DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #897148  autor: Joe Johnson
 25 lis 2016, 12:06
Pozwolę sobie skopiować mój post z innego tematu i założyć tutaj osobny wątek, żeby dotrzeć do większej liczby osób z prośbą o poradę.

Przenosząc 2 karty z abonamentu PLAY i 1 z Virgin Mobile:

T-mobile
- nielimitowane rozmowy komórkowe + stacjonarne
- nielimitowane sms/mms
- 4GB Internetu na 1 kartę sim (Internet nie przechodzi)
- koszt bez telefonu = 74,99zł z telefonem 84,99zł
- pierwsze 4 miesiące abonament wynosi 1zł
- aktywacja 3 nr to koszt 3zł (1zł za karte)
- czas umowy to 24 miesiące

Koszt telefonu:

P8 Lite = 9zł
P9 Lite = 249zł (udało mi się wynegocjować 200zł w 1 z punktów)

ORANGE:
Huawei P9 Lite za 0zł
Umowa 24 miesiące
abonament 100zł
Nielimity PRÓCZ stacjonarek 29gr/1min
15GB Internetu
30zł - opłata aktywacyjna

Orange Łącznie = 1830zł



Co dam radę wynegocjować ? Bardzo kusi mnie ten P9 Lite ale drogo na moją kieszeń. Myślałem że w 150zł się zmieszczę. Pani z infolinii powiedziała, że ze względu, że w abonamencie rodzinnym ceny są obniżone i tak to cena smartfonów nie jest elastyczna.

1. Czy macie jakieś porady ? Co mógłbym negocjować ?
2. Czy do grania w jedną grę 3D(prócz grafiki ssanei baterii), używania umiarkowanej liczby aplikacji, przeglądania stron internetowych i używania WI FI (raczej prywatnych) róznica między P8 Lite, a P9 lite jest na tyle kolosalna żeby wydać 240zł więcej ?

EDIT:

Pozwolę sobie napisać posta pod postem bo zdobyłem kilka informacji może dla kogoś będą pomocne.
Udałem się do salonu T-Mobile i facet zaproponował o wiele gorsze rozwiązanie np. nei zaproponował 4 miesięcy za 1zł albo opłata za usługę operatorską 49z. Po moich negocjacjach aktywacja za 3 nr to 3zł więc jak na infolinii i 4 miesiące umowy też za 1zł. Powiedział też (co jest ogromną różnicą na korzyść salonu - jestem w SZOKU), że jak przyjdę zdecydowany to pogadamy o zrabatowaniu telefonu o "kilka dyszek". Powiem tak - jeśli tak się uda i faktycznei wszystko zrozumiałem to T-Mobile jest nie do przebicia, a za ten rabat dodatkowy na telefon będę polecał nie tylko T-Mobile ale i punkt wsród znajomych.

Pytanie jak to możliwe, że 2 różne babki z infolinii gwarantowały mi, że cena P9 Lite u nich nie jest elastyczna i nie ma szans zmiany ceny, a facet z punktu mógł to zrobić ta tych przecież samych warunkach ?

Mam nadzieję, że komuś przy okazji pomogłem

EDIT: Postanowiłem zgromadzić info w pierwszym poście
Ostatnio zmieniony 02 gru 2016, 19:24 przez Joe Johnson, łącznie zmieniany 3 razy.
 #897306  autor: wurt
 26 lis 2016, 10:00
Na stronie T Mobile w tej ofercie jest 5 GB a u Ciebie 4 GB. Literówka czy tak faktycznie tak zaproponowali?
 #898118  autor: mariananna
 01 gru 2016, 01:17
Joe Johnson pisze:Chyba literówka ale sprawdzę dokładnie ! Dzięki !
Jesli zrabatuja Ci telefon w salonie idadza 4 m-ce za zyla i aktywacje za 1zł, bierz. Zadna infolinia nie zrabatuje Ci ceny telefonu, bo po pierwsze nie daja rabatu w tej ofercie, po drugie ich marza w tej ofercie jest minimalna, wiec nie maja na czym robić upustu. Sprawdz, czy nie maja honora 7 lite. To prawie to samo, co p9 lite, a cena powinna byc nizsza.
 #898120  autor: Joe Johnson
 01 gru 2016, 01:22
mariananna- dzięki za poradę, jednak wolę model P9 Lite.

