DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #899435  autor: michcio123
 10 gru 2016, 18:02
Witam.
Dzisiaj wieczorem zauważyłem że prędkość internetu play w romingu krajowym jest limitowana do 3 mbits down i 1 mbits up. Prędkości takie są na romingu t-mobile i orange z plusa nie mam zasięgu sprawdzałem na taryfie lubie to ,Rbm Energy ,Fakt mobile i virgin mobile za każdym razem obcięte 3/1 i nie jest to przeciążony nadajnik bo na kartach macierzystych hula dużo szybciej. Na modemie e372 sprawdziłem qos i faktycznie jest limit 3072 down i 1024 up.
Czy ktoś się ostatnio z tym spotkał?
 #899462  autor: michcio123
 11 gru 2016, 08:14
Regulamin się ostatnio nie zmieniał ogranieczenie do 7/1 występowało tylko w starych taryfach fresh z RWK. Na forum playa oczywiście nikt nic nie wie. Napisałem stosowne zgłoszenie ale pewnie niewiele to pomoże.

Testy o które prosił @Silvercerest

Play lubie to roming t-mobile
Obrazek

Play lubie to roming orange
Obrazek

T-mobile na karte fri
Obrazek

Orange free
Obrazek

Poprawione
Ostatnio zmieniony 11 gru 2016, 11:13 przez michcio123, łącznie zmieniany 1 raz.
 #899470  autor: -Gosc-
 11 gru 2016, 10:43
michcio123 pisze:Witam.
Dzisiaj wieczorem zauważyłem że prędkość internetu play w romingu krajowym jest limitowana do 3 mbits down i 1 mbits up. Prędkości takie są na romingu t-mobile i orange z plusa nie mam zasięgu sprawdzałem na taryfie lubie to ,Rbm Energy ,Fakt mobile i virgin mobile za każdym razem obcięte 3/1 i nie jest to przeciążony nadajnik bo na kartach macierzystych hula dużo szybciej. Na modemie e372 sprawdziłem qos i faktycznie jest limit 3072 down i 1024 up.
Czy ktoś się ostatnio z tym spotkał?
Jaki z tego wniosek? Nie korzysta się z takich wynalazków jak plaj i podczepione do niego jakieś rbmy, operator który udostępnia roaming plajowi musi dbać o swoich abonentów żeby mieli przyzwoite parametry transmisji i mu nie pouciekali, jak myslisz komu przytnie taki plus transfer? Abonentowi macierzystemu czy plajowi na roamingu?
m- mili ; M - mega.
 #899515  autor: Ramirez
 11 gru 2016, 17:47
-Gosc- pisze:
michcio123 pisze:
Jaki z tego wniosek? Nie korzysta się z takich wynalazków jak plaj i podczepione do niego jakieś rbmy, operator który udostępnia roaming plajowi musi dbać o swoich abonentów żeby mieli przyzwoite parametry transmisji i mu nie pouciekali, jak myslisz komu przytnie taki plus transfer? Abonentowi macierzystemu czy plajowi na roamingu?
m- mili ; M - mega.
Tylko wcale nie ma wyboru :lol: Orange źle mi działał, z jeden sms na kilka nie chciał mi się wysyłać a po zmianie sieci się naprawiło... jeszcze te przymusowe PINy na Simach, tmobile w życiu..., dla mnie to krętactwo, nieudolność pierwszej klasy i jedna wielka awaria, plus- oszukańcze pakiety internetowe czyli protokół RTSP.
 #899539  autor: -Gosc-
 11 gru 2016, 19:27
Nigdy nie miałem problemów z sms w Orangu. PINów nie ma przecież na kartach z kiosku, dopiero jak wymieniłem kartę w salonie Orange to już dostałem z przymusowym pinem. T-mobile to złodziejstwo i cwaniactwo podobnie jak plus. Zostaje Orang:-D Dla mnie bomba pomimo wpadek na codzień śmiga.
 #899579  autor: słoneczny
 11 gru 2016, 22:32
Nie wiem w czym problem? Przed chwilą obejrzałem film w hd na youtube, włączyłem fb i www. Wszystko działa. Co wam te 3 megabity przeszkadzają w telefonie? Przecież oferty typowo do netu nie idą w roamingu, tylko po sieci P4.
 #899581  autor: Ramirez
 11 gru 2016, 22:43
Tylko to w taryfach głosowych obcięto prędkości w roamingu. Tylko temat jest w złym dziale założony. Oferty internetowe chyba nie maja dostępu do roamingu krajowego...