DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 498 z 1158
  • 1
  • 496
  • 497
  • 498
  • 499
  • 500
  • 1158
 #879389  autor: Kryniczanin
 28 lip 2016, 13:47
bed

Widocznie słabo korzystałeś z tego neta w IC Wisła. Wypadek 1-2 kresek pod Node B występuje w Częstochowie choćby. Metalowy dworzec wybudowany na ŚDM 1991, przykryty metalowym dachem a NodeB w sąsiedztwie stacji (budynek poczty). Pamiętam w grudniu w Flircie III miałem 1 kreskę właśnie na stacji w Częstochowie.
 #879394  autor: tomi81
 28 lip 2016, 14:11
T-Mobile pokazuje, że też coś robi :) Pojawia się pytanie czy z tego powiększania pojemności sieci (ew. stosowania anten 6 sektorowych) korzysta/będzie korzystać także Orange, czy też będziemy mieli sytuację w której z tej samej lokalizacji (należącej do T-Mobile) T-Mobile będzie posiadać np. 6 sektorów, a Orange tylko 3.... Swoją drogą byłem ostatnio w Gródku (woj. podlaskie), gdzie na mapkach dotyczących planów rozbudowy pojemności sieci (na konkurencyjnym portalu) ta miejscowość jest ujęta - po modernizacji mamy pozostawione (na górze masztu) stare anteny GSMowe (czarne...), zaś w połowie wysokości masztu zawieszone 3 mniejsze anteny z RRU - azymuty sektorów dokładnie te same jak w przypadku GSMu. Czy jest to możliwe, iż z jednej, nowej anteny (stosunkowo małej) mogą być emitowane 2 sektory? Nie mam niestety fotek więc ich nie pokażę. Z drugiej strony jest to stacja już po niedawnej rozbudowie, więc trudno oczekiwać, że coś jeszcze będą tam wieszać. Na czymś ta rozbudowa pojemności musi polegać (pomijam dodanie LTE).
 #879397  autor: Mixiorek
 28 lip 2016, 14:29
tomi81 pisze:T-Mobile pokazuje, że też coś robi :
Nie zgadzam się ;) mówi, że coś robi :mrgreen:

Update 14:57.
Faktycznie mówi i pokazuje:
http://gsmonline.pl/newsy/lte-w-tmobile-zasieg
http://gsmonline.pl/newsy/volte-vowifi- ... omercyjnie
http://gsmonline.pl/newsy/nokia-tmobile ... ja-mobilna

Obrazek

Prawo klik i pokaż obraz. Będzie lepsza rozdzielczość kropek :)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #879440  autor: Yanosek
 28 lip 2016, 18:20
xander21 pisze:Według tej mapy u mnie nadajnik t-mobile ma LTE800 i LTE1800. Porównywałem btsy i mapki. Na 100% niebieska kropka, czyli "done" Moźliwe, że sprzęt gotowy a jeszcze go nie włączyli?
Możliwe. Montaż sprzętu a uruchomienie to dwie różne ekipy.

N! Project Engineer
 #879478  autor: p2225
 28 lip 2016, 20:34
Mixiorek pisze: Obrazek

Prawo klik i pokaż obraz. Będzie lepsza rozdzielczość kropek :)
Ależ... T-mobile zaznaczył, że już zwiększył u mnie pojemność, a zaznaczone kropki to głównie stacje Orange z LTE800. Jutro to sprawdzę, ale nie wydaje mi się, że ich tak Orange szybko wpuściło.

T-mobile obiecuje też 99% stacji z usługą LTE do końca roku. Nieźle :D

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #879489  autor: Mixiorek
 28 lip 2016, 21:17
Moim zdaniem w obszarach, które znam "kropki" należą do btsów własnych TMobile.
Mnie ciekawi co innego. Poszli ciekawie w LTE-A/ CA poza aglomeracjami a w samej Warszawie sporo tych stacji z CA niby mają. Niestety nie mam możliwości weryfikacji.

