DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #879081  autor: qbereq
 26 lip 2016, 21:53
Witam wszystkich;)
Mam problem z wyborem oferty. Posiadam telefon dual sim i przez długi czas miałem nr w plusie (na umowe, umowa wygasła baaaardzo dawno temu, nie przedłużałem) i kupowałem po prostu startery czy orange, czy play z internetem. Teraz jest problem z rejestrowaniem tego wszystkiego, dlatego chciałbym wybrać nową ofertę.
Numer z plusa chciałbym zatrzymać, aczkolwiek jeżeli byłaby jakaś fajna oferta gdzie nie mógłbym mieć dalej tego numeru, to numer mogę zmienić. Najbardziej mi zależy na tym, zeby internet wyszedł jak najtaniej, miesięcznie telefonem mogę zuzyć 15+ GB, i tyle bym chciał mniej więcej. Telefonu z umową nie chce. A więc pytanie, jaką sięć i jakie konkretnie oferty, taryfy, pakiety wybrać?
Dodam że miesięcznie na doładowywanie nie chciałbym wydać więcej niż 40zł, przy tym żeby chociaż ta 1/4 kwoty została mi na ew. dzwonienie i smsy.
 #879111  autor: odkrywca1
 27 lip 2016, 00:00
Hej kolego proponuję orange free na Kartę OFnK
odsyłam cię do postu kolegi divhashmorex który to ładnie opisał
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 85#p875409

Podsumowanie z posta -> divhashmorex
Przenosząc ten numer ( z plusa) do Orange na kartę. Za 28 zł (22,50 zł przy doładowaniu przez topup center 100 zł na 4 miesiące) miałbyś:
-> Rozmowy na komórki
-> Rozmowy na stacjonarne
-> SMS-y na komórki
-> 8 GB co miesiąc
-> 36 GB na 5 miesięcy (wykorzystywane w drugiej kolejności)
-> W sumie ok. 17 GB miesięcznie

Minusy
Nie da się wyłączyć kodu pin na karcie orange ( czasami możliwość kupienia karty duplikat bez pin ale to jest dodatkowo płatne około 60 złotych )
Pakiet jest cykliczny
Po wyłączeniu nie da się go ponownie aktywować tylko trzeba przenosić numer żeby znowu aktywować jako numer przeniesiony.

PS Nigdy nie płać 40 złotych za usługi bo obecnie to zdzierstwo ;)
 #880367  autor: aster
 02 sie 2016, 12:59
Ja bym odpuścił Orange bo ich net potrafi być dziadowski, szczególnie tam gdzie 4G nie dociera.

Kilka dni temu w Red Bull Mobile Energy (RBME) pojawił się nowy bonus internetowy, który może Cię mocno zaciekawić.

Generalnie w RBME płacisz 30zł za 30 dni i masz:
- nielimitowany rozmowy na kom. + stac.
- nielimitowane SMSy oraz MMSy do wszystkich sieci
- 3GB netu oraz dodatkowy net za doładowanie.

Za każde doładowanie 100zł otrzumasz bonus w postaci 36GB (tak więc lepiej rzadziej a więcej doładować). W ten sposób wychodzi Ci 13,8GB co 30 dni.

Teoretycznie jeśli byś zrobił więcej doładowań i poświęcał 40zł/30 dni to jeszcze 3,6GB można by doliczyć, czyli miałbyś do dyspozycji aż 17,4GB/30 dni. Ponadto, co miesiąc ta nadwyżka 10zł by została na koncie (gdyż RBME kosztował by Cię 30zł). Wtedy w dowolnym miesiącu, kiedy potrzebujesz jeszcze więcej netu, mógłbyś odpalić pakiet 6GB za 20zł (właśnie z tej nadwyżki).

