DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 43 z 193
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 193
 #892174  autor: Pawel0707
 19 paź 2016, 17:22
Witam,

Za parę dni kończy mi się RWK po przeniesieniu z Faktu, a chciałbym nadal korzystać z darmowego lte jak najmniejszym kosztem.

Mam taryfę RBM5, więc jak rozumiem nie mogę po zarejestrowaniu karty otrzymać bonusowego RWK. Nie da się też zmienić taryfy z tego RBM5 na RBM7 MNP czy inną potem pójść do salonu zarejestrować kartę włączyć bonus RWK i z powrotem zmienić taryfę na RBM5 żeby aktywować DIL?

Jeśli się nie da to trzeba przenieść się z innej sieci? Jak to wygląda? Kupuję obojętnie jaki najtańszy starter byle nie Play, aktywuję go w telefonie, idę do salonu mówię że chcę przenieść ten numer do Red Bull Mobile z taryfą RBM7 MNP, potem trwa przeniesienie numeru (ile czasu?), po przeniesieniu idę znowu do salonu z tym samym numerem i mówię, że chcę zarejestrować ten numer, po rejestracji włączam sobie bonusy, następnie zmieniam taryfę na RBM5 i mam RWK (zmieniam kodem, przez infolonie czy znowu muszę iść do salonu)?
Czy tak to wygląda?
 #892177  autor: joel11
 19 paź 2016, 17:44
Witam!
Mam takie pytanie.Przeniosłem już numer do Redbull9 MNP ale jeszcze go nie odpaliłem. Chciałbym wiedzieć ile mam czasu na włączenie go do sieci? Chciałbym to zrobić jak najpóźniej żeby RWK trwał do grudnia przyszłego roku. I jeszcze takie pytanie od kiedy liczy się RWK-od doładowania czy od włączenia bonusu?
 #892187  autor: amigo007
 19 paź 2016, 18:08
Było przez pewien czas tak jak Glodek mówi. Wiem bo sam po wysłaniu SMS start, dopiero po doładowaniu wydłużało ważność GB promocyjnych. Teraz znowuż wystarczy sam SMS, przed chwilą sprawdziłem. Ps. trochę spóźnione bo nieodświeżałem strony.
 #892231  autor: 3G
 20 paź 2016, 00:54
Pawel0707 - mniej więcej tak, tylko numer rejestrujesz już przenosząc go, więc nie musisz lecieć drugi raz do salonu. Taryfę zmieniasz przez play24, więc też nie musisz iść - chyba, że chcesz :) Tak samo włączasz bonus, choć możesz i kodem.
joel11 - możesz czekać do grudnia, podobno są 3 lata na odpalenie.
Tylko nie czekaj do ostatniej chwili - przyznanie bonusa, zmiana taryfy itp. może nieco potrwać, więc bezpieczniej ze dwa dni poświęcić.
RWK liczy się od momentu włączenia bonusa.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #892232  autor: Pawel0707
 20 paź 2016, 01:29
3G pisze:Pawel0707 - mniej więcej tak, tylko numer rejestrujesz już przenosząc go, więc nie musisz lecieć drugi raz do salonu. Taryfę zmieniasz przez play24, więc też nie musisz iść - chyba, że chcesz :) Tak samo włączasz bonus, choć możesz i kodem.

Ok, a nie muszę czasem najpierw zarejestrować numer w tej innej sieci jak kupie starter przed przeniesieniem do Play?

I czy w ogóle zgodzą się przenieść do tego RBM7 MNP? Bo nie chcę specjalnie kupować starterów (potrzebne mi dwa). Jestem z Wejherowa i mam tam 3 jakieś salony/punkty sprzedaży Play.

ps. słyszałem też o jakimś myku w Play na 100GB i RWK tylko trzeba upolować odpowiedni starter :)
 #892254  autor: joel11
 20 paź 2016, 10:11
joel11 - możesz czekać do grudnia, podobno są 3 lata na odpalenie.
Tylko nie czekaj do ostatniej chwili - przyznanie bonusa, zmiana taryfy itp. może nieco potrwać, więc bezpieczniej ze dwa dni poświęcić.
RWK liczy się od momentu włączenia bonusa.[/quote]
3G bardzo dziękuję za odpowiedz odpalę kartę w listopadzie :D
 #892274  autor: 3G
 20 paź 2016, 13:09
Pawel0707 - tak, oczywiście musisz najpierw zarejestrować starter w tej pierwszej sieci. A Play też Ci rejestruje w momencie przenosin.
W takim Wejherowie może być problem z przeniesieniem do RBM7 MNP, niektóre małe salony w ogóle nie mają kart do RBM. Ale nie jest to przesądzone.
Myk 100GB jest nieźle opisany na blogu jdtech.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #892346  autor: Pawel0707
 20 paź 2016, 19:52
up.

Ok to jutro najpierw się spytam po kolei w tych 3 punktach Pley czy mi tam przeniosą i najwyżej potem kupie i zarejestruje inny starter ;) A jak nie da rady to podostaje 50zł na 100dni.

Próbowałem kupić ten starter Play 3+3 potrzebny do tego 100GB (przydałyby mi się 2-3 karty - jedna do tabletu druga do smartfona z dual sim i trzecia do kompa jako zapasowy), ale ani w żabce ani w sklepie przy tescio z takimi rzeczami nie było :(
Aż tak trudno dostać teraz taki starter?
 #892363  autor: 3G
 20 paź 2016, 21:34
Spróbuj na stacjach benzynowych albo w zwykłym kiosku, choć Żabka to też dobry pomysł. W PLayu już ich nie mają raczej.