Właściwie to jedyne co mnie trzyma przed podpisaniem umowy to pojawienie się ofert świątecznych.
 #898125  autor: kokos-
 01 gru 2016, 02:00
Wg oferty świąteczey już by sie pojawiły ewentualnie pojawić sie mogą oferty noworoczne.
 #898127  autor: ManiacGSM
 01 gru 2016, 02:09
kokos- pisze:Wg oferty świąteczey już by sie pojawiły ewentualnie pojawić sie mogą oferty noworoczne.
Na jakiej podstawie tak wnioskujesz? Pytam bo ja osobiście tez czekam na jakąś ''odwilż'' cenową odnośnie Mikołaja, lub Świąt Bożego Narodzenia i jakoś pośladków nie urywa ,gdy przeglądam strony mojego ''ulubionego'' operatora. -czytaj Orange.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #898178  autor: Joe Johnson
 01 gru 2016, 12:45
To ja mam jeszcze pytanie. Załóżmy, że dzisiaj podpisuję umowe w sklepie stacjonarnym T- Mobile. Przenosze numery z abonamentu PLAY i jedną kartę prepaid Virgin. Czy jest możliwość zrezygnowanai z umowy w ciągu nie wiem - 10- 14 dni bez podania powodu ?
 #898197  autor: Gregrin
 01 gru 2016, 13:42
Jeśli zawierasz online to masz 14dni. Jeśli podpisujesz umowę z przeniesieniem numeru to wchodzi ona w życie w momencie gdy aktywują ci sim z twoim numerem (operator odda numer). Jeśli u macierzystego operatora zdążysz (chyba ostatnia szansa to dzień przed terminem przeniesienia?) wycofać wniosek (przysłany tam w twoim imieniu od virgin) to umowa nie wejdzie w życie i nic więcej nie musisz robi. Tak ja to rozumiem. Warto popytać o szczegóły na infolinii.
 #898278  autor: Darek Z
 01 gru 2016, 21:34
Joe Johnson pisze:Dzięki uprzejme ! W takim razie wyczekam jeszcze kilka dni ponieważ dostałem lepszą ofertę w salonie (szok) :)
Pochwal się
 #898284  autor: wurt
 01 gru 2016, 21:45
Joe Johnson pisze:Pozwolę sobie skopiować mój post z innego tematu i założyć tutaj osobny wątek, żeby dotrzeć do większej liczby osób z prośbą o poradę.

Przenosząc 2 karty z abonamentu PLAY i 1 z Virgin Mobile:

- nielimitowane rozmowy komórkowe + stacjonarne
- nielimitowane sms/mms
- 4GB Internetu na 1 kartę sim (Internet nie przechodzi)
- koszt bez telefonu = 74,99zł z telefonem 84,99zł
- pierwsze 4 miesiące abonament wynosi 1zł
- aktywacja 3 nr to koszt 3zł (1zł za karte)
- czas umowy to 24 miesiące

Koszt telefonu:

P8 Lite = 9zł
P9 Lite = 249zł

Co dam radę wynegocjować ? Bardzo kusi mnie ten P9 Lite ale drogo na moją kieszeń. Myślałem że w 150zł się zmieszczę. Pani z infolinii powiedziała, że ze względu, że w abonamencie rodzinnym ceny są obniżone i tak to cena smartfonów nie jest elastyczna.

1. Czy macie jakieś porady ? Co mógłbym negocjować ?
2. Czy do grania w jedną grę 3D(prócz grafiki ssanei baterii), używania umiarkowanej liczby aplikacji, przeglądania stron internetowych i używania WI FI (raczej prywatnych) róznica między P8 Lite, a P9 lite jest na tyle kolosalna żeby wydać 240zł więcej ?

EDIT:

Pozwolę sobie napisać posta pod postem bo zdobyłem kilka informacji może dla kogoś będą pomocne.
Udałem się do salonu T-Mobile i facet zaproponował o wiele gorsze rozwiązanie np. nei zaproponował 4 miesięcy za 1zł albo opłata za usługę operatorską 49z. Po moich negocjacjach aktywacja za 3 nr to 3zł więc jak na infolinii i 4 miesiące umowy też za 1zł. Powiedział też (co jest ogromną różnicą na korzyść salonu - jestem w SZOKU), że jak przyjdę zdecydowany to pogadamy o zrabatowaniu telefonu o "kilka dyszek". Powiem tak - jeśli tak się uda i faktycznei wszystko zrozumiałem to T-Mobile jest nie do przebicia, a za ten rabat dodatkowy na telefon będę polecał nie tylko T-Mobile ale i punkt wsród znajomych.

Pytanie jak to możliwe, że 2 różne babki z infolinii gwarantowały mi, że cena P9 Lite u nich nie jest elastyczna i nie ma szans zmiany ceny, a facet z punktu mógł to zrobić ta tych przecież samych warunkach ?

Mam nadzieję, że komuś przy okazji pomogłem

Czy aby na pewno abonament przez 4 miesiące za 1 zł?
Mi w salonie zaproponowali to samo ale potem okazało się że 0 zł tylko za abonament z telefonem (czyli ten za ok 35 zł)

-----------------------------------------
Joe Johnson pisze:Dzięki uprzejme ! W takim razie wyczekam jeszcze kilka dni ponieważ dostałem lepszą ofertę w salonie (szok) :)
Co fajnego wynegocjowałeś? :D
 #898301  autor: Joe Johnson
 01 gru 2016, 22:33
Tak bo biorę abonament z telefonem. Wynegocjowałem dodatkowo P9 Lite z 249zł za 200zł plus minus bo jeszcze nie podpisałem umowy i umówiłem się z konsultantem na wizytę w inny dzień. Dodam, że żadna infolinia (3 różne osoby po kilka razy ten sam kontakt) nie zaproponowały mi zniżki na telefon twierdząc, że nie mogą.

Ogółem to standard:
-nielimity
-5gb na sim
- 3zł za aktywację 3 kart
- brak opłaty początkowej
- abonament za 85zł
- 24 miechy
- peirwsze 4 miesiące za 1zł (spróbuje ugrać 6 jak już przyjdę do nich z konkretami).

Czekam na oferty świąteczne i obniżkę sartfonów bo tylko to to teraz się rozchodzi. Aha no i spróbuję wyciągnąc chociaż 7gb neta na SIM. DA RADE z doświadczenia ? Co powiecie ? Co mogę jeszcze pytać ? Jakieś dodatkowe usługi ?
 #898418  autor: Joe Johnson
 02 gru 2016, 19:22
Dzisiaj wynegocjowałem takei warunki z Orange:

Huawei P9 Lite za 0zł
Umowa 24 miesiące
abonament 100zł
Nielimity PRÓCZ stacjonarek 29gr/1min
15GB Internetu
30zł - opłata aktywacyjna

Orange Łącznie = 1830zł

T-Mobile - 1900zł ale mam stacjonarki

Plusem jest to ,że w przyszłości jakbym planował drugą usługę w orange będę miał na starcie taryfę ulgową w T-Mobile nie. Natomist nigdy nie byłem fanów internetu z orange ani telewizji więc to plus może dla kogoś innego.

Do przemyslenia mam nadzieję, że komuś to info się przyda
 #898429  autor: Darek Z
 02 gru 2016, 20:56
Joe Johnson pisze:
Orange Łącznie = 1830zł

T-Mobile - 1900zł ale mam stacjonarki



Do przemyslenia mam nadzieję, że komuś to info się przyda
T-Mobile - 1900zł ale mam stacjonarki I telefon bez simlock-a
 #898437  autor: Joe Johnson
 02 gru 2016, 21:23
O to też warto wiedzieć. Darku jak idzie podpisanie umowy ? Widzę, że też cierpliwie czekasz na jakieś boom promocyjne. Powiem Ci, że T-Mobile u mnie cały czas góruje. Czekam jeszcze ok. 5-6 dni i podpisuje z P9 Lite :)
 #898442  autor: Darek Z
 02 gru 2016, 21:37
Joe Johnson pisze:O to też warto wiedzieć.
Też się rozglądam. Muszę jeszcze poczekać do 4 grudnia bym mógł przejść (na mojej 2 umowie mam taki termin bym się mógł zmieścić w 4 miesiącach za 1zł. abonamentu co jest zresztą warunkiem przejścia)Jednak jak dotąd t-mobile wymiata oferty pozostałych operatorów na warunkach, które mi odpowiadają.Od dzisiaj podobno (jest w cenniku) mają w ofercie Lenovo P2. To nowość w PL chyba dużo lepsza niż p9 lite jednak 2x droższa ( w tym abonamencie) . Zobaczymy pomyślę do poniedziałku.
 #898445  autor: Joe Johnson
 02 gru 2016, 21:45
No właśnie koszt telefonu robi swoje jak tą P9 da się wyciągnąć za 200-250zł na 24 miechy za 85zł tak to lenovo może kosztować o wiele więcej
 #898446  autor: Darek Z
 02 gru 2016, 21:51
Joe Johnson pisze:No właśnie koszt telefonu robi swoje jak tą P9 da się wyciągnąć za 200-250zł na 24 miechy za 85zł tak to lenovo może kosztować o wiele więcej
Lenovo P2 w T2 5 Gb czyli tej w rodzinnej 489zł.
 #899471  autor: Joe Johnson
 11 gru 2016, 11:38
Jak postep Darek ? Ja chyba jutro podpisuje ale baaardzo kusi poczekać do nowego roku na czystki poświąteczne na półkach