DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu mobilnego.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 9 z 91
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 91
 #884482  autor: xander21
 26 sie 2016, 22:35
Jestem_Janek pisze:Pakiety danych 250/500MB w taryfie PInk 9/19 przyznawane są co miesiąc i nie jest to liczone w dniach.
W regulaminie wszystko jest ładnie opisane, a potwierdzeniem na to są wpisy użytkownika njuken. Wczoraj trzecie przedłużenie i za każdym razem 25-go dnia miesiąca.
njuken pisze: Na mojej karcie PINK9 25 czerwca odnowił się pakiet 250 MB przedłużając ważność konta internetowego o 30 dni, tym samym pakiet 100 GB przedłużył się do 24 lipca :)
To przeczy temu co pisze na play24:
"Pakiet 250 MB przez 12 miesięcy - start 30 dni po aktywacji startera
Pakiet 250 MB Gratis- co miesiąc przez rok od pierwszego użycia startera dostajesz dodatkowy pakiet 250 MB- łącznie 3 GB przez rok. "
 #884483  autor: jarekt
 26 sie 2016, 22:35
Jestem_Janek pisze:Pakiety danych 250/500MB w taryfie PInk 9/19 przyznawane są co miesiąc
Co miesiąc są przyznawane ale dopiero od 2. pakietu. Pierwszy pakiet jest natomiast przyznawany po 30 dniach i jest to bardzo wyraźnie w regulaminie zaznaczone. 30 dni to nie miesiąc i należy to inaczej zaprogramować... ale programiści często mylą 30dni/31dni/miesiąc.

Podałem przykład (usługa DIL) w którym 30 dni jest liczone od dnia aktywacji (dzień aktywacji jest 1. dniem) czyli w sposób który jest trochę nielogiczny ale tak własnie programista to sobie zaprogramował.
Natomiast w regulaminach ilekroć występuje termin 30 dni (zamiast miesiąca) to nie jest nigdy sprecyzowane czy dzień aktywacji jest dniem 1. czy dniem 0.

Dlatego dla świętego spokoju (z powodu terminu przyznania pierwszego pakietu - tych nieszczęsnych 30 dni, bo potem jest równo co miesiąc) najlepiej odczekać 1 dzień lub nawet 2.
 #884489  autor: xander21
 26 sie 2016, 22:53
jarekt pisze:
Jestem_Janek pisze:Pakiety danych 250/500MB w taryfie PInk 9/19 przyznawane są co miesiąc
Co miesiąc są przyznawane ale dopiero od 2. pakietu. Pierwszy pakiet jest natomiast przyznawany po 30 dniach i jest to bardzo wyraźnie w regulaminie zaznaczone. 30 dni to nie miesiąc i należy to inaczej zaprogramować... ale programiści często mylą 30dni/31dni/miesiąc.

Podałem przykład (usługa DIL) w którym 30 dni jest liczone od dnia aktywacji (dzień aktywacji jest 1. dniem) czyli w sposób który jest trochę nielogiczny ale tak własnie programista to sobie zaprogramował.
Natomiast w regulaminach ilekroć występuje termin 30 dni (zamiast miesiąca) to nie jest nigdy sprecyzowane czy dzień aktywacji jest dniem 1. czy dniem 0.

