DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #884646  autor: krabson
 28 sie 2016, 13:09
Czy opłaca się kupić Samsung galaxy J5 w cenie 600zł?
(Czy 1,5 Ram wystarcza do normalnego używania)
(Martwi mnie 8GB pamięci ale przy rozsądnym instalowaniu apek może wystarczy) ??

Jeśli nie to jakie inne polecacie?
szukam smartfona do max 650zł
ekran max 5"
kupiony w polsce (nie chinol) raczej w sklepie typu EUROagd
z dobrą baterią i aparatem
i ogólnie szukam czegoś na dłużej tak żeby pociągnął ze 2 lata :wink:
 #884655  autor: motov3
 28 sie 2016, 13:47
To wez lepiej ZTE BLADE V6.
2GB RAM, szklo 2.5d, obudowa aluminiowa, do tego ma czujnik swiatla (J5 go nie posiada), 16GB wbudowanej pamieci i slot SD - ewentualnie jako Dual Sim. Do tego ma wydajniejszy procesor co jest z wplywem na wydajnosc.
Ekran 5 cali IPS HD. Kupisz spokojnie w tej cenie - nowke z gwarancja z PL dystrybucji.
Cienki, lekki i ma business look - bo wygladem zblizony do iPhone 6.

A tu troche szczegolowiej.
http://www.comparebeforebuying.com/phon ... -galaxy-j5

Obrazek
 #884691  autor: krabson
 29 sie 2016, 01:01
Ale ten ZTE blade V6 jest niestety nieco droższy w sklepach stacjonarnych niż galaxy J5
Oglądałem testy na yt tych telefonów i J5 chyba troche lepiej wypadł, ma lepszy ekran, robi lepsze zdjęcia, i ma lepszą baterię, tylko na minus te 8GB.
 #884701  autor: pakierhakierxd2
 29 sie 2016, 08:05
Lepiej wziąć coś z 16 gb pam ;)
P8 Lite czy tego V6 poszukaj :)
Jeszcze ja ci ze swojej strony polecę Lenovo K5 -siostra ma,bawiłem się,ciekawy telefon :D ,szybko chodzi itp. -wziałem na Allegro dla siostry za 580 nwoego z gw.

Pozdrawiam :)
 #884737  autor: krabson
 29 sie 2016, 11:45
Lenovo K5 kosztuje w sklepach stacjonarnych 999zł wiecc odpada.

Rozważałem P8 lite ale nie wiem. Czy to był by dobry wybór?
 #884744  autor: Eragon
 29 sie 2016, 12:17
Powiedz nam, dlaczego akurat musi być w sklepie stacjonarnym ?
Budżet Twój to max 650zł, a to nie pozwala zbytnio zaszaleć. Co innego gdybyś miał 3 tysiące..
K5 jest naprawdę dobrym wyborem. Lepszym niż P8 lite.

:smt006
 #884757  autor: krabson
 29 sie 2016, 14:16
Ponieważ nie mam zaufania do sklepów internetowych, telefon musi być kupiony w sklepie stacjonarnym.
Nie szukam jakiegoś kombajnu multimedialnego, tylko coś w miarę dobrego przy moim budżecie żeby w miare sie nie zepsuło po miesiącu. :) moi znajomi mają P8 lite i sobie chwalą.
co prawda kosztuje 799 ale byłbym skłonny dołożyć jeśli warto. Co jest złego w tym telefonie? (oprócz baterii trzymającej 1 dzień, z którą da sie żyć)
 #884788  autor: motov3
 29 sie 2016, 18:25
Jesli masz dokladac 150zl do P8 Lite to w mojej ocenie po prostu nie warto.
Blade V6 i P8 Lite to smartfony bardzo zblizone, z pewnymi przewagami dla P8 Lite (procesor) i dla Blade V6 (grafika). Cala reszta jest na bardzo zblizonym poziomie.

Wiec szczerze mowiac nie bardzo widze sens takiego dokladania.

No ale jesli ciebie kolego nie razi np brak czujnika swiatla w J5, gdzie trzeba ta zarowe w srodku nocy recznie przygaszac, albo na zewnatrz momentalnie rozjasniac bo nic nie widac - to droga wolna :) Bierz co dla ciebie wygodniejsze hehe :) Mnie by h.... strzelil jakbym mial tak majgac w te i wewte suwakiem ale kazdy ma swoje zboczenia - wiec rozumiem :lol:

Obrazek
 #884912  autor: krabson
 30 sie 2016, 13:37
J5 odpada ze względu na bardzo małą pamięć,
Czy macie jakieś inne propozycje z tego przedziału cenowego? (600-799)
 #885726  autor: pakierhakierxd2
 04 wrz 2016, 09:46
Ja od lat nie używam czujnika światła choć mam w każdym tel ;)
Motorola Moto 3 Generacji z 2gb ram ;)
Często jest po 700 w sklepie,max 800 kosztuje.
Oczywiście pewnie Allegro taniej :P
Jak się tak boisz to kup z Olx (twoje miasto) lub Allegro pobraniowa ze spr. zawartości :D

