DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #879639  autor: razdwasiedem
 29 lip 2016, 16:54
Witam.

Dwa szczęśliwe lata użytkowałem WIndows Phone, ale... po aktualizacji do Windows 10 najchętniej roztrzaskałbym swoją lumię o ścianę. Mogłem znieść braki w aplikacjach, ale sposób w jaki teraz działa mój telefon jest delikatnie mówiąc - beznadziejny. Z tego też powodu myślę nad nowym telefonem. Czego potrzebuję? Przede wszystkim czegoś małego. 4,5 cala to już maximum. Co więcej? Dobrze działającego, po prostu. Główne przeznaczenie telefonu to dla mnie przede wszystkim przeglądanie internetów i słuchanie muzyki + może parę gier, ale na pewno nie jakichś baaardzo wymagających. Budżet? Tak do 800 pln. Nad jakimi telefonami myślę?

iPhone 5c - kombinowałem nad 5s, niestety budżet jest nieubłagany, ale przy okazji zobaczyłem mniejszego znacznie tańszego braciszka. Różnice jakie udało mi się znaleźć między wersją S, a C to przede wszystkim brak czytnika linii papilarnych i słabszy aparat. Absolutnie dla mnie do przeżycia. Jabłuszko zachęca mnie przede wszystkim stablinością i płynnością systemu o której tyle słyszałem, no i długim wsparciem jeśli chodzi o aktualizacje itp. Ma też najmniejszy rozmiar (z porównywanych przeze mnie telefonów) co działa na plus. Plastikowa obudowa mnie nie zniechęca i tak ją zakryję case'm. Jednak trochę się boję czymże to 5c jest i czy niska cena nie jest wynikiem jakiegoś złego czegoś.

Xperia Z1 Compact - bardzo mi się podoba, jednak tu już jest nieco większy wyświetlacz (4,3) i urządzenie jest nieco wiekowe i martwię się o dostępność aktualizacji. Jednak cena jest całkiem przystępna, plus bardzo podobają mi się urządzenia od sony :D Myślałem o Z3 Compact... ale jej kompaktowość jest dyskusyjna, a cena odstrasza, więc zostaje mi tylko Z1

Samsung A3 - największy (4,5), jednak podobno dobrze działa - w wersji z 1,5 gb. Niestety jakoś nigdy specjalnie nie miałem zaufania do samsungów, jednak ten jest chyba nowszy od Z1, więc jeśli okazałoby się, że mój aktualny faworyt (czyli 5c) ma jakąś wadę nie do zaakceptowania (albo nie znajdę dobrej oferty :D ) to miałbym spory dylemat czy wybrać A3, czy Z1

Czy może znalazłyby się inne telefony, który odpowiadałyby moim wymaganiom? :)
 #879684  autor: baron_91
 29 lip 2016, 21:01
a jaką lumie masz ? ja rok temu kupiłem 730 na dual simie i jest bardzo zadowolony :) ale nie zamierzam aktualizować do w10 :) Iphony mnie jakoś nie przekonują więc bym skreślił go odrazu chyba bym wybrał xperie dobry aparat 20 Mpix 2gb ramów oceny i recenzje zbiera dobre :)
 #879718  autor: Ilyushin
 30 lip 2016, 01:27
Potwierdzam, A3 (2016) spokojnie sobie radzi. Oprócz tego ma pochwalić go można za bardzo wysoką jakość wykonania, dobry wyświetlacz (HD) z wydajnym układem, LTE Cat 4 i świetny aparat.

--------------------------------
Ambasador marki Samsung
 #879783  autor: znawca
 30 lip 2016, 13:43
iPhone 5C to zwykły iPhone 5 przepakowany do plastikowej obudowy. Ja w sumie wybrałbym ten drugi model, z uwagi na wygląd, bo wewnątrz oba są identyczne.

Warto zauważyć, że ów model ma 4 lata i prawdopodobnie iOS10 będzie jego ostatnim.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #879791  autor: razdwasiedem
 30 lip 2016, 14:08
baron_91 pisze:a jaką lumie masz ? ja rok temu kupiłem 730 na dual simie i jest bardzo zadowolony :) ale nie zamierzam aktualizować do w10 :) Iphony mnie jakoś nie przekonują więc bym skreślił go odrazu chyba bym wybrał xperie dobry aparat 20 Mpix 2gb ramów oceny i recenzje zbiera dobre :)
... i zdecydowanie nie powinieneś tego robić, bo też mam 730, słyszałem same pochlebne recenzje, więc to najwyraźniej wina systemu, bo po prostu ten telefon jest wręcz bezużyteczny :( Z1 wygląda super, ale jednak jest stare i martwię się o aktualizacje, Androida 6.0 nie ma chyba już teraz, więc co to będzie później :( Na tym polu wygrywają jabłka :D
Ilyushin pisze:Potwierdzam, A3 (2016) spokojnie sobie radzi. Oprócz tego ma pochwalić go można za bardzo wysoką jakość wykonania, dobry wyświetlacz (HD) z wydajnym układem, LTE Cat 4 i świetny aparat.
Niestety A3 (2016) to inny telefon niż zwykłe A3 o którym mówię ;/ Od tegorocznej wersji odstarasza mnie 4,7 cala... ale przede wszystkim cena :]
znawca pisze:iPhone 5C to zwykły iPhone 5 przepakowany do plastikowej obudowy. Ja w sumie wybrałbym ten drugi model, z uwagi na wygląd, bo wewnątrz oba są identyczne.

Warto zauważyć, że ów model ma 4 lata i prawdopodobnie iOS10 będzie jego ostatnim.
No właśnie dlatego skłaniałem się ku wersji C, bo jednak mimo wszystko jest w tym "drzewie geneaologicznym" niżej, ale rzeczywiście oba egzemplarze właściwie się nie różnią, więc wszystko zależy od tego czy taniej wyjdzie 5 czy 5c :mrgreen: