DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #899362  autor: zdzislaw140
 09 gru 2016, 20:37
Czy opisze mi ktoś jak najszybciej wykonać taką operację?

Jestem w Orange, wypowiedzenie złożone z przejściem na kartę.

Fajna jest oferta Szalonych dni ale tylko przy skorzystaniu z 6 msc gratis.

Czy jeśli, 12 grudnia numer przejdzie na kartę, tego samego dnia idę do innego operatora, przenoszę do nich nr i następnie kupuję szalone dni z rabatem?

Ile mi to zajmie? Który operator przeniesie mnie najszybciej do siebie?
 #899395  autor: ukefake
 10 gru 2016, 09:57
Po przeniesieniu na kartę jakikolwiek wniosek MNP najlepiej składać następnego dnia, w nocy system orange powinien wszystko przemielić tak aby nazajutrz nie było jakiś niespodzianek. A najwygodniej przenieść się do playa.
 #899506  autor: nedbee
 11 gru 2016, 17:32
Tak. Wszystko jedno gdzie się przeniesiesz, ja się przeniosłem do Plusa bo były tam najmniejsze kolejki w tym momencie a w Playu mieli jakiś problem z systemem i kazali mi przyjść za tydzień :-) Nr na kartę przenoszą w 1 dzień roboczy, po północy jestemś w innej sieci i możesz zrobić zamówienie z rabatem na 6msc w Orange.
 #899833  autor: Gregrin
 13 gru 2016, 10:37
orson_dzi pisze:Teoretycznie każdy telefon w Orange ma simlocka.
A praktycznie w androidach już chyba nie zakładają. Przejrzałem na szybko allegro i najdroższe tel z simlockiem orange to z5compact, a5 i m4 aqua (wszystko 2015 używki pojedyncze sztuki). Nie wydaje mi się żeby na pojedyncze telefony (wybrane sztuki p9) nakładali simlocka... Jak już to jakaś umowa z producentem i dany model albo seria (np starsze modele xperia compact ). Te p9 nie powinny mieć simlocka ale w razie problemu zdejmowanie go w orange to ok 70zl a na allegro ok 20zl (legalnie kodem).
 #899865  autor: bocian123
 13 gru 2016, 13:12
A ja mam złożone wypowiedzenie w Orange z ostatnim dniem trwa ia umowy tj 18.01.2016. Po tym dniu zostanie wyłączony nr. A jak chciałbym przejsc na kartę do play to kiedy najpóźniej i gdzie musiałbym złożyć wniosek o przeniesienie i przejście numeru na karte numeru, aby mi nie przepadł?
 #899892  autor: Gregrin
 13 gru 2016, 15:31
Jeśli już złożyłeś wypowiedzenie ale nie zaznaczyłeś żeby przejść na kartę to musisz anulować ten wniosek a następnie iść do play i złożyć u nich wniosek o przeniesienie do nich numeru wraz z końcem umowy z orange (wiec chyba na 19.01.2017) ale zrób to jak najszybciej (przed 18.12.2016) bo inaczej (prawdopodobnie) będziesz musiał zapłacić jeszcze jeden miesiąc abonamentu za niedotrzymanie okresu wypowiedzenia.
Prawidłowy watek (z identycznym przypadkiem) masz tu http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 46#p890446
 #899910  autor: orson_dzi
 13 gru 2016, 18:14
A jednak...
Wszystkie smartfony z Androidem, które trafiły do sprzedaży po 1 stycznia 2016 simlocka nie mają. Mają go wszystkie iPhone'y .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)