DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #905831  autor: sprintek
 17 sty 2017, 22:18
Witam serdecznie!

Obecnie posiadam w play dwa abonamenty swój i żony w play. oferta to solo m za 25pln. Niby wszystko fajnie i ok, ale kiepsko jest u nas z zasięgiem i dlatego mam w planie przenieść numery do tmobile. Moje pytanie w związku z tym jest takie a w sumie są takie:
- w tmobile nie mogę do końca sprawdzić oferty na dwa numery, bo jest oferta na 3 nr
- co lepiej wybrać czy pakować się w jakiś abonament oczywiście bez tel czy lepiej w TM na kartę
- co w sumie teraz mam dobrego z abonamentu na czas nieokreślony? czy w sumie będąc na kartę wychodzi na to samo?

Dodam jeszcze, że jestem klientem play już ponad 5 lat może nawet 6. Ostatnio do nich dzwoniłem, bo chciałem się zorientować czy dostane z tego tytułu jakoś taniej tel. facet powiedział, że ceny są takie jak na stronie. Czyli ktoś będąc 2 lata w play czy 10 lat ma takie same ceny. trochę to przykre. z tego co widzę najlepiej skakać z abonamentem po sieciach, bo zazwyczaj przy przeniesieniu dają pół roku za darmo czy po 1zł.

chodzi mi o ofertę rozmowy oraz sms no limit i tak gdzieś 5-10 gb neta na 1 nr. Czy może lepiej zostać w tym play?
 #905833  autor: Ramirez
 17 sty 2017, 22:24
Ogólnie tmobile to bardzo problematyczna sieć, ma słabe podejscie do uzytkownika, czeste awarie kodów, marny BOK. Są i plusy jak dobry zasieg w skali kraju, dobre predkosci internetu. Ale jak tak chcesz to w tmobile , to w ofercie na kartę na dzień dzisiejszy masz pakiet no limit na komórki, stacjonarne, smsy do wszystkich i 10 gb internetu za 25 zł miesięcznie. Ale osobiscie odradzam. Juz fakt że z tmobile najwiecej ludzi odchodzi o czyms swiadczy.
 #905837  autor: sprintek
 17 sty 2017, 22:35
to dość ciekawe co piszesz... i to przemyślę ;) ale w play w ogóle lepiej nie traktują użytkownika... myślałem, że w tmobile jest lepiej. ja mieszkam na wsi i w playu to dość mocno odczuwam, bo czasem urywa połączenie. w sumie ten abo na czas nieokreślony, który teraz mam to to samo jakbym miał na kartę prawda?
 #905867  autor: Gregrin
 18 sty 2017, 04:30
sprintek pisze:w sumie ten abo na czas nieokreślony, który teraz mam to to samo jakbym miał na kartę prawda?
Prawie bo masz okres wypowiedzenia wiec w praktyce 30dni + ilość dni do początku okresu rozliczeniowego.
sprintek pisze:chodzi mi o ofertę rozmowy oraz sms no limit i tak gdzieś 5-10 gb neta na 1 nr. Czy może lepiej zostać w tym play?
A jak z zasięgiem orange? Bo tez maja dobra ofertę na kartę [Zestawienie] Opcje FULL No-Limit w ofertach na kartę ~30zl
Mozna tez zobaczyć coś na infrastrukturze plusa https://lajtmobile.pl/oferta/oferta-rodzinna/9 tez na umowie bezterminowej albo dobra promocje na rok https://lajtmobile.pl/oferta/telefon-na-abonament/1
Generalnie polecam do końca stycznia kupić starter za 5zl (orange, plus) zarejestrować (odebrać bonusy na miesiąc) i przetestować działanie.
PS. Podobny temat http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=87625 i tutaj z telefonem http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 23&t=87773
 #905893  autor: kemtak
 18 sty 2017, 10:14
Powiem Ci tak, każda sieć ma plusy i minusy. Chcesz T-Mobile, ale nie znasz sieci? Przejdź do nich na kartę, fajna oferta za 25zl/mies - no limit + 10gb internetu. Spodoba Ci się, będziesz potrzebował telefon albo będziesz chciał abonament bo np. wygodniej to sobie zmigrujesz u nich na abo. Będzie działało kiepsko, zasięg, rozłączanie itp. bo to zależy od miejsca to przenosisz się np. do orange na kartę lub plusa... jak znajdziesz swoją sieć to zawsze masz możliwość przejścia na abo z telefonem lub bez, a dopóki masz oferty na kartę to w 24-48h przechodzisz do kolejnych sieci i testujesz. Pamiętaj, że abo to najczęściej 24mies zobowiązania - łatwo tam wejść, a później trzeba się męczyć jak coś nie pasuje.
 #905927  autor: sprintek
 18 sty 2017, 13:49
Ok dzięki za podpowiedzi. Właśnie nie chce paść z deszczu pod rynnę więc wolę poczytać co i jak. Mam Już kartę z tmobile. Zobaczę co i jak bo na najbliższy rok bądź dwa telefony nam wystarcza więc w grę wchodzi tylko sim. Sam z doświadczenia wiem, że te oferty rodzinne nie są tak korzystne jakby to się mogło wydawać. W play się o tym mocno przekonałem, bo proponowali mi 2 x sim za 75 PLN. A teraz mam na czas nieokreślony 2x 25 PLN czyli 50 na miesiąc.