DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert abonamentowych operatorów.
Regulamin forum: 
W tym dziale dyskutujemy o ofertach na ABONAMENT.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #884302  autor: Karwan
 25 sie 2016, 21:45
Witam,
Jak w temacie.
Od x lat jestem w Orange.
Generalnie zadowolony, oprócz internetu.
Nie wiem, albo się nie znam, albo coś, ale według mnie zasięg i jakość jest najgorsza.
Niby chwalą się stacjami i nadajnikami, ale chyba tylko na papierze.
W 80% korzystam z internetu w budynkach i nie są to piwnice.
4 g nie uświadczyłem, 3 g albo 1-2 kreski, albo i wcale.
Prędkość jest po prostu żałosna.
Testowałem plusa x czasu temu (jeszcze przed rejestracją numerów dawno) i było fajnie jeżeli chodzi o internet, zasięg oraz prędkość.

Teraz kończy mi się umowa z Orange i nie chcę jej chyba przedłużać, żeby potem narzekać na internet.

Obecnie mam no limit na wszystko + 5 GB internetu za 39 zł miesięcznie.


Czego oczekują od innego operatora?

- no limint - sms, połączenia kom/stac, mmsy mam w Orange, więc jak będzie to też fajnie
- only sim - umowa (jak będzie super, to może i na 24 miesiące być), ale im krócej tym lepiej
- do 50 pln zobowiązanie miesięczne
- 5 GB internetu w górę - jak będzie z lejkiem to super


Z góry dzięki i liczę na coś sensownego.
 #884307  autor: f0ku5
 25 sie 2016, 22:12
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale Orange ma ogólnie obecnie najlepszy zasięg i internet mobilny w Polsce i od siebie mogę jedynie polecić Nju ;)
 #884328  autor: antekwars
 26 sie 2016, 07:12
f0ku5isko pisze:Nie wiem gdzie mieszkasz, ale Orange ma ogólnie obecnie najlepszy zasięg i internet mobilny w Polsce i od siebie mogę jedynie polecić Nju ;)
Wielkie bzdury ma zasięg najsłabszy razem z t mobilem w woj. lubelskim aby zobacz liczbę nadajników jaką ma w tym woj. plus a ile oni miażdżą ich liczbą. Mieszkam tu i wiem co mówię w jaką cześć tego woj nie pojadę to w plusie mam zasięg a ludzie z orange biegają z ręka w górze i go szukają. Nie wspomnę o kilkunastu 2 tys wsiach, które znam gdzie od 15 lat do dziś zasięg orange nie dotarł albo dociera słaby gsm a plus tam ma swoje nadajniki. Wszystko zależy od obszaru polski na wschodzie polski plus nie ma żadnej konkurencji pod tym względem.
 #884342  autor: remi89
 26 sie 2016, 09:09
W Red Bull Mobile jest oferta tylko sim za 29 zł pełen no limit i 8 gb neta, umowa na 30 dni. LINK: https://www.redbullmobile.pl/oferta/abo ... -telefonu/ Działa na Play, Orange, T-Mobile i Plusie. Ja obecnie jestem w trakcie przenoszeniu nr z Play do NJU. Wyznaczona data przeniesienia 1.10.2016

P@weŁ
 #884348  autor: pakierhakierxd2
 26 sie 2016, 09:49
Wszystko zależy od lokalizacji :)
Ja tam w mojej wolę Playa ,przynajmniej mi nie zrywa połączeń w domu i mam lte !

Pozdrawiam :)
 #884392  autor: f0ku5
 26 sie 2016, 13:11
antekwars pisze:
f0ku5isko pisze:Nie wiem gdzie mieszkasz, ale Orange ma ogólnie obecnie najlepszy zasięg i internet mobilny w Polsce i od siebie mogę jedynie polecić Nju ;)
Wielkie bzdury ma zasięg najsłabszy razem z t mobilem w woj. lubelskim aby zobacz liczbę nadajników jaką ma w tym woj. plus a ile oni miażdżą ich liczbą. Mieszkam tu i wiem co mówię w jaką cześć tego woj nie pojadę to w plusie mam zasięg a ludzie z orange biegają z ręka w górze i go szukają. Nie wspomnę o kilkunastu 2 tys wsiach, które znam gdzie od 15 lat do dziś zasięg orange nie dotarł albo dociera słaby gsm a plus tam ma swoje nadajniki. Wszystko zależy od obszaru polski na wschodzie polski plus nie ma żadnej konkurencji pod tym względem.
Chłopie, ale co z tego, że może i nadajników mają wiecej, jak nic z tego nie wynika? Liczy sie jakość, a nie ilośc.
Plus z Playem sa najwolniejsi, Networks jest najszybsze.
Networks bardzo inwestuje w sieć (chociaż tutaj wiecej Orange, niz T-Mobile), a Plus nie.

Faktycznie w jakiejś lokalizacja któraś z sieci może być lepsza od innych, ale ja pisałem ogólnie w skali polski, gdzie Networks nie ma konkurencji.
 #884401  autor: habish
 26 sie 2016, 13:34
f0ku5isko pisze:Plus z Playem sa najwolniejsi, Networks jest najszybsze.
Networks bardzo inwestuje w sieć (chociaż tutaj wiecej Orange, niz T-Mobile), a Plus nie.
Przez Plusa i przez Play przechodzi blisko 3x większy ruch niż przez Orange i T-Mobile łącznie.
Co do dalszych bzdur które napisałeś:
- Inwestycje: http://gsmonline.pl/artykuly/plus-cp-bu ... informacje
- Test Mobilnego Internetu Komputer Świat 2016: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int ... iezce.aspx
 #884480  autor: Remington
 26 sie 2016, 22:20
f0ku5isko pisze:Nie wiem gdzie mieszkasz, ale Orange ma ogólnie obecnie najlepszy zasięg i internet mobilny w Polsce
asf?

Podaj źródła, wyniki testów, w tym testów niezawodności itd. Ja mam prywatny Orange, i służbowy TM i tam gdzie Orange zawodziło tam TM działało, a niby ten sam Networks. Dlaczego? Ano bo punkty styku ma widać bardziej wydajne.
 #884484  autor: Karwan
 26 sie 2016, 22:36
Panowie, ale bez spięć.
Cenie sobie waszą wiedzę - dziękuje każdemu.

Ale jakieś konkrety?

Lokalizacja?
Jak w profilu Warszawa budynkowa - Ochota, Praga, Centrum - tu Orange w budynkach na moim G3 + Iphonie nie daje sobie rady z jakością + prędkością.
W tych lokalizacjach testowałem też Plusa - prędkość + 4g najwyższe były.


Patrzę też przyszłościowo - jak trzeba będzie podpisać umowę właśnie na 24 miesiące, to żeby operator faktycznie inwestował w te nadajniki + jakość. Już kiedyś płaciłem karę, za zerwanie umowy.

Po waszych postach wnioskuję, że na placu Play + Plus zostanie.
Ale po które sięgnąć?
 #884485  autor: habish
 26 sie 2016, 22:40
Kup startery obydwu i przetestuj :)

Wszyscy operatorzy inwestują w swoją sieć i inwestować będą, gdyby któryś przestał, byłby to jego koniec.
 #884487  autor: f0ku5
 26 sie 2016, 22:48
W Playu bedziesz miec jeszcze gorszy zasieg w Warszawie, niz w Orange.
Naprawde nie rozumiem, jak mozesz miec takie problemy, ale nie chce sie z nikim klocic.

Bylem klientem wszystkich sieci w Polsce i po prostu wiem z wlasnego doswiadczenia, ze Play i Plus to dno i metr mulu.
 #884598  autor: felippe222
 27 sie 2016, 22:43
Karwan pisze: - no limint - sms, połączenia kom/stac, mmsy mam w Orange, więc jak będzie to też fajnie
- only sim - umowa (jak będzie super, to może i na 24 miesiące być), ale im krócej tym lepiej
- do 50 pln zobowiązanie miesięczne
- 5 GB internetu w górę - jak będzie z lejkiem to super

oferta Premium mobile taka:
- nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i stacjonarne
- umowa 24 m/12m
- 36,78zł misięcznie/42,93zł miesięcznie
- 10 GB internetu

