DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 508 z 1158
  • 1
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • 510
  • 1158
 #883742  autor: marcinek243
 22 sie 2016, 13:00
Patryk7588 pisze:Nie dogadali.
podobnie jak Polkomtel.

Link: http://www.telko.in/skargi-na-decyzje-8 ... mobile-tak
Nie ma to jak wywrócić aukcje i się jeszcze pytać kto to zrobił :roll:
No to sobie poczekamy jeszcze parę lat na ogólnokrajowe LTE ..
 #883746  autor: zajadacz
 22 sie 2016, 13:26
marcinek243 pisze:No to sobie poczekamy jeszcze parę lat na ogólnokrajowe LTE ..
Nie poczekamy. Do końca roku większość stacji LTE 800 Orange będzie miała T-Mobile i odwrotnie. Będą dokładać nowe RRU na stacjach drugiego operatora. Czekać nie będą, a w sądzie co najwyżej będą chcieli wyszarpać odkodowanie za nieefektywną aranżację pasma.
Ostatnia modernizowana stacja, którą widziałem była w Szklarskiej Porębie Średniej (ul. Muzealna). Jak wyjeżdżałem (ponad tydzień temu) kończyli robić pierwszy sektor. Dołożyli 2 nowe RRU. Pytanie czy to było RRU pod 800 i 2600, czy może dwa RRU 800, żeby odpalić też zasięg T-Mobile. Jak ktoś ma możliwość to niech sprawdza świeżo modernizowane stacje. Wydaje mi się, że będą od razu wsadzać tam po 2 RRU na LTE 800, bo po co za chwilę wysyłać znowu ludzi żeby dokładali.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #883748  autor: habish
 22 sie 2016, 13:38
Pawrzes pisze:A nie zastanawia Was czemu Orange nie zależy na tym ciągłym bloku 800 MHz?
Coraz trudniej im się tam dogadać, zwłaszcza że strategiczne decyzje zapadają gdzieś w Paryżu i Berlinie. Dziwne ruchy na linii N! - T odbywają też pracownicy.
 #883823  autor: MaciejM
 22 sie 2016, 20:39
Coraz trudniej im się tam dogadać, zwłaszcza że strategiczne decyzje zapadają gdzieś w Paryżu i Berlinie. Dziwne ruchy na linii N! - T odbywają też pracownicy.
Co do decyzji zapadających w Paryżu i Berlinie, szczerze mówiąc oni mają to gdzieś, byle kasa się zgadzała.

O jak i TMobile powinno zależeć na ciągłości pasma, znacznie ograniczyłoby koszty i uprosciłoby modernizację
 #883862  autor: Veiserath
 22 sie 2016, 22:26
No dobrze Panowie, czyli dokładają RRU, bo nie ma ciągłego bloku. Wyjaśnijcie proszę laikowi czy dodatkowe RRU niesie za sobą jakiekolwiek korzyści, czy z punktu widzenia N! to pieniądze wyrzucone w błoto? Bo jeśli to strata pieniędzy, to absurd całej sytuacji spowodowanej przez UKE mnie powala.
 #883871  autor: zajadacz
 23 sie 2016, 01:53
Absurdem to był sam sposób przeprowadzenia aukcji i nieprzepadanie depozytów, przez co NetNet z osobą Zębatego mógł namieszać. Ale o tym było już wielokrotnie we właściwych wątkach.

Osobiście uważam, że bezpieczniej dla całego rynku jest jak bloki Orange i T-Mobile są oddzielone. Chodzi o to, że za kilka lat nikt nie wyskoczy z jakąś nową decyzją, która pozwoli połączyć dwa bloki 10 MHz w jeden ciągły 20 MHz. Wiecie jak to jest w PL władze się zmienią, wezmą w łapę i będzie po jakiejkolwiek konkurencji.

A nawet jeśli szykują się na batalię sądową i ewentualne przyszłe przeniesienie bloków to trochę czasu ciągle mają. LTE 800 w większości robią tam gdzie nie ma 1800, więc jakby co te RRU można zdemontować i dołożyć tam gdzie jest 1800, czyli w miastach. Choć znając polskie sądy to i tak będą musieli zacząć stawiać 800 w miastach zanim zakończą się wszelkie batalie prawne.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #883929  autor: zajadacz
 23 sie 2016, 14:14
@Spacedust: Nie ma sprzętu agregującego dwa te same pasma LTE. Może kiedyś będzie, ale obecnie nikt tego nie produkuje i chyba nawet nie ma tego w standardach.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #883944  autor: kozien70
 23 sie 2016, 16:25
A precyzując - nie ma sprzętu agregującego dwa rozłączne bloki Band 20. Nie ma na świecie sieci, która miałaby przydzielone rozłączne bloki Band20, a co za tym idzie nie ma zapotrzebowania ani na standard takiej agregacji, ani na urządzenia go obsługujące.
 #884036  autor: Mixiorek
 24 sie 2016, 11:21
Krótkie info z półwyspu helskiego. W Jastarni Orange działa w miarę. LTE dostępne w zasadzie wszędzie tam gdzie trzeba ale miasteczka są tutaj raczej małe i nie rozległe. Gorzej w lasach miedzy Juratą i Helem ale w sumie tam nie ma za bardzo kogo obsługiwać oprócz trasy kolejowej, drogi i ośrodka prezydenckiego.
W transmisji widać delikatnie pół sekundowe zawahanie przy korzystaniu z neta. To takie moje subiektywne odczucie.

Test na plaży, wyjście 49/50, obok ratowników i domu zdrojowego:

Obrazek

Jest to jeden z lepszych wyników bo "na mieście" i plaży bywają i takie kwiatki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu wynik tuż obok nadajnika:

Obrazek

To ta stacja, bodajże obiekt TMobile:
Obrazek

Moim zdaniem Networks przydałoby się bardzo 800 i 2600 w kurortach. Postanowili działać inaczej. Ok, szkoda bo moim zdaniem ich główna polityka inwestycja nie ucierpiałaby tak bardzo gdyby dodali nowe pasma w kilku, kilkunastu ośrodkach wakacyjnych.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #884145  autor: kozien70
 24 sie 2016, 22:16
@Mixiorek - no po prostu szał... ;-)
Jeśli tam jesteś, sprawdź proszę jeśli dasz radę, czy nowa stacja Orange w Juracie, przy Mestwina 45 (Ośrodek "Kaper") już działa. Byłem tam w listopadzie, stacja była w budowie.
ja.michal pisze:Mowa oczywiście o LTE800 (band 20)?
Oczywiście. Tak, jak napisałem ;-)
Ostatnio zmieniony 24 sie 2016, 22:22 przez kozien70, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 508 z 1158
  • 1
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • 510
  • 1158
  • 1
  • 506
  • 507
  • 508
  • 509
  • 510
  • 1158