Co lepsze, niezużyty net się przedłuża czyli nie stracisz go. Do tego RBME jest częścią Play czyli masz do dyspozycji także wewnętrzny roaming na innych sieciach.
 #880447  autor: f0ku5
 02 sie 2016, 19:13
Net Orange potrafi być dziadowski? Wszędzie tam, gdzie zasięgu 4G Orange nie miałem to 3G był szybszy niż LTE Play'a.
Oczywiście wiem, że to wszystko zależy od lokalizacji itp, ale narzekać na Orange, a potem proponować rzeczywiście dziadowski Play to śmiech na sali.
 #880503  autor: sa
 02 sie 2016, 21:06
f0ku5isko pisze:Net Orange potrafi być dziadowski? Wszędzie tam, gdzie zasięgu 4G Orange nie miałem to 3G był szybszy niż LTE Play'a.
Oczywiście wiem, że to wszystko zależy od lokalizacji itp, ale narzekać na Orange, a potem proponować rzeczywiście dziadowski Play to śmiech na sali.
Słusznie napisane że zależne "od lokalizacji", u mnie np. ofnk pełza ze średnią prędkością 384kb :mrgreen: ,na odmianę play rzadko schodzi poniżej 8 mb/s ,a ponoć jest dziadowski.Oczywiście mówię o 3g bo mam tylko modem huawei 3131.Jedno wiem na pewno,u mnie w domu ,i w ogóle w moim mieście orange na 3g nigdy jeszcze nie udało mi się osiągnąć prędkości wyższej niż 6 mb/s a w play bywało i 20mb czyli praktycznie na maksymalne możliwości mojego modemu.więc niestety ale lokalizacja i obciążenie nadajników są bardzo istotne i powinno się dopasowywać czysto indywidualnie a nie twierdzić że jakaś sieć jest dziadowska, bo akurat u mnie słabo net działa. :wink:

A wracając do meritum sprawy sprawdzić jaki ma się zasięg działanie neta orange i playu i brać zależnie od danych osiągnięć albo orange albo RBM energy bo i tak nic lepszego w standardzie przy takim zapotrzebowaniu chyba nie ma.
 #880724  autor: aster
 03 sie 2016, 17:54
f0ku5isko pisze:Net Orange potrafi być dziadowski? Wszędzie tam, gdzie zasięgu 4G Orange nie miałem to 3G był szybszy niż LTE Play'a.
Oczywiście wiem, że to wszystko zależy od lokalizacji itp, ale narzekać na Orange, a potem proponować rzeczywiście dziadowski Play to śmiech na sali.
Tam gdzie byłem nikt nie miał 4G, ale Orange na dwóch kreskach siły sygnału w ogóle nie działał jeśli chodzi o net. Natomiast będąc w Playu masz wewnętrzny roaming i korzystasz z 3G wszystkich sieci, tak więc Plus i T-Mobile mnie wtedy uratowały.

W pociągu ostatnio to samo miałem. W padzie używam właśnie Orange i nic nie dało się robić. Musiałem z telefonu w Play zrobić hotspot i dopiero odzyskałem łączność z cywilizacją.

To jest akurat plus tej sieci. Jeśli się weźmie u nich SIM do internetu to wewnętrzny roaming nie działa i wtedy rzeczywiście nie jest to dobra opcja. Ale w taryfach telefonicznych ten roaming obowiązuje i jest to super sprawa mieć dostęp 3G we wszystkich sieciach.
 #880833  autor: pakierhakierxd
 04 sie 2016, 09:13
Naprawdę wszystko zależy od lokalizacji.
Play w mojej miejscowości lte do 50 mb !
Pozostali tylko 3g i zazwyczaj 5 mb ,właściwie praktyczny max to 10 mb,raz mi się zdarzyło mieć 22.

Pozdrawiam :)
 #881033  autor: aster
 04 sie 2016, 19:53
pakierhakierxd pisze:Naprawdę wszystko zależy od lokalizacji.
Play w mojej miejscowości lte do 50 mb !
Pozostali tylko 3g i zazwyczaj 5 mb
Ładnie, czyli w tej okolicy Play wszedł z technologią a reszta zapomniała, że mamy dziś 2016. A myślałem, że to Plus tak mocno inwestował w 4G i chwalił się nim?
 #881201  autor: pakierhakierxd
 05 sie 2016, 13:35
No tak, lte łapie telefon z innych miejscowości ale tak łapie że wskoczy na chwilę 8 wraca na 3g. Miejscowość 5000 mieszkańców. Jest w planach lte T i Orange dostali pozwolenie. Plus wygole nie planuje a niby lider lte, chyba w dużych miastach, Play potrafi dać lte nawet na totalnych zadupiach, problem w tym że ludzie protestują co raz jak czytam.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)