DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #898823  autor: PatrycjaHotala
 06 gru 2016, 09:26
Hejka, jestem właścicielką iphona4 i jako, że irytuję mnie sposób przenoszenia danych z PC na TEL i na odwrót który posiada system IOS, postanowiłam wrócić do ANDROIDÓW.
A więc, poszukuje telefonu z systemem Android, co mnie najbardziej interesuję?

- Jakość dzwięku w słuchawkach (jakość głośników mnie nie interesuję, jestem muzykoholiczką i dla mnie praktycznie jest to najważniejszą opcją która powinien posiadać "wymarzony' telefon. Oczywiście po za jakością dość ważną funkcją jest ład i porządek, więc fajnie gdyby telefon posiadał schludnie wyglądające foldery + opcje wyszukiwania danego utworu.
- Kolejną ważna kwestią jest bateria, niechaj chociaż wytrzyma ten 1+ dzień, bo wiadomo jaka kaplica jest teraz z tymi nowymi telefonami.
- Fajnie, by było jak by jeszcze posiadał taką opcje jak zabezpieczenie konkretnych folderów na hasło, gdyż posiadam poufne pliki i czasami nie chcę, żeby osoby 3 miały na nie wgląd. (w najgorszym wypadku jakaś blokada telefonu od X czasu nie czuwania.)

To były te ważniejsze opcje, teraz te mniej:
Filmy - nagrywanie w HD (720) lub (1080)
Wymiar - nie przepadam za tymi "klockami" max wys 15cm , szer - 7 (ale najlepiej, żeby było mniej coś w wymiarach iphona4 ewentualnie 5.)

Czy ktoś był, by w stanie polecić mój wymarzony telefon który spełniał, by powyższe kryteria? 
Była bym ogromnie wdzięczna, pozdrawiam i liczę na jakąś odp. ;)
 #898853  autor: maniek0071
 06 gru 2016, 14:19
Jak ma być mały to czekaj na A3 2017 bo nic innego nie wymyślisz ewetnualnie zobacz Samsunga S7 czy będzie odpowiadał wielkością.
 #898923  autor: PatrycjaHotala
 06 gru 2016, 21:50
maniek0071 pisze:Jak ma być mały to czekaj na A3 2017 bo nic innego nie wymyślisz ewetnualnie zobacz Samsunga S7 czy będzie odpowiadał wielkością.
W sumie jak, by spełniał najważniejsze kryteria o których wspomniałam to mogła bym zignorować nawet tą nie korzystną wielkość. Co do Samsunga S7, hmm no jakimś tam wielkim bydlakiem nie jest, tylko 2 koła na telefon to jednak trochę za dużo. Może coś tańszego? :>

PS.
https://youtu.be/Cl_dEdTXwLM?t=6m54s -.-
Ostatnio zmieniony 06 gru 2016, 22:22 przez PatrycjaHotala, łącznie zmieniany 1 raz.
 #898924  autor: Arthas
 06 gru 2016, 22:07
No to może Xiaomi Mi5?
Ma lepszy dźwięk od S7. Nagrywa w 4K.
Blokujesz dostęp do telefonu palcem. Widziałem nawet foldery na kod... ale nie zgłębiałem tego tematu za bardzo. No i kosztuje ponad tysiaka.

Znane ze swoich muzycznych możliwości są również Axony od ZTE.
W Polsce dostępny jest normalnie Axon 7 mini.
Istnieje też ZTE Axon mini.

Również Meizu może się pochwalić telefonami z wbudowanymi, dedykowanymi układami audio. Np. w najnowszym Pro 6 Plus są to: ES9018 i ADA4807.
Jednak telefon ma swoje rozmiary, wiec mniejszy Pro 6 może być niezłym wyborem.
Ewentualnie starszy Pro 5.

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #898930  autor: PatrycjaHotala
 06 gru 2016, 22:55
Arthas pisze:No to może Xiaomi Mi5?
Ma lepszy dźwięk od S7. Nagrywa w 4K.
Blokujesz dostęp do telefonu palcem. Widziałem nawet foldery na kod... ale nie zgłębiałem tego tematu za bardzo. No i kosztuje ponad tysiaka.

Znane ze swoich muzycznych możliwości są również Axony od ZTE.
W Polsce dostępny jest normalnie Axon 7 mini.
Istnieje też ZTE Axon mini.

