DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
  • Strona 13 z 91
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 91
 #889790  autor: njuken
 02 paź 2016, 13:20
lee pisze:Będę miał za parę dni trzecie ponowienie w inku ciekawe czy przedłużą się wszystkie bonusy.
Pakiet dalej przedłuża, pytanie tylko czy się wyrobi do 2 w nocy do konta MB/GB.
Jeżeli spóźni się nawet o minutę, wszystko przepadnie. Jest ryzyko, jest zabawa :)

Przy reklamacji jeżeli wam już uznają dostaniecie do 2 GB, tracąc nawet 100 GB.
 #889797  autor: biala1991
 02 paź 2016, 14:55
njuken pisze:Bo to takie konto 2in1 :)
Miałem nadzieje, że nie ma szans na wyzerowaniu MB/GB , ale okazało się że ten pakiet 250 MB nie ma ustalonej godziny, wystarczy że ponowi się o 2:20 zamiast o 1:59 jak zawsze powinien. To wystarczy do wyzerowania MB/GB, który jest ważny do 2.00. Tak rozumiem te 2 konta. One się że sobą nie scalają. Oba są ważne do 24 września, ale godziny ważności mogą być inne.
Niewykorzystane 250 MB powinno nawet przechodzić na następny miesiąc, a że ląduje na koncie po doładowaniu, które ma inną godzinę ważności może się okazać że i 250 MB przepadnie.
Jesteśmy zgodni, że zabójcą GB jest opóźniony pakiet 250MB. Teraz spieramy się o nazewnictwo :) dla mnie pakiet cykliczny cały czas wchodzi na jedno konto, którego data ważności ciągle się zmienia w zależności od pojawiających się pakietów/bonusów. Jeśli 250MB przyjdzie o czasie przedłuży wszystko co znajduje się na koncie: bonus za rejestrację, bonusy za doładowania, jeśli nie styknie to wiadomo. Wiem że to w niczym nie poprawi sytuacji (bo na awarie i opóźnienia nie mamy wpływu), będę się jednak upierać, żeby nie wprowadzać dysharmonii nazywając to samo konto dwoma kontami :D
 #889799  autor: njuken
 02 paź 2016, 15:13
Może żadna awaria, a celowe działanie. Działający na podobnej zasadzie darmowy pakiet 1 GB działa bez problemu i przedłuża mi 10 GB na innej karcie w taryfie Surf co miesiąc.

Konto w sumie jedno, bo pakietu cyklicznego nie można nazwać kontem. Jednak ten pakiet powinien się scalić z kontem MB/GB żeby nie było możliwości utraty zachomikowanego transferu, bo tracimy w takiej sytuacji nawet resztę niewykorzystanego pakietu 250 MB, a podobno niewykorzystany przechodzi na następny miesiąc.
 #889806  autor: biala1991
 02 paź 2016, 16:14
Właśnie nie jestem pewna czy wg regulaminu pakiet 250MB ma przechodzić na następny miesiąc (nie wiem więc tu się nie upieram :D ) ale nawet gdyby przechodził to z tego nie wynika, że ten pakiet ma Ci przedłużyć GB z doładowania. System może tak zadziałać ale wydaje mi się, że regulamin o tym nie wspomina.
Nowe doładowanie przedłuża bonus ze starego doładowania i to jest gwarantowane. Pakiet odnawialny nie jest wynikiem doładowania, więc ma prawo Ci nie przedłużyć bonusu, tak myślę.

Co do pakietu 1GB to nie chce być złym prorokiem ale oby to nie była przedwczesna radość, w PINK9 przez kilka miesięcy się udawało..a w którymś tam się posypało :D
 #889810  autor: rudymax
 02 paź 2016, 16:52
njuken pisze:Może żadna awaria, a celowe działanie. Działający na podobnej zasadzie darmowy pakiet 1 GB działa bez problemu i przedłuża mi 10 GB na innej karcie w taryfie Surf co miesiąc.
Nie do końca, były problemy z pakietem rok internetu za darmo:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 30#p888910
jak również z płatnym cyklicznym pakietem 600 MB w RBM:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 30#p888921
 #889811  autor: jarekt
 02 paź 2016, 17:30
UWAGA! OSTRZEGAM: MONSTER POST.

@biala1991 i być może inni: napiszę w kilku punktach znane mi fakty mające w 100% potwierdzenie w sposobie działania systemu bilingowego i mające potwierdzenie lub nie mające potwierdzenia w regulaminie/cenniku PInK:

1. Pakiet cykliczny 250MB/500MB ze starterów/taryf PInk9/PInk19 jak najbardziej łączy się z kontem internetowym/MB/GB w PInK (sumuje się z nim i go wydłuża) - jest to dodatkowo ujęte w regulaminie w p.II.4:
"(...)Zasady wykorzystania i ważności dodatkowego, cyklicznego pakiet MB/GB są takie same jak w przypadku Premii (...) i podlegają sumowaniu ze środkami przyznanymi w ramach Premii."

