DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.
Wszystko, co dotyczy ofert prepaid i mix operatorów.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
W tym dziale omawiamy oferty:
- PREPAID,
- MIX,
- SUBSKRYPCJE.

Uwaga! Jeżeli szukasz oferty dla siebie i nie wiesz, na którą się zdecydować - zadaj pytanie w dziale Jaką ofertę wybrać?
 #878656  autor: garfield-
 24 lip 2016, 18:46
Gregrin: ponoć nie przedłużyły sie GB w MiniMaxie komuś tutaj ... za tydzień będzie okazja znów wypróbować ... sam jestem ciekaw, aczkolwiek nie będę korzystał, wystarczą mi nakrętki.
 #879664  autor: aster
 29 lip 2016, 19:25
Może mi ktoś wytłumaczyć po ludzku na czym polega ten cały bajer z taryfą Mini-Max i jak to w skrócie działa? :) Generalnie przyglądam się tej taryfie ze względu na maksymalny bonus za zarejestrowanie konta, gdyż jestem w Play od wielu lat.

Rozumiem, że główną zaletą jest możliwość wykorzystanie środków z konta promocyjnego do opłacenia rozmów (do 29zł), SMSów (do 9zł), pakietów internetowych, itd.? Czy tak to działa?

Jak wygląda wykorzystanie środków na koncie, najpierw leci z konta głównego a jak zabraknie to te same usługi zostają opłacone z konta środków promocyjnych?
 #879672  autor: aster
 29 lip 2016, 20:06
Kurcze, bez tych pakietów typu 1,5GB za 20zł to ciężko widzę tę taryfę.

0,02 zł za 100 kB do 5 zł to mi da jakieś 25MB za 5zł a później lejek czyli koniec cywilizowanego netu.

Jak ludzie z tej taryfy korzystają bez pakietów? Rozumiem, że z nakrętek można sobie nastukać GB, ale taryfa powinna być logiczna/sensowna także bez promocji związanej z Colą/Spritem? :)
 #879704  autor: sa
 29 lip 2016, 23:42
aster pisze:Kurcze, bez tych pakietów typu 1,5GB za 20zł to ciężko widzę tę taryfę.

0,02 zł za 100 kB do 5 zł to mi da jakieś 25MB za 5zł a później lejek czyli koniec cywilizowanego netu.

Jak ludzie z tej taryfy korzystają bez pakietów? Rozumiem, że z nakrętek można sobie nastukać GB, ale taryfa powinna być logiczna/sensowna także bez promocji związanej z Colą/Spritem? :)
Formuła mini max na stronie play ma pakiety netowe
600mb za 5zł,2Gb za 9zł i 6GB za 20zł także w opcji cyklicznej potwierdzonej regulaminami co do pakietów i ich ceny,więc nie wiem czego brakuje w tej taryfie,ale ja osobiście wolę jednak zwykłą formułę play starter której używam. tylko że tam stawki za net są takie same.Prawda jest taka że jedyne oferty playa na kartę z "cywilizowanym netem" to są RBM wszystkie oferty od najstarszej do najnowszej,play na kartę lubię to , i fakt mobile, bo w nich wszystkich cennikowo net jest za darmo z fabrycznie zainstalowanym lejkiem ,zaś we wszystkich pozostałych głosowych ofertach play stawka za net to 12 gr za 100kb. Co do użytkowania pamiętam czasy gdy stawka za net wynosiła 5gr za 10 kb w play i nie było wtedy żadnych netowych pakietów,ba we freshu w 2009 była stawka( i jest nadal) 12 gr za 100kb i tez nie było wtedy żadnych netowych pakietów te pojawiły się bodajże w 2010 albo 2011 albo i później.Korzystanie z neta w telefonie w tamtym okresie to dopiero było szaleństwo.Ale to nic w idei w dawnym popie(2000-2001) wap kosztował 1 zł za minutę połączenia,a co..to były czasy.Ba w dawnej erze 500kb kosztowało niby 72 gr ale osobno rozliczano pobieranie i wysyłanie a to dawało każdorazowo wydatek ...1,44zł. Najmiłościwszy pod tym względem z starszych opów była idea czy teraz orange 50kb za 25 gr, czytaj średnio 50gr,plus z tego co kojarzę też brał 20gr za 10 kb czy coś koło tego ,tylko oferta ofnk rozlicza net po stawce 1gr za 100kb i nju 2gr za 100kb .Czytaj bez pakietów neta nawet nie ma o czym marzyć w ofertach głosowych u większości operatorów w dobie smartfonów czy bardziej zaawansowanych telefonów.
http://www.play.pl/uslugi/pak-internet-karta/
Wg tego zestawienia pakietów neta do różnych ofert playa na kartę to najbiedniejsi są użytkownicy play fresha,bo nie dość że stawka podstawowa 12 gr za 100kb to jeszcze pakiety tego neta straszliwie drogie mają co do innych taryf.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2016, 00:02 przez sa, łącznie zmieniany 2 razy.
 #879749  autor: aster
 30 lip 2016, 11:28
@sa Rzeczywiście źle przeczytałem, pakiety istnieją tyle że są ściągane z konta głównego zamiast promocyjnego.

