DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #898950  autor: sindikat
 07 gru 2016, 09:36
Witajcie,
W związku z tą wiadomością: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/t-mo ... 37677.html zakładam, że niebawem z pobliskiej, nieobciążonej stacji T-Mobile ruszy LTE Orange.
Jako, że obecnie mam 30 GB za 30 zł od Aero postanowiłem zainteresować się ofertą Nju Mobile, gdzie za 29 zł mam 40 GB (a z czasem więcej).
W związku z tym mam takie pytania:

1. Czy zarejestrowany numer pre-paid w Orange mogę do Nich przenieść bezpośrednio na firmę? Czy najpierw muszę w Orange dokonać zmiany danych?
2. Czy wystawiają fakturę z widocznym NIP?
3. Co ile zmienia się IP i czy rozłącza wtedy połączenie?
4. Jak wygląda sprawa przejścia z okresu rozliczeniowego na kolejny? Czy rozłącza połączenie czy dokonuje się to bez zauważenia?
5. Czy osiągane prędkości są w jakiś sposób przycięte czy pracuje to płynie tyle na ile stacja pozwoli?
6. Jak się doładowuje konto? Czy zdrapką Orange? Czy na stronie przez przeniesienie do banku?
7. Czy mają, np. aplikację na Android gdzie da się sprawdzić ile GB wykorzystałem i do kiedy mam ważne konto?
8. Czy niewykorzystane GB się sumują, czyli przechodzą na kolejny miesiąc?
9. Czy rzeczywiście umowę BEZ KONSEKWENCJI można zerwać w każdej chwili?
 #898995  autor: f0ku5
 07 gru 2016, 12:34
1. W Nju nie przejdziesz na firmę, tylko osoba prywatna.
2. J/w
5. Nie są w jakikolwiek sposób przycięte
7. Mają
8. Nie
9. Można

Na pozostałe punkty nie znam odpowiedzi :)
 #899002  autor: poziom
 07 gru 2016, 13:11
1. Możesz, nie trzeba robić cesji na osobę fizyczną, sami zmienią.
2. Nie.
3. Nie sprawdzałem.
4. Nie korzystam z tego w sposób ciągły więc nie potrafie odpowiedzieć.
5. Są cięte, orange stosuje sprytny throttling - nawet jak zacznie lecieć ile fabryka umożliwia to po pobraniu kilkuset MB następuje widoczny duży spadek prędkości praktycznie do zera i wzrost do ok 4mbit jak na tyle pozwala bts. 2600mhz mają tyle co kot napłakał, 1800mhz dzielą między swoje 15mln a 13mln tmobile - to nie ma prawa działać zadowalająco bez cięcia prędkości.
Popatrz na play który ma o wiele mniej abonentów i 1800mhz zatkane. Przewaga playa to start 10lat później i oni odpalenia 2600mhz czy 2100mhz lte robią błyskawicznie.
Orange z tmobile to skansen technologiczny ze swoimi 70 punktami 2600mhz - nie wiem dlaczego to idzie tak wolno, robiąc networks nie przewidzieli że lte poleci na 2600?
6. Nic się nie doładowuje to abonament, płacisz rachunki.
7. Mają.
8. Nie
9. Tak, nie musisz czekać pełnego okresu rozliczeniowego. Możesz iść do innego operatora i przenieść numer z dnia na dzień.
 #899077  autor: f0ku5
 07 gru 2016, 22:46
W Nju nie można mieć umowy na firmę, o czym Ty piszesz?
 #899110  autor: sindikat
 08 gru 2016, 09:31
Panowie to się zdecydujcie :D

1. Możesz, nie trzeba robić cesji na osobę fizyczną, sami zmienią. Vs W Nju nie przejdziesz na firmę, tylko osoba prywatna.

