DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #878962  autor: Nothing
 26 lip 2016, 09:05
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem telefonu, moje wymagania to:
-wysoka rozdzielczość ekranu minim 720 x 1280 px,
-wyświetlacz 4,7-5,5"
-ma płynnie działać, być, być wydajny
-android
-z możliwością powiększenia pamięci kartami, lub z wbudowaną min 32gb
-dual sim mile widziane

Dodatkowo podobają mi się amoledy, jest szansa w tej cenie wyhaczyć coś konkretnego?
Myślałem też nad Mi4c ale 16gb może mi nie wystarczyć
Kwota przeznaczona na zakup to 700zł. Nie chce zamawiać z chin, telefon chce kupić najlepiej nowy, z gwarancją.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2016, 22:43 przez Nothing, łącznie zmieniany 2 razy.
 #879047  autor: Morvius
 26 lip 2016, 17:57
Proszę poprawić temat według schematu.

Klasyczny obserwator wątku.
 #879869  autor: Nothing
 30 lip 2016, 19:58
Mogę jeszcze troche dołożyć, mój budżet to 800zł. W oko wpadło mi kilka modeli, a mianowicie:
-P8 lite, niby wszystko ok, parametry w miare, ogólnie polecany ale ma słabą baterie,
-xiaomi redmi 3 pro, wyższej klasy podzespoły, patrząc na nie wydaje mi się, że byłbym z niego bardzo długo zadowolony i nie potrzebowałbym czegoś lepszego, ale się zastanawiam jak jest u niego z lte, i gdzie go najlepiej kupić.
-Doodgee t6 pro zaletą jest jego duża pojemność bateri i szybkie ładowanie, 3gb ram, ale czytałem że jakość ekranu nie zadowala w pełni, problem z degradacją kolorów, a poza tym doodgee mają opinie "awaryjnych"

Może warto kupić coś całkiem innego?
 #879894  autor: Ilyushin
 30 lip 2016, 22:00
Może Samsung Galaxy J3 (2016) Duos?

--------------------------------
Ambasador marki Samsung
 #879898  autor: motov3
 30 lip 2016, 22:42
ZTE Blade V6 :-)

ekran HD
LTE
Dual Sim lub Sim i karta SD
Wbudowane 16GB
5 cali
Nowy z gwarancja w PL
Cena w okolicy 700zl
Ladny design, lekki, upodobniony do iPhone 6

:-)

Obrazek
 #879922  autor: Nothing
 31 lip 2016, 09:05
Patrząc na antutu, ZTE i J3 mają podobne wyniki ok 24000. Chodzi mi o to że telefon ma być na dłuższą mete i chce żeby jego wydajność mnie nie rozczarowała np. po roku. P8 lite z wynikiem 35000 jednak wydaje się lepszym wyborem, tylko nie jest idealny, jego jedyną wadą jest chyba krótko trzymające niewyjmowalna bateria, a na tym mi zależy.

P8 lite dobrą konkurencje robią telefony xiaomi:
-Xiaomi Redmi Note 2 49000antutu
-Xiaomi Redmi 3S 37000antutu (podobno lepszy od 3pro i 3)
dodatkowo posiadają bardziej pojemne baterie. Tylko mnie zastanawia jak się sprawy mają z gwarancją, i ewentualnymi naprawami, czy trzeba je odsyłać na swój koszt? Długo się czeka? Troche o tym czytałem i nie zawsze jest z tym tak dobrze.
 #879981  autor: motov3
 31 lip 2016, 15:34
Benchmark kolego to nie wszystko. Co z tego ze Samsungi maja wyzsze, skoro maja obciazajaca nakladke TouchWiz. Liczy sie plynnosc dzialania a nie suche cyfry z benchmarka.

