DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #871394  autor: pati25
 13 cze 2016, 12:55
nieustannie korzystamy z internetu stacjonarnego w domu i pomimo wielkiego rozwoju sieci uważam że jest wygodniejszy. Wprawdzie czsem nie chce mi się włączać komputera ale mam wifi od starcjonarnego i mogę sobie zobaczyć co mnie interesuje na tel. To czy coś ma sens chyba uzaleznione jest stricte od potrzeb...
 #884387  autor: dj1
 26 sie 2016, 12:50
Zawsze ma sens. Możemy mieć zew IP.
Ping jest dużo mniejszy. Oferty konkurencji sie wygryzają.
Jedyny minus to ograniczony dostęp w zależności od routera :) z 80m ściąga wifi.

Teraz Vectra ma umowę na 18 miesięcy za 40zł. Ktoś może zna szczegóły tej oferty?
Są jakieś haczyki ? Bo nie mogę znaleźć regulaminu tej taryfy INTERNET SOLO 100mb -chyba
 #884565  autor: bed
 27 sie 2016, 16:09
80 metrów? To co to za WiFi? Chyba w otwartym terenie i to przy zawyżonej mocy transmisji :P

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #886414  autor: Dorotea
 07 wrz 2016, 20:08
dj1 pisze:Zawsze ma sens. Możemy mieć zew IP.
Ping jest dużo mniejszy. Oferty konkurencji sie wygryzają.
Jedyny minus to ograniczony dostęp w zależności od routera :) z 80m ściąga wifi.

Teraz Vectra ma umowę na 18 miesięcy za 40zł. Ktoś może zna szczegóły tej oferty?
Są jakieś haczyki ? Bo nie mogę znaleźć regulaminu tej taryfy INTERNET SOLO 100mb -chyba
Odpisałam Ci już w Twoim wątku, ale dodam parę słów tutaj.

Uważaj, bo w Vectrze nie zawsze masz publiczne IP. W niektórych lokalizacjach dostajesz adres prywatny z puli 100.64.X.X. Ja taki mam na routerze Vectry i problem z wieloma usługami wymagającymi przekierowania portów. Rozwiązaniem jest (choć nie zawsze) tryb bridge modemu, ale wtedy działają równocześnie tylko dwa urządzenia do niego podpięte więc trzeba mieć swój router.

Brak publicznego IP to też bolączka Internetu mobilnego dla zwykłych, niebiznesowych klientów. Poza tym na Internecie na kartę często nie działa VoIP, mam podejrzenie, że operatorzy komórkowi blokują konkurencję.