DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Samsung oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #899259  autor: Teratris
 09 gru 2016, 08:15
Witam,
mam samsunga J5 od roku (tą pierwszą wersje), ma ona 8 GB wbudowanej pamięci, dorzuciłem do niej karte 16 Gb, problem jest następujący, wszystkie zdjęcia, filmy, muzyke mam na karcie pamięci, aplikacje które da się przeniosłem na karte pamięci, a w telefonie wciąż brakuje miejsca, co chwile mam nowe aktualizacje aplikacji i już nie moge nic robić bo się wyczerpało miejsce:
-da się jakoś ten telefon doprowadzić do stanu używalności? sformatować go, żeby było dużo wolnego miejsca jak po zakupie?
aplikacji mam na prawdę niewiele i w sumie nie da się już z tego tela korzystać...już nie mówie ze bym chciał sobie jakieś nowe ściągnąć
-po aktualizcji aplikacje z karty automatycznie znowu zapisują się na urządzeniu, da się to jakoś zmienić żeby trwale były już na karcie?

Bardzo proszę o pomoc :)
 #899266  autor: artsky
 09 gru 2016, 08:55
Skoro jak mówisz masz niewiele aplikacji i mimo wszystko brakuje miejsca i nie da sie korzystać z telefonu, to ja bym zrobił format. Możesz wcześniej zrobić sobie bacup (aplikacje, ustawienia, sms...) na koncie Samsung i póżniej szybko przywrócić wszystko. Co do aktualizacji aplikacji ja mam zawsze wyłączone to z automatu. Nie ma sensu za każdym razem aktualizować jak działa dobrze. Często kolejne wersje są gorsze od poprzednich :lol: Czytam najpierw komentarze zanim zdecyduję się na aktualizację.
 #899390  autor: Xy
 10 gru 2016, 08:40
Nie formatuj nic! Najpierw zainstaluj CCleaner (https://play.google.com/store/apps/deta ... aner&hl=pl) i przeskanuj nim telefon. Wywali zbędne śmieci i zwolni miejsce w telefonie. Dopiero jak to nie pomoże to baw się w formatowanie czy tam reset do ustawień fabrycznych...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71