DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

 #892573  autor: Loczekzmc
 22 paź 2016, 17:20
Witam. Jako że w technologiach nie siedzę w ogóle a potrzebuje zakupić jakiś internet wpadłem na pomysł aby wziąć teraz ta oferte na karte nju mobile40gb za 29zl. Tylko pytanko, skoro bedzie to karta SIM z numerem to jaki modem i router powinienem zakupic aby to wszystko grało :?: Chcialbym internet udostępnić na kilka sprzętów.

Obrazek
 #892576  autor: kamil1221
 22 paź 2016, 17:41
Używam od ponad roku ZTE MF910. Bardzo przyzwoity router MiFi. Łatwa konfiguracja (można dostosować siłę nadawania sieci WiFi, mieć 2 podsieci, pracuje w zakresie 2,4 lub 5GHz). Dodatkowy plus to złącza na zewnętrzną antenę - bardzo poprawia jakość i szybkość Internetu mobilnego. Z czystego sumienia mogę polecić ten sprzęt.
 #893103  autor: kamil1221
 25 paź 2016, 22:32
W teorii tak - zazwyczaj urządzenia tego typu mają wbudowane konfiguracje sieciowe. Jeśli nie - to utworzenie profilu łączenia się z Internetem zajmuje chwilkę czasu.
 #894227  autor: sindikat
 03 lis 2016, 16:12
Jeśli to ma pracować w domu to kup coś:
- do czego podłączysz antenę zewnętrzną
- na czym podejrzysz parametry sieci, np. RSRP, SINR, CELL ID
- na czym wymusisz częstotliwość pracy
- co jest stworzone do pracy 24/7
Jeżeli masz odbiorniki AC 5 GHz to lepiej router z USB do którego wepniesz modem.
Jedyne ograniczenie to zasobność Twojego portfela.
No właśnie - ile chcesz wydać na sprzęt dostępowy?
 #898069  autor: notsure
 30 lis 2016, 19:09
Dopiszę, żeby nie tworzyć nowego tematu. Czy nju 40GB z a 29 zł będzie działać z Huawei E5372. Chodzi mi głównie o kwestię numeru PIN ?

Przy zakupie w opisie karty sim pisze "Karta SIM ma domyślnie przypisany kod PIN, który możesz usunąć z poziomu urządzenia." Tzn. jakiego urządzenia, mam w/w router mobilny z oprogramowaniem Play (z Play) ale bez sim locka.

Niestety muszę zmienić Mamie dostawcę neta bo Play Ultra Hiper LTE rok temu miało 15-20 Mbitów, a dzisiaj wieczorami już jest na poziomie aero2 (to samo miejsce, ten sam sprzęt).
 #898193  autor: asdaf
 01 gru 2016, 13:24
notsure pisze:Czy z poziomu telefonu ten PIN usuwa się normalnie w Menu (jako zabezpieczenie)
Tak. Może nie usuwa a tylko wyłącza.
Ps. Na mojej karcie Nju (kupionej w zeszłym tygodniu w salonie Orange) to od początku PIN był wyłączony.
 #898216  autor: notsure
 01 gru 2016, 16:01
O.k. dzięki. Zastanawiałem się bowiem czy po przełożeniu karty sim do e5372 i ponownym jej zalogowaniu do sieci ale już w innym urządzeniu, znowu nie zapyta o kod PIN.

p.s. Dzisiaj wysłałem już wypowiedzenie abo w Play.