DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #905561  autor: bardak
 16 sty 2017, 14:33
Jak w temacie. Mam dość Play i jego wspaniałego zasięgu czterech sieci. Gdzie dostanę jakąś przyzwoitą ofertę - wszystko nolimit i z kilka giga internetu. Cena powiedzmy do 40 bez telefonu, oczywiście jak będzie taniej to jeszcze lepiej. Oczywiście operator z pewnym zasięgiem/transferem, najlepiej żeby to nie był żaden wirtualny bazujący na kimś, wystarczy mi już cyrków z Playem.
Ale patrząc po ofertach na stronach wielkiej trójcy to wypadało by spuścić głowę, wysłać wypowiedzenie do Playa, wziąć to co zaoferują i przymknąć oko na kijowy transfer i fruwający zasięg. Bo szału z ofertami nie ma.
 #905564  autor: bardak
 16 sty 2017, 14:43
Wolałbym abonament niż kartę. Do tej pory mi się oferty na kartę źle kojarzą. Z całym szacunkiem dla innych użytkowników ofert na kartę ale chyba w Swoim otoczeniu mam za dużo "cebuli" puszczającej sygnał, żeby do nich zadzwonić, bo znowu mają puste konto.
 #905567  autor: Gregrin
 16 sty 2017, 14:47
Ale z jakiego względu abo ? Ustawiasz doładowanie cykliczne i pakiety aktywują się samodzielnie a ty masz zawsze sporo neta i nolimity rozmów... To już nie te czasy co kiedyś. Przy pakietach nolimit to jest praktycznie jak abonament tylko ze płacisz z góry a nie z dołu. Środków tez ci nagle nie zabraknie bo teraz prawie wszystko jest w pakiecie w ilościach nielimitowanych.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 14:57 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #905570  autor: bardak
 16 sty 2017, 14:54
Nie wiem, może kilkanaście lat przyzwyczajenia. No i te pakiety, raz są raz ich nie ma, raz taka promocja raz inna. Nie wiem, po prostu oferta na kartę źle mi się kojarzy i tyle. Może jestem przedpotopowy.

Pytanie z innej beczki, jak napisać wypowiedzenie albo jak sformułować je, tak aby numer przeszedł na kartę w Playu.
 #905575  autor: Gregrin
 16 sty 2017, 15:05
bardak pisze:No i te pakiety, raz są raz ich nie ma, raz taka promocja raz inna. Nie wiem, po prostu oferta na kartę źle mi się kojarzy i tyle. Może jestem przedpotopowy.
Zle to jakoś odbierasz. Pojedyncze pakiety może się zmieniają (np powiększają paczki netu) ale kompleksowe pakiety nolimit (czyli wszystko w jednym) to "oferta" przygotowana "na dłużej". Te nolimity właśnie po to są żeby je "włączyć i zapomnieć" i nie przejmować się niczym.
Popatrz sobie na ofertę t-mob (pkt 10). Włączasz (ustawiasz doładowanie cykliczne w banku) i zapominasz.
 #905577  autor: bardak
 16 sty 2017, 15:10
Zobaczymy, mam jeszcze półtora miesiąca. A nuż Play mnie zabije jakąś kozacką ofertą, która pozwoli przymknąć oczy na dup*ty zasięg.
A teraz, jak pisać wypowiedzenie, że po zakończeniu umowy interesuje mnie przeniesienie numeru na kartę.
 #905578  autor: Gregrin
 16 sty 2017, 15:11
bardak pisze:Pytanie z innej beczki, jak napisać wypowiedzenie albo jak sformułować je, tak aby numer przeszedł na kartę w Playu.
Cos takiego:
"Niniejszym informuję że wypowiadam umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych dla numeru telefonu: xxx xxx xxx z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Po zakończeniu okresu obowiązywania niniejszej umowy proszę o przełączenie numeru którego ona dotyczy do oferty NAZWA OFERTY na kartę.
Z poważaniem"
Jeśli i tak będziesz się przenosił to nie musisz podawać konkretnej oferty (taryfy) tylko napisać "do oferty na kartę".
Tu tez male info http://zielony71.blogspot.com/2016/02/j ... umowy.html

