DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
  • Strona 106 z 139
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 139
 #895861  autor: _Stefan_
 16 lis 2016, 18:35
Na pierwszej stronie kolega zrobił uaktualnienie ofert No Limit na karte. Widzę różnicę w ofercie RedBull za 30 zł. Chciałbym się dowiedzieć czy red bull już nie posiada no limit MMS w tej kwocie.
 #895863  autor: Gregrin
 16 lis 2016, 18:56
bazooka pisze:chodziło tylko o niepotrzebne słowo: JEDYNYM :)
Bo doładowanie ta apka to jedyny sposób ;) Nie wiedziałem tylko ze można na nią wejść pomijając FB. A napisałem "Jedynym sposobem DOŁADOWANIA (na przedłużenie bonusu)" bo kolega się zamotał:
R.Mandano pisze: jarekt napisał(a):
Tak FB.



I właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, ale kolega DarkAngel, swoim postem

darkangel napisał(a):
Jest jeszcze pakiet 10za5, który powinien działać.



wprowadził mętlik do moich rozważań, bo zasugerował, że jest jakaś druga metoda.
A okazuje się, że tak czy siak, trzeba doładować przez Fejsa.
i z prostej sprawy zrobił problem. W sumie dalej nie wiem czy on wie ze w ogóle nie musi doładowywać żeby przedłużyć ten bonus, bo mam wrażenie ze nie czyta postów do końca.
_Stefan_ pisze:Na pierwszej stronie kolega zrobił uaktualnienie ofert No Limit na karte. Widzę różnicę w ofercie RedBull za 30 zł. Chciałbym się dowiedzieć czy red bull już nie posiada no limit MMS w tej kwocie.
Moja wersje tez jest na dzień dzisiejszy aktualna, a wersja Blank'a jest dosyć świeża i w tym przypadku posiada błąd. Napisze do niego z info :)
PS. informacją o MMs'ach nie chwalą się na stronie (co jest dziwne) a są dopiero w regulaminie stad pewnie ten błąd.
 #897968  autor: arkady
 30 lis 2016, 09:54
Witam,

Po 12-tu latach abonamentu w TM, chcę przenieść numer do RBM. Obecnie można otrzymać bonus 100 zl za rejestrację i tyleż samo za przeniesienie. Docelowo chciałbym, po przeniesieniu numeru, przejść z RBM 7 NMP na taryfę RBME. Czy taka opcja jest możliwa z zachowaniem promocyjnych złotówek?

GA628, 3310, T10s, 6100, 6020, 6131, 6151, 6300, 6303, ZTE GRAND X In, G2 MINI
 #897973  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 10:37
Nie, stracisz GB i promocyjne złotówki. Moim zdaniem lepiej aktywować bonus w RBME (łatwiej przejść) dostając 100zl i 10GB oraz RWK.
PS. podstawowe info masz tu [PLAY] Przedłużanie bonusów netu/złotówek.

Edit: po uwadze jarekt poprawiłem posta żeby nie wprowadzał w błąd. Już jest ok :)
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 14:00 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #897979  autor: arkady
 30 lis 2016, 11:14
*Gregrin - serdeczne dzięki za info :)

GA628, 3310, T10s, 6100, 6020, 6131, 6151, 6300, 6303, ZTE GRAND X In, G2 MINI
 #897983  autor: jarekt
 30 lis 2016, 11:28
Gregrin pisze:Tak ale stracisz GB i RWK
@Gregrin bardzo nie lubię poprawiać kogoś z większym stażem i z większą ilością postów :) (z reguły staram się powstrzymać) ale napisałeś nieprawdę i to w dwóch kwestiach (na trzy poruszone).

Przy takim przejściu (RBM7MNP->rbmE):
- straci Złotówki Promocyjne (napisałeś "Tak" na pytanie "Czy zachowam złotówki promocyjne");
- straci GB (tu się zgadza);
- zachowa RWK (napisałeś, że straci).

I są to kwestie które reguluje regulamin przejścia z RBM7MNP/RBM5(II)->rbmEnergy.

Sorki, nie gniewaj się na mnie :)
 #898001  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 13:07
jarekt pisze:- straci Złotówki Promocyjne (napisałeś "Tak" na pytanie "Czy zachowam złotówki promocyjne");
Myślałem ze promocyjne złotówki przechodzą przy zmianie taryf w RBM (tak jak ma to miejsce w play). Mówisz z doświadczenia czy tylko z regulaminu bo z regulaminami jest bardzo rożnie ;) Patrz przykład http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 56#p892156
jarekt pisze:- zachowa RWK (napisałeś, że straci).
Tu tez bylem przekonany ze po przejściu z RMB7 na RBM5 RWK zostaje ale po przejściu na RBME ustawia się na 30dni... Sam za bardzo się w tym zamieszałem bo rzeczywiście w regulaminie nie ma nic o 30 dniach tylko ze ważność konta się nie zmieni wiec tu RWK przejdzie.
jarekt pisze:@Gregrin bardzo nie lubię poprawiać kogoś z większym stażem i z większą ilością postów :) (z reguły staram się powstrzymać
Jak pisze coś źle to poprawiaj :) Sam uczę się z tego forum i doświadczeń użytkowników. Ja na pewno się nie pogniewam.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 13:42 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #898005  autor: jarekt
 30 lis 2016, 13:41
Gregrin pisze:Myślałem ze promocyjne złotówki przechodzą przy zmianie taryf. Mówisz z doświadczenia czy tylko z regulaminu bo z regulaminami jest bardzo rożnie
Promocyjne ZŁ zachowujesz przy zmianach Play<-->Play (z wyjątkiem taryfy MiniMax).

Promocyjne ZŁ tracisz przy zmianach między:
- dowolnymi taryfami RBM czyli RBM1/RBM7MNP/RBM5(II)/rbmE<-->RBM5(II)/rbmE (niektóre warianty przejść są oczywiście obecnie niemożliwe);
- submarkami Play czyli Play<-->FaktM, Play<-->RBM, FaktM<-->RBM.

GB tracisz zawsze albo prawie zawsze (jest kilka dziwnych wyjątków ale nie warto o tym wspominać bo to raz jest prawdą a raz fałszem).

To zachowywanie danego salda jeśli jest zagwarantowane w regulaminie to oczywiście jest przez system respektowane (oczywiście zdarzają się Playowi "awarie" lokalne i globalne).

Natomiast jeśli w regulaminie jest wyraźnie napisane, że saldo przepada (złotówek/GB/minut/SMSów/itd.) to najczęściej przepada ale czasami jednak nie przepada z tym, że po pewnym czasie znowu przepada, a po kolejnym znowu nie.

Nie jestem w stanie sprawdzić czy obecnie Play/RBM "poluzował" system i Promocyjne ZŁ przechodzą przy migracji RBM7MNP/RBM5(II)-->rbmE bo ciężko poświęcić starter z taryfą RBM7MNP na taki test zwłaszcza, że go trudno zdobyć i jest to droga bez powrotu do RBM7MNP.
Ale nawet jakbym to dzisiaj sprawdził i Promocyjne ZŁ by nie przepadły, to jutro mogą przepaść bo tak jest w regulaminie i tak z reguły bywało więc nie chciałbym robić nadziei komukolwiek bo po starcie Promocyjnych ZŁ (200zł ważnych 60dni) reklamacja jest z góry przegrana.
Jeśli ktoś chce zaryzykować to oczywiście może, może się nawet pochwalić ale musi przy tym podkreślić, że to może być tylko chwilowe takie działanie systemu i regulamin jest jasny - Promocyjne ZŁ przepadają przy migracjach między taryfami RBM (i między poszczególnymi submarkami Play).

Cytat z regulaminu https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 2_2015.pdf:
REGULAMIN OFERTY PROMOCYJNEJ „PRZEJDŹ NA RED BULL MOBILE ENERGY” pisze:5. W wyniku zmiany oferty:
a. Użytkownik zachowuje Pakiet Złotówek wynikający z Doładowania
b. okres ważności Pakietu Złotówek wynikającego z Doładowania zostaje zachowany wraz z jego dotychczasową ważnością
c. przepadają wszelkie pakiety minut, złotówek, bajtów lub SMS-ów, bonusy za doładowanie, rabaty, uprawnienia lub usługiuzyskane przez Użytkownika na podstawie dotychczasowych Ofert Promocyjnych lub regulaminów promocji chyba, że są one dostępne dla Użytkowników Oferty Promocyjnej Red Bull MOBILE Energy na kartę w chwili zmiany oferty przez Użytkownika lub warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej,
d. przepadają wszystkie pakiety minut, złotówek, bajtów lub SMS-ów, rabaty przyznane w drodze indywidualnych ustaleń z P4
(regulamin jest na stronie https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... -na-karte/ )

Przy czym, żeby było jasne, w punkcie a. jest mowa o złotówkach z konta głównego nazywanych w regulaminach Play/RBM/Fakt "Pakiet Złotówek wynikający z Doładowania".
 #898014  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 14:10
jarekt pisze:Promocyjne ZŁ tracisz przy zmianach między:
- dowolnymi taryfami RBM czyli RBM1/RBM7MNP/RBM5(II)/rbmE<-->RBM5(II)/rbmE (niektóre warianty przejść są oczywiście obecnie niemożliwe);
No i tu znowu regulamin płata psikusa bo podobno złotówki przechodzą regulaminowo do RBM5 (i tak tez chyba jest w praktyce) ale złotówki z konta głównego powinny się ustawić na 14dni a w praktyce ważność konta głównego się nie zmienia (przechodzi RWK).
Dla mnie to układa się w tym momencie tak, ze złotówki nie przechodzą (przy przejściach w obrębie jednej marki) tylko przy przejściu do minimax i RBME (z tym ze nie wiem w końcu jak jest to w praktyce z RBME).
 #898020  autor: jarekt
 30 lis 2016, 14:26
Tak, wyjątkowo zmiana z RBM1 lub RBM7MNP na RBM5(II) ma swój osobny regulamin i on jest chyba dalej ważny (bo taka zmiana taryfy jest dalej możliwa) i jest tam wyraźnie napisane, że Promocyjne ZŁ są zachowywane.

Niestety nie jestem tego w stanie potwierdzić (z tych samych powodów co w moim poście powyżej) ale przynajmniej jest ten zapis w regulaminie i gdyby teraz te Promocyjne ZŁ nie przechodziły (programiści mogli "ujednolicić" przepadanie Promocyjne ZŁ w całym RBM) no to można złożyć reklamację.

Ten regulamin już w jednym punkcie jest od dłuższego czasu nie przestrzegany (zainteresowani wiedzą o co chodzi :) ).

Zaraz coś sprawdzę, bo zmieniałem ostatnio kilka RBM7MNP na RBM5(II) i mam "logi" tych operacji i wszystkich sald przed i po no i sprawdzę czy ten regulamin nie ma przypadkiem jakiejś nowszej wersji.

---edit---
Więc sprawdziłem te 2 sprawy i:
1. Regulamin migracji RBM1/RBM7MNP-->RBM5(II) jest aktualny i wg niego: zachowujemy Promocyjne ZŁ ale tracimy ważność konta głównego - jest ustawiana na 14 dni ale...
2. W praktyce jest zupełnie odwrotnie - działa to tak samo jak przy przejściu do rbmE: tracimy więc Promocyjne ZŁ ale zachowujemy ważność konta głównego :).

Czyli w praktyce regulamin migracji RBM1/RBM7MNP-->RBM5(II) jest niezgodny w 2 punktach ale to akurat na naszą korzyść :) (pewnie programista "ujednolicił" działanie migracji w RBM ale nie powiedział szefostwu i regulamin pozostał nietknięty - może miał w zapasie trochę kart RBM7MNP i sobie zrobił taki backdoor :) w wiadomym celu).

---edit2---
Albo - co bardziej prawdopodobne - szefostwo o wszystkim wie i kazało ujednolicić migrację w RBM ale kazało też zachować stary wariant regulaminu w niezmienionej postaci (teoria spiskowa) aby każdy myślał, że RWK zdobyte w RBM7MNP przepadnie mu po migracji do RBM5(II) aby wymusić w ten sposób na takim delikwencie migrację z RBM7MNP do rbmE.
 #898038  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 16:25
jarekt pisze:2. W praktyce jest zupełnie odwrotnie - działa to tak samo jak przy przejściu do rbmE: tracimy więc Promocyjne ZŁ ale zachowujemy ważność konta głównego :).
Według tego co pisał garfield- w linku co podałem wyżej, to w praktyce z RBM5 do energy przeszły nawet GB (podejrzewam ze złotówki promocyjne tez by przeszły) ale racją jest ze nie jest to zgodne z regulaminem i jeśli system będzie miał "zwieche" i te bonusy nie przejdą to ciężko o reklamacje.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 17:13 przez Gregrin, łącznie zmieniany 2 razy.
 #898043  autor: jarekt
 30 lis 2016, 16:48
Generalnie to te trzy przejścia: RBM7-->RBM5, RBM7-->rbmE i RBM5-->rbmE mogą działać identycznie bo je obsługuje ten sam fragment "kodu" (bez względu na to co wypisują w regulaminach) i jak coś zmodyfikują w systemie to się to zmienia we wszystkich 3 tych typach migracji albo w innym wariancie: działać identycznie albo czasami różnie bo je obsługują 3 różne fragmenty "kodu" ale czasami te fragmenty są takie same a czasami różne.
Jest jeszcze oczywiście RBM1 i za migrację z niego do RBM5 czy rbmE może być odpowiedzialny jeszcze inny - czwarty fragment kodu, który również może być kopią jakiegoś innego.

W każdym razie w RBM cały czas jest wesoło :)
 #898050  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 17:18
Tak jeszcze patrze sobie na te regulaminy w play (i oczywiście bawi mnie uniwersalne sformułowanie "pakiet złotówek") i np w regulaminie przejścia na formule jest
b. Użytkownik zachowuje wszelkie pakiety promocyjnych złotówek przyznane na podstawie innych Ofert Promocyjnych, a okres ich ważności nie ulega zmianie.
a w energy:
c.przepadają wszelkie pakiety minut, złotówek, bajtów lub SMS-ów, bonusy za doładowanie, rabaty, uprawnienia lub usługi uzyskane przez Użytkownika na podstawie dotychczasowych Ofert Promocyjnych lub regulaminów promocji chyba, że są one dostępne dla Użytkowników Oferty Promocyjnej RedBullMOBILE Energy na kartę w chwili zmiany oferty przez Użytkownika lub warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej,
w formule jest za to osobny punkt:
c.przepadają wszelkie pakiety minut, "bez złotówek" bajtów lub SMS-ów, bonusy za doładowanie, rabaty, uprawnienia lub usługi uzyskane przez Użytkownika na podstawie dotychczasowych Ofert Promocyjnych lub regulaminów promocji,
i nie ma on już tego dopisku ze nie przepadają jeśli są tez dostępne w tej taryfie. Moim zdaniem trochę dziwne i można by się kłócić ze przecież pakiet złotówek za rejestracje jest dostępny w energy... Idąc dalej tym myśleniem GB za rejestracje są tez w energy i to by potwierdzało czemu garfield-'owi je przeniosło.
Innymi słowy, w regulaminie przejścia do energy nie ma napisane w prost (jak nap w formule) ze przechodzą promocyjne złotówki ale za to w kolejnym punkcie jest dopisek ze ~"wyjątkiem są bonusy dostępne w taryfie do której przechodzimy".
Moim zdaniem jest to tak zrobione bo np w fakt (w momencie pisania tamtego regulaminu) nie było nawet złotówek promocyjnych.
Inna ciekawa sprawa ze regulaminowo jest potwierdzone ze przy przechodzenia do formuły np z RBME powinny przejść tez bonusowe złotówki i to potwierdzone w prost ;) a w praktyce nikt nie pisał żeby one przechodziły...