Pozdrawiam :)
 #885746  autor: Eragon
 04 wrz 2016, 11:51
Ja od lat nie używam czujnika światła choć mam w każdym tel
Rozumiem że to żart? :D

:smt006
 #885755  autor: motov3
 04 wrz 2016, 12:22
Pakier duzo pisze, nie zawsze madrze na pierwszy rzut oka.
Niemniej jak sie przyjrzec - on jest jeszcze bardzo mlody, i profil korzystania przez niego ze smartfona znaczaco odbiega od uzytku przecietnej doroslej osoby. Dlatego czasami rzuci jak kula w plot, chociaz nie robi tego specjalnie ;)

Obrazek
 #885761  autor: marekadam100
 04 wrz 2016, 13:00
LG K10 dual sim - nowy typ z ośmiordzeniowym MT 6753 1.3GHz .
Ma 1,5GB RAM ale chodzi bardzo płynnie .
16GB ROM z czego po aktualizacjach zostaje wolne 8.5GB.
Ma LTE 800MHz - podstawa w PL . Nie ma NFC czyli płatności zbliżeniowych .
No i ma Androida 6 .
 #885813  autor: pakierhakierxd2
 04 wrz 2016, 19:56
Ustawiam sobie na 50 % jasnosc,czasem zmniejszam do 30 i jest ok :) ,czasem ustawiam tez 80 % ale to max (słońce)
Czujnik jasnosci jakos mi zle kiedys dzialal i widzialem ze baterie bardziej jadlo .

Pozdrawiam :)
 #885814  autor: pakierhakierxd2
 04 wrz 2016, 19:58
Mój profil korzystania ze smartphona
mam teraz 100 aplikacji i z każdej korzystam praktycznie ;) -większość do netu gg,messenger,snapchat,nawigacje -sygic,automapa,olx,jakies listy zakupow,gazetki .
Oprócz tego korzystam ciągle z e-mail,sms ,rozmów,muzyki,spotify,tv,dzwonienie ok .120 minut,do 1000 sms :D ,tethering często używam ;)

Pozdrawiam :)
 #885815  autor: pakierhakierxd2
 04 wrz 2016, 19:59
Bardzo często mam 5h sotu ;)
a już nie taki młody 25 lat ;)
Nie przesadzajcie
wpiszcie sobie w google oszczedzanie baterii i tam najczesciej pisze zeby najlepiej ustawic sztywno jasnosc ekranu,ja tak robie od lat,nigdy nie lubie auto jasnosci ,nawet w komputerach to wylaczam.

Pozdrawiam :)
 #885816  autor: pakierhakierxd2
 04 wrz 2016, 20:00
Bardzo często mam 5h sotu ;)
a już nie taki młody 25 lat ;)
Nie przesadzajcie
wpiszcie sobie w google oszczedzanie baterii i tam najczesciej pisze zeby najlepiej ustawic sztywno jasnosc ekranu,ja tak robie od lat,nigdy nie lubie auto jasnosci ,nawet w komputerach to wylaczam.

Pozdrawiam :)
 #885823  autor: - - -asf- - -
 04 wrz 2016, 20:21
krabson pisze:Czy opłaca się kupić Samsung galaxy J5 w cenie 600zł?
(Czy 1,5 Ram wystarcza do normalnego używania)
(Martwi mnie 8GB pamięci ale przy rozsądnym instalowaniu apek może wystarczy) ??

Jeśli nie to jakie inne polecacie?
szukam smartfona do max 650zł
ekran max 5"
kupiony w polsce (nie chinol) raczej w sklepie typu EUROagd
z dobrą baterią i aparatem
i ogólnie szukam czegoś na dłużej tak żeby pociągnął ze 2 lata :wink:
Możesz brać za 600, mam używam, ram wystarczający, mozna powyłączać większość śmieciowych preinstalowanych aplikacji, działa wtedy dobrze, ekran i bateria super, zdjęcia jak na srjfon także, ogólnie J5 zebrał bardzo pozytywne opinie, dobry stosunek jakość/cena.
 #885830  autor: pakierhakierxd2
 04 wrz 2016, 20:37
Ram 1.5 gb nawet ok gorzej z ta pamięcią -wolałbym K10 :)

Jeszcze w tej cenie Lenovo K5.

Pozdrawiam :)
 #886048  autor: maniek89
 05 wrz 2016, 22:34
Eragon pisze:Powiedz nam, dlaczego akurat musi być w sklepie stacjonarnym ?
Większość ludzi chce dotknąć telefon przed zakupem, a w razie problemów skorzystać z gwarancji na miejscu. Wciąż jednak sporo osób ma większe zaufanie do zakupów "na żywo". Uszanujmy to.
J5 to dobra propozycja, jeśli akceptuje się jego wady typu brak podświetlenia przycisków fizycznych, czy już powoli stający się leciwym procesor.
Ładny ekran, dobra bateria i aparat - to przeważnie kryteria wymagane przez typowego Kowalskiego przy zakupie telefonu. Ten telefon to wszystko ma, a nawet nieco więcej (np dioda led przy przednim aparacie, nie zapominajmy, że nie jest to jeszcze standard)