DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #888412  autor: Vicuse
 22 wrz 2016, 21:41
Tak jak w tytule poszukuję telefonu za około 2000-3000 zł.Prawdopodobnie będzie on w abonamencie.
Poszukuję telefonu który będzie małoawaryjny, posiadał dość lekką nakładkę systemową. Ważne aby robił dobre zdjęcia, posiadał dobre audio oraz aby miał około 3gb ram i ogarnięty procesor. Telefon głównie do przeglądania internetu jak i rozmów czy pisania na messengerach. Ekran w okolicach 5,2 ale mniejszymi również nie pogardzę. Jeśli chodzi o baterię to raczej szukam czegoś co zmusi mnie do codziennego ładowania choć tutaj znajdzie się niżej wyjątek.
Marki których nie chciałbym zakupić to Samsung, LG oraz chińskie typu XIAOMI (z racji serwisowania).
Telefony jakie mi wpadły w oko to Honor 8, HTC 10, Iphone 6s oraz Xperia XZ. Bardziej skłaniam się w stronę honora ale chciałbym poznać wasze zdanie i propozycje, może otworzycie mi oczy na inne marki, z góry dziękuję za pomoc :)
 #888448  autor: maniek89
 23 wrz 2016, 09:33
Wziąłbym już w takim budżecie jakiegoś iphone'a z prostego powodu - najmniej będzie tracił na wartości z upływem czasu.
Kupisz flagowego Androida i przykładowo po 2 latach użytkowania, przy ewentualnej sprzedaży nie odzyskasz nawet połowy z tego, co zapłaciłeś.
 #888455  autor: remus77
 23 wrz 2016, 10:43
Vicuse pisze:Telefony jakie mi wpadły w oko to Honor 8, HTC 10, Iphone 6s oraz Xperia XZ. Bardziej skłaniam się w stronę honora
Wszystko zależy od systemu operacyjnego.
iOS - 6s
Android - Htc 10

Oba spełniają wymagania. A Honor pewnie też je spełni ale może warto poczekać na opinie użytkowników bo to jednak stosunkowo nowy sprzęt.

Ave!
 #888459  autor: remus77
 23 wrz 2016, 10:56
m.sta pisze:HTC 10 nie warty tych pieniedzy
Zależy, co kto lubi :)

Ave!
 #888649  autor: znawca
 25 wrz 2016, 19:22
Jako fanboy Apple polecam iPhone 6S (sam niedawno kupiłem). Drugi najszybszy smartfon na świecie (bo pierwszy jest iPhone 7). Kultura pracy wzorowa. Wadą jest jakość zdjęć nocą.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #888692  autor: vonski
 26 wrz 2016, 09:56
A w czym jest najszybszy? W biegu na setkę czy w wyścigu na ćwierć mili?
 #888709  autor: tk925
 26 wrz 2016, 11:47
Jest jakaś właśnie oferta w tmobile na iPhone 7 , że wychodzi za całość z abo plus telefon 3600-3700 za dwa lata.
Jeśli chodzi o szybkość to co z tego antutu. Mam teraz s7 i porównanie do 6s. Wyłączyłem dodatkowo systemowo animacje i s7 chodzi jak burza. Niczym ogólnie 6s nie ustępuje jak się korzysta z systemu.
Z tego co się czyta to iPhone 7 ma jakieś problemy z płynnością przez te dwa dodatkowe wolniejsze rdzenie, które działają w momencie małego obciążenia i okiem posiadaczy 6s to on działa płynniej. Może kwestia softu pod nowy procek...
Przewaga Apple to teraz głównie wsparcie długie.
 #888713  autor: maniek0071
 26 wrz 2016, 12:01
Na dzień dzisiejszy S7 czy S7E w niczym nie jest gorszy.
W tym momencie Samsung nie jest w niczym gorszy - no może w serwisie bo jednak wymiana urządzenia w 3-4dni z kurierami a czekanie tydzień w CCS zanim serwisant weźmie sprzęt do ręki to jest różnica.