Obrazek

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #879499  autor: kozien70
 28 lip 2016, 21:58
Chwalenie się testem polegającym na zagregowaniu czterech bloków po 20MHz jest w przypadku T-mobile kompletnym absurdem. Ta sieć nie ma przecież w żadnym pasmie 20MHz -ów zasobu, nawet nieciągłego. Mogli równie dobrze w tym swoim laboratorium zagregować nie 80 a 800MHz i powiedzieć, że osiągnęli 10Gbps... Już większy sens miała agregacja pokazana jakiś czas temu przez Orange. Osiągnęli w niej 1Gbps agregując już posiadane/dostępne zasoby, a nie jakieś teoretyczne.
Jak zwykle propaganda.
Jakbym słyszał naszego tępego firmowego opiekuna z T-mobile. Przed przedłużeniem kontraktu:
"jak to? Nasze pikokomórki w Waszych lokalizacjach są tylko 2G? To niemożliwe. Oczywiście Zapewnimy Państwu 3G a nawet LTE, jeśli tylko wyrazicie chęć. Zrobimy to zaraz, już!"
Po podpisaniu nowego kontraktu (którego przygotowanie zajęło im skromne 3 miesiące): "yyyy...eee... no niestety w Państwa lokalizacjach nasze pikokomórki mogą zapewnić jedynie 2G. Postaramy się by było też 3G, ale nie wiemy kiedy".

A myślałem, że ogłaszają, że sprzedają ten interes i wynoszą się z Polski ;-)

Mixiorek: tak, wiem co chcesz mi odpisać ;-) Gdyby to ode mnie zależało, nie byłoby naszej firmy w tej sieci już od dawna. Ale Zarząd ma inne kryteria :evil:
 #879504  autor: Mixiorek
 28 lip 2016, 22:11
kozien70 pisze:Mixiorek: tak, wiem co chcesz mi odpisać ;-) Gdyby to ode mnie zależało, nie byłoby naszej firmy w tej sieci już od dawna. Ale Zarząd ma inne kryteria :evil:
Milczę :mrgreen: ale na te piko 3G/ LTE trzeba było ich naciągnąć, daliście się ograć jak dzieci :roll: "Podpiszemy aneks po tym jak pojawią się w naszym biurze" i tyle. Po podpisaniu aneksu to w zasadzie nic już nie można ;)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #879509  autor: kozien70
 28 lip 2016, 22:29
xander21: No bo to T-mobile. Chwalić się czymś na wyrost, taka filozofia. Nadajnikami, które jeszcze nie są uruchomione, agregacją, której realnie nie mogą zrobić itd itd.

Po swoich półrocznych przejściach z T-m w temacie floty telefonów korpo jestem wyjątkowo na nich cięty. I pewnie jeszcze trochę będę ;-)

Mixiorek: nie daliśmy się ograć. Był nacisk z góry, by już nie grymasić tylko podpisać nową umowę.
 #879513  autor: xander21
 28 lip 2016, 22:39
kozien70 pisze:xander21: No bo to T-mobile. Chwalić się czymś na wyrost, taka filozofia. Nadajnikami, które jeszcze nie są uruchomione, agregacją, której realnie nie mogą zrobić itd itd.

Po swoich półrocznych przejściach z T-m w temacie floty telefonów korpo jestem wyjątkowo na nich cięty. I pewnie jeszcze trochę będę ;-)

Mixiorek: nie daliśmy się ograć. Był nacisk z góry, by już nie grymasić tylko podpisać nową umowę.
Ja się denerwuje, bo kończy mi się umowa z neostradą za miesiąc. I chce przejść na LTE, tylko plus gdzieś tam nadaje. Reszta jest w trakcie. T-mobile najbliżej i ma status "done" według dzisiejszej mapki. Chce no-limit za 79zł u nich. :)
 #879532  autor: Kryniczanin
 29 lip 2016, 05:24
Jakbym słyszał naszego tępego firmowego opiekuna z T-mobile. Przed przedłużeniem kontraktu:
"jak to? Nasze pikokomórki w Waszych lokalizacjach są tylko 2G? To niemożliwe. Oczywiście Zapewnimy Państwu 3G a nawet LTE, jeśli tylko wyrazicie chęć. Zrobimy to zaraz, już!"
Po podpisaniu nowego kontraktu (którego przygotowanie zajęło im skromne 3 miesiące): "yyyy...eee... no niestety w Państwa lokalizacjach nasze pikokomórki mogą zapewnić jedynie 2G. Postaramy się by było też 3G, ale nie wiemy kiedy".
Dobre dobre :-) Mi też kiedyś napisali, że mam się cieszyć z EDGE i zatkać dziób bo ich EDGE jest fantastyczne w domyśle lepsze od 3G i LTE konkurencji :mrgreen:

Mapki są tylko propagandą na mapce jest Piwniczna Zdrój jechałem w poniedziałek dwa razy i LTE 800 brak.