Również Meizu może się pochwalić telefonami z wbudowanymi, dedykowanymi układami audio. Np. w najnowszym Pro 6 Plus są to: ES9018 i ADA4807.
Jednak telefon ma swoje rozmiary, wiec mniejszy Pro 6 może być niezłym wyborem.
Ewentualnie starszy Pro 5.
Tutaj już bardziej konkretnie :)
A więc tak, szczerze nie potrzebna mi możliwość nagrywania w 4K.
Z tym blokowaniem dostępu palcem to świetna opcja, widziałam, że Meizu PRO 6 również taką posiada.
Co do Axon 7 mini, faktycznie słyszałam, że jest stworzony dla audiofilów tylko nie wiem, czy posiada możliwość zabezpieczenia danych jak w przypadku powyższych modeli.

A więc podsumowując, jak myślisz co było, by najlepszym wyborem patrząc pod kątem - zabezpieczeń, wydajności muzyki, no i może ceny:
Xiaomi Mi5 , Meizu PRO 6, czy Axon 7 mini? :>
 #899088  autor: motov3
 08 gru 2016, 00:44
Taaa, Mi5 z tym swoim chinskim dziurawym softem - bedzie zapewne najlepszym wyborem jesli chodzi o bezpieczenstwo danych.

Czasami juz nie moge czytac, jakie bzdury tutaj coponiektorzy wypisuja. To az rece same sie zalamuja nad tymi glupotami.

1. Jesli chodzi o dzwiek, to Samsungi zawsze byly wysoko notowane. Wynikalo to z zastosowania chipsetow Wolfsona. W chwili obecnej S7/S7 Edge plasuje sie w TOP-ie smartfonow muzycznych. Oczywiscie zapewne znajda sie niektore lepsze (chociazby topowe produkty HTC), ale napewno nie bedzie to Xiaomi Mi5.

2. Przy wyborze Chinczyka - przede wszystkim radzilbym skupic sie na obsludze czestotliwosci. Bo tak sie akurat sklada ze wkrotce - dosc spora czesc kraju bedzie pokrywana w pasmie 800, ktorych te jakze rozwiniete modele chinskiej technologii - nie obsluguja. Ciekawe czemu ?
https://www.tabletowo.pl/2016/08/27/cze ... smartfony/

3. Skaner linii papilarnych - w chwili obecnej obsluguje znaczaca czesc smartfonow, od polki sredniej zaczynajac. Wiec nie widze powodu by sie tym podniecac. Masz to juz w produktach Huaweia chociazby.

4. Zabezpieczenie danych. Jesli chcesz zabezpieczyc dane - musisz je zaszyfrowac. Sa do tego odpowiednie aplikacje. Dostep za pomoca jakiegos kodu to moze jest dobry, jak masz telefon na oku, a nie jak ci zginie. Ale wtedy to nie musisz miec kodow na folderach, wystarczy zwykla blokada ekranu - zabezpieczona kodem, odciskiem palca, skanem teczowki - czymkolwiek.
Niestety sporo aplikacji szyfruje dane tylko w pamieci telefonu (nie szyfruja tych na karcie SD). Nie wiem czy wszystkie, ale te z ktorymi sie zetknalem - tak wlasnie szyfruje. Do sprawdzenia.

I na koniec. Dziewczyno nie podalas z tego co widze (albo mnie popraw) najwazniejszego z kryteriow. Mianowicie - CENY !!

Tym torem idac to rownie dobrze moge ci zaproponowac Samsunga Galaxy S7 Edge lub zwykla S7-ka, bo nie biorac od uwage finansow, bedzie zdecydowanie najlepszym wyborem.

Nie zakreslilas tez czy smartfon ma byc nowy, uzywany, czy np prawie nieuzywany z prywatnego przedluzenia umowy itd. Okresl to dokladnie.

Obrazek
 #899124  autor: dario321
 08 gru 2016, 11:02
gabarytowo to iPhone SE,pliki przesylac mozna po wifi komputer<>telefon
 #899268  autor: Xy
 09 gru 2016, 09:12
Przeczytaj dokładnie co napisał MotoV3 i zastosuj się do jego uwag.
BTW mnie też szczypie jak ktoś na siłę poleca chiński badziew. Ani to dobre, ani tanie... A bezpieczne w kategorii "prywatność" także nie.
Wolałbym kupić używanego Samsunga, HTC, Sony czy nawet Nokię z Windowsem byle nie jakiegoś Axona, Gufona czy innego no-name'a.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #899279  autor: lodyga
 09 gru 2016, 10:11
Arthas ,

