DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #888755  autor: VexisSiD
 26 wrz 2016, 16:05
Hej wszystkim,

przed założeniem wątku poczytałem kilka pozostałych, ale w każdym autor ma inne priorytety i tak jest też w moim przypadku. Ostatnio podjęliśmy z dziewczyną decyzję, że chcemy sobie kupić takie same telefony. Po przedyskutowaniu naszych oczekiwać znaleźliśmy kilka punktów wspólnych, które posłużą jako główne kryteria do wyboru modelu (kolejność przypadkowa):

Budżet: 2500zł (za sztukę)
Wyświetlacz: od 5 do 5,5 cala
Bateria: od 2700 mAh (szybkie ładowanie)
System: Android od 5.0
Procesor: Snap 820 lub porównywalny
Pamięć RAM: min. 3 GB
Gwarancja realizowana w Polsce

Mile widziane: czytnik linii papilarnych, doświetlenie zdjęć LED, wysoka jasność wyświetlacza i znośna jakość dźwięku.
Dodatkowo Samasung odpada całkowicie, Sony bardzo niechętnie.

Do tej pory robiłem research telefonów i wybrałem 5 modeli spośród których próbuję coś wybrać:
HTC 10,
Honor 8,
LG G5,
Xiaomi Mi5 Pro,
OnePlus 3.

Podsumowując - ktoś poleci coś na co nie zwróciliśmy uwagi i/lub powie coś o w/w telefonach?

Pozdrawiamy i z góry bardzo dziękujemy
 #888757  autor: Eragon
 26 wrz 2016, 16:19
Czy Twoja dziewczyna wytrzyma rozmiar OP 3?
Poza tym cenowo on już niezbyt się opłaca ( w sklepie producenta).

Wydaje mi się że najlepszy dla Was byłby Honor 8 (oooo wersja niebieska... orgazm).

Co do Xiaomi, jutro będę w stanie więcej Ci/Wam powiedzieć. Bo jutro konferencja i nowy sprzęt.

Niby ma wyglądać jak poniżej:
http://android.com.pl/images/user-image ... 40x480.jpg
lub
http://img.91mobiles.com/articles/wp-co ... 8a4e4e.jpg

Te kółeczko, to dotykowy Home, tak samo jak w najnowszym iPhone.
I też ma być w wersji ceramicznej : )

G5... jakoś nie....
A HTC10 dobry sprzęt, tylko mega ciężko dostępny.

:smt006
 #888765  autor: VexisSiD
 26 wrz 2016, 16:49
Myślę, że wytrzyma :-) Co do ceny to planujemy zakupy w Ibuygou, więc może będzie bardziej opłacalnie. Co do Honora to mam obawy co do wydajności w porównaniu ze Snapem 820, ale również nam się bardzo podoba wersja niebieska. Czekamy w takim razie na opinie o Xiaomi :)

Dziękujemy za pomoc.
 #888793  autor: VexisSiD
 26 wrz 2016, 20:00
Zwyczajnie od wielu lat nie kupuje żadnych produktów Samsunga i zamierzam kontynuować ten trend. Niezależnie od tego co teraz ta firma reprezentuje to kiedyś produkowała chłam, który skutecznie mnie do nich zniechęcił :-)
 #888796  autor: maniek0071
 26 wrz 2016, 20:08
To bierz iPhone - chcesz nie chcesz tylko te 2 firmy się obecnie liczą ewentualnie Huawei a za nim Xiaomi - może wprowadzenie w EU oficjalnej dystrybucji coś zmieni.
 #888895  autor: VexisSiD
 27 wrz 2016, 15:03
maniek0071 pisze:To bierz iPhone - chcesz nie chcesz tylko te 2 firmy się obecnie liczą ewentualnie Huawei a za nim Xiaomi - może wprowadzenie w EU oficjalnej dystrybucji coś zmieni.
Nie przekonuje nas Apple, wolimy andka :-) Dzięki za podpowiedź!
 #888928  autor: Eragon
 27 wrz 2016, 18:49
Xiaomi Mi5S Plus? :P
Albo Mi5S w wersji 4/128

:smt006
 #889114  autor: VexisSiD
 28 wrz 2016, 16:02
A w Xiaomi nie ma problemu z LTE? Spotkałem się z taką właśnie opinią. Poczytałem troszkę więcej na temat Oneplus 3 i powoli skłaniam się właśnie ku niemu. Dobry wybór?
 #889115  autor: Eragon
 28 wrz 2016, 16:10
Zależy od ceny.

:smt006
 #909768  autor: VexisSiD
 06 lut 2017, 20:04
Minęło troszkę czasu i z racji braku zdecydowania, który flagowiec postanowiliśmy z dziewczyną, że zakupimy Moto X Force a zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na inne rzeczy. Od kilku tygodni korzystamy z Motki i jesteśmy bardzo zadowoleni i z czystym sumieniem możemy ten model polecić.