PS. Jeśli chcesz sobie ułatwić, to wybierz sobie już wstępnie siec (t-mob, orange, plus) i zamiast składać wypowiedzenie, idź do salonu tej sieci i złóż dyspozycje przeniesienia numeru z zakończeniem umowy z play. Jeśli oferta jaka play ci zaproponuje cie zadowoli to ja zaakceptujesz i play automatycznie unieważni tamta dyspozycje a jeśli nie to już nic więcej nie będziesz musiał robić żeby przenieść numer.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2017, 15:24 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #905580  autor: bardak
 16 sty 2017, 15:17
Koniecznie trzeba pisać jaka to oferta?? Nie wystarczy samo "na kartę"??
 #905601  autor: bobiwr
 16 sty 2017, 18:00
Gregrin pisze:To już nie te czasy co kiedyś. Przy pakietach nolimit to jest praktycznie jak abonament tylko ze płacisz z góry a nie z dołu.
Hmmmmm. Patrze sobie na fakture z 22.12.2016 i czytam :
- Opłaty naliczone w okresie 20.11.2016 - 19.12.2016
- Abonament za okres 20.12.2016 - 19.01.2017
- TERMIN PŁATNOŚCI: 05.01.2017.
Więc nie do końca płacisz z dołu. Za usługi poza abonamentowe - tak. Za abonament już jedynie w 50%. A pamiętajmy, że dobrze dobrane abo (albo gdy jest to full no-limit), wyczerpuje z reguły całe zapotrzebowanie...

Edit:
bardak pisze:Koniecznie trzeba pisać jaka to oferta?? Nie wystarczy samo "na kartę"??
Lepiej napisać.
 #906017  autor: bardak
 18 sty 2017, 21:35
Pytanie, z ofert na kartę, który operator ma względnie niezmienną ofertę. Bo na chwilę obecną jestem a raczej byłem zainteresowany T-Mobile i ofertą za 25 PLN, wszystko nolimit i 10gb. Ale chłop w punkcie mówi, że ona jest do końca lutego tylko. A ja właśnie do ostatniego mam umowę w Play. Jest gdzieś pewna oferta gdzie jedynym moim zmartwieniem będzie zapłacenie a nie myślenie co i jak poaktywować i nie martwić się tym, że operator zmieni ofertę czy zniesie jakieś pakiety.
 #906019  autor: Wosiu96
 18 sty 2017, 21:49
Każdy operator może zmienić sobie pakiet ew. ofertę. Jedynie T-Mobile robi to bardzo często, inni operatorzy tylko ofertę rozszerzają o gigabajty itp. Ja bym na twoim miejscu wybrał orange free na kartę.
 #906023  autor: cyanoone
 18 sty 2017, 22:57
Ja bym brał abo w Lajt mobile. Opcja "Strzał w dziesiątkę" będzie najlepsza.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #906027  autor: bardak
 18 sty 2017, 23:26
Za wirtualnych operatorów jadących po czyichś nadajnikach podziękuję. Wystarczy mi cyrków z Playem.
 #906064  autor: Gregrin
 19 sty 2017, 11:00
bardak pisze: Ale chłop w punkcie mówi, że ona jest do końca lutego tylko.
Ja bym nie słuchał takich rzeczy. Te oferty w prepaid są naprawdę atrakcyjne dla klientów (i wbrew temu co ktokolwiek mówi -stale) ale dla salonów (konsultantów) całkowicie bez korzyści (raczej nie maja od ich sprzedaży żadnych prowizji). Na forum można wyczytać ze podobne podejście jest np w orange i tam stosują taktykę "nie ma kart do przenosin" ale na abo (potrzebna ta sama karta) to już nie ma problemu z przejściem ;)
Ja bym się raczej nie martwił o "stałość" ofert i nie zrażał podejściem konsultantów tylko trochę "powalczył" o swoje ;)

BTW. do kiedy masz umowę bo widzę ze okres rozliczeniowy jest do 19. Jeśli się nie mylę to dziś masz ostatni dzień żeby złożyć wypowiedzenie albo dyspozycje przeniesienia numeru i wyrobić się do końca lutego bo wymagane w wypowiedzeniu/dyspozycji jest zachowanie jednego pełnego okresu rozliczeniowego a ten zaczyna się od jutra wiec składając jutro nie będzie on już pełny tylko dopiero ten który zakończy się w marcu. Swoja droga "kara" jeśli złożysz jutro powinny być minimalna ale o to najlepiej zapytać u operatora albo tu ktoś uściśli.