Obrazek
 #879988  autor: Stavsky
 31 lip 2016, 16:05
Nothing pisze: -Xiaomi Redmi 3S 37000antutu (podobno lepszy od 3pro i 3)
dodatkowo posiadają bardziej pojemne baterie. Tylko mnie zastanawia jak się sprawy mają z gwarancją, i ewentualnymi naprawami, czy trzeba je odsyłać na swój koszt? Długo się czeka? Troche o tym czytałem i nie zawsze jest z tym tak dobrze.
Wszystko zależy gdzie kupisz, na terenie Polski działa oficjalny dystrybutor https://sklepxiaomi.pl/, jak i firmy sprowadzające sprzęt na własną rękę http://xiaomi.com.pl/, w tym działające na allegro. Zakres gwarancji jest dokładnie taki sam jak u innych (wysyłasz na ich koszt sprzęt na gwarancji i do trzech tygodni cieszysz się sprawnym telefonem), wiec nie ma się czego obawiać, do puki nie będziesz kupować na allegro u jakiegoś pośrednika, który zamówi sprzęt w chinach za Ciebie i weźmie za to kasę, a z urzędem celnym będziesz się musiał sam wozić.
 #879996  autor: motov3
 31 lip 2016, 16:54
Kolego Stavsky, nie wprowadzaj w blad.

SklepXiaomi to nie jest zaden oficjalny dystrybutor (autoryzowany przez Xiaomi) - tylko niezalezny importer, ktory obsluge serwisowa zapewnia na "wlasny rachunek", o czym zreszta pisze. Podobnie z gwarancja na wykonana usluge serwisowa. To sklepXiaomi gwarantuje, a nie sama firma Xiaomi czy tez jej autoryzowany dystrybutor/serwis - ktorego tutaj nie posiada.

Xiaomi nie w PL oficjalnego dystrybutora co zreszta latwo sprawdzic na ich stronie w zakladce International.
http://www.mi.com/en/

A co do Urzedu Celnego. Niezalezny importer towaru spoza UE, na teren UE - ponosi odpowiedzialnosc producenta. Tak wiec nic dziwnego ze sprawy celne musza znalezc pelne uregulowanie. To chyba oczywiste. W tym przypadku to plus.

Obrazek
 #880012  autor: Eragon
 31 lip 2016, 19:04
motov3 pisze:Kolego Stavsky, nie wprowadzaj w blad.

SklepXiaomi to nie jest zaden oficjalny dystrybutor (autoryzowany przez Xiaomi) - tylko niezalezny importer, ktory obsluge serwisowa zapewnia na "wlasny rachunek", o czym zreszta pisze. Podobnie z gwarancja na wykonana usluge serwisowa. To sklepXiaomi gwarantuje, a nie sama firma Xiaomi czy tez jej autoryzowany dystrybutor/serwis - ktorego tutaj nie posiada.

Xiaomi nie w PL oficjalnego dystrybutora co zreszta latwo sprawdzic na ich stronie w zakladce International.
http://www.mi.com/en/

A co do Urzedu Celnego. Niezalezny importer towaru spoza UE, na teren UE - ponosi odpowiedzialnosc producenta. Tak wiec nic dziwnego ze sprawy celne musza znalezc pelne uregulowanie. To chyba oczywiste. W tym przypadku to plus.
W 100% prawda.
Dlatego najlepiej Xiaomi kupić sobie i sprowadzić z Chin samemu. Więcej zachodu, ale taniej i kupujesz chiński telefon od chińczyków - a nie polaków.

:smt006
 #880059  autor: motov3
 31 lip 2016, 22:57
Dokladnie ;)

Obrazek
 #880443  autor: ichris
 02 sie 2016, 19:07
Ciężko będzie o coś lepszego niż Mi4c w tym budżecie. Tylko te 16GB faktycznie może być ograniczeniem.
 #881901  autor: Nothing
 08 sie 2016, 22:45
Dalej się zastanawiam nad p8 lite a także lenovo k5, oraz cubot s600
Postanowiłem sobie dać spokój z zamawianiem z chin.