DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #896824  autor: kemot82
 23 lis 2016, 09:42
slider02 pisze:Ja tam dostałem 150zł zwrotu za zakup Internetu LTE dla Domu na konto Orange Finanse, a przecież to to samo co konto w mBanku :)
Oooo, dzięki za info. Ja mam konto i tu i tu :) Pytałem w mBanku, ale złożyłem w OF. Czyli jest nadzieja:)
 #896857  autor: Masterjam77
 23 lis 2016, 15:33
Dowolna usługa abonamentowa ma być , nie ma nic że głosowa :)

Aby skorzystać z mOkazji Orange i otrzymać zwrot w wysokości 150 zł przy
zamówieniu dowolnej usługi abonamentowej na podstawie nowej umowy
lub przeniesienia numeru od innego operatora, należy
na http://oferty.orange.pl/linker/mbank-orange złożyć zamówienie na dowolną
usługę abonamentową z nową umową lub przenieść numer od innego operatora.
Następnie należy kliknąć w dedykowany link dostępny w serwisie transakcyjnym
https://form.mbank.pl/webforms/mokazja/logowanie.html i wypełnić formularz
wpisując numer zamówienia. Zwrot z mOkazji nastąpi do 60 dni od daty
transakcji spełniającej warunki tej mOkazji na konto, które zostało otwarte
najpóźniej. Z mOkazji można skorzystać 2 razy. mOkazja nie łączy się z innymi
promocjami Orange, Orange Finanse i mBanku niewchodzącymi w zakres umowy
o świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz ofertą Super Smart Plan.
Maksymalny zwrot z całej mOkazji wynosi 300 zł. W przypadku pozostałych
mOkazji oferowanych Klientom w systemie transakcyjnym mBanku, maksymalna
wartość jednorazowo naliczonego zwrotu nie może przekroczyć kwoty 760 zł.
Jeżeli wartość należnego zwrotu przekroczy 760 zł wówczas kwota zwrotu
przekraczająca limit nie jest naliczana i nie jest należna. Szczegółowe informacje
dotyczące mOkazji określa Regulamin Promocji mOkazje w Serwisie
Transakcyjnym oraz Aplikacji Mobilnej mBanku. Powyższy dokument jest
dostępny na www.mBank.pl/mOkazje. Niniejszy materiał nie stanowi oferty
w rozumieniu kodeksu cywilnego i ma charakter wyłącznie informacyjny.
Z mOkazji możesz skorzystać do 30.11.2016 r
 #897611  autor: Masterjam77
 28 lis 2016, 12:43
A więc koniec sagi z przedłużeniem mobilnego internetu :)
Pomoc zielonego71 była nieoceniona, zamówienie załatwione w kilka minut ale czas dostawy przez DPD masakra, już myślałem że paczka jest zaginiona. teraz nawet status jest że paczka nie doszła nawet do magazynu a ja mam ja koło siebie. Niech teraz kombinują jak i dlaczego. Jeszcze raz podziękowania dla zielonego71 , który pośrednio stał się Św. Mikołajem :) . Dzieciaki będą szczęśliwe i dziś szalony wieczór. Dla osób które maja zamiar kupić konsolę zamiast telefonu to dodatkowo do Xboxa dorzucony jest dostęp do Xbox Live Gold na 6 miesięcy :), a tam dodatkowe 24 gry za free. Tego nigdzie nie ma w informacjach.
 #898157  autor: phonemaniac
 01 gru 2016, 09:57
A ja przedłużyłem umowę na warunkach:
-20% rabatu na abo
- 35 GB danych / mies
- cena 29.50
- Orange Airbox2 Plus - 23,30
 #898258  autor: gtk
 01 gru 2016, 20:46
A jak się będzie spisywał LTE dla domu podpięty pod smart tv? Używa ktoś?
 #898564  autor: JFK2016
 03 gru 2016, 23:22
Używam z cda.pl (z "full HD" zero problemów) i Iplą-wzorowo, z tym że u mnie Orange (LTE1800) wyciąga minimum 40Mbps (dziś po 20 transfer był ponad 60Mbps). :)
 #898578  autor: barek16
 04 gru 2016, 09:59
Używam z LG LF652V czyli WebOS i z aplikacjami również bez problemowo. Wiadomo przeglądarka w porównaniu do PCta troche przymula, ale jak już odpalę jakiś stream np cda to leci jak po "kablu". Z tym że u mnie tak samo LTE Orange nie spada poniżej 40Mbps w godzinach szczytu...