PS. Regulamin przejścia do RBMII ma oba zapisy. Napisane w prost ze promocyjne złotówki przechodzą i dodatkowo wyjątek ze bonusy przechodzą jeśli są one dostępne w RBMII :smt005

Regulaminy z których cytuje:
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... 2_2015.pdf
http://www.play.pl/resources/pdf/2015/R ... 122015.pdf
https://www.redbullmobile.pl/fileadmin/ ... e___II.pdf
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 17:29 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz.
 #898053  autor: andrzejgolota
 30 lis 2016, 17:28
Różne rzeczy czasem się dzieją przy migracjach. Mi początkiem roku np przy migracji z RBME - do formuły Play na kartę zrobiło się coś takiego [screen wykonany w momencie gdy byłem już w gołym FPnK].

Obrazek

Przeszły zarówno promocyjne złotówki, 8 GB internetu z RBME oraz co ciekawe nielimitowane rozmowy z pakietu 3w1 za 3 zł ;) Na screenie widać zresztą 3 salda z minutai do wszystkich, trzeciego nie udało mi się rozszyfrować ;)
 #898103  autor: pipawolowa
 30 lis 2016, 23:05
Internet działa także w plus i T-mobile w technologii 2g/3g ( Lte nie) Dotyczy voice jak i data.

"Fantazja jest ważniejsza od wiedzy." A Einstein
 #898106  autor: Gregrin
 30 lis 2016, 23:22
zapytanie pisze:RBM działa tylko na nadajnikach Play'a
RBM to praktycznie taryfa play i jest tam tak jak w play "zasięg 4 sieci"
 #898122  autor: Wosiu96
 01 gru 2016, 01:34
Potwierdzam, przejście z RMB7 MNP do RBM5 zachowuje rok ważności konta. Czyli co teraz załadować za 30 zł i przez rok nielimitowany lte?
 #898123  autor: Gregrin
 01 gru 2016, 01:42
Wosiu96 pisze: Czyli co teraz załadować za 30 zł i przez rok nielimitowany lte?
Jeszcze trzeba mieć jakiś pakiet netu ale to chyba 5zl/m-c.
 #898126  autor: jarekt
 01 gru 2016, 02:06
Gregrin pisze:c.przepadają wszelkie pakiety minut, złotówek, bajtów lub SMS-ów, bonusy za doładowanie, rabaty, uprawnienia lub usługi uzyskane przez Użytkownika na podstawie dotychczasowych Ofert Promocyjnych lub regulaminów promocji chyba, że są one dostępne dla Użytkowników Oferty Promocyjnej RedBullMOBILE Energy na kartę w chwili zmiany oferty przez Użytkownika lub warunki innych Ofert Promocyjnych stanowią inaczej,
@Gregrin w tym punkcie ta dalsza część "chyba, że" dotyczy tylko i wyłącznie usług, które masz włączone w RBM7MNP/RBM5 i są one dostępne również w rbmE.
Czyli jeśli masz aktywny np. DIL w RBM5 to po przejściu do rbmE usługa się wyłączy.
Jeśli masz aktywną Blokadę Premium (BP) to zadziała "chyba, że" i BP pozostanie włączona w rbmE bo w rbmE ta usługa akurat też jest.

PS. Pogrubiłem odpowiednie fragmenty aby łatwiej załapać. Oczywiście ten punkt jest trochę za bardzo zagmatwany i przez to można go źle zrozumieć. Sam nie wiem czy to dobrze interpretuję ale akurat z tymi usługami to mogę to potwierdzić doświadczeniem i każdy to w sumie wie i właśnie o tym jest między innymi ten punkt c i ta część po "chyba, że".
  • Strona 106 z 139
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 139
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 139