DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #905726  autor: paulinakos
 17 sty 2017, 12:56
Cześć, szukam telefonu do 1500-2000 zł. Główne założenie to dobry aparat. Do tej pory miałam Samsung Advance więc nie ma do czego porównywać. Zastanawiałam się nad telefonami:
Huawei P9
Samsung S6
Honor 8
Xiaomi mi5

Może są jeszcze inne modele warte uwagi?
 #905731  autor: Symulant
 17 sty 2017, 13:43
Chwilowo zamiast P8 używam P9 i chyba zostanę przy tym modelu. Mam porównanie P9 do S6 i subiektywnie uważam, że mimo braku OIS w P9 robi on lepsze fotki. Takie bardziej zbliżone do natury. Aczkolwiek często fotki z Samsunga wyglądają lepiej ale to głównie przez podbijanie kolorów do nienaturalnych poziomów przed algorytmy obróbki obrazu.
Jeśli obrabiasz czasem foto sama to P9 pozwala na zapis RAW a wówczas już można całkiem nieźle się pobawić.
Honor 8 z kolei to z dużą dozą prawdopodobieństwa to samo co P9 jeśli chodzi o aparat z tą różnicą że jedna matryca nie jest typowo monochromatyczna jak P9. Natomiast jakość zdjęć jest praktycznie taka sama - to zdanie powtarzam za recenzjami z netu.
Honor 8 ma trochę gorszy procek od P9 ale za to więcej RAM i taki gadżet jak port podczerwieni, który pozwala na używanie tego smartfona jako pilota np do TV.
Zapewne ktoś kto ma Mi5 jeszcze wypowie się w temacie.
W tej cenie masz też robiący świetne fotki LG G5 - wygląd kwestia gustu.
 #905750  autor: Eragon
 17 sty 2017, 15:32
Z tej czwórki Mi5, ma najgorszy aparat.
Także wyboru dokonaj spośród S6, P8, H8 - ekran, wielkość, wygląd, obudowa, system i tak dalej... Dobierz pod siebie, mniej wiecej sa na równym poziomie.
S7 w tym budżecie? Jeśli się uda, wygrywasz. Ale nie uda :P

:smt006
 #905909  autor: Fortin
 18 sty 2017, 12:11
Z podanych najlepszy aparat ma P9 i Honor, jeżeli chodzi o Mi5 to jak zależy ci na dobrym aparacie to omijaj z daleka ten telefon. Może uda cie trafić S7 na jakiś portalach, na ta chwilę z robotów ma najlepszy aparat, tylko nie bierz EDGE, te zagięte boki strasznie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu.
 #906096  autor: Krzysztof Nowak
 19 sty 2017, 13:44
Śmiało mogę polecić Huawei P9
+świetna jakość wykonania
+bardzo dobry i wyjątkowy aparat
+nowoczesny i szybki procesor
+bardzo dobry przedni aparat
+szybko działające oprogramowanie
-wbudowana bateria
-słaba jakość nagrywanych filmów