DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #884148  autor: tomko111
 24 sie 2016, 22:19
Cześć,

Od dwóch lat męczę się z Samsungiem Galaxy S4 i wreszcie czas go zmienić, zgodnie z tradycyjną: jeden telefon na max dwa lata. Nie ukrywam, że po tych dwóch lata użytkownika postanowiłem, że już nigdy więcej nie kupię Samsunga. O ile parametry, stabilność systemu i wygląd były w porządku, tak bateria po wgraniu kilku aplikacji niestety nie. Po kilku miesiącach użytkowania bez powerbanku telefon nie funkcjonował normalnie, odsyłałem na gwarancję dwa razy, ale zawsze odpowiedź z serwisu wskazywała na to, że wszystko jest w porządku. Nie było, 4 godziny wystarczyły, aby rozładować baterię całkowicie.

Moje wymagania odnośnie telefonu: Nie mam sprecyzowanej marki, na pewno odpadają chińskie modele typu Xiaomi, itd. W przeszłości posiadałem Sony, HTC, LG byłem zadowolony. Na zakup telefonu mogę przeznaczyć ok. 2500-3000 zł. Pod uwagę biorę tylko Androida (chociaż już coraz mniej - "przejadł" mi się) lub iOS, Windows ze względu na małą liczbę aplikacji odpada.
Praca, którą wykonuje wymaga stałego dostępu do poczty e-mail (synchronizacji), a zatem potrzebny telefon z dobrą baterią, tak aby pozwolił przynajmniej na 8h pracy z włączoną transmisją danych. Czasem słucham muzyki na słuchawkach, dobrze żeby jakość dźwięku była na przyzwoitym poziomie.
Aparat: o ile nie jestem jakimś profesjonalnym fotografem, w dzisiejszych czasach pstryka się fotki praktycznie codziennie, zależy mi na dobrej jakości zdjęć. Filmów praktycznie nie nagrywam, 4k nie jest konieczne.
Wielkość wyświetlacza: Od 4,7 cala do maksymalnie 5,2 (chociaż po Samsungu S4 stwierdzam, że mógłby być troszkę mniejszy, aby móc go obsłużyć jedną ręką).
Główny cel użytkowania: spotify, maile, aplikacje, czasem jakaś gra, facebook, inne portale społecznościowe, zdjęcia.
Duży nacisk kładę również na wygląd telefonu, chociaż dla każdego jest to kwestia indywidualna.
Pamięć wewnętrzna telefonu 16 GB w zupełności wystarczy.

Telefony brane pod uwagę w chwili obecnej:
1. Iphone 6S 16 GB - biorę go najbardziej pod uwagę ze względu na niezawodność systemu iOS oraz, że w końcu mógłbym zmienić Androida, który już od dłuższego czasu nie zaskakuje. Ponadto świetny wygląd i inne parametry. Kwestia tylko tego czy warto się wstrzymać do premiery Iphona 7, która ma mieć miejsce we wrześniu? Chociaż znając Apple to cena flagowca będzie opiewać grubo ponad 3 tys. zł....
2. Samsung Galaxy S7 - kręci mnie design, funkcje, ale to znowu Samsung, który po wersji S4 strasznie mnie zniechęcił...
3. Sony Xperia X Perfomance - bardzo dobry "kombajn", natomiast o ile Xperie Z wyglądem bardzo mi się podobały tak w tej Xperi zabrakło czegoś...

Czy w najbliższym czasie (ok. miesiąca) będą jakieś premiery telefonów na które warto poczekać?

Bardzo proszę o pomoc drodzy forumowicze, może macie jakieś inne propozycje? :D
Ostatnio zmieniony 25 sie 2016, 00:29 przez tomko111, łącznie zmieniany 1 raz.
 #884153  autor: jogaSensei
 24 sie 2016, 23:03
a czemu nie LG G5 z wymienną baterią i kozackim aparatem? Ja ostatnie 3 lata jechałem na telefonach ze zintegrowaną baterią, teraz jak wziąłem G5 to dopiero zrozumiałem jakie to udogodnienie móc wymienić akumulator na zapasowy. No i przy okazji zostaje pare zł w kieszeni.
 #884163  autor: tomko111
 24 sie 2016, 23:37
jogaSensei pisze:a czemu nie LG G5 z wymienną baterią i kozackim aparatem? Ja ostatnie 3 lata jechałem na telefonach ze zintegrowaną baterią, teraz jak wziąłem G5 to dopiero zrozumiałem jakie to udogodnienie móc wymienić akumulator na zapasowy. No i przy okazji zostaje pare zł w kieszeni.
5,3 cala odpada, telefon noszę w kieszeni, chciałbym go obsługiwać jedną ręką, przy moim S4 dawałem radę z ledwością (5 cali).
 #884164  autor: Eragon
 24 sie 2016, 23:41
tomko111 pisze:Nie ukrywam, że po tych dwóch lata użytkownika postanowiłem, że już nigdy więcej nie kupię Samsunga.
Mądre !
tomko111 pisze:Nie mam sprecyzowanej marki, na pewno odpadają chińskie modele typu Xiaomi, itd.
Głupie !
Oczywiście, przy takim budżecie, możesz sobie pozwolić na olanie chińczyków.
Mógłbym polecić Mi5 w wersji ceramicznej... ale nie, masz za dużo kasy by ją olać.

Konferencja  prawdopodobnie odbędzie się pod koniec września. I Eragon Ci mówi: Czekaj.
Nowy iPhone nie będzie jakiś super cudowny... Ale na konferencji ogłoszą też spadek cen poprzednich generacji. Będziesz mógł sobie pozwolić na droższy model.

G5 ssie z baterią.
A S7... sam sobie właściwie odpowiedziałeś.
Reszta? Nwm. Żadnej ciekawszej premiery nie widzę.
Może HTC 10 będzie w Twoim zasięgu budżetowym... no tylko że nie ma gdzie go kupić.

iP 4,7" najlepszy dla jednej ręki... ale ma też całkiem grube ramki. Ale chociaż optycznie będzie Ci się wydawał najlepszy.

:smt006
 #884171  autor: tomko111
 25 sie 2016, 00:28
iP 4,7" najlepszy dla jednej ręki... ale ma też całkiem grube ramki. Ale chociaż optycznie będzie Ci się wydawał najlepszy.
Koleżanka kilka dni temu właśnie zakupiła Iphona SE i byłem pod wrażeniem funkcji, szybkości systemu oraz wymiarów. Nie mniej jednak wyświetlacz 4-calowy odpada, ciężko napisać SMSa bez popełnienia błędu na klawiaturze, nie mówiąc już o szybkim napisaniu maila, zresztą trudniej przesiąść się z większego na mniejszy (w drugą stronę było łatwiej). Optymalnie byłby właśnie wyświetlacz od 4,7 cala do 5.

Oglądałem właśnie też HTC 10, ale znów ten wyświetlacz 5,2 cala, niby trochę większy od dotychczasowego, ale już będzie problem.

Brałem pod uwagę jeszcze Sony Xperia Z5 compact, ale już dosyć długo jest na rynku i wolę zakupić coś nowego...
 #884174  autor: tomko111
 25 sie 2016, 00:35
Poważnie wartym uwagi do 5 cali jest tylko iP 6S, SE, Xperia z5 compact? A przy jakichś niewielkich ustępstwach do 5,2 cali znajdę coś jeszcze? ;-)
 #884176  autor: Eragon
 25 sie 2016, 00:39
No cóż. Flagowce najbardziej znanych marek :) I tyle.
więc lepiej czekaj na nowego iP; )

:smt006
 #884309  autor: DerTolleMajor
 25 sie 2016, 22:27
Lepiej czekac na nowego iPhone'a, 6s choc troche stanieje.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900
 #884317  autor: tomko111
 25 sie 2016, 23:49
Poczekam jeszcze te parę dni, ponoć ma wyjść wersja Xperia X compact, która też nie będzie miała ekranu większego niż 5 cali, może być ciekawie...
 #887988  autor: tomko111
 19 wrz 2016, 22:25
Cześć, w końcu przechodzę z Androida na iOS i biorę Iphona 7...

Wybierając Iphona7 32 gb w ofercie Tmobile T3 gdzie wszystko jest nielimitowane i łącząc z promocją 1 zł przez 6 miesięcy wychodzi łączna cena 1849 zł + 18 x 99,95 + 6 x 1 zł = 3654, 10 zł. Kupując np. Iphona7 32gb bez abonamentu (3349zł) + doładowanie kartą 30 zł x 24 miesiące = 4069 zł. Czy gdzieś indziej znajdę taniej? Wychodzi na to, że pierwszy raz zakup na abonament opłaca się bardziej niż na kartę :D