No i mieścisz się w budżecie :)
 #884621  autor: antekwars
 28 sie 2016, 11:11
felippe222 pisze:
Karwan pisze: - no limint - sms, połączenia kom/stac, mmsy mam w Orange, więc jak będzie to też fajnie
- only sim - umowa (jak będzie super, to może i na 24 miesiące być), ale im krócej tym lepiej
- do 50 pln zobowiązanie miesięczne
- 5 GB internetu w górę - jak będzie z lejkiem to super

oferta Premium mobile taka:
- nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci i stacjonarne
- umowa 24 m/12m
- 36,78zł misięcznie/42,93zł miesięcznie
- 10 GB internetu

No i mieścisz się w budżecie :)
No jest red bul mobile submarka play z jego zasiegiem 4 sieci. Abonament 30 zł brutto umowa na czas nieokreślony rozmowy komórki i stacjonarne no limit sms i mms no limit i 8 giga neta. także ciekawa oferta lepsza od od premium mobile
 #884653  autor: Ruben
 28 sie 2016, 13:44
@Karwan,
chyba najlepsze oferty już zaproponowano. Jeżeli nie jesteś zadowolony z Orange, to z nju będzie podobnie raczej. Został w takim razie:
- Plus: 29pln, no limit, SMS, 8GB, umowa na 24m-ce,przy migracji z karty,
- RBM: 29pln, no limit, SMS/MMS, 8GB, umowa czas nieokreślony, LTE tylko na zasięgu Play,
- Premium Mobile, no limit, SMS/MMS, 4GB, umowa na czas nieokreślony. Wariant z 10GB 36,70pln. Umowy na czas nieokreślony są dostępne przy telefonicznym zamawianiu. Na stronie są tylko na 12 i 24m-ce. Taką informację otrzymałem od konsultantki, która do mnie dzwoniła z ofertą.
- Lajt Mobile: jeszcze jest promocja, w ramach której otrzymujesz w umowie na 12m-cy: no limit na komórkowe, SMS/MMS, 10GB, no limit stacjonarne 2pln. Opłaty wyglądają tak: 10m-cy x10pln, 2 m-ce x37pln, czyli średnia z 12m-cy 16,50pln. Działają na sieci Plusa podobnie jak Premium Mobile.
 #885159  autor: Ruben
 31 sie 2016, 18:21
@emitar, to jest obecnie najtańszy abonament na rynku. Niestety brak reklamy powoduje, że o operatorze mało kto słyszał. Ludzie cieszą się jak uda się na przedłużeniu umowy otrzymać no limit za c.a 30pln a tutaj bez problemu można kupić 2 razy tańszy. Podobnie jest z Premium Mobile ale pewnie dlatego mają dobre oferty, że nie mają wielu abonentów.
 #885162  autor: f0ku5
 31 sie 2016, 18:34
Cena to jednak nie wszystko. Mnie osobiście od Lajt mobile odstrasza beznadziejna strona (jak i również jej kolorystyka) i zasięg plusa.
 #885744  autor: Ventussi
 04 wrz 2016, 11:48
Może troszkę po czasie, ale ja mam ten sam problem, co autor. Też mam w Orange i jakoś tam to działa, ale właśnie tak 1-2 kreski w 3G najczęściej, o LTE mogę zapomnieć, często zrzuca do 2G. Mówię o zasięgu w domu, mieszkam na przedmieściach, ale... to nie jest jakaś wieś czy inny koniec świata, do centrum mam relatywnie niedaleko. W mieście oczywiście full wypas itd, LTE 50 mbps minimum, ale jak wracam do domu... no cóż :P

Wszyscy inni operatorzy zapewniają tu LTE bez problemu, tylko Orange nie daje rady. Powoli mi się umowa kończy i już nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. Mówiłem miłej pani na infolinii, że tu trzeba infrastrukturę rozbudować, pytałem czy jest coś w planach w mojej okolicy - nie, nic z tego i w najbliższej przyszłości niente, niet, nein, no. To samo z neostradą - max 10 mbps i nie planują nic zmieniać. Także podejrzewam, że przejdę na jakiś pakiet Heyah Smart i będę miał spokój.