DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
  • Strona 496 z 1158
  • 1
  • 494
  • 495
  • 496
  • 497
  • 498
  • 1158
 #878994  autor: harys
 26 lip 2016, 12:21
Info z raportu 1H2016 Orange :

Orange Polska rozpoczął świadczenie usług LTE z wykorzystaniem częstotliwości 800 MHz i 2600 MHz w dniu 3 lutego 2016 r. W I półroczu 2016 r. Orange Polska zwiększył pokrycie siecią LTE z 83,7% do 95,4%. Priorytetem dla Spółki jest zwiększenie zasięgu za pomocą częstotliwości 800 MHz i osiągnięcie pokrycia na poziomie 98% do końca bieżącego roku. W ślad za tym podążać będzie rozbudowa pojemności na obszarach miast z wykorzystaniem warstwy 2600 MHz oraz zwiększanie dostępności usług w oparciu o agregację częstotliwości (z przepływnością do 300 Mbps).

I jeszcze nt współpracy z T-Mobile

Orange Polska kontynuował współpracę w zakresie RAN sharing z T-Mobile Polska rozpoczętą w 2011 r. W wyniku współpracy klienci Orange mogli korzystać z usług w oparciu o ok. 10 400 stacji, z czego ok. 5000 stacji partnera. Usługi LTE1800 (z wykorzystaniem współdzielonego kanału 15 MHz) były dostępne łącznie w oparciu o ponad 6600 stacji. Usługi LTE 800 i LTE 2600 MHz Orange Polska rozwijał w I półroczu 2016 r. wyłącznie w oparciu o własne stacje bazowe (w tym zakresie nie obowiązywało jakiekolwiek porozumienie z innym operatorem). W związku z zakończeniem procesu alokacji pasma 800 MHz i znanym, finalnym przydziałem bloków, Orange Polska planuje rozpocząć rozmowy z T-Mobile odnośnie rozszerzenia współpracy współdzielenia sieci radiowej o pasma 800 MHz i 2600 MHz (w modelu MORAN).
Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 13:10 przez harys, łącznie zmieniany 1 raz.
 #879005  autor: kozien70
 26 lip 2016, 13:22
@harys - Dzięki :-) Patrzyłem tam i jakoś przegapiłem.

"W 2015 r. Orange Polska wykonał pierwsze połączenie w technologii VoLTE, które umożliwi uzyskanie
lepszych parametrów jakościowych połączeń głosowych w sieci mobilnej. Komercyjnego wdrożenia należy
oczekiwać w 2016 r."

"W 2016 r. Orange Polska planuje uruchomienie komercyjne, krajowych interkonektów głosowych IP pomiędzy
siecią mobilną Orange i dwiema sieciami mobilnymi. Umożliwi to jakość HD połączeń głosowych pomiędzy
sieciami połączonych operatorów."

Dwiema sieciami mobilnymi. Czyli Play i Plus - bo tu trwają już testy. Zgadza się to z nasyzmi obserwacjami w wątku o HD Voice. Ciągle brak T-mobile - z tą siecią coraz gorzej...
 #879008  autor: p2225
 26 lip 2016, 13:37
Hmm "Orange Polska wykonał pierwsze połączenie w technologii VoLTE, które umożliwi uzyskanie
lepszych parametrów jakościowych połączeń głosowych w sieci mobilnej. " Tylko co oznacza "lepszych"? Wyższy bitrate, mniej szumów i zakłóceń, mniej przerwanych połączeń, większa skuteczność czy może szybsze zestawianie połączeń?

@kozien70 Połączenia w HD Voice z Play i Plusem będą w tym roku. T-mobile pewnie na początku przyszłego roku.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #879009  autor: harys
 26 lip 2016, 13:41
Po prostu lepsze :), to jest tylko SF dla potencjalnych/aktualnych akcjonariuszy. Nikt tu się niestety nie będzie rozpisywał o co chodzi bo i 99,9% czytających tego nie zrozumie :)
 #879020  autor: Mixiorek
 26 lip 2016, 14:59
harys pisze:W związku z zakończeniem procesu alokacji pasma 800 MHz i znanym, finalnym przydziałem bloków, Orange Polska planuje rozpocząć rozmowy z T-Mobile odnośnie rozszerzenia współpracy współdzielenia sieci radiowej o pasma 800 MHz i 2600 MHz (w modelu MORAN).
Niech przejdą od słów do czynów. Kto pierwszy doniesie (z dowodami ;)) o stacji TMobile emitującej LTE 800MHz Orange ma u mnie :occasion5:

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #879029  autor: Kryniczanin
 26 lip 2016, 16:07
"W 2016 r. Orange Polska planuje uruchomienie komercyjne, krajowych interkonektów głosowych IP pomiędzy
siecią mobilną Orange i dwiema sieciami mobilnymi. Umożliwi to jakość HD połączeń głosowych pomiędzy
sieciami połączonych operatorów."
Jest większe dno od T-Mobile? Ponad 5 lat razem radiowo i na koniec z nimi...

Nawet Plus który 18 miesięcy temu postawił na HD będzie szybciej...
 #879030  autor: Mixiorek
 26 lip 2016, 16:14
No ale przecież LTE w TMobile jest dla wybrańców a nie dla byle plebsu więc VoLTE będzie też dla wybrańców. Prezes i zarząd TMobile, TMobile DE :)

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #879033  autor: bed
 26 lip 2016, 16:43
Pytanie ile słuchawek musiałoby mieć po prostu zaktualizowany soft? Tylko flagowce?

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #879036  autor: Spacedust
 26 lip 2016, 16:53
Dostaję SMS o treści:

"Nazwa:
Numer: T-Mobile
Treść:
Transmisja LTE zostala wlaczona. Ciesz sie najlepsza siecia. Szczegoly: www.t-mobile.pl. Zarzadzaj bezplatnie swoim kontem na www.miboa.pl
Czas: 2016-07-26 16:43:16"

Wymuszam LTE i nic - konsultant mi włączył LTE zdalnie. Ile trwa aktywacja tego dziadostwa ?
 #879055  autor: tomi81
 26 lip 2016, 18:49
tomi81 pisze:Widać też kolejne poczynione modernizacje na odcinku Białystok - Warszawa - wszystkie pozwolenia z UKE na to pasmo są już zrealizowane.
Knurowiec również? Ostatnio jak jechałem to niestety zasięg marny w tej okolicy (SIM Orange).

Tak, Knurowiec (GSM + U2100/900) zarówno w T jak i O świeci już ok 1 - 1,5 miesiąca. Zasięg się mocno poprawił (w końcu nie zrywa rozmowy), jest też dalej niespodzianka - tuż przed wjazdem/wyjazdem z obwodnic Wyszkowa, w Brańszczyku został wybudowany nowy maszt Orange (jest niedaleko od masztu Playa. widać go z drogi). Ładnie zagęszczają sieć :)
 #879074  autor: kozien70
 26 lip 2016, 21:18
Kryniczanin pisze:TM na tyle rzeczy było gotowych...

W strzelaniu bajek są mