DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #883913  autor: KamilM
 23 sie 2016, 13:09
Witajcie, bo to mój pierwszy post na forum ;)
Przejrzałem z naście stron tego działu i razy X tematów, a odpowiedzi nie znalazłem. Albo źle szukałem. Albo po prostu za duży wybór.

Od paru ładnych lat używam iPhonów. Dobijam teraz swojego wysłużonego 4S. Który nie powiem, wiele przeszedł i nigdy nie zawiódł. Niestety zwolnił znacznie, jakość zdjęć nie ta, po prostu starość. W pracy nie chcą już dać służbowej słuchawki w tej kategorii cenowej, więc trzeba wysupłać spod własnego materaca $ i zakupić coś nowego.

Już go miałem w rękach, już wybierałem kolor, a jednak coś mnie (być może na chwilę) powstrzymało. Mowa tutaj o iPhone SE. Przywiązany jestem do iOS. W domu jeszcze iPad, synchronizacja wszystkiego do kupy, jedno konto itp. itd. Z 5 i 5S styczność miałem i wielkościowo ok. Wolałbym większy wyświetlacz, ale nie dam >3k zł za 6s. W iP troszkę irytujący jest brak slotu na kartę pamięci. Wziąłbym iP SE 16GB, bo cena niezła, ale boję się że utknę w spirali ciągłego przewalania zdjęć na kompa..

I tutaj moje wątpliwości co do iP kierują mnie w stronę czegoś z Androidem, do którego jakoś nigdy nie miałem przekonania. Choć w domu słuchawki z nim są od kilku lat (żona). Bać się Androida, czy nie? Są jakieś nie zabijające wydajności nakładki przypominające iOS? (sorry, wieloletnie przyzywczajenie ;) ).

Co do parametrów, to:
- ekran ~5", z przyzwoitą rozdz.
- bardzo dobra jakość zdjęć (prowadzę bloga, na którym staram się żeby zdjęcia były jak najlepszej jakości),
- bateria - mogłaby z 2.5-3 dni wytrzymać
- min. 32GB pojemności, ew. rozszerzalnej.

Z trójki, a może czwórki patrzę na:
1. iPhone SE 16GB - trochę mało te 16GB.., ale za to potęga wydajnościowa.
2. Samsung Galaxy S6 Edge 32GB - daje jeszcze radę?
3. Samsung Galaxy S7 32GB - dopłacić ew. do S6?
4. Huawei P9 - po prostu mi się podoba wizualnie. Jak z wydajnością?

Poradźcie. Dzięki :-)
 #883917  autor: matteo
 23 sie 2016, 13:24
Odpuść sobie Androida. Szukasz teraz czegoś innego z racji znudzenia, ale serio - po pobawieniu się Androidem... źle. Po dłuższej pracy z Androidem zobaczysz, że jest znacznie mniej intuicyjny niż iOS i będziesz chciał do niego wrócić.

Poczekaj na nowego iPhone-a, którego prezentację zapowiadają na 7. września.


Porównanie iPhone 6S Plus i Note 7:

https://www.youtube.com/watch?v=3-61FFo ... e=youtu.be

Telepolis o tym nie napisało, bo jest na niekorzyść iOS.
 #883920  autor: KamilM
 23 sie 2016, 13:29
Test widziałem ;) Jest na korzyść iOS.

Znudzony broń boże nie jestem. Po prostu troszkę mnie irytuje polityka Apple w pewnych kwestiach, jak np. brak możliwości rozszerzenia pamięci.. Sam system jest dla mnie idealny, a do momentów jego słabości po prostu się przyzwyczaiłem. Czekanie na iP7 w moim przypadku, to będzie raczej ewentualnie tylko oczekiwanie na spadek ceny 6S ;)
 #883922  autor: matteo
 23 sie 2016, 13:55
Uwierz, ze polityka google-a bedzie Cie denerwowac jeszcze bardziej ;) a juz szczegolnie sposob dzialania Androida w wielu kwestiach. Serio. Sam uzywam ajfona i huawei-a wiec mozesz mi zaufac ;-)

Czekalbym w Twoim przypadku na spadek cen i bral wersje 128GB.
 #883932  autor: pakierhakierxd2
 23 sie 2016, 14:36
Ja tam nie narzekam na Androida :)
Kiedyś sobie kupię jakiegoś iphona jako dodatkowy -iphone 6 16gb by mi starczył 1500 używany ;)
Raty na allegro teraz 10 rat 0 % więc wychodzi 150zl mc :P ,oj duzo :D ,lepiej juz na 20/24 raty :D

Pozdrawiam :)
 #883933  autor: matteo
 23 sie 2016, 14:39
pakierhakierxd2 pisze:Ja tam nie narzekam na Androida :)
Kiedyś sobie kupię jakiegoś iphona jako dodatkowy -iphone 6 16gb by mi starczył 1500 używany ;)
Raty na allegro teraz 10 rat 0 % więc wychodzi 150zl mc :P ,oj duzo :D ,lepiej juz na 20/24 raty :D

Wciskasz sie w rozmowe, nie podajesz zadnych argumentow i piszesz (bez znakow przestankowych) jak rasowy gimnazjalista. Przykro mi, ze korzystam z wycieczek osobistych ale inaczej niezbyt sie da.
 #883938  autor: Eragon
 23 sie 2016, 15:22
Miałem dokładnie tą samą przygodę co Ty - Zdradzić iOS?
Mam Mac'a.
Mam iPad'a.
Miałem iP4S (z takimi samymi problemami co Twój, pół roku temu)

I zaryzykowałem. Podwójnie.
Samsung to $hit. Pamiętam go z czasów pierwszych iP... Jasne, poprawili sie mocno, ale ja dalej gdy widzę napis "Samsung" to mi już wszystko sie w środku skręca :D
Czytałem że niejako wzorowaną na iOS nakładką jest MIUI - też z prostym wyglądem, i w miarę intuicyjna. No i zakupiłem. A do tego, mam tel wyglądajacy jak starszy brat iPhone'a .
W takim opakowaniu, da się tego Androida strawić. Mam wszystko co najnowsze, działa, nie laguje, i wygląda całkiem przyjemnie dla oka (a jak nie, to mogę zmienić, nawet na motyw w 100% zrzynający z iOS :D)

Więc ogółem, da się. Uciec z iOS i nie cierpieć.
Jasne, nie mam synchro z  chmurą, ale chociaż mam podział na normalne foldery w tel..
EMUI na Huawei jest niejako nakładką wzorowaną na MIUI które z kolei sporo brało z iOS.
Może to będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

:smt006
 #883940  autor: Remington
 23 sie 2016, 15:41
Mnie ucieczka z Windowsa na MacOS skończyła się powrotem do tego pierwszego.

Natomiast w telefonach z Symbiana przeszedłem na Androida, po pół roku przesiadłem się na iPhone'a. Nic nie przebije tego, że wówczas googlowy Gmail działał w przeglądarce iOS lepiej niż w natywnej przeglądarce googlowego Androida...

I tak już 5 lat na iPhonach - estetyka i wygoda działania, w tym aplikacji. Służbowe mam Androida i Windowsa i poza przyciskiem back nie widzę w nich nic lepszego.
 #883941  autor: matteo
 23 sie 2016, 15:49
Remington pisze:Mnie ucieczka z Windowsa na MacOS skończyła się powrotem do tego pierwszego.

Natomiast w telefonach z Symbiana przeszedłem na Androida, po pół roku przesiadłem się na iPhone'a. Nic nie przebije tego, że wówczas googlowy Gmail działał w przeglądarce iOS lepiej niż w natywnej przeglądarce googlowego Androida...

I tak już 5 lat na iPhonach - estetyka i wygoda działania, w tym aplikacji. Służbowe mam Androida i Windowsa i poza przyciskiem back nie widzę w nich nic lepszego.

... oraz hotspotem. Nie ma lepszego niż w Androidzie. Reszta: tylko iOS.
 #883955  autor: vonski
 23 sie 2016, 18:00
A se włożę kij w mrowisko.. :P
matteo pisze: Szukasz teraz czegoś innego z racji znudzenia, ale serio - po pobawieniu się Androidem... źle. Po dłuższej pracy z Androidem zobaczysz, że jest znacznie mniej intuicyjny niż iOS i będziesz chciał do niego wrócić.
Wytłumacz mi, bo tego nie rozumię. Jak człowiek średnio ogarnięty z technologią może widzieć cokolwiek nieintuicyjnego w Androidzie? Chcesz zadzwonić: ikonka ze słuchawką, sms- to samo, kopiuj-wklej też jest. Jest przycisk powrotu, home i ostatnich aplikacji. Dedykowane aplikacje do FB, Twittera i całej reszty społecznościowego guano. Dla 99% użytkowników to wszystko czego potrzeba.

Dla mnie przykładem wspaniałej "intuicji" iOS było ostatnio tłumaczenie koleżance, że do zgrania zdjęć z iP na starego PC potrzebuje zainstalowania kilkuset magabajtowej krowy zwanej iTunes. I objaśnienia co to ta cała synchronizacja. Pieruńsko intuicyjnie.
matteo pisze:... oraz hotspotem. Nie ma lepszego niż w Androidzie. Reszta: tylko iOS.
Uhm. Tak jak nie ma nagrywania rozmów, pełnego flasha w przeglądarce, AdBlocka itd...
KamilM pisze:- bateria - mogłaby z 2.5-3 dni wytrzymać
Z włączoną synchronizacją żaden smartfon tyle nie wytrzyma, niezależnie od systemu i pojemności baterii. Oczywiście piszę o telefonach do używania, a nie do leżenia na półce.
KamilM pisze:2. Samsung Galaxy S6 Edge 32GB - daje jeszcze radę?
Daje.
KamilM pisze:3. Samsung Galaxy S7 32GB - dopłacić ew. do S6?
Jesli zalezy Ci na baterii i karcie pamięci, to warto. Mi na ten przykład nie zależy, więc póki co zostałem przy S6.
KamilM pisze:4. Huawei P9 - po prostu mi się podoba wizualnie. Jak z wydajnością?
Kawał dobrego sprzętu. Jak nie masz zamiary godzinami tłuc w gry 3D (tu wypada ciut słabiej od konkurencji) to nic mu nie brakuje.
 #883972  autor: motov3
 23 sie 2016, 19:18
Zaczne moze od tego, ze sam tytul tego watku jest na poziomie gimnazjalisty. Zdradzic iOS ? Co to w ogole ma byc.

Ale do rzeczy. Calkowicie sie zgadzam z tym co napisal Vonski.

iOS, Windows czy Android to jedynie kwestia pewnych preferencji co do ilosci aplikacji, wygladu itd. Niczego wiecej. Kazdy z tych systemow potrafi dzialac dlugo i bezlagowo - jesli tylko sie wie jak z nich korzystac. Ale ludzie kupuja coraz bardziej wypasione smartfony, nie majac pojecia co tak naprawde potrafia, bo ich wiedza konczy sie na apkach do FB, instagrama, snapchata i naparzania w gierki.

Wiec kolego, jesli masz sprzety z iOS to najlepszym wyjsciem bedzie iOS z powodu dobrej synchronizacji smartfona jako czesci ekosystemu i tyle.

Jesli szuka sie stabilnosci, i nie zalezy ci na ilosci aplikacji (sa, ale nie az tyle co na Androidzie) to spokonie wystarczy Windows Mobile.

Jesli appki sa najistotniejsza czescia twojej egzystencji - to glownie Android.

Na koniec. Kolego jak Galaxy S6 Edge ma nie dawac rady ? Flagowiec praktycznie swiezy ma nie dawac rady ? W czym ? Jesli ci chodzi ze zupy ci nie zrobi, ziemniakow nie obierze czy nie zaspiewa na dobranoc - to fakt - nie daje rady. We wszystkim innym praktycznie niewiele rozni sie od S7 Edge.

Obrazek
 #883975  autor: Remington
 23 sie 2016, 20:00
motov3 pisze:Zaczne moze od tego, ze sam tytul tego watku jest na poziomie gimnazjalisty. Zdradzic iOS ? Co to w ogole ma byc.
Wyluzuj, tak się czasem mówi. I jestem jeszcze z rocznika przedgimnazjalnego.
motov3 pisze:iOS, Windows czy Android to jedynie kwestia pewnych preferencji co do ilosci aplikacji, wygladu itd. Niczego wiecej.
Nie tylko ilość, ale i funkcjonalność aplikacji. Android pozwala na niemal wszystko, bo ma bardzo otwarte API. Windows na trochę mniej, iOS najmniej.

Ale też bezpieczeństwo - iOS zdecydowanie najbezpieczniejszy i ekspresowy update jeśli wykryją jakąś lukę. Windows od kolegi programisty słyszałem, że też bezpieczny, choć sam nie wiem. Android rzadko aktualizowany (zależy od producenta), podatny na wirusy, a te w połączeniu z naiwnością użytkowników mogą być katastrofalne w skutkach.
 #883978  autor: KamilM
 23 sie 2016, 20:13
Widzę, że tutaj jakaś gimnazjofobia panuje. Kolego, jeśli tylko tytuł zwraca tak Twoją uwagę, to chyba nie to forum ;)

Co do 'zdrady' o której piszesz, to chodziło mi jedynie o odejście po latach od czegoś do czego się przyzwyczaiłem i jakaś tam obawa przed czymś nowym mną targa. Co jest chyba odruchem naturalnym i nie jeden z nas to przechodził.

Co do aplikacji, to w gry praktycznie na telefonie nie gram. Przeszło mi jakiś czas temu. No chyba że nudzi mi się mocno w WC. Inne apki, to te używane w pracy, typu kombajny do prostej analizy sieci WAN/LAN, itp., program pocztowy, messenger. Poza tym social media, obróbka foto, YT itp.

