DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #898373  autor: Oskar 291
 02 gru 2016, 14:34
Dzien dobry. Tata uparl sie, iz chce smartfona
Jest to czlowiek ktory nie ogarnia takich rzeczy wiec musi byc w miare prosty w obsludze, z mozliwie mala iloscia wyskakujacych zapytan, powiadomien itp.
Cena 500-800zl. Ekran 4,5-5 cali

W tej chwili biore pod uwage lumie 650 oraz samsung a3. Nie wiem ktory system obecnie jest latwiejszy w obsludze. Jak myslicie?
 #898377  autor: Sarton
 02 gru 2016, 15:03
a co w tym do ogarniania ? bez przesady, każdy system będzie dobry, oby telefon nie mulił, jak ty ogarniasz to zrób porządek z aplikacjami , 15 minut szkolenia i o ile nie ma problemów z pamięcią to sobie poradzi jeżeli radził sobie z klasycznymi telefonami.
 #898387  autor: Oskar 291
 02 gru 2016, 16:25
Wybacz ale znam tate troche lepiej.
W chwili obecnej, ktory system jest bardziej intuicyjny windows 10 czy android 6?
Niestety nie mam stycznosci ni z jednym ni z drugim.
 #898399  autor: jarb
 02 gru 2016, 17:36
To, że windows jest prosty a android bardziej skomplikowany to stereotyp. Jako użytkownik Lumii, gdy nadeszła pora wymiany telefonu, uznałem, że nie warto dalej pakować się w system od którego sam producent odchodzi, tylko trzeba przejść na androida. Ale czy będę umiał go obsłużyć?
Syn pozwolił mi się pobawić swoim Samsungiem. I okazało się, że po krótkim instruktażu ze strony syna (gdzie co jest i jak to zmienić, np. nie potrafiłem przypisać zdjęcia do kontaktu) nie mam problemów z obsługą androida w trybie „podstawowym”. Więcej, jak dla mnie system jest prostszy do obsługi od Windowsa, że o personalizacji nie wspomnę. Większe trudności sprawiło mi przejście z symbiana na WP. W windowsie nie ma skrótu do klawiatury numerycznej, a zapisanie w kontaktach numeru z listy to dla mnie była katorga.
 #898410  autor: Arthas
 02 gru 2016, 18:44
Realnie to idealny będzie Xiaomi Redmi 3S z super baterią.
Nie wiem na jakim stopniu zaawansowania jest Twój tata, ale na początek możesz mu włączyć lite mode. Wtedy system wygląda jak żywcem wyjęty z Windowsa Phone. Czyli mega duże, kolorowe kafelki.
To samo oferuje również Huawei.
Co do powiadomień, w ustawieniach powyłączaj wszelkie jakie się da... I tyle.

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !
 #898432  autor: motov3
 02 gru 2016, 21:11
Polecam dla starszej osoby kupic cos podstawowego na Windowsie.
- LUMIA 535 lub 540

ewentualnie LUMIA 650 (obecnie w bdb cenie) lub LUMIA 550.

Obrazek
 #898447  autor: wiemar
 02 gru 2016, 21:54
samsung a3 ma szkło z tyłu. jak updanie to już pajęczyna poleci. windows na komórce nie wiem czy taki prostszy od androida. xiaomi redmi 3s bardzo dobra opcja, lepszego nie znajdziesz w tej cenie. może motorola moto g3 lub samsung j5 2016?
 #898473  autor: zielony71
 03 gru 2016, 05:49
Ja też się już pogodziłem z myślą o przesiadce z windows na androida. Na razie się oswajam. To znaczy jako podstawowego używam telefonu z windows, a drugi służy mi właśnie do tego żeby się przyzwyczić;-)
Zgodzę się, że android jest bardziej intuicyjny. Jeżeli muszę coś zrobić po raz pierwszy na telefonie, to zwykle łatwiej to jest zrobić na androidzie.
Natomiast drażni mnie to, że android żyje własnym życiem i w zasadzie użytkownik mu tylko w tym przeszkadza;-) Tysiące powiadomień, samoinstalujące się aktualizacje itp...
Może to się nawet i da powyłączać, ale dla osoby przesiadającej się z windowsa konieczność grzebania godzinami w telefonie, żeby go "oswoić" jest nieco irytująca.
A już najbardziej to podziwiam odwagę tych, którzy instalują na tym aplikacje bankowe;-)
 #898483  autor: jarb
 03 gru 2016, 10:10
Aplikacje bankowe? Mój znajomy po zainstalowaniu maila w chińczyku został zasypany ichnimi „propozycjami”. Obsługując markowego smartfona nie zauważyłem jakoś tych tysięcy powiadomień, z tym, że używałem telefonu już spersonalizowanego. Może to nie wina androida, tylko oprogramowania w tanich podróbkach made in PRC. Niestety, w nowym telefonie, niezależnie od systemu trzeba pogrzebać, aby zmienić ustawienia pod siebie. I w windowsie wcale to nie jest prostsze: nawet aby wyłączyć wi-fi trzeba poprzestawiać w domyślnych ustawieniach fabrycznych, inaczej będziesz zdziwiony jak za godzinę pojawi ci się ikonka wi-fi, które przecież wyłączyłeś. Wniosek: konfigurując smartfona warto skorzystać z pomocy osoby obeznanej z tym systemem – ja korzystam z pomocy młodego pokolenia, któremu niestety Windows jest praktycznie nieznany .
 #898631  autor: dario321
 04 gru 2016, 17:30
moze prosciej bedzie pojsc z tata do sklepu,podejsc do dzialu z telefonami i niech sie ''zapozna''?