Też pamiętam te czasy drogiego netu i ogólnego łupania klienta prepaidowego. Były czasy, kiedy w ogóle prepaid był horrendalnie drogi w porównaniu z abonamentem i każdy się zastanawiał czy to w ogóle ma sens. Natomiast przez lata to się zaczęło zmieniać i w pewnym momencie niemożliwe stało się faktem: prepaid stał się bardziej opłacalny.

@surface123 Właśnie z tego powodu rozważam chwilowe przejście na MM. 500zł wpadnie na bonusowe, czyli rozumiem że nakrętkami mogę to za każdym razem przedłużać o 30 dni? :) W sumie net też mogę chyba w ten sam sposób dodać, używając kolejnych nakrętek?
 #879801  autor: aster
 30 lip 2016, 14:48
Kurcze, może rzeczywiście w ten sposób wykorzystać ten bonus 500zł za rejestrację...

Jedyny koszt to cykliczny pakiet 2GB za 9zł (i to nie na 30 dni ale za cały miesiąc). Resztę jak rozmowy czy SMSy pokryje ten bonus.

Natomiast aby przedłużyć konto promocyjne o kolejne 30 dni muszę zrobić 5zł doładowanie przez Facebooka (lub z nakrętek korzystać)?

Update: czy zwykłe doładowanie na stronie Play wystarczy (czy musi to być przez FB?) aby przedłużyć ważność środków promocyjnych? Z tego co widzę to na stronie Play 15% ekstra dają właśnie na promocyjne.
 #881009  autor: Rafael.dz
 04 sie 2016, 17:53
Każde przedłużenie jest ważne 30dni od momentu przedłużenia, np masz promocyjne konto do 20.08 to to jeśli dziś przedłużyć to konto promocyjne będzie ważne do 04.09. Nie czekaj na ostatni dzień zawsze zostaw sobie 1-2 dni wyprzedzania, bo to różnie bywa z tymi promocjami i ich systemem
 #881012  autor: scisly
 04 sie 2016, 18:07
Chodziło mi oczywiście o taryfę Mini Max, w której środki na koncie promocyjnym są ważne do ostatniego dnia każdego miesiąca. Jeśli dzisiaj przedłużę środki promocyjne w taryfie Mini Max to będą one ważne do 04.09 czy do 30.08?
 #881017  autor: aster
 04 sie 2016, 18:34
Ważność konta promocyjnego byłaby do 23:59 dnia 3.09. Czyli 30 pełne dni.

Natomiast internet liczony jest według miesiąca kalendarzowego, i wraz z zakończeniem każdego miesiąca się zeruje.