DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem
Wszystko, co związane z Androidem

Moderator: Moderatorzy

 #889696  autor: forum_tg
 01 paź 2016, 18:47
niektóre się da, a niektóre nie. Nie wiem od czego to zależy.

ustawienia >> ogólne >>przechowywanie i USB >> pamięć wewnętrzna >> aplikacje >> wybierasz konkretną aplikację, klikasz na nią i tam jest opcja do zmiany.
 #889753  autor: micha77
 02 paź 2016, 10:21
tomektg pisze:niektóre się da, a niektóre nie. Nie wiem od czego to zależy.

ustawienia >> ogólne >>przechowywanie i USB >> pamięć wewnętrzna >> aplikacje >> wybierasz konkretną aplikację, klikasz na nią i tam jest opcja do zmiany.
Gdyby tak się dało jak napisałeś to na pewno bym o to nie pytał
 #889863  autor: forum_tg
 03 paź 2016, 08:58
U mnie tak się to właśnie robi. Ale jak napisałem powyżej: nie wszystkie aplikacje mogę przenieść na kartę pamięci i już nie wiem dlaczego.
 #889880  autor: Ramirez
 03 paź 2016, 09:39
W czystym nie modyfikowanym androidzie 6.0 domyślnie można sformatować kartę pamięci jako pamięć wewnętrzna. To nawet macie wielkość pamięci wbudowanej i karty podaną jako wspólna. Wyjątek - może tak nie być jeśli producent zmodyfikował androida i to zablokował.
 #898925  autor: forum_tg
 06 gru 2016, 22:10
ale ta opcja jest podczas formatowania do wybory, czy na którym etapie? ja mam niebrandowy android i tej opcji nie wiedze.
 #898927  autor: f0ku5
 06 gru 2016, 22:19
Tu nie chodzi o niebrandowany Android, a czysty. Nexusy, Pixele i te inne.
 #898962  autor: forum_tg
 07 gru 2016, 10:38
a jak to odróżnić? ja mam wersję V10b-EUR-XX

A to przy okazji zapytam, gdyż po aktualizacji aplikacji np. FB, messenger etc. one "wracają" z karty SD na pamięć wewnętrzną?
mam przynajmniej takie wrażenie.
 #898993  autor: f0ku5
 07 gru 2016, 12:32
Przecież napisałem Ci wyżej o które telefony chodzi, czytaj ze zrozumieniem...
Nie masz Nexusa, Pixela, lub jakiejś Motoroli - nie masz czystego Androida.
 #898998  autor: Ramirez
 07 gru 2016, 13:03
tomektg, nie masz czego żałować jeśli nie masz opcji aby dołączyć kartę microsd do pamięci wewnętrznej. Zeby dobrze to chodziło to trzeba mieć szybką kartę microsd typu UHS3 które są drogie. Na wolniejszych, pospolitych takie rozwiązanie się nie sprawdza bo telefon wtedy wolno i niestabilnie chodzi.
 #899057  autor: forum_tg
 07 gru 2016, 18:46
f0ku5isko: źle zrozumiałem Twój post, więc dlatego zapytałem o szczegóły. Ja sądziłem że chodzi ci o rodzaj konkretnego oprogramowania, a nie o rodzaj (model) telefonu

Ramirez: dzięki za info, nigdzie o tym nie czytałem. Ważna wskazówka dla bardzo wielu użytkowników.

A przy okazji co z przenoszeniem (powracaniem) aplikacji po aktualizacji z karty SD na pamięć wewnętrzną? da się coś z tym zrobić?
 #899062  autor: -Gosc-
 07 gru 2016, 20:35
A przy okazji co z przenoszeniem (powracaniem) aplikacji po aktualizacji z karty SD na pamięć wewnętrzną? da się coś z tym zrobić?[/quote]

U mnie na andro 6.0.1 jest tak jak napisał ci kolega wyżej, niektóre aplikacje da się przenieść, innych nie, to z pewnością zależy od samej aplikacji i jej twórcy. U mnie zdaje się jak odświeżałem/odinstalowywałem to ponownie instalowały się w pamięci telefonu i trzeba było je ręcznie przenosić na kartę SD.