Do Ajfona się mocno przyzwycziłem, nie mowię że nie. I tak jak pisałem raczej nigdy mnie nie zawiódł, stad te moje rozterki gimnazjalisty.
Pozdrawiam.
 #883982  autor: vonski
 23 sie 2016, 21:14
KamilM pisze:Do Ajfona się mocno przyzwycziłem, nie mowię że nie. I tak jak pisałem raczej nigdy mnie nie zawiódł
Znasz powiedzenie o lepszym, co jest wrogiem dobrego? :) Znam osoby, które wiele razy próbowały przejść z iOS na Androida i za każdym razem wracali do jabłek. Ale znam też takich, co po latach z iOS spróbowali alternatywy i byli miło zaskoczeni możliwościami i otwartością systemu Google. To mocno indywidualna sprawa.
Owszem- w sklepie jest syf, zdarzają się i wirusy (choć to już raczej w innych źródłach), a aktualizacje to śmiech na sali. Ale coś za coś.

Jak kupisz dziecku laptopa, nie zainstalujesz antywirusa i dasz dostęp do konta administratora to po miesiącu czeka Cię format. Jak mu dasz konto na minimalnych prawach, to na 90% nic nie schrzani. Świadomość i podejście użytkownika to podstawa.
Ja mam takie wymagania co do smartfona, że na iOS nie mam czego szukać. Ale to wcale nie znaczy, że Tobie to potrzebne.
 #883986  autor: motov3
 23 sie 2016, 21:43
Panowie, bez irytacji. Dorosle chlopy a o technologicznych zdradach pisza ;)

Konkluzja.

iOS - sam wiesz co bedzie dla ciebie dobre w zakresie smartfona
Android - Galaxy S6 Edge, Galaxy S7 Edge
Windows 10 - Lumia 950 / Lumia 950XL

i tyle ;) w mojej opinii.

No i znowu zgadzam sie w calej rozciaglosci z Vonskim :D

Obrazek
 #884051  autor: KamilM
 24 sie 2016, 13:00
Irytacja - zero ;)

No może tylko z powodu tego, że nadal nie wiem nic.
Walk jest wiele :roll:
iOS, czy przemóc się do Androida.
P9, czy S6 Edge.
iP SE chyba ma jak dla mnie za mały ekran. Gdyby 6S miał cenę SE wybór byłby DLA MNIE prosty, a tak wszystko rozbija się o $, między innymi, bo nie dam 3k za telefon.
Idź pan w.. wiele lat temu było prościej, jak nie widziałem świata poza NOKIĄ, bo nic innego nie było 8) :lol:
 #884063  autor: vonski
 24 sie 2016, 15:12
KamilM pisze: bo nie dam 3k za telefon
To już trochę podpowiedź (zresztą bardzo rozsądna). Bierz S6/S7 i sprawdź. Jak Cię będzie bardzo boleć, to sprzedasz i wrócisz. To nie małżeństwo, nie wiążesz się na wieki :)
 #884455  autor: tk925
 26 sie 2016, 18:20
Jeśli chodzi o wielkość SE, tak na początku jest mały, po przesiadce z takiego 5-5,5 cali, właśnie go używam, a miałem nawet i Noty . Jednak po jakimś czasie człowiek przyzwyczaja się i do niego, wygodny, dla mnie najładniejszy design jeśli chodzi o iPhone, szybki i bardzo fajnie się obsługuje i leży w dłoni. Wiadomo internet wygodnie przegląda się na większym, ale strony są często dopasowane, przegląda się je też w położeniu poziomym i wielkość nie jest wtedy jakąś wielką przeszkodą. Trochę odczuwa się to wtedy, jeśli więcej przeglądasz fotki, czy filmiki dłuższe oglądasz.Czekam na premiery jesienne i zadecyduję co robić dalej. Jeśli więcej siedzisz mniej jesteś w ruchu to wybierz albo iPhone 6s (ale poczekaj zobacz co będzie w 7) albo S7, zresztą P9 to też bardzo dobry wybór. Decyzja należy do Ciebie. Jak jesteś przyzwyczajony do aktualizacji to w S7 musisz się pogodzić że teraz dla Samsunga najważniejszy będzie Note 7 i Androida 7 jak powtórzy się sytuacja jak było z S6 dostanie po premierze S8...
 #884696  autor: KamilM
 29 sie 2016, 07:07
Na razie czekam na Jabłkowe premiery we wrześniu i zobaczę co się stanie z cenami poprzednich modeli.
PS. Pomacałem więcej SGS6 Edge i jest piękny, zwłaszcza ten zielony :P
Ale tak jak napisałem na razie czekam. Dzięki wielkie za pomoc. We wrześniu/październiku pozwolę sobie odświeżyć ten temat.
Pozdrawiam.