DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #883697  autor: nwm_co_tu_wpisac
 22 sie 2016, 01:02
Witam, od pewnego czasu poszukuję nowego telefonu. Mało się jednak znam w tych sprawach i nie umiem wyhaczyć dobrego dla mnie modelu zbyt skutecznie. Proszę więc o pomoc.

Oto moje preferencje:

Jeżeli chodzi o wygląd - prosta bryła, nie lubię 'obłych' kształtów. Byłoby miło, gdyby telefon był w miarę cienki. Chciałbym też, żeby miał obudowę możliwie bez plastiku - metal i szkło. Wielkościowo to max. 5,2", najlepiej 5".
Wydajność - to, czego oczekuję to 3 gb ramu i wynik w antutu powyżej 40000.
Ekran - dobrze byłoby mieć z ładnymi kolorami i kątami widzenia. Rozdzielczość FHD.
Bateria - trzymanie 2 dni bez wyciskania.
Pamięć - tutaj potrzebuję dużych możliwości: 64 gb bez karty micro sd lub min. 16 z kartą.
Soft - tylko android, 5 lub 6.
Aparat - nie oczekuję rewelacji.
Używam telefonu dużo do słuchania muzyki na słuchawkach, tak więc nie chciałbym rozczarowywującej jakości dźwięku.

Nie mam dokładnych preferencji odnośnie marki. Patrzę głównie na telefony chińskie, inne dyskfalifikuję ze względu na cenę (choć może niesłusznie, nie wiem). Nie chciałbym jednak jakiegoś podrzędnego szajsu, lecz raczej w miarę szanujące się marki (coś w stylu Xiaomi, Alcatel).

Telefon chciałbym nowy, z gwarancją w PL min. 2 lata.

Budżet, jakim dysponuję to około 1000 zł. Max 1100.

Brałem pod uwagę na początku mnóstwo różnych telefonów, ale to były marki mocno średnie. Ponadto zmieniły mi się w tym czasie preferencje.

Moje stare telefony - HTC touch HD (mało zadowolony), SG Gio (średnio zadowolony), SGS2 (zadowolony), obecny model to HTC 7 Mozart (średnio zadowolony).

Aktualnie wpatrzony jestem jak sroka w gnat w telefon Xiaomi mi 4s, który w pełni spełnia moje wymagania. Może jednak ktoś zna telefon, który również spełniałby je, ale dostałbym go w lepszej cenie, lub lepszy od Xiaomi w granicach ok 1000? Proszę ludzi lepiej obeznanych ode mnie o odpowiedź.

Pozdrawiam
 #883733  autor: Eragon
 22 sie 2016, 11:34
Wybrałeś dobrze.
Nie do końca jestem pewny czy w tym budżecie uda Ci sie wyrwać.

Jest jeszcze Lenovo Zuk Z2, ale z nim będą znacznie większe problemy z zakupem i ogarnięciem softu. I nic innego nie przychodzi mi do głowy :(

:smt006
 #883866  autor: nwm_co_tu_wpisac
 23 sie 2016, 00:00
Nie do końca jestem pewny czy w tym budżecie uda Ci sie wyrwać.
Uda się, na ibuygou. Sam polecałeś mi ten sklep w innym temacie (o mi4s założonym przeze mnie :D ).
Razem z ubezpieczeniem od dodatkowych płatności i dodatkową gwarancją na rok spokojnie powyżej 1100. Jeszcze na szkło lub etui starczy :D.
Zuk 2 to już niestety nie ta półka cenowa.

A są jakieś wieści kiedy może wyjść mi6? Jeśli niedługo, to zaczekałbym na jego premierę, po na pewno po niej starsze modele stanieją. Ale z tego co wyczytałem, to poza tym że miał wyjść w czerwcu nic nowego się chyba nie pojawia...
 #883882  autor: vonski
 23 sie 2016, 09:26
Patrząc na to ile czekaliśmy na Mi5 nie spodziewałbym się prędko Mi6... Prędzej pewnie pojawią się Mi5S, Mi5C itd, tak jak było z poprzednikiem.
 #883993  autor: nwm_co_tu_wpisac
 23 sie 2016, 22:56
Ciężko więc stwierdzić, jak to z mi6 będzie. Snap 830 może wyjść jeszcze w tym roku, albo we wczesnym 2017.
Jeżeli Xiaomi ma zamiar wydać takie mi5i albo mi5c, to nie mam pojęcia, jak mógłby wyglądać plastikowy mi5... Raczej po prostu poczekają na wspomnianego już procka i wydadzą mi6. Przyda im się czas, ponieważ jak wyczytałem mają zamiar wyjść z tym modelem poza Chiny.
 #884259  autor: nwm_co_tu_wpisac
 25 sie 2016, 16:18
Jest jeszcze też taka sprawa, która mnie powstrzymuje. Są to problemy z oprogramowaniem. Jak rozumiem, z ibuybou dostanę telefon z oficjalnym miui 7 na mi4s, czyli angielskie lub chińskie. Chciałbym wgrać polskie miui 8 lub 7 jeżeli z ósemką byłyby jakieś problemy. Więc pierwszym problemem jest oprogramowanie - boję się, że coś spartolę podczas instalacji. No albo że to, które zainstaluję bedzie sprawiało na telefonie jakieś problemy. I czy osoba, której umiejętności są na poziomie hmm... no... umiem instalować windowsa... poradzi sobie wogóle z tym zadaniem?
Problem numer 2 - pewnie będę musiał odblokować bootloader, więc albo będę czekał na odpowiedź od Xiaomi albo odblokuję jakimś programem (więc kolejny strach). Czy przy odblokowaniu go traci się gwarancję?
Trzecia sprawa - chciałbym mieć na telefonie sklep play. Z tego, co wyczytałem, może być to problematyczne. Więc boję się, że kupię telefon, a ten nie będzie miał sklepu play.
Te problemy trochę mnie odpychają od zakupu... Odpowie mi ktoś na nie?
 #884266  autor: Eragon
 25 sie 2016, 16:36
Ale marudzisz malenki :P

- z ibg masz oficjalne
- Tez potrafie zainstalowac Windowsa ;)
I to Ci wystarczy.
Masz bardzo proste instrukcje.
Poradzisz sobie.

- Odblokowanie BL, wypelniasz wniosek, zatwierdzasz, on sie wysyla, po kilkunastu dniach masz SMS ze mozesz odblokowac - i tu tez masz instrukcje. Prosta.
- Przy odblokowaniu nie tracisz gwarancji - inaczej nikt by tego nie robil :D

- Wgrywajac xiaomi.eu , masz wszystko ustawione pod europejczykow. Czyli sklep dziala NORMALNIE.
Do tego, Xiaomi dodaje do swoich tel oprogramowanie dla chinczykow... ktore dla nas jest niepotrzebne. I w tym sofcie go nie ma.
Podsumowujac, nie ma zadnych wiekszych problemow.

:smt006