masz 198 postów i w 190 piszesz o tym Xiaomi to już jest nudne. Nie wiem czy masz go czy bardzo chcesz a nie możesz ale poważnie opanuj się.
 #899290  autor: wiemar
 09 gru 2016, 11:44
axon 7 jak i wersja mini ma czytnik z tyłu. mi5 ma lepszy aparat ale jeśli priorytetem jest jakość dźwięku to nic lepszego niż axon 7 nie znajdziesz. ale z tego co ludzie piszą wersja amerykańska na słuchawkach gra głośniej niż europejska. takie głupie ograniczenie wprowadziła unia. podobno można to ograniczenie usunąć ale trzeba grzebać w telefonie co niestety narusza gwarancję
 #899306  autor: kerios83
 09 gru 2016, 14:35
@lodyga jak jest dobry i tani to co ma polecac? Masz jakies inne telefony z taka funkcjonalnoscia i parametrami w tej cenie to slucham.
 #899319  autor: Xy
 09 gru 2016, 15:53
@lodyga jak jest dobry i tani to co ma polecac? Masz jakies inne telefony z taka funkcjonalnoscia i parametrami w tej cenie to slucham.
"Taniość" to nie wszystko. Jakbyś miał do wywalenia 45.000 złotych kupiłbyś sobie podstawowe Clio czy Hyundaia i20 czy może Ładę Priorę. Tu i tu masz szyby ba prąd, kilka poduszek, wspomaganie, klimatyzację... Tak samo z telefonami.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #899431  autor: Darek_64
 10 gru 2016, 17:07
To ja polecę LG V10 pod względem dźwięku bije każdego xiaomi na głowę,wygląd to sprawa gustu ale jest fajny i świetnie wykonany,niestety jest dość duży i nadal drogi tu jest problem.Samsungi z układem wolfsona też zostawiają te xiaomi daleko w tyle.
 #899448  autor: kokos-
 10 gru 2016, 22:56
V10 dobra jest ale wymiarowo trochę większa niż iPhone 4 ewentualnie iphone5 ;-)

Rozważ P9 lite że względu na soft wg mnie nastąpi łagodne przejście do androida.
 #899632  autor: Xy
 12 gru 2016, 09:44
zielony71 pisze:Android i bezpieczeństwo? Przecież to się wyklucza
Dowolne zabezpieczenie stworzone przez człowieka jest do złamania przez człowieka. Prędzej czy później ale jest do złamania. W ekosystemie NIE MA bezpiecznego systemu. Po prostu nie ma i już. Do złamania jest łatwy Android, iOS, BBOS, W10M i wszystko, co zostanie wypuszczone na rynek w bliższej i dalszej przyszłości NIE BĘDZIE zabezpieczone w 100% przed złamaniem.
Podatność Androida na wirusy i łamanie systemu wynika z jego popularności, a nie dziurawej budowy. Czy taki Windows 10 Mobile jest super bezpieczny? Nie, nie jest. Po prostu nikomu nie opłaca się łamać oprogramowania i pisać szkodliwego oprogramowania dla tych sześciu telefonów z W10M na świecie...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #899638  autor: greenrs
 12 gru 2016, 10:01
Xy pisze: Podatność Androida na wirusy i łamanie systemu wynika z jego popularności, a nie dziurawej budowy. Czy taki Windows 10 Mobile jest super bezpieczny? Nie, nie jest. Po prostu nikomu nie opłaca się łamać oprogramowania i pisać szkodliwego oprogramowania dla tych sześciu telefonów z W10M na świecie...
I to jest tutaj kluczowe :!: Dlatego ja wolę mieć jeden z tych sześciu na świecie i mogę spać spokojnie :mrgreen:
 #899718  autor: Eragon
 12 gru 2016, 16:04
Niby tak.
Ale przy Andku ciągle ktoś coś robi... jak przy Linuxie.
Aczkolwiek system ten w swych założeniach ma parę kluczowych, niekoniecznie dobrych założeń.
Tak czy siak, wszystkie systemy mobilne są siebie warte. Różne zalety, różne wady.

:smt006
 #901301  autor: PatrycjaHotala
 22 gru 2016, 21:52
motov3 pisze:Taaa, Mi5 z tym swoim chinskim dziurawym softem - bedzie zapewne najlepszym wyborem jesli chodzi o bezpieczenstwo danych.

Czasami juz nie moge czytac, jakie bzdury tutaj coponiektorzy wypisuja. To az rece same sie zalamuja nad tymi glupotami.

1. Jesli chodzi o dzwiek, to Samsungi zawsze byly wysoko notowane. Wynikalo to z zastosowania chipsetow Wolfsona. W chwili obecnej S7/S7 Edge plasuje sie w TOP-ie smartfonow muzycznych. Oczywiscie zapewne znajda sie niektore lepsze (chociazby topowe produkty HTC), ale napewno nie bedzie to Xiaomi Mi5.

2. Przy wyborze Chinczyka - przede wszystkim radzilbym skupic sie na obsludze czestotliwosci. Bo tak sie akurat sklada ze wkrotce - dosc spora czesc kraju bedzie pokrywana w pasmie 800, ktorych te jakze rozwiniete modele chinskiej technologii - nie obsluguja. Ciekawe czemu ?
https://www.tabletowo.pl/2016/08/27/cze ... smartfony/

3. Skaner linii papilarnych - w chwili obecnej obsluguje znaczaca czesc smartfonow, od polki sredniej zaczynajac. Wiec nie widze powodu by sie tym podniecac. Masz to juz w produktach Huaweia chociazby.

4. Zabezpieczenie danych. Jesli chcesz zabezpieczyc dane - musisz je zaszyfrowac. Sa do tego odpowiednie aplikacje. Dostep za pomoca jakiegos kodu to moze jest dobry, jak masz telefon na oku, a nie jak ci zginie. Ale wtedy to nie musisz miec kodow na folderach, wystarczy zwykla blokada ekranu - zabezpieczona kodem, odciskiem palca, skanem teczowki - czymkolwiek.
Niestety sporo aplikacji szyfruje dane tylko w pamieci telefonu (nie szyfruja tych na karcie SD). Nie wiem czy wszystkie, ale te z ktorymi sie zetknalem - tak wlasnie szyfruje. Do sprawdzenia.

I na koniec. Dziewczyno nie podalas z tego co widze (albo mnie popraw) najwazniejszego z kryteriow. Mianowicie - CENY !!

Tym torem idac to rownie dobrze moge ci zaproponowac Samsunga Galaxy S7 Edge lub zwykla S7-ka, bo nie biorac od uwage finansow, bedzie zdecydowanie najlepszym wyborem.

Nie zakreslilas tez czy smartfon ma byc nowy, uzywany, czy np prawie nieuzywany z prywatnego przedluzenia umowy itd. Okresl to dokladnie.
Przepraszam, że nie odpisywałam, ale całkowicie zapomniałam o tym 4um :lol:
A więc tak, co do ceny fajnie, by było żeby nówka kosztowała maxymalnie do 1500zł.
Na tą chwile jeszcze nie wiem, czy jak już znajdę swojego faworyta to, czy zakupie nowego, czy po prostu używanego z lombardu, bo już na pewno nigdy nie kupię nic używanego w ciemno (ale to chyba nie istotne.)
Co do tych zabezpieczeń, nie wiem, czy wgl dobrze zrobiłam o nich tutaj wspominając, bo podchodzicie do tego zbyt profesjonalnie, chodzi mi o zwykłe zabezpieczenie przed domownikami :D.

A więc podkreślam jeszcze raz na czym mi najbardziej zależy:

* dobra jakość dzwięku + możliwość wyszukiwania utworów

* schludny wygląd folderów + łatwe przenoszenie danych z TEL na PC i na odwrót

* telefon blokuję się od X czasu nie czuwania i jedyne możliwe uruchomienie pozwala czujnik linii papilarnych + fajnie gdyby posiadał też opcje blokowania wybranych folderów na hasło.

* nie wiem, czy to zwykłe spekulację, ale już nie jeden raz słyszałam, że samsungi szybko się psują, a chciała bym, żeby mój wymarzony telefon służył mi kilka lat.

* bateria - chociaż 1 dzień pracy

Przez ten czas zdołałam wybrać kilka modeli do selekcji:
Samsung Galaxy S6
ZTE Axon 7 Mini
LG G5
Huawei P9 Lite

Nie wiem który z nich spełniał, by najlepiej moje kryteria, chyba że jesteś w stanie polecić jeszcze lepszy telefon niż wymienione wyżej.
 #901314  autor: kokos-
 22 gru 2016, 23:19
Rozwazyłbym którąś z xperii. LG G5 ma dosc slaba baterie. Ewentualnie możesz poszukać obok siebie pełna P9 i powinnaś być zadowolona.:-)