2. Faktyczna ważność pakietu cyklicznego wynosi Miesiąc ale w regulaminie/cenniku NIE MA ani słowa o tym ile ważny jest ten pakiet. Ważność "Miesiąc" oznacza, że pakiet ważny jest raz 31 dni, raz 30 dni, a innym razem 29 lub 28 dni. Dla przykładu: jeśli pakiet uruchomi się 1 sierpnia to jest ważny do 31 sierpnia do godziny 23:59 (31 dni ważności), jeśli 1 września, to do 30 września do 23:59 (30 dni ważności), jeśli 15 sierpnia, to do 14 września (31 dni ważności), jeśli 15 września, to do 14 października (30 dni ważności).
28/29 dni ważności - jak część się już domyśla - jest wtedy, gdy mamy do czynienia z zimnym lutym :)

3. Pakiet jest przyznawany co Miesiąc (co 28/29/30/31 dni) ale dopiero od 2. pakietu (do ostatniego 12. pakietu) z reguły między godziną 0:10 a 3:00 (takie godziny zaobserwowałem na kilkudziesięciu starterach PInK). Czyli jeśli przyznanie 2. pakietu wypadnie na 1 sierpnia to już zawsze pakiet będzie przyznawany 1. dnia każdego kolejnego miesiąca około godziny 1-2 rano.

4. Usługa, która włącza się automatycznie w dniu aktywacji startera (powiedzmy, że najpóźniej następnego dnia, czyli w ciągu umownych 24h) nie przyznaje od razu 1. pakietu 250/500MB - tak jak to się typowo dzieje w innych pakietach MB/GB w innych taryfach Play/RBM/Fakt (głosowych).
Usługa ta więc nie jest pakietem tylko usługą (dlatego nazwałem ją usługą :) ).
Działanie tej usługi polega na tym, że dopiero po 30 dniach (wg regulaminu) przyznaje pierwszy pakiet, a kolejne (2.-12.) przyznaje co miesiąc ale żeby było jeszcze bardziej zagmatwane to przyznaje od 2. pakietu co miesiąc ale licząc nie od dnia w którym przyznała 1. pakiet ale od kolejnego dnia.

5. Żeby było jeszcze bardziej zagmatwane, to pierwszy pakiet jest przyznawany faktycznie 32. (trzydziestego drugiego) dnia około 1-2 rano od dnia aktywacji usługi, licząc że dzień aktywacji usługi jest pierwszym dniem.
Czyli jeśli aktywowałeś starter 1 września (i usługa się również tego dnia aktywowała) to pakiet pierwszy raz zostanie przyznany 2 października około 1 rano, a jeśli np. 1 sierpnia to pakiet pierwszy raz zostanie przyznany 1 września około 1 rano.

6. Bonus 100GB za rejestrację jest ważny 30 dni, licząc że 1. dzień to następny dzień od jego aktywacji. Czyli jeśli Bonus aktywujemy 1 sierpnia to będzie on ważny (i całe konto MB/GB) do 31 sierpnia do 23:59, a jeśli np. 1 września to będzie ważny do 1 października do 23:59.

Z tych punktów wynika kilka bardzo ciekawych spraw. Np. z punktu 5 i 6 wynika: jeśli ktoś aktywował starter powiedzmy 1 sierpnia i nie odczekał kilku dni (jak często radziłem) i tego samego dnia aktywował Bonus 100GB to jego sytuacja wygląda następująco:

- ważność Bonusu 100GB i całego konta MB/GB ma do 31 sierpnia do 23:59;
- pierwszy pakiet zostanie przyznany 1 września około 1 rano.

Od razu widać, że jeśli taka osoba będzie miała pecha to pakiet 100GB już po 31 dniach zniknie (1 września). Po prostu w zależności która "procedura" (kasowania nieważnych środków czy przyznawania pakietów) ma większy w danym momencie priorytet i jest wcześniej wykonywana po północy każdego dnia, to albo mu się fuksem te 100GB przedłuży albo braknie kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu minut.

Regulamin mówi, że pierwszy pakiet jest przyznawany po 30 dniach a ja napisałem (w p.5) że faktycznie to jest przyznawany 32 dnia - to tylko pozorna sprzeczność. Regulamin nie precyzuje jak jest liczone to "po 30 dniach". A jest liczone tak: 1 dzień tego 30 dniowego okresu to dzień następny od aktywacji usługi (i z reguły startera), więc dzień "po 30 dniach" to 31. taki dzień albo 32. dzień jeśli przyjmiemy że dzień aktywacji to 1. dzień.
Wszystko zależy jak się umówimy na takie liczenie. Problem polega tylko na tym, że jak zawsze regulamin tego dokładnie nie precyzuje.

Dlatego istotne jest aby odczekać nawet nie jeden dzień (poślizg jeden dzień w systemach Play jest coraz częściej spotykany) a kilka dni i dopiero uruchomić Bonus 100GB za rejestrację.

Regulamin nic nie mówi, że pakiet cykliczny kumuluje się (sam ze sobą) jeśli nie zostanie wykorzystany. Ale nie mówi też nic, że niewykorzystane środki przepadają.
Na konferencji i na przykładzie slajdów o ile pamiętam była mowa, że pakiet będzie działał podobnie jak inne pakiety cykliczne w Play - czyli po prostu będzie się kumulował (nie będzie przepadał) - i tak to do tej pory działało.

Od strony technicznej jest to zaprogramowane tak, że gdy pakiet poprzedni jest ważny np. od 1 września do 30 września do 23:59 to kolejny pakiet jest przyznawany 1 października najszybciej jak się da (przyznawanie pakietów cyklicznych ma najwyższy priorytet i jest wykonywane na samym początku), przy czym "procedury" ewentualnego kasowania środków mają najniższy priorytet i są wykonywane na samym końcu - wręcz "czekają" - szczególnie w przypadku gdy na danym koncie jest aktywny pakiet cykliczny - dzięki temu zagwarantowane jest "kumulowanie" MB z pakietów cyklicznych (poprzedniego i bieżącego) i konta MB/GB.
 #889821  autor: njuken
 02 paź 2016, 19:09
rudymax pisze:"procedury" ewentualnego kasowania środków mają najniższy priorytet i są wykonywane na samym końcu - wręcz "czekają" - szczególnie w przypadku gdy na danym koncie jest aktywny pakiet cykliczny - dzięki temu zagwarantowane jest "kumulowanie" MB z pakietów cyklicznych (poprzedniego i bieżącego) i konta MB/GB.
Czyli miałem pecha, że czwarty pakiet z powodu błędu po stronie Play spóźnił się 20 minut i wszystko przepadło. Ciekawe czy komuś przedłuży czwarty raz. Dla testów poszukam kolejnego darmowego startera. Ostatniego darmowego, którego sprezentowałem, pakiet przedłużył się do 27 października. Jak pisałem musiałem reklamować brak aktywacji pakietu i po raz kolejny będzie trzeba to zrobić , chyba że znajdę jakiś sposób na obejście tego.
 #889858  autor: biala1991
 03 paź 2016, 08:01
jarekt pisze:Regulamin nic nie mówi, że pakiet cykliczny kumuluje się (sam ze sobą) jeśli nie zostanie wykorzystany. Ale nie mówi też nic, że niewykorzystane środki przepadają.
Na konferencji i na przykładzie slajdów o ile pamiętam była mowa, że pakiet będzie działał podobnie jak inne pakiety cykliczne w Play - czyli po prostu będzie się kumulował (nie będzie przepadał) - i tak to do tej pory działało.
Przypuszczałam że regulamin może nie precyzować zasad kumulowania/bądź nie pakietu 250MB, bo przed wprowadzeniem RWK za rejestrację to była niezdarzalna sytuacja, żeby ten pakiet przedłużał sam siebie. On zawsze występował w towarzystwie bonusa za doładowanie (był nagrodą za utrzymywanie ważności konta) i to bonus z doładowania odnawiał 250MB a nie odwrotnie tak jak to jest teraz, czego twórcy PINKa nie mogli przewidzieć.

Praktyczne działanie systemu i priorytety to osobna kwestia. Ja nie ufałam priorytetom zanim jeszcze dowiedziałam się o ich istnieniu :D , stąd niejednokrotnie tu wyrażane obawy co do drugiego przedłużenia i kolejnych. Jak się okazuje słusznie, historia Njukena dowodzi, że działanie priorytetów jest zawodne więc zamiast się na nie zdawać wolę wrzucić piątaka :)
 #889934  autor: jamsas
 03 paź 2016, 14:48
Mam pytanie jestem zielony w temacie XD i tak zadam kilka pytań
1.Jak kupie ten starter 3+3 GB (jakimś cudem w LUB-linie)
2.Jak go zarejestruje
Jak następnie postępować jak mi włączą ten pakiet 250 mb to dopiero 2 dni po tym włączyć ? Mam nadzieje że to wytrzyma z 5 miechów ?
 #889965  autor: asdaf
 03 paź 2016, 18:42
Mam kilka( ;) - o tym ciii ) numerów w Play z włączony bonusem 1gb co miesiąc przez rok. Do tej pory niewykorzystane dane sumowały się z następnym bonusem. We wrześniu coś się zmieniło i dane na starterach z bonusem odnawialnym na początku miesiąca ( 1-10 - o tych wiem ) przepadły a jeśli bonus przyznawany po 20-tym to się zsumował z poprzednim.
Mam również starter za 9 zł na nim bonus 250 MB był przyznawany 22 dnia miesiąca - teraz sprawdziłem bonus ważny do 15.X - obawiam się o jego kondycję. Ewidentnie we wrześniu Play wprowadził zmiany w rozliczaniu pakietów - takie są moje przemyślenia.
 #889969  autor: Jestem_Janek
 03 paź 2016, 18:59
No ja też mam kilka numerów z aktywnym pakietem 1GB na rok i na wszystkich odnowienie zadziałało zgodnie z regulaminem. Dzisiaj na dwóch i 1-ego na jednym.
Jak skasowany pakiet danych był spory to reklamacja wskazana. Ja bym tego tak nie zostawił.
 #890048  autor: reboot
 04 paź 2016, 12:31
U mnie pakiet działa od czerwca - pierwszy raz przedłużyło 20 lipca, potem 20 sierpnia, 20 września.
Ważność jest pokazana do 20 października do 23:59:59, zatem jest szansa, że ominęły mnie wrześniowe problemy i w październiku wszystko powinno się poprawnie aktywować.

WKS
 #890902  autor: reboot
 10 paź 2016, 21:56
Gdyby ktoś był zainteresowany, to ww. startery są dostępne w Warszawie w salonie Play Empik w C.H. BlueCity przy al. Jerozolimskich 179.
Niby ~40 sztuk.
Ja tam nie dojadę, bo znalazłem bliżej Wrocławia, może komuś z Was przyda się to info, bo generalnie to prawie nigdzie ich nie ma.

WKS
 #892389  autor: rudymax
 20 paź 2016, 22:38
Regulamin tego niestety nie precyzuje. Na logikę powinno się liczyć od zera od dzisiejszego dnia, ale wtedy Ci którzy już wyczerpali limit 10 bonusów, mogli by skorzystać z 3 kolejnych, a chyba operatorowi nie będzie się to opłacać i może to inaczej interpretować, np jeżeli ktoś aktywował do tej pory 7 lub mniej, będzie mógł odpalić 3 itd. W grę wchodzi jeszcze gorszy scenariusz i kto już wykorzystał lub przekroczył 3 aktywacje bonusu, może mieć zablokowaną możliwość aktywacji kolejnych, ale to już by było w/g mnie nie w porządku.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2016, 22:42 przez rudymax, łącznie zmieniany 1 raz.
 #892391  autor: jarekt
 20 paź 2016, 22:40
Interesujące są niektóre zmiany w regulaminie:
2. Z niniejszej Oferty Promocyjnej mogą skorzystać osoby, które dokonają Udostępnienia danych w okresie od 20.10.2016 r. do 01.02.2017 r.
co może oznaczać kilka rzeczy.

I na 99% nowy babol (a stary nie poprawiony):
8. Stan Bonusów można każdorazowo sprawdzić na ww.24play.pl lub kodem:
8.1. Bonus 10 GB – kod *108#
I poprawiono w p.6 błędne odwołanie do punktu 10. (powinno być jak teraz do 9.).

Możliwe interpretacje:
a) jeśli pominiemy zupełnie p.2, to kto aktywował mniej jak 3 Bonusy to będzie miał możliwość aktywowania jeszcze pozostałe (do 3) Bonusy, a kto aktywował 3 lub więcej, to już więcej nie aktywuje - dlatego, że stary regulamin już nie obowiązuje bo wylądował w "Archiwalnych";
b) ale... ponieważ jest p.2, który mówi, że oferta jest tylko dla osób które zarejestrowały numer od dziś 20 października ("Nowi") to mamy takie warianty:
- osoby z numerami zarejestrowanymi do 19 października ("Starzy") nie dostaną już żadnych Bonusów bez względu z ilu skorzystali - ich nowa promocja nie obowiązuje a stara właśnie się skończyła co Play sobie zastrzegł wyraźnie w starym regulaminie w p.14, Nowi dostaną 3 Bonusy;
albo
- Starzy dostaną wszystko wg starego regulaminu (max.10) mimo, że regulamin wylądował w "Archiwalnych", a Nowi dostaną oczywiście max.3 Bonusy.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2016, 22:58 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
 #892393  autor: rudymax
 20 paź 2016, 22:55
Interesujące są niektóre zmiany w regulaminie:
2. Z niniejszej Oferty Promocyjnej mogą skorzystać osoby, które dokonają Udostępnienia danych w okresie od 20.10.2016 r. do 01.02.2017 r.

co może oznaczać kilka rzeczy.
Rzeczywiście przeczytałem jeszcze raz i zapis pkt.2 brzmi inaczej w nowym regulaminie fakt, a inaczej w play.
  • Strona 13 z 91
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 91
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 91