LTE 800 jest tylko Sferii.
 #879560  autor: tommy21
 29 lip 2016, 11:44
Czy może ktoś wie czyj maszt stoi w okolicach miejscowości Kuczyn (wieś Gródek), gm. Klukowo woj. podlaskie ? W wykazie UKE na razie brak pozwolenia w tej lokalizacji. Biorąc pod uwagę, że w woj. podlaskim ostatnio maszty stawia przede wszystkim Orange może to oni, ale maszt nie jest jakoś szczególnie charakterystyczny. Przejeżdżając nie miałem niestety czasu żeby bliżej się mu przyjrzeć.
 #879574  autor: ssjdamian
 29 lip 2016, 12:14
tommy21 pisze:Czy może ktoś wie czyj maszt stoi w okolicach miejscowości Kuczyn (wieś Gródek), gm. Klukowo woj. podlaskie ? W wykazie UKE na razie brak pozwolenia w tej lokalizacji. Biorąc pod uwagę, że w woj. podlaskim ostatnio maszty stawia przede wszystkim Orange może to oni, ale maszt nie jest jakoś szczególnie charakterystyczny. Przejeżdżając nie miałem niestety czasu żeby bliżej się mu przyjrzeć.
Nie jest to maszt Orange
 #879624  autor: Matthew1988
 29 lip 2016, 15:12
Jakaś dziwna ta forma współpracy... najpierw głośne na pół świata HALO, potem faktycznie wspólna budowa sieci a teraz... powrót do stanu z przed konsolidacji i niezależna budowa sieci jednego i drugiego operatora? nie do końca to rozumiem, cały czas mam w głowie oficjalne komunikaty mówiące, że obaj operatorzy mają w planach wybudować kilkadziesiąt nowych BTSów... a tu z różnych stron polski informacje, że jak nie Orange to T-Mobile uruchamia coś nowego. Ciekawa sytuacja jest też w mojej okolicy, dokładniej w miejscowości Łopuszno. Do momentu konsolidacji T-Mobile miał BTS na wieży kościoła który uruchomiono w okolicach 2001 roku a Orange długo później, około 2007 roku uruchomiło swój BTS umiejscowiony na maszcie Plusa przy ulicy żwirowej (jakieś 1,5 km w linii prostej od kościoła). Po uruchomieniu NetWorkS! T-Mobile wskoczył na żwirową ale... Orange na kościół już nie, co więcej BTS na wieży pozostał i do dziś dzień leci z niego tylko T-Mobile z 2 g. Nie pojmuje tej praktyki.
 #879667  autor: Mixiorek
 29 lip 2016, 19:44
Sieć Orange wybudowała na ŚDM 100 nowych stacji bazowych?!

Obrazek

Jakoś sporo im wyszło.... Chciałbym zobaczyć listę jako koronny dowód :)
Chyba, że chodzi o to, że w całym kraju w ostatnim roku wybudowali te 100 stacji z okazji ŚDM :mrgreen:

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #879694  autor: PawlusG
 29 lip 2016, 21:39
Mogę potwierdzić, że w Koninie T faktycznie już ma LTE800.
Mnie wkurza, że w prawie 80 tyś mieście LTE800 mają już wszyscy poza Orange.
Mało tego LTE w Orange w Koninie działa wyspowo, i w jego zasięgu jest może połowa miasta.

:)
  • Strona 498 z 1158
  • 1
  • 496
  • 497
  • 498
  • 499
  • 500
  • 1158
  • 1
  • 496
  • 497
  • 498
  • 499
  • 500
  • 1158