Dlatego dla świętego spokoju (z powodu terminu przyznania pierwszego pakietu - tych nieszczęsnych 30 dni, bo potem jest równo co miesiąc) najlepiej odczekać 1 dzień lub nawet 2.
Jak ktoś nie odczekał 1 czy 2 dni i uruchomił bonus 100GB od razu, to uratuje go 2 dni przed końcem ważności zasilenie konta np. 5zł?
 #884491  autor: jarekt
 26 sie 2016, 22:59
Oczywiście. Ale żeby było jasne: być może to doładowanie wcale nie jest potrzebne w danym przypadku. Ale żeby się o tym dowiedzieć to trzeba zaryzykować i nie doładowywać. Konsekwencje: ewentualna bezpowrotna utrata 100GB. Dlatego lepiej doładować te 5zł (7 dni ważności liczone od kolejnego dnia) a najlepiej Bonus aktywować zawsze kolejnego dnia a jeszcze lepiej po 2 dniach (może się przecież zdarzyć jakiś przestój/awaria w systemie bilingowym i jakiś niecodzienny poślizg jednodniowy - wiadomo, można napisać reklamację itp. ale po co się stresować i tracić potem czas na reklamację, przecież można spokojnie aktywować ten Bonus po 2 dniach - dlaczego wszyscy się tak spieszą to ja nie wiem).
 #884498  autor: xander21
 26 sie 2016, 23:35
jarekt pisze:Oczywiście. Ale żeby było jasne: być może to doładowanie wcale nie jest potrzebne w danym przypadku. Ale żeby się o tym dowiedzieć to trzeba zaryzykować i nie doładowywać. Konsekwencje: ewentualna bezpowrotna utrata 100GB. Dlatego lepiej doładować te 5zł (7 dni ważności liczone od kolejnego dnia) a najlepiej Bonus aktywować zawsze kolejnego dnia a jeszcze lepiej po 2 dniach (może się przecież zdarzyć jakiś przestój/awaria w systemie bilingowym i jakiś niecodzienny poślizg jednodniowy - wiadomo, można napisać reklamację itp. ale po co się stresować i tracić potem czas na reklamację, przecież można spokojnie aktywować ten Bonus po 2 dniach - dlaczego wszyscy się tak spieszą to ja nie wiem).
Ja w sumie, czytając wątki o przedłużeniu 100GB, niie zauważyłem, ze trzeba to zrobić póżniej. Byłem na mieście i kupiłem starter. Musiałem aktywować, bo u mnie zasięgu playa nie ma jeszcze. Będzie za kilka miesięcy. :)
 #884521  autor: biala1991
 27 sie 2016, 09:15
xander21 pisze:To przeczy temu co pisze na play24:
"Pakiet 250 MB przez 12 miesięcy - start 30 dni po aktywacji startera
Pakiet 250 MB Gratis- co miesiąc przez rok od pierwszego użycia startera dostajesz dodatkowy pakiet 250 MB- łącznie 3 GB przez rok. "
Info na Play24 jest mylące, 30 dni dotyczące pierwszego bonusu sugeruje, że przez cały rok pakiet będzie się odnawiał w takim odstępie czasu. Z tego co przepraktykował njuken to jest powtarzający się konkretny dzień w danym miesiącu.
Może te 30 dni przy pierwszym pakiecie ma zapobiec problemom w przypadku włączenia bonusu 31, np. start 31 maja, pierwsze odnowienie po trzydziestu dniach czyli 30 czerwca i wtedy to 30 a nie 31 staje się comiesięcznym dniem odnawialności pakietu.

Wiola_K, ja swój starter kupiłam niecały miesiąc temu, sporo ich było w salonie. Tego samego dnia wszystko pięknie się aktywowało, tzn. starter i pakiet 250MB, z bonusem 100GB odczekałam przepisowe 2 dni :) Teraz czekam na pierwsze przedłużenie :)
 #884523  autor: sa
 27 sie 2016, 09:32
Ciekawe jak u mnie to będzie wyglądać :?: starter aktywowany 30 lipca wieczorem i tego samego dnia wpisany w play24 i z tego co widziałam bonusowy pakiet 500mb od razu aktywny na play 24. a bonus 100gb aktywowałam dopiero 11 sierpnia.Teoretycznie powinno mi przedłużyć bez problemu z sporym zapasem czasu, zwłaszcza że mam zamiar we wrześniu normalnie doładować konto więc de fakto dla mnie bonus 500mb jest istotny tylko teraz na koniec tego m-ca bo następny m-c będzie normalnie doładowane konto.
 #884529  autor: jarekt
 27 sie 2016, 10:24
biala1991 pisze:Może te 30 dni przy pierwszym pakiecie ma zapobiec problemom w przypadku włączenia bonusu 31, np. start 31 maja, pierwsze odnowienie po trzydziestu dniach czyli 30 czerwca i wtedy to 30 a nie 31 staje się comiesięcznym dniem odnawialności pakietu.
Raczej nie o to chodziło "regulatorowi", który konstruował regulamin bo zawsze pozostaje Ten Luty, który i tak wszystko zawsze psuje (nie ma ani 31 dni, ani 30 dni, a czasami nawet 29 dni :) ).

W regulaminie jest zresztą zapis, który wyjaśnia co się dzieje, kiedy w kolejnym miesiącu nie ma dnia, który odpowiadałby dniu przyznania 2. i kolejnego pakietu:
5. (...) W przypadku gdy w danym miesiącu nie występuje dzień miesiąca odpowiadający dniu przyznania pakietu, pakiet przyznany zostanie dnia poprzedzającego ustalony dzień.
i w tym momencie nie jest istotne po ilu dniach jest przyznawany pierwszy pakiet. W każdym razie nie ma co nad tym debatować za bardzo :)
 #884545  autor: biala1991
 27 sie 2016, 12:59
jarekt pisze:W regulaminie jest zresztą zapis, który wyjaśnia co się dzieje, kiedy w kolejnym miesiącu nie ma dnia, który odpowiadałby dniu przyznania 2. i kolejnego pakietu
Czasem regulaminy sobie a życie sobie. :) Zgodnie z regulaminem TM po trzech dniach od rejestracji powinnam dostać zaproszenie do promocji, nie przyszło i pewnie bonus zostanie tylko zapisem na papierze.
29 luty osobiście mnie intryguje, bo 29 włączył się u mnie pakiet 250MB
 #884578  autor: Antyfcb
 27 sie 2016, 18:44
sylwekZolkusza pisze:
Antyfcb pisze:Możecie podrzucić link do starego starterach PInK 45zl/msc?
link do oferty play internet na kartę, starej. https://blogplay.pl/2014/12/chwyc-nowy- ... -na-karte/

Czyli kupię dowolny "starych starter PINK i po wpisaniu kodu będę mógł włączyć opcję 45zl/msc?

Siempre en mi corazón
 #884610  autor: Zacksu22
 28 sie 2016, 03:15
Mi tam cały czas przedłuża te 100gb co dostałem za rejestrację startera PINK
Szkoda tyko że działa ten internet tylko na nadajnikach play.
No nic wszystkiego mieć nie można niestety.
W kązdym razie.
U mnie było tak że kupiłem nowy starer Play PINK.
Nawet go nie aktywowałem. Od razu rejestracja numeru w salonie.
Potem wsadziłem do telefonu i aktywowałem ten bonus.
I co miesiąc mi przedłuża teraz. Wykorzystałem z tego 100gb może raptem 2 maks. Bo słaby zasięg u mnie macierzystych nadajników PLAY.
Lepiej łapie reszta sieci (PLUS<T-Mobile i Orange).
Play mam jako awaryjny.
Także jakby ktoś się wahał to mój post może mu się przyda.
 #884614  autor: njuken
 28 sie 2016, 09:02
U mnie podobnie jako awaryjny, nawet z rana tak marnie z LTE 3/5
Obrazek

Po trzecim przedłużeniu zostało:
MB/GB po doładowaniu 98407 MB

Więc ma rok będzie nawet za dużo, bo nie zanosi się na poprawę w Play
 #884615  autor: lee
 28 sie 2016, 09:27
Mam od paru dni w telefonie kartę play i u mnie była jest i chyba będzie ... bieda zda

Myślałem że wykorzystam sobie transfer chociażby na youtube ale do tego ten net się nie nadaje.

Strony www poczta spootify free pobieranie aktualuzacji itp. niech będzie ale nic więcej.

Na plus jest to że jest zdaję się umiarkowany nat a co za tym udzie jest opcja że torrent działa ale nie tak dobrze jak na moim zwykłym necie ale jednak na upartego da się z tego korzystać jak ktoś nie ma innej opcji.
Głównie mówię o 3g u siebie bo nie mam nic z lte chociaż wątpię żeby na lte miało być dużo lepiej.

Pozdrawiam
 #884716  autor: sa
 29 sie 2016, 09:36
Ja to chyba szczęście mam jak czytam wasze problemy z netem od playa,bo u mnie play dobrze działa a mam neta od nich od 2009 wtedy to faktycznie było wolno bo mieli limit tj do 1mb/s, a teraz to zależne jest od obciążenia nadajników.więc działa mi zdecydowanie szybciej.Aktualnie lecę na polnk. i szczerze mówiąc działa mi lepiej niż stacjonarny dlatego umowa już wypowiedziana i zostaję tylko na mobilnym.Przy moim użytkowaniu nie widzę problemu.A propo filmów you tube i inne on line,te działają mi dość normalnie.Zresztą wolę ściągać na dysk do obejrzenia dłuższe materiały a potem wywalić.A i żeby nie było tylko 3g żadne lte modem huawei 3131 Bytom .Patrząc na wynik wyżej ten z Gliwic to ciekawe jest ,bo to przecież niedaleko jest.

[URL=http://www.speedtest.pl/]Obrazek
 #884719  autor: njuken
 29 sie 2016, 09:56
Niestety do najbliższego nadajnika Play to ponad 5 km to trochę daleko, dlatego tak słabo.

Da się korzystać z Play, ale to takie porównanie malucha do golfa.
LTE w Play działa teraz tak:
Obrazek

Do Orange trochę bliżej i teraz w 3G tak:
Obrazek
  • Strona 9 z 91
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 91
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 91