5. Nie są w jakikolwiek sposób przycięte Vs 5. Są cięte, orange stosuje sprytny throttling - nawet jak zacznie lecieć ile fabryka umożliwia to po pobraniu kilkuset MB następuje widoczny duży spadek prędkości praktycznie do zera i wzrost do ok 4mbit jak na tyle pozwala bts.
 #899113  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 08 gru 2016, 10:04
1. Nju twierdzi, że ich oferta jest przeznaczona tylko i wyłącznie do klientów indywidualnych.
2. Jestem z nimi od początku, od dawna w abo mam 30GB internetu i czasami używam go jako zapasowy, jeżeli sieć domowa padnie i nigdy nic mi nie przycięli.
 #899147  autor: poziom
 08 gru 2016, 12:14
Przy składaniu zamówienia możesz podać dane firmy, jak to twoja działalność. Zamówienie przejdzie i automatycznie przeniosą twój nr na osobe fizyczną nie jest konieczna do tego cesja.
Przerabianie i sprawdzone.

A internet jest cięty, takie są moje obserwacje za każdym razem jak wrzucam w IDM'a plik który jest ciężki, leci po 15-20mbit aby po kilkuset megabajtach spaść do max 500kilobajtów/s.
Nie jest to sci fi i spodziewałem się tego, 1800mhz mają tyle co play na 3x więcej klientów.
 #899149  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 08 gru 2016, 12:22
2. Jeżeli nie da się na firmę to raczej nie.
3. Nie sprawdzam takich rzeczy, korzystam w telefonie i jest to dla mnie nieistotne.
4. Jak wyżej.
6. Dokładnie tak samo jak w orange. Przecież to ta sama sieć.
7. Mają, jeżeli chcesz to wrzucę później screen z aplikacji.
8.Nie
9. Tak, jedyna konsekwencja to opłata 9 zł+bieżący rachunek. No chyba, że coś pozmieniali. Dawno się nie orientowałem.
 #899153  autor: sindikat
 08 gru 2016, 12:36
@poziom, a to nie jest tak, że serwer klęka?

Ja znam IDM czy jDownloader jeszcze z czasów dawnego Rapidshare.de.

Wtedy rzeczywiście szło pełną parą, a teraz te premium to o kant kuli potłuc.

Jeśli nie szkoda Ci transferu to mogę podesłać Ci duże pliki do FTP i zobaczysz czy prędkość spada pobierając je przez przeglądarkę.

Z opisu lejka technicznego wynika, że jak już przytną to dopiero na drugi dzień prędkość wzrasta. Tak właśnie masz?
 #906234  autor: sindikat
 20 sty 2017, 10:23
To już jedno z ostatnich pytań. Czy Ich karty SIM mają możliwość wyłączenia PIN?
 #908447  autor: sindikat
 31 sty 2017, 10:28
Jeżeli minimalny rachunek to 9 zł to ile GB się na to składa?

40 GB : 29 zł = 1,379

1,379 x 9 = 12,4 GB

Czyli transfer ponad 12,4 GB jest doliczany w zależności od zużycia?

Karta będzie w modemie, więc nie będę korzystał z rozmów, SMSów, itd. Będzie to "czysty" Internet.

I czy okres rozliczeniowy jest od doładowania do doładowania czy od 1-go do 1-go?
 #908453  autor: sindikat
 31 sty 2017, 10:55
Dzięki. Nie wiedziałem jak to liczą.

A czy okres rozliczeniowy jest od doładowania do doładowania czy od 1-go do 1-go?

I co oznacza rachunek szczegółowy za 5 zł? W standardzie nie ma bilingu na założonym koncie?
 #908454  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 31 sty 2017, 11:02
Okres rozliczeniowy jest przykładowo od 1 do 31/30/28. Oczywiście mówimy o abonamencie, nie wiem jak jest na karcie.
Przypuszczam, że może chodzić o rachunek szczegółowy w formie papierowej. Przez swoje konto masz pełny wgląd do bilingu za darmo.