Co do pierwszej kwestii to operatorzy potrzebują nieco czasu na zarejestrowanie numeru, więc dobrze byłoby przenosić nie natychmiast tylko za jakieś 2-3 dni. O ile w ogóle będziesz próbował.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #892395  autor: Pawel0707
 20 paź 2016, 23:05
Słyszałem, że można zarejestrować nr w kiosku ruch jak się tam kupi starter, to by było wtedy najlepsze.

Co do Playa to wystarczy zarejestrować jedną kartę w salonie (np. wezme jutro te z RBM5 co mam), a reszte starterów czy to Play czy RBM wystarczy rejestrować przez Play24 kiedy się chce?
Ostatnio zmieniony 20 paź 2016, 23:07 przez Pawel0707, łącznie zmieniany 1 raz.
 #892396  autor: garfield-
 20 paź 2016, 23:07
można zarejestrować w kiosku czy gdzie indziej również bez kupowania tam.
 #892405  autor: garfield-
 21 paź 2016, 01:08
tyle co sczytają nr karty sim (kod kreskowy lub interfejs białkowy) i Pani looknie do dowodu.
Robiłem na samym początku jak tyko uruchomili i kolejka w kiosku nie zwiększyła sie.
 #892498  autor: Pawel0707
 21 paź 2016, 16:50
Byłem dziś w trzech salonach Play spytać się czy można przenieść numer z innej sieci do RBM 7 MNP
-W pierwszym babka w ogóle nie wiedział o co chodzi, mówiła że można przenieść tylko do "ogólnego" RBM.
-W drugim powiedziano, że się nie da, że muszę mieć ten konkretny starter i go sobie poszukać (ale przecież w RBM7 ze starteru nie działa bonus RWK tylko z przeniesienia?)
-W trzecim babka mówiła, że można tylko do RBM 5, że system automatycznie do tego przenosi czy coś w tym stylu.

Wiec z tym nic nie ugrałem.

Znalazłem za to 3 startery Play 3+3 za 9zł w dworcowym sklepiku i poszedłem zarejestrować je od razu do salonu, za pare dni aktywuję bonus tylko czy zadziała? Bo jest nowy regulamin ;/
Ostatnio zmieniony 25 paź 2016, 14:34 przez Pawel0707, łącznie zmieniany 2 razy.
 #892529  autor: garfield-
 21 paź 2016, 21:12
ja nigdy nie wskazuje, do jakiej taryfy chcę w RBM, a jedynie , że do RBM.
Sprawę załatwiłem w różnych salonach i w różnych miastach (Szczecin, Wawa, Poznań).
Za każdym razem lądowałem w RBM 7 MNP.

Kilka razy zdarzyło mi się , że nie mieli kart, a kilka, że jak przyszło co do czego to przy probie wbicia do systemu odrzucało, ale w końcu znaleźli właściwa, albo trzeba było szukać innego salonu.

Także pytaj jedynie czy mają karty sim do przenosin do RBM i próbuj przenosić.
 #892538  autor: Majek7
 21 paź 2016, 23:48
Widząc co kombinuje play ostatnio postanowiłem podzialać, żeby już mieć gotowy starter w RBM5 z uprzednio przeniesionym nrem do 7MNP i aktywowanym bonusem by dostać rwk. Udało mi się to w drugim salonie w moim mieście, gdzie dostałem na infolinii rbm info że u mnie tylko w 3 konkretnych punktach zajmują się przenoszeniem do red bulla. W pierwszym w systemie nie mieli wyboru żadnego, tylko jedna opcja aktywna była do energy - babeczka mi pokazywała ekran i w sumie sam sobie też z jej uprzejmości korzystając klikałem ten caly kreator przenoszenia, bo nie wierzyłem że się nie da :D. Klapa, pojechałem na drugi dzień do innego i tam już mieli wybór 7MNP i Energy, po północy ma nr oddać orange do rbm7mnp. Odpale sobie kartę i bonusy od razu oraz przeniesienie do RMB5 skoro za chwilę pewnie i w redbullu ograniczą odpalanie bonusów za rejestrację.

edit: zgodnie z założeniem numer w RBM 7 na kartę MNP, zleciłem na play24 aktywacje bonusów, jak już dadzą rwk to migracja do RMB5 i wyczekiwanie z doładowaniem za 50zł do końca ważności obecnej karty sim, do 16.11. Potem rozumiem lajtowo doładować za 5 dyszek nowy numer w RBM5 i mam przez 100dni aktywny pakiet danych, konieczny do odpalenia 3x30 dni DIL tak? Nie muszę po doładowaniu konta za pierwszym razem za 50zł co 30 dni wykupywać za 5zł 600mb?
 #892562  autor: garfield-
 22 paź 2016, 16:28
o, czyli dołożyli opcje z energy - dobrze wiedzieć.

Tak, nie kupujesz pakietu przez pierwsze 100 dni, jeśli nie wytracisz bonusu za doładowanie. Mi się 2 razy przez nieuwagę udało stracić, bo nie zauważyłem jak skończył mi się DIL i zeżarło pakiet, a wtedy trzeba kupić pakiet, albo , lepiej, doładować za 5 zeta chociaż (25MB) i jedziemy dalej.
 #892565  autor: 3G
 22 paź 2016, 16:41
Opcję z Energy pokazywał mi konsultant już w lipcu. Tylko co ciekawe on nie miał tam nic innego do wyboru.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #892571  autor: Ricki1980
 22 paź 2016, 16:57
Posiadam numer telefonu w RBM 5 i dzisiaj aktywowałem DIL ok. 6 rano. Do teraz mam status "w trakcie uruchamiania" i na tym koniec. Miał już ktoś coś podobnego? Dodam tylko, że dokonałem aktywacji przez stronę www w play24, gdyż w aplikacji na telefonie podczas próby włączenia pakietu wyskakiwał błąd.
  • Strona 43 z 193
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 193
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 193