DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #888659  autor: howhigh
 25 wrz 2016, 20:50
Witam :)
Obecnie jestem użytkownikiem taryfy PnK w Plusie. Zdecydowałem się na przejście do innej sieci, gdyż Plus nie ma do zaoferowania żadnej ciekawej oferty z dużym pakietem internetowym i nolimitem.
Trochę poczytałem w sieci i na forum, wybór padł na Orange z ich taryfą OFnK. To moje pierwsze przenoszenie numeru, więc mam kilka wątpliwości a wolę mieć 100% pewności, że po fakcie nic mnie nie zaskoczy.

Cała procedura podobno wygląda tak:
1. Przeniesienie numeru z Plusa do Orange
2. Włączenie taryfy Orange Free na kartę
3. Doładowanie konta za 30 zł by dostać bonus 10gb na miesiąc
4. Włączenie promocji nolimit + 8gb za 28 zł/miesiąc dla przenoszących numer
Teoretycznie po tym powinienem mieć 18gb internetu i nolimit na smsy/rozmowy.

Pytanie pierwsze. Czy bonusy za doładowania mają lejek czy może po zużyciu całych 10gb zaczną mi ściągać z konta pieniądze za transfer?
Druga kwestia. Czy bonus 8gb dodawany jest co miesiąc czy może tylko jednorazowo przy aktywacji usługi?
I po trzecie. Czy nolimit na smsy i rozmowy obejmuje wszystkie sieci i telefony stacjonarne czy może tylko Orange?
 #888663  autor: wiciu1918
 25 wrz 2016, 21:05
Dokładnie tak jak piszesz
Takie samo przejście zrobiłem ze 3 miechy temu i to była dobra decyzja
No limit wszyskie sieci i stacjonarne
8 gb jest co miecha , Ja na ta chwile mam 30 GB dostepnego trans ( 22 GB z bonusu i do tego 8 Gb )
Przez rok pakiety netu z bonusu 10 GB sie sumują
pozdr
 #888706  autor: orson_dzi
 26 wrz 2016, 11:44
howhigh pisze: Czy bonusy za doładowania mają lejek
Nie mają.

Pochwal się, czy przeniesienie pójdzie Ci bez problemów, czy Plus zrobi Ci problem z niezgodnymi danymi rejestracyjnymi. Pamiętasz w ogóle, jakie dane podawałeś do rejestracji?

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #888716  autor: Artur051
 26 wrz 2016, 12:17
To ja się jeszcze Was zapytam. Jak przy przejściu do Orange na kartę wygląda sprawa z kartami SIM.

Czy jest to standrad microSIM/miniSIM

Czy można dostać 3w1? miniSIM/microSIM/nanoSIM?
 #888720  autor: Ramirez
 26 wrz 2016, 12:30
Co do sima to raczej są micro/mini sim i oddzielne nano sim. Ale to tylko moje osobiste doświadczenia. Najbardziej wkurza mnie co innego - przymusowy PIN na SIMie którego nie mozna wyłaczyć. Mam w zwyczaju wyłączać telefon na noc i nic mnie tak nie wkurza z rana jak wpisywanie pinu . Tak samo jak ktos ma jakiś niedorobiony telefon co mu sie potrafi zrestartować to mu sie po restarcie pewnie na PINie zatrzyma. Czyli można nieświadomie być poza zasięgiem sieci.
 #888728  autor: Artur051
 26 wrz 2016, 13:05
Ramirez pisze:Co do sima to raczej są micro/mini sim i oddzielne nano sim.
Rozumiem, czyli najlepiej od razu prosić przy przeniesieniu o nano SIM bo jak nie to zapłać Pan 25zł za wymianę miniSIM/microSIM na nano SIM :I
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 14:29 przez Artur051, łącznie zmieniany 1 raz.
 #888738  autor: howhigh
 26 wrz 2016, 14:19
wiciu1918 pisze:Dokładnie tak jak piszesz
No limit wszyskie sieci i stacjonarne
8 gb jest co miecha
Ok dzięki za info :)
orson_dzi pisze:
howhigh pisze: Czy bonusy za doładowania mają lejek
Nie mają.

