DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #892733  autor: Vieslav
 23 paź 2016, 22:49
Z okazji konieczności rejestracji prepaidów postanowiłem zrobić małe porządki. Jeden prepaid spędza mi sen z powiek i nie wiem co z nim zrobić. W tej chwili numer jest w Plusie, koszt utrzymania to jakieś 10zł/miesiąc. Nie pamiętam jaka taryfa, ale jakiś czas temu włączałem rok ważności konta za chyba 10zł. Profil użytkowania - głównie odbieranie. Kilkanaście minut miesięcznie wychodzących (wydatki rzędu 10zł/mies), zdecydowanie przeważa tutaj Orange i stacjonarne. Żadnych smsów, żadnego internetu. Są trzy warunki, które chciałbym, aby zostały spełnione:
- obligatoryjnie rok ważności konta, najlepiej po doładowaniu albo wysłaniu smsa.
- żaden Play ani nic, co działa na jego infrastrukturze. Zdaję sobie sprawę, że Virgin Mobile będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem, jednak karta będzie używana w starym Samsungu i to nie ulegnie zmianie. Play nie nadaje się do użytku w starszych telefonach posiadających tylko 2G. Mam, używam więc wiem co piszę. Wystarczy poszukać w moich postach ile nerwów straciłem nad batalią o możliwość wykonywania połączeń. Nie wytłumaczę starszej osobie o co w tym chodzi.
- mile widziane tańsze połączenia do Orange i/lub na stacjonarne.
Pasowało mi tutaj również Nowe Orange Go, ale jest już chyba całkowicie wycofane z oferty? Nie chciałbym również MVNO, które zwinie się za miesiąc lub dwa. Telefon użytkuje starsza osoba i takie zmiany są dla niej uciążliwe.
 #892817  autor: Ryszard Lubicz
 24 paź 2016, 11:19
Patryk7588 pisze:Jeśli wystarczy 50min (komórki i stacjonarne) + 50SMS do wszystkich + bez limitu do Plusa ...
Facet napisał , że interesuje go taniej do Orange a nie do Plusa.
No i chce odejść z tej sieci a Ty mu proponujesz dalej Plus.

Grażynko wybacz...
 #892834  autor: ManiacGSM
 24 paź 2016, 12:52
Vieslav
''...Pasowało mi tutaj również Nowe Orange Go, ale jest już chyba całkowicie wycofane z oferty?''


Ogólnie to wszystkie poprzednie taryfy są dostępne w Orange. niestety dziwna jest polityka firmy ,że pousuwała inne ze strony WWW i lansuje na siłę tylko YES oraz FREE, reszta informacji na ich stronie przeniesiona została niemalże do archiwum ,tak,żeby laicy i ludzie którzy na co dzień nie siedzą w Orange nie wiedzieli o co chodzi i byli przekonani ,że do wyboru mają tylko te dwie taryfy.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #892850  autor: Karlos20
 24 paź 2016, 15:19
Vieslav: ja proponuję kilka możliwości: opłacalny w tych wypadkach jest Orange:
> Rok Ważności Konta SMSem - bezproblemowo
> Twoje Numery - 1 wybrany nr z dowolnej sieci komórkowej za 3 zł, 2 za 6 zł lub 3 numery za 9 zł/mies. z rozmowami bez limitu - info: http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
> 60 minut na numery stacjonarne za 3 zł/mies. - info: http://www.orange.pl/kid,4004523779,id, ... ticle.html
> 120 minut na komórkowe za 9 zł na 31 dni, info: http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
Pakiety dostępne w NGO, OPOP, Smart, ONE. W YES pakiet 120 min na komórkowe niedostępny.

W Yes możesz aktywować nielimitowane minuty do Orange za 9 zł/mies., które nie wykluczają się z RWK. Można też aktywować nielimitowane minuty na komórkowe za 25 zł/mies. ale to może przewyższać budżet wydatków na telefon.
Jeszcze można się zainteresować atrakcyjnym mini pakietem 100 minut do wszystkich za 3 zł, ważnym 7 dni, ale co tydzień trzeba go aktywować...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #895192  autor: Vieslav
 12 lis 2016, 11:57
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Numer zostanie zarejestrowany w Plusie, a po wykończeniu pieniędzy na koncie przeniosę do Orange. W Orange zmienię taryfę na Nowe Orange Go, włączę rok ważności konta, doładuję za 100zł i włączę wybrany numer za 3zł/mies. Na kolejny rok wystarczy spokojne.
 #895217  autor: Gregrin
 12 lis 2016, 16:01
Vieslav pisze: W Orange zmienię taryfę na Nowe Orange Go
Tak z ciekawości dlaczego właśnie Go ?? Ta specyficzna taryfa wymaga doładowania za 50zl żeby mieć "normalne" (29gr/min) stawki... Drugą i chyba ostatnią różnicą od "normalnych" taryf jest dostępność paru usług premiujących częste (co 25dni) doładowanie (min 25zl) i trochę słaba usługa "Minuty za minuty". W ogólnej orientacji w Orange polecam moje małe "zestawienie": https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... =238593565 No chyba że od razu doładuje się ten numer za 100zl...

Co do samego wyboru to może warto wziąć jeszcze nju pod uwagę ?? Stawka podstawowa 19gr z opcją (jednorazowy koszt 6zl) że dziennie za rozmowy nie zapłacimy więcej niż 99gr. Konto ważne "po wieki" wiec trzeba co 3 m-ce (6 m-cy po doładowaniu) odpowiadać (darmowo) na sms'a sprawdzającego czy jeszcze korzystamy.
Jeżeli stawka by odpowiadała ale te "po wieki" nie, to można tez wziąć "nju z rachunkiem" (koszt 20zl za aktywacje) a żeby uniknąć comiesięcznych kilkuzłotowych faktur zapłacić więcej z góry ;)
Takie moje małe przemyślenia ;)
 #896074  autor: Vieslav
 17 lis 2016, 22:30
Marcin1108 pisze: A Virgin Mobile to chyba jeszcze na zasięgu T-Mobile działa, a oni mają dobre 2G.
Owszem, działa, a swoje przejścia z Virgin + 2G opisywałem TUTAJ i za nic w świecie nie zostawię starszej osoby w takiej sytuacji. Bo jeśli zajdzie potrzeba pilnego kontaktu to chyba nie ma czasu żeby 10 razy wybierać numer, aż telefon przełączy się na roaming? A jak starszej osobie wytłumaczę, jak ma przełączać telefon na zasięg T?
Gregrin pisze:Tak z ciekawości dlaczego właśnie Go ??
Doładuję od razu za 100zł co obniży stawkę do Orange i na stacjonarne, włączę rok ważności konta i jeden wybrany numer za 3zł/mies.
Chyba, że masz coś ciekawszego do zaoferowania? Chodzi o jeden numer + bardzo sporadyczne połączenia poza ten numer. Wszelkie aktywacje i kody co miesiąc odpadają. Ma być włączone i działać.