DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #892559  autor: bednarbmw
 22 paź 2016, 15:21
Witam chcę wiedzieć ile muszę dać za telefon z Androidem aby płynnie chodził.
Chciałbym żeby był dobry ekran, bateria przy katowaniu wytrzymała do wieczora, minimum przeciętna jakość rozmów oraz system bez krzaków/błędów (przez 2 ostatnie chińczyki odpadają)
Ile pamięci RAM w tej chwili potrzebuje android (np 6.0) aby płynnie działał?

-Czy 1GB RAM wystarczy do przeglądania internetu na kilku kartach przeglądarki? a jak do tego odpiszę na sms(włączę pulpit, aplikację sms i znowu przeglądarkę) to karty nadal będą w pamięci?
-Jeżeli konieczne jest 1,5 GB RAM to zastanawiałem się nad xperią e5(podoba mi się kanciaste wykończenie obudowy), LG k10 Duży ekran, J5 sAMOLED ale niestety tylko 8GB wbudowanej pamięci)
-Jeżeli konieczne 2 GB to jaki najtańszy polecacie?

Chcę wydać jak najmniej się da bo nie zamierzam o niego dbać, nie włożę go w futerał i nie nakleję folii

Chciałbym kupić nowy w sklepie stacjonarnym lub internetowym ale używek nie skreślam
A może inne systemy
 #892610  autor: Braymer
 22 paź 2016, 22:59
Jeśli chcesz mieć karty w pamięci przeglądarki to musisz mieć 2 GB ramu. Dysk 8 GB ujdzie tylko przy czystym/prawie czystym Androidzie (Motorola, ZTE, może Alcatel).
LG K10 u nas jest w tej okrojonej wersji ze snapem 410, 1.5 GB ramu, bez diody powiadomień i ze słabo działającym czujnikiiem światła - wg mnie odpada.
Na dniach znajomej znalazłem nowego ZTE Blade V6. Jak poszukasz to kupisz poniżej 500zł.
Świetny sprzęt, na poziomie p8 lite (gorszy aparat i procesor, bez perspektyw na 6.0, ale za to lepsza obudowa, przyciski nie-ekranowe, bateria, dwie lampy, lepszy wygląd, karta grafiki też znacznie lepsza).
Wg mnie to szukaj ZTE V6.
 #892619  autor: bednarbmw
 23 paź 2016, 06:35
A jakieś inne z 2GB? ZTE w sklepach jest po 700 lub więcej - nie chcę kombinowanego tylko nowy z gwarancją producenta.
Często w postach widzę że piszecie "wyrwiesz(np za 500 a są po 800)" ja nie chcę wyrywać tylko iść do sklepu i kupić.
A jakby tak coś z 1,5 gb ramu to co najlepsze?
 #892622  autor: Braymer
 23 paź 2016, 08:58
W sklepie to i tak musisz zapłacić te 700 zł, nawet za 1.5 GB.
Poza tym - prosta opcja - nie chcesz szukać na olx - to płacisz 700zł w sklepie albo kupujesz w tym samym sklepie za 500zł zamułkę z 1GB ramu.
 #892708  autor: bednarbmw
 23 paź 2016, 19:32
Chodzi mi o to żeby porównać telefony za daną kwotę i tu dobrze jest operować cenami sklepowymi prawda? gwarancja producenta i niebrandowane oprogramowanie to rzadkość na olx czy "okazji" z allegro.
obejrzałem test tego zte i odpada
 #892712  autor: czamarek
 23 paź 2016, 19:56
jak chcesz wydajny tani to skazany jesteś na chińczyki. Kto ci powiediał że jakieś krzaczki będą, w Xiaomi bywają. Ale jest masa marek ja Cubot, Doogee, Elephone, które sprzedają z czystym androidem.
do 500zł polecam Ulefone Power z mega baterią 6000mAh, 3GB RAM i androidem 6.
Inny to ZTE Nubia Z7 MAX, Snapdragon 801, 2GB RAM
za 600zł kupisz Xiaomi redmi note 4 z 2GB RAM, soft do zmiany.
Za 700zł LeEco 2 3GB RAm , Helio X20 i andek 6.

Tu masz testy tych telefonów, tańszych i wydajniejszych nie znajdziesz. https://www.youtube.com/playlist?list=P ... lymer=true
 #892717  autor: bednarbmw
 23 paź 2016, 20:57
ulefon jest na ceneo i allegro za 800 a nie 500. A śomi 3s 2gb/16gb kosztuje w pl 700 to ile zapłacę naprawdę za note 4? skąd Wy bierzecie te ceny?
o krzakach wiem z testow na yt a w komentarzach o chinczykach czesto sa opisuwane wady ktorych nie ma u znanych producentow
 #892726  autor: Arthas
 23 paź 2016, 21:53
Po prostu, nikt ogarnięty nie kupuje chińczyków w Polsce bo to jest drogie. Założyć konto, kliknąć "KUP" potrafi każdy, prawda ? A paczka po prostu będzie dłużej szła, ale tak czy siak wyjdzie taniej.

Powyżej dostałeś najniższe ceny dla tych telefonów. Oczywiście o ile lubisz 5,5".
A że mówisz że chcesz jak najtaniej... to aż prosi się o chińczyki.
Ps. Niby jakie mają wady ?

This kingdom shall fall, and from the ashes shall arise a new order that will shake the very foundations of the world !