Pochwal się, czy przeniesienie pójdzie Ci bez problemów, czy Plus zrobi Ci problem z niezgodnymi danymi rejestracyjnymi. Pamiętasz w ogóle, jakie dane podawałeś do rejestracji?
Co do danych to rejestrowałem numer w lipcu, podawałem im nr karty (który ciągle mam jakby co), nr telefonu a resztę z dowodu spisali. Więc nie powinno być problemu.
A co do lejka, to co w sytuacji kiedy te 8 gb w promocji nolimit ma lejek? Bo tak wyczytałem na ich stronie (TUTAJ). Zależy mi na tym by nie ponosić dodatkowych wysokich kosztów po przekroczeniu pakietu. Jest tak, że na przykład najpierw leci transfer z doładowań a po przekroczeniu go zaczyna ściągać z tych 8 gb z lejkiem?
 #888772  autor: chrisek
 26 wrz 2016, 17:51
8GB i + 1GB za każdy kolejny miesiąc odnowienia pakietu cyklicznego.
Najpierw schodzi net z pakietu, później z bonusu z doładowania a później lejek.
 #888785  autor: orson_dzi
 26 wrz 2016, 19:18
Lejek ma pakiet za MNP 8 GB. On schodzi w pierwszej kolejności. Później bonus za doładowanie i tutaj lejka nie ma.
howhigh pisze:Co do danych to rejestrowałem numer w lipcu, podawałem im nr karty (który ciągle mam jakby co), nr telefonu a resztę z dowodu spisali. Więc nie powinno być problemu.
Teoretycznie, ale dlatego pytam. Plus rejestrował swego czasu imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL. W przypadku przenoszenia numeru nagle stwierdzali, że muszą mieć jeszcze numer i serię dowodu oraz adres i odrzucali wnioski z powodu niepełnej rejestracji. Gruby przekręt, ale sprawa ucichła zanim się rozpędziła, ale profilaktycznie chętnie się dowiem jak Ci pójdzie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #888798  autor: chrisek
 26 wrz 2016, 20:12
orson_dzi pisze:Lejek ma pakiet za MNP 8 GB. On schodzi w pierwszej kolejności. Później bonus za doładowanie i tutaj lejka nie ma.
Bonus sam w sobie lejka nie ma, ale czy czasem jeśli bonus się skończy to nie uruchomi się lejek z pakietu, zgodnie z pkt. regulaminu:
Zasady działania funkcjonalności ograniczenia prędkości transferu danych po wykorzystaniu środków z pakietu internetowego (dalej: Lejek) w okresie trwania Usługi: Jeżeli w trakcie transferu danych w okresie ważności Usługi nastąpi wykorzystanie środków z pakietu internetowego 8GB oraz jednocześnie Abonent nie będzie posiadał środków z żadnego innego pakietu internetowego, to dalsza część transferu będzie realizowana bezpłatnie z prędkością do 64 kb/s do końca okresu ważności Usługi.
oraz
W przypadku gdy Abonentowi zostaną przyznane darmowe środki na Internet w ramach dostępnych promocji, Lejek zostanie zawieszony do momentu wykorzystania tych darmowych środków i ponownie aktywowany po ich wyczerpaniu (o ile nie nastąpi upływ okresu ważności pakietu w którym został włączony Lejek).
 #888813  autor: howhigh
 26 wrz 2016, 21:50
chrisek pisze:Najpierw schodzi net z pakietu, później z bonusu z doładowania a później lejek.
chrisek pisze:Bonus sam w sobie lejka nie ma, ale czy czasem jeśli bonus się skończy to nie uruchomi się lejek z pakietu, zgodnie z pkt. regulaminu:
Zasady działania funkcjonalności ograniczenia prędkości transferu danych po wykorzystaniu środków z pakietu internetowego (dalej: Lejek) w okresie trwania Usługi: Jeżeli w trakcie transferu danych w okresie ważności Usługi nastąpi wykorzystanie środków z pakietu internetowego 8GB oraz jednocześnie Abonent nie będzie posiadał środków z żadnego innego pakietu internetowego, to dalsza część transferu będzie realizowana bezpłatnie z prędkością do 64 kb/s do końca okresu ważności Usługi.
oraz
W przypadku gdy Abonentowi zostaną przyznane darmowe środki na Internet w ramach dostępnych promocji, Lejek zostanie zawieszony do momentu wykorzystania tych darmowych środków i ponownie aktywowany po ich wyczerpaniu (o ile nie nastąpi upływ okresu ważności pakietu w którym został włączony Lejek).
Czyli powinno być tak że najpierw 8gb, potem np. 10 gb z doładowań i dalej lejek. Czy tak faktycznie jest dopytam się już na miejscu przy przenoszeniu. Oni chyba powinni wiedzieć :D
Patryk7588 pisze:Gdybyś chciał jednak zostać w Plusie, to:
- tutaj masz info jak włączyć no limit do Plusa za grosze: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 90#p888712
- tutaj masz no limit SMS + rozmowy (bez stacjonarnych) + 6GB za 29zł: http://www.plus.pl/na-karte
Wiem o takich promocjach, ale praktycznie za te same pieniądze mogę mieć 3 razy więcej internetu w Orange :)
orson_dzi pisze:Teoretycznie, ale dlatego pytam. Plus rejestrował swego czasu imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL. W przypadku przenoszenia numeru nagle stwierdzali, że muszą mieć jeszcze numer i serię dowodu oraz adres i odrzucali wnioski z powodu niepełnej rejestracji. Gruby przekręt, ale sprawa ucichła zanim się rozpędziła, ale profilaktycznie chętnie się dowiem jak Ci pójdzie.
Na pewno napiszę czy obyło się bez problemów. Ale to dopiero w okolicach listopada, bo wtedy będę przechodził. Teraz mam jeszcze niewykorzystany bonus 50 gb za rejestrację w Plusie i planuję go wykorzystać w przyszłym miesiącu, ponieważ ze względu na mój wyjazd będę skazany na internet mobilny.

Dzięki wszystkim za pomoc :)
 #888874  autor: orson_dzi
 27 wrz 2016, 13:34
howhigh pisze:Oni chyba powinni wiedzieć :D
No nie róbmy sobie jaj... :)
Ale faktycznie, zgodnie z tym lejek powinie być.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)