PS. Ja tez jak przedmówcy polecam orange ze względu na olbrzymie ilości netu. Z opisu który jest w linku jaki podałem na samym początku może wydawać się skomplikowana ale sprowadza się praktycznie tylko do ładowania za 100zl co 4m-ce (oprócz pierwszego) i przerzucania bonusowych złotówek na konto główne.

W opcji minimalistycznej można TYLKO ładować za 30zl i mieć włączony pakiet za 28zl który sam się będzie odnawiał. Jakie będą z tego korzyści:
-podstawowy pakiet oprócz nolimitow ma 8GB
-z każdym kolejnym odnowieniem będzie więcej 9GB,10GB,11GB itd
-przy każdym doładowaniu dodatkowo będą się nam gromadziły GB (10GB za każde doładowanie 30zl) które NIE PRZEPADAJĄ i KUMULUJA SIĘ a dodatkowo są ważne jak konto a te można bez problemu wydłużyć o rok (wysłać darmowy sms w dowolnym momencie)
-5% (10% po 2 latach) z każdego doładowania odłoży się na skarbonce i środki tam zgromadzone można w dowolnym momencie przelać na konto główne i kupić sobie z nich pakiet.
To wszystko dzieje się SAMOCZYNNIE.
 #906069  autor: bardak
 19 sty 2017, 11:31
Dobra, niech jestem stratny te 15 PLN, kupiłem startery Wielkiej Trójcy i zobaczę jak się to będzie sprawować. Chociaż po Playu ustawionym na partnerów roamingowych to w domu i w pracy nieco lepiej trzymało mi w zasięgu T-Mobile, Plus nieco słabiej. Do tego w T-Mobile nieco lepiej bateria mi trzymie. Orange nie mam pojęcia.
Osobiście wolałbym abonament ale patrząc po cenach to wypadałoby spuścić głowę, przymknąć oko na zj*ny zasięg i brać nawet ofertę przedłużeniową ze strony, finansowo wyszedł bym lepiej na tym niż na przeniesienie numeru.
Teraz czekam na krok Playa, wypowiedzenie już zaksięgowane w systemie, umowa do końca lutego, zobaczymy co zaoferują.
 #906072  autor: bardak
 19 sty 2017, 11:53
No dobra, już jedna konsultantka została zj*na za jakość sieci etc :) od razu lepiej się poczułem.

No to sobie potestowałem. Póki nie zarejestruję gucia mogę sprawdzić.
 #906077  autor: matteo
 19 sty 2017, 12:22
Ale zaraz, bo czegoś nie rozumiem. Jeżeli coś źle działa i masz tego dość, to chyba niska cena nie spowoduje, że nagle przestanie Ci to przeszkadzać? Nie rozumiem tej ideologii.

Kupiłeś starter innej sieci, testujesz, jak OK, to przenosisz nr i po sprawie. Nie ma się nad czym spuszczać i zastanawiać. 15 czy nawet 50 zł jednorazowo na poczet testów to chyba nie tak dużo, żeby mieć pewność jak działa dana sieć w danym miejscu i jak Ci się podoba UX.

Testuj, potem przenoś do T-M lub Orange i EOT.
 #906078  autor: Graffik87
 19 sty 2017, 12:32
Ja narazie testuje Orange i chyba tu zostanę na stałe. Może podać ktoś mi kod na włączenie tego pakietu bez limitu za 28 zł (8gb i z każdym miesiącem +1gb)

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka