego czasu. Obecnie, spadł w rankingu "polecalności". Zresztą, ostatnim razem gdy sprawdzałem, jego ceny w PL były wyolbrzymione. Ah, używany? No to warty rozważenia. Ale Mi4C bedzie lepszy jeśli używka... Kurczaki, naprawdę, może jednak warto poszukać ? Może S4 by się też znalazł...

:smt006
 #906335  autor: jkazan
 20 sty 2017, 23:26
Calm7 pisze:samsung S3, to za stary model..?
A kto i gdzie tak napisał?

Podsumowując przychylam się natenczas do ZTE BLADE V6.
Ale jakby w tej cenie był podobny telefon tylko z lepszym aparatem to byłoby OPTYMALNIE.

PS. Telefon musze kupić do końca stycznia.
 #908399  autor: jkazan
 30 sty 2017, 21:34
Cubot X16s za 500 PLN oplaca sie brac?

Troche przekracza budzet i wlasnie mam megazagwozdke. A telefon wydaje sie byc ciekawa propozycja jak dla mnie.
 #908416  autor: motov3
 30 sty 2017, 23:18
Technicznie praktycznie dokladnie to samo co ZTE BLADE V6. Jest jednak bardziej kanciasty, podczas gdy Blade jest smukly.
W mojej ocenie - dalej bralbym Blade-a. Wiec to zadna megazagwozdka :)

Obrazek
 #908951  autor: Fortin
 02 lut 2017, 19:04
Nie pakowałbym się w nic z mediatekiem, jak żona była zadowolona z 820, to z urządzenia na W10M będzie jeszcze bardziej, a 830 spokojnie za około 400zł kupisz, w prawdzie to kiepski S400, no ale i tak lepsze to niż mediatek, a na Windzie jakoś to będzie chodzić