DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 545 z 1158
  • 1
  • 543
  • 544
  • 545
  • 546
  • 547
  • 1158
 #893460  autor: kozien70
 27 paź 2016, 23:23
Też myślałem, że chodzi o zwolnienie zasobów na transmisję, ale skoro pozostałe sieci nie potrzebują takiej operacji, to czemu N! akurat tak ? No i ile zasobów U900 na transmisję zabiera dajmy na to 10 rozmów głosowych, żeby warto było zwalać je tak szybko do GSMu? Wreszcie: skoro rozmowy te spadają na tej samej stacji do G900, to zajmujemy więcej zasobów na G900 zamiast przeznaczyć je np. na uruchomienie drugiej nośnej U900. W ten sposób nigdy nie wyzbędziemy się rozmów w GSMie. Błędne koło :evil:
 #893469  autor: bed
 27 paź 2016, 23:57
Rezen pisze:@Moonson: Wbij sobie czlowieku do glowy, ze sekotory zawsze sa trzy.
Nie zawsze :P W terenach przygranicznych często są po dwa 8)

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #893472  autor: Pawrzes
 28 paź 2016, 00:19
Są też jednosektorowe, są i 6-sektorowe ;) No i nie zawsze ilość anten = ilość komórek bo może być split np. 3 anten i będzie jedna komórka ;)

myk6414 pisze:no to jest masakrycznie skonfigurowana.... nie wiesz od kiedy ona nadaje i czy jeszcze będą ją optymalizować? Generalnie jadać w stronę Olszewnicy, chwilę za wiaduktem (jakieś 200-300m) zrzuca z LTE1800 do LTE800... które zanika jakieś 300m dalej i tel schodzi do UMTS... Biorąc pod uwagę że dociera do mnie L800 z Legionowa, myślałem że jak w Chotomowie odpalą L800, dotrze do mojej wsi. :smt019

Standardowo :-) Nie wiem i pewnie nic się nie zmieni. Tak jest wszędzie gdzie jest równocześnie UMTS2100... Na zewnątrz na działce mam U2100 T-Mobile m.in. z Pomiechówka ale z tej samej stacji LTE800 już nie dociera, tylko w jednym miejscu działki telefon się zalogował na chwilę do 800 przy wymuszonej opcji LTE only... Albo północna część Skrzeszewa gdzie z masztu przy Nowodworskiej jest U2100 ale LTE800 Orange już ginie choć wg mapy Orange rzekomo sięga kilka km dalej... :|

Pozdrawiam
 #893474  autor: ja.michal
 28 paź 2016, 00:42
kozien70 pisze:Też myślałem, że chodzi o zwolnienie zasobów na transmisję, ale skoro pozostałe sieci nie potrzebują takiej operacji, to czemu N! akurat tak ?
Może chodzi o jakość internetu mobilnego i potem wydźwięk w mediach/sieci z tym związany? W końcu Orange w wynikach internetu mobilnego ma najwyższe średnie.

Z tym wpadaniem do 3G z LTE faktycznie jest coś na rzeczy. Mam u siebie zasięg LTE800 i UMTS900 (UMTS2100 nie sięga). Faktycznie telefon bardzo skąpo trzyma LTE, ciągle ląduje w 3G. Na drogach krajowych podobnie. Mam nadzieję, że to jednak tylko jakieś prace. Podobnie było z UMTS900 w czasie modernizacji.
 #893484  autor: p2225
 28 paź 2016, 08:35
p2225 pisze:Z cyklu pt. "magia LTE".

LTE800 z 9,7km poprzez wzniesienie, wewnątrz budynku na parterze vs. U2100 z 1,5km przy idealnym zasięgu:

Obrazek

LTE800:
Obrazek

U2100:
Obrazek

Z takiej odległości i w takich warunkach sygnału LTE ma stabilne 19ms podczas gdy 3G przy pełnym zasięgu 40ms. Co ciekawe pingi na 3G są lepsze w telefonie (20-23ms). Router niestety sobie nie radzi albo aplikacja speedtestu przekłamuje.

A teraz z anteną na pasmo 1800MHz skierowaną w inną stronę (jakieś 120*):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czyli na antenie tracę jakieś 5-6ms.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #893516  autor: Kryniczanin
 28 paź 2016, 12:12
Brak konieczności przełączenia się z LTE do niższej sieci. Zwykłe LTE nie obsługuje przesyłu głosu. Jeśli więc dzwonimy bądź odbieramy rozmowę w czasie kiedy na wyświetlaczu mamy znaczek LTE, telefon musi przełączyć się na nadajnik 2G lub 3G. Płacimy za to dłuższym oczekiwaniem na zestawienie połączenia a także większym zużyciem baterii.
LTE ma mniejsze zużycie baterii na danych, jednak czy ktoś z redakcji robi test czasu połączenia VoLTE kontra 2G?

No właśnie...
 #893520  autor: Kryniczanin
 28 paź 2016, 12:46
No co? Szkoda nerwów
Po pierwsze transfery. Nawet jeśli zsumujemy tylko 2 pasma LTE (np. 2x 15 MHz) to powinniśmy otrzymać dwa razy wyższą prędkość Internetu, niż dotychczas.
Choćby to, autorzy przemilczeli to, że LTE-A działa tylko w dół w górę nic się nie zmienia.

Taki user który głównie wysyła nawet mając najlepszy sprzęt najwyższej kategorii nic nie zyska na LTE-A.
Po drugie stabilność. LTE-A zakłada dynamiczne przełączanie się między nadajnikami.
A to już mistrzostwo świata. Czy LTE bez A działa tak jesteśmy w stacji X gdy przemieszczamy się do Y następuje zerwanie? ha ha
 #893524  autor: kozien70
 28 paź 2016, 13:14
Macie zdrowie... Chce Wam się komentować i w ogóle czytać jakieś bździny na portalach typu antyweb? To tak jakby analizować i wyjaśniać teksty w Komputer Świecie albo innym Superexpresie :-D
 #893566  autor: Flash999
 28 paź 2016, 17:59
tomi81 pisze:Dziś jadąc S8 z Białegostoku do Warszawy zweryfikowałem mijane stacje - poza jedną wszystkie są już LTE800 ready (na większości już działa - jednak tylko dla klientów właściciela obiektu). Patrząc na to, iż w innej części Polski testy wspólnego LTE800 są prowadzone na sprzęcie HUAWEI pojawia się pytanie co z obszarem na którym zainstalowany jest sprzęt NSN (vide wspomniana trasa). Czy "ktoś" wtajemniczony mógłby się wypowiedzieć jak to może wyglądać w przypadku obszaru obsługiwanego przez NSN?
Szczegółów technicznych nie znam, ale na Podlasiu działają już stacje LTE800 współdzielone dla O&T. Przykładowo: Dąbrowa Białostocka.
LTE 1800 MHz nadaje ze stacji Orange, jest współdzielone ale zasięgowo nie pokrywa nawet całej Dąbrowy.
W tym miesiącu odpalono LTE 800 MHz, jednak ze stacji T-Mobile (lokalizacja lepiej położona, wysoka wieża zaraz obok kratownic Play i Plusa). Sygnał dostępny także dla klientów Orange. Dołożono komplet anten poniżej dotychczasowych. Sygnał dociera także do mnie, 10 km w linii prostej. Co ciekawe - stacja posiada tylko GSM 900 i LTE 800, brakuje zwykłego UMTS 2100.
Zdjęcia po modernizacji, testy prędkości, mapy zasięgowe: http://nadajnikilipsk.xaa.pl/?p=1544
xander21 pisze:Dla poprawienia humoru, pochwalę się umts2100, który odbiera mi z ok 5km t-mobile
Takie osiągnięcie w mieście to wyczyn, ale na terenach mniej zurbanizowanych tak jak w moim regionie na Podlasiu bez problemu odbierałem UMTS 900 i UMTS 2100 z 30-40 km (w dodatku przez las i bez widoczności optycznej - widocznie anteny są zawieszone wysoko, ponad linią lasu i sygnał jeszcze dociera). W dodatku w pełni funkcjonujące, wraz z transferem danych. LTE 1800 Play odebrałem z 15 km (http://nadajnikilipsk.xaa.pl/?p=747).

Stacje bazowe w województwie podlaskim
 #893567  autor: inżynier
 28 paź 2016, 17:59
Patryk7588 pisze:O co myślisz o tym co napisali o działaniu LTE-A?
Większych głupot dawno nie czytałem. Nawet nie chce mi się po kolei cytować fragmentów i wskazywać co jest nie tak, bo praktycznie cały artykuł mija się z prawdą:)
Szkoda tylko, że potem nieświadomi ludzie to czytają i posługują się tą wiedzą dalej.

Kolego Monsoon abyś potem nie pisał głupot na forum to lepiej nie czytaj tego artykułu bo znowu będzie niepotrzebna dyskusja na forum:)
 #893649  autor: Mixiorek
 29 paź 2016, 14:23
Żale Solorza, ciekawi mnie słowo polski kapitał. Czy jeżeli kasę bierze polak z zagranicznego banku to jest to polski kapitał a kiedy niemiec z polskiego to już nie?

"W telekomach nie macie takiej przewagi jak na rynku telewizyjnym. Tu usługi są bardzo wystandaryzowane, Orange i T-Mobile po prostu przenoszą rozwiązania, które sprawdziły się na innych rynkach.

Racja. Wielkiego pola manewru w starciu z zachodnimi koncernami nie mam. Co więcej, problemem polskiego rynku jest to, że np. Polkomtel nie rywalizuje z każdym z tych koncernów z osobna, ale z ich niemal sojuszem – mają wspólną sieć i wspólnie wykorzystują częstotliwości. Polska administracja na to przyzwala i gdyby rywalizacja odbywała się wyłącznie na tym samym polu, na którym działa T-Mobile czy Orange, to byłoby trudno o budowanie przewagi. Stąd Plus czy Play muszą się czymś wyróżnić. Szkoda tylko, że od kilku lat polska „patriotyczna” administracja przyzwala bez mrugnięcia oka na ten sojusz. W każdym razie przewagę można budować, proponując konsumentom dodatkowe usługi i produkty, nie zamykając się tylko na telekomunikacji – stąd obok usług telefonicznych czy internetu są też media, prąd, ubezpieczenia, usługi bankowe, gaz i „Bezpieczny dom”

A czy dla Pana klientów ma znaczenie, że Plus należy do polskiego przedsiębiorcy, czy liczy się wyłącznie, w jakiej promocyjnej cenie dostaną aparat, a czy kupią w Plusie, czy w T-Mobile, ma znaczenie wtórne?

Nie wiem, czy wiedzą, że Polsat czy Plus to polski kapitał, ale wiem, że ta świadomość rośnie. Nie można powiedzieć jednak, że kapitał zagraniczny nie ma dla Polski znaczenia. Powinien móc tu inwestować, ale na równych warunkach, bez preferencji dla zagranicznych firm. Czy wyobrażają sobie Panowie, że taki T–Mobile ma większość rządowych telefonów, w tym również służb? Tak właśnie jest, bo T–Mobile złożył najniższą ofertę. Pytanie, dlaczego dał tak niską i czy ktoś zastanowił się, jakie mogą być tego konsekwencje. T–Mobile należy do Deutsche Telekom, w którym niemiecki rząd ma ponad 30 proc. udziałów. Nie sugeruję, że T–Mobile robi coś wbrew prawu, ale nie wyobrażam sobie też, że np. w Niemczech czy Francji rządowe telefony obsługuje np. angielski, włoski czy polski operator. A w Polsce dla rządzących najwyraźniej nie ma to żadnego znaczenia."

http://www.forbes.pl/wywiad-zygmunt-sol ... 2,1,1.html

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #893653  autor: p2225
 29 paź 2016, 15:08
Oraz na ile milionów (miliardów?) podał Polskę do sądu za aukcję.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
  • Strona 545 z 1158
  • 1
  • 543
  • 544
  • 545
  • 546
  • 547
  • 1158
  • 1
  • 543
  • 544
  • 545
  • 546
  • 547
  • 1158