 #898703  autor: gtk
 05 gru 2016, 10:03
a jakiego rutera używacie?
 #898772  autor: Vieslav
 05 gru 2016, 18:42
Tak się składa, że wczoraj udostępniłem net z telefonu do telewizora. Speedtest pokazywał około 6 mb/s (LTE Play). Obejrzałem dwa odcinki 25-minutowych seriali w HD i 3 klipy na youtube. Seriale co jakiś czas się buforowały (kilka minut oglądania - kilkanaście sekund buforowania). Z pakietu poleciało 4GB neta. Jak widać konsumpja danych jest ogromna i docelowo nie zamierzam udostępniać internetu mobilnego na tv.
 #899404  autor: ligeza
 10 gru 2016, 12:09
Posiadam internet LTE dla domu w sieci Orange (150GB strefa domowa + 60 poza strefą). Dzisiaj nowy okres rozliczeniowy, według aplikacji "Mój Orange" pozostało mi 150GB w strefie domowej i 60GB poza tą strefą. Rano szybkość internetu została mi przycięta do 5mbit/s. Dzwoniąc do pomocy technicznej Orange poinformowano mnie że nie mam założonych żadnych lejków i że mi coś tam odświeżą. Niestety po tym odświeżeniu nic się nie zmieniło, a dzwoniąc ponownie konsultant nie pomógł rozwiązać problemu. Miesiąc temu miałem podobnie tylko, że przycięło mi na jeden dzień do 10mbit/s. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Czy to jest jakiś rodzaj ograniczenia dla osób które jednego dnia pobiorą więcej z internetu?. Wczoraj się nie ograniczałem i wszystko na internecie leciało w FullHD, ale limitu miesięcznego nie przekroczyłem.
 #899410  autor: Vieslav
 10 gru 2016, 12:51
@up, zapoznaj się z TYM tematem. Być może masz to samo.
 #899412  autor: ligeza
 10 gru 2016, 13:09
Sprawdziłem biling, 40GB pobranych i lejek techniczny. W domu mam 4 komputery, niech każdy oglądnie film w HD i pozamiatane:) Odległość do nadajnika 8KM i to bez widoczności bo góra zasłania. Na pewno tak nadajnik przeciążyłem że nikt strony nie otworzył.
 #899414  autor: -Gosc-
 10 gru 2016, 13:20
[quote="ligeza"]Posiadam internet LTE dla domu w sieci Orange (150GB strefa domowa + 60 poza strefą). Dzisiaj nowy okres rozliczeniowy, według aplikacji "Mój Orange" pozostało mi 150GB w strefie domowej i 60GB poza tą strefą. Rano szybkość internetu została mi przycięta do 5mbit/s. Dzwoniąc do pomocy technicznej Orange poinformowano mnie że nie mam założonych żadnych lejków i że mi coś tam odświeżą. Niestety po tym odświeżeniu nic się nie zmieniło, a dzwoniąc ponownie konsultant nie pomógł rozwiązać problemu. Miesiąc temu miałem podobnie tylko, że przycięło mi na jeden dzień do 10mbit/s. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? Czy to jest jakiś rodzaj ograniczenia dla osób które jednego dnia pobiorą więcej z internetu?. Wczoraj się nie ograniczałem i wszystko na internecie leciało w FullHD, ale limitu miesięcznego nie przekroczyłem.[/quo

Był artykuł tutaj na telepolis że Orange będzie blokować "heavy userów" czyli takich którzy w zasięgu jednej stacj generują miesięcznine jakiś tam gigantyczny ruch, poszukaj sobie tego tekstu.
 #899417  autor: Vieslav
 10 gru 2016, 13:36
ligeza pisze:Sprawdziłem biling, 40GB pobranych i lejek techniczny. W domu mam 4 komputery, niech każdy oglądnie film w HD i pozamiatane:)
Dlatego wolę zostać przy neostradzie. Może i prędkość nie powala, bo wyciskam od 4 do 6 mb/s, ale mam spokojną głowę. Nikt mi prędkości nie ograniczy ani nie mam żadnego limitu.
ligeza pisze:Na pewno tak nadajnik przeciążyłem że nikt strony nie otworzył.
