DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #884127  autor: rav220
 24 sie 2016, 21:32
Szukam smartfona w cenie najlepiej 250-350 czyli najtanszego, ale jesli tel z tego przedzialu cenowego nie spelni moich wymagan jestem w stanie zaplacic 450 za np. xperie Z lub 520 za galaxy s4.
Do tej pory mialem do czynienia z alcatel star i allview p6 life i do nich bede sie odnosil.

Wymagania:
-android
-wydajnosc do plynnego dzialania, ale niepotrzebna do bardziej zlozonych gier
-tyle ramu zeby przegladac FB max 2 karty i rownoczesnie zeby nie wylaczala sie np automapa (taka sytuacja ma miejsce na alcatel star z 512mb ramu)
-dobra jakosc rozmow - chyba musi byc redukcja szumow, mielismy allview p6 life i tutaj rozmowy naprawde slabe, natomiast to co prezentuje alcatel star dopuki nie zabrudzi sie glosnik jest conajmniej wystarczajace
-aparat minimum 5 Mpix a najlepiej min 8 Mpix koniecznie z autofokusem i dioda led ktora mozna uzywac jako latarke
-w miare trzymajaca bateria

Mile widziane:
dedykowane atui z klapka na przod telefonu

Niedopuszczalne:
spiczaste, niezaokraglone rogi jak np. w Myphone



Ogolnie allview spelnial moje wymagania, oprocz: jakosci rozmow, braku autofocusa i slabej baterii a wlasciwie dziwnie zachowujacego sie wskaznika stanu.
Jakosc ekranu w alcatelu jest dla mnie super ale ta z allview w ostatecznosci tez moze byc.
Nie mam tez uprzedzen do chinczykow, pod warunkiem, ze dzialaja normalnie.
 #884159  autor: Eragon
 24 sie 2016, 23:26
Za tą kasiorkę spokojnie kupisz dobrego chińczyka w Chinach. Takiego, który będzie lata świetlne przed tymi wymienionymi przez Ciebie.
Proponowałbym Mi4C, Redmi 3.
Taki zakup będzie wymagać sporo zachodu, ale za to zwróci się w późniejszym użytkowaniu.

:smt006