Samsung też zaczął trzymać ceny - w rok temu w listopadzie okazyjnie kupiłem do testów za 1200zł S6 i w tym momencie ceny takie same i nawet dziś ciężko kupić ładną sztukę na gwarancji w tej cenie. Jeszcze gdyby coś zrobili z aktualizacjami bo mam Galaxy Alpha gdzie kupiony był jako flagowiec i nowość 2 lata temu a dziś już zapomnieli o tym modelu - wsparcie było krótsze niż rok jak się okazało.
 #888936  autor: Vicuse
 27 wrz 2016, 20:14
Jakoś po prostu Samsung nie leży w moim guście, mam złe wspomnienia z tą marką. Dobrze wspominam SONY ale ich topowe modele niestety trochę odstają od reszty flagowców. Ma ktoś już Honora 8? Może ktoś jest w stanie udzielić obiektywnej opinii bo większość testów na yt stara się kusić bo przecież dystrybutor zapłacił za dobre słowo ^^
 #889106  autor: znawca
 28 wrz 2016, 15:38
vonski pisze:A w czym jest najszybszy? W biegu na setkę czy w wyścigu na ćwierć mili?
Eragon pisze:W Antutu xD
:smt005

A tak serio, im bardziej wymagająca aplikacja, tym szybciej uruchomi się na iPhone niż na Androidzie. W przypadku gier, albo edycji wideo różnica jest naprawdę spora...
Warto wspomnieć o pamięci wewnętrznej iPhonów 6S i 7, która ma najwyższą prędkość zapisu/odczytu na rynku.
maniek0071 pisze:Na dzień dzisiejszy S7 czy S7E w niczym nie jest gorszy.
A ja uważam że jest. Ma Androida zamiast iOS i zerową optymalizację, a zarządzanie pamięcią RAM woła o pomstę do nieba. iPhone daje radę z 2GB, a na Androidzie 4GB to za mało...

Straciłem na Androidzie masę nerwów, przeszedłem na iPhona i od dwóch lat mam spokój. Ostatnio zmieniłem 6 na 6S i kopiowałem dane z jednego na drugi, nawet save'y z gier się przeniosły! Na Androidzie takie rzeczy się nie zdarzają. Zawsze coś pójdzie nie tak.

Ok, można powiedzieć, że zaśmieciłem swojego smartfona z Androidem i nie dbałem o niego jak należy, ale tak samo (albo i gorzej) zaśmieciłem iPhona i jakoś działa!

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #889116  autor: maniek0071
 28 wrz 2016, 16:13
Widać że jeszcze świeży fanboy jesteś :)

Ja używałem wszystkich iPhonów od 4 do 6s do weekendu 7 po kolei jako główny telefon a na drugim numerze miałem jakiegoś androidowca. Obecnie mam S6E - nie ma do czego się przyczepić ani pod względem prędkośći, ramu zdjęć jakości połączeń - natomiast ekran - ehh gdyby iPhone mógł mieć taki ekran.


Z ciekawości jaki telefon miałeś przed iPhone 6 ?
 #889145  autor: znawca
 28 wrz 2016, 18:21
Nokia N8 > Galaxy Nexus > Nokia N9 > Lumia 925 > iPhone 6

To były główne telefony, ale mam jeszcze sporo zapasowych lub takich, które na kilka dni były w moich rękach: i tutaj przerobiłem większość Galaxy SX i SX mini...

A ekran w iPhonach to mi strasznie przeszkadza... w ogóle nie widzę sensu montowania w smartfonach LCD.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #889193  autor: tk925
 28 wrz 2016, 21:19
@znawca, ale miałeś jakieś pewnie stare wersje Galaxy i nie masz porównania jak działa teraz s7, nie uważam że ustępuje iPhone 6s, miałem prawie rok 6s plus, sprzedałem żeby zmienić może na 7, ale trafił się s7 i na razie jego testuje, naprawdę jest ok. Na razie nie spieszy mi się i zobaczę jak to się rozwinie.
 #889201  autor: Vicuse
 28 wrz 2016, 21:40
@Azazel84
Opowiedz mi jak on chodzi, wrzuciłeś na niego już trochę wymagających aplikacji? Stabilna nakładka?
 #889232  autor: vonski
 29 wrz 2016, 07:57
maniek0071 pisze:Widać że jeszcze świeży fanboy jesteś :)

Ja używałem wszystkich iPhonów od 4 do 6s do weekendu 7 po kolei jako główny telefon a na drugim numerze miałem jakiegoś androidowca. Obecnie mam S6E - nie ma do czego się przyczepić ani pod względem prędkośći, ramu zdjęć jakości połączeń - natomiast ekran - ehh gdyby iPhone mógł mieć taki ekran.
Przywracasz mi wiarę w ludzkość :)