Ten ich lejek techniczny trochę inaczej działa. Poczytaj w temacie, który podlinkowałem.
 #900116  autor: satman777
 14 gru 2016, 21:17
I bardzo dobrze że taki lejek jest. Sieć przynajmniej działa przyzwoicie dla wszystkich. Chyba to nie jest problem nastawić na noc ściąganie. Nocka się nie wlicza do tych kalkulacji. Ściągałem ze steama jednorazowo i po 60GB i nic nie było na drugi dzień.
 #901526  autor: Vieslav
 25 gru 2016, 11:31
Pozakładałem liczniki danych na wszystkich urządzeniach. Przeanalizuję miesięczne zestawienia za jakiś czas.
Pytanie z innej beczki: jak działa telefon VoIP na internecie mobilnym? Głównie chodzi mi o Orange. Może zlikwiduję też PSTN jeśli znajdę VoIP odpowiadający moim potrzebom.
 #901863  autor: JFK2016
 27 gru 2016, 18:03
Vieslav pisze:Pozakładałem liczniki danych na wszystkich urządzeniach. Przeanalizuję miesięczne zestawienia za jakiś czas.
Podstawa przy internecie od ISP-sieciach komórkowych (później nie ma żadnych niespodzianek i żali), u mnie przy kilka razy niższych prędkościach i full no-limit od lokalnego dostawcy, średnie zużycie kształtowało się na poziomie 50-60GB, teraz wygląda to tak
Kod: Zaznacz cały
 Czas	Łącznie	Pobieranie	Wysyłanie
Gru 2016	77.442 GB	71.764 GB	5.677 GB
Lis 2016	79.390 GB	70.915 GB	8.475 GB
Paź 2016	96.169 GB	88.034 GB	8.134 GB
Wrz 2016	86.631 GB	70.578 GB	16.053 GB
Sie 2016	58.223 GB	50.867 GB	7.356 GB 
(są to wartości sumaryczne-bez rozbicia na pakiet dzienny/nocny [150GB+40GB/full no limit]). Także jeżeli nie zastępuje się TV (usługą typu np. Netflix...), pakiety są wystarczające (w sieci pracują 2 komputery, 2 telefony IP-VoIP, Smart-TV, cam-IP, tablet [do połowy listopada jeszcze 2 smartfony-teraz mam tak duży pakiet w abonamencie wspólnym że WiFi jest w nich nie włączane].
Vieslav pisze: Pytanie z innej beczki: jak działa telefon VoIP na internecie mobilnym? Głównie chodzi mi o Orange. Może zlikwiduję też PSTN jeśli znajdę VoIP odpowiadający moim potrzebom.
Na sieci LTE z VoIP nie ma żadnych problemów z działaniem usługi (to musi być przypadek skrajny-że stacja jest totalnie przeciążona), więcej pisałem tutaj http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 4&start=15. :)
 #905662  autor: kaspeed
 16 sty 2017, 23:32
Stałem sie posiadaczem 500gb w strefie domowej.+60 poza w orange w wersji dla FIRM. Od 14lutego będę sprawdzał jak się mają sprawy. :mrgreen: Licze że jednak lejków nie upatrze.Dziś mam lejek do 10mega....Srednio cały okres rozliczeniowy.Dziennie idzie 20-40gb.Ciekawe jak będzie w strefie domowej.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #906147  autor: barek16
 19 sty 2017, 18:01
Używam B315/ E5186.
Jak nie będzie ssania pełną parą w godzinach południowych i wieczornych ponad kilkanaście GB to i nie będzie lejka.
 #906259  autor: kaspeed
 20 sty 2017, 12:40
Dziennie okolo15-40gb sie potrafi trafic srednio dziennie wyszlo na 6urządzeń 14gb powiem szczerze ze lejek.do20mega bym strawil.Obecnie majac30gb plus nielimitowane lte po 18dniach mam wyssane 149gb.Prędkość leci po wyssaniu 130gb 10mega spokojnie starcza.Tez dostalem to cudo nie wiem czy.nie sprzedać.Uzywam mr3420v2 i zte823. 14.02 juz niedługo to bede sprawdzał.Za darmo to niech leci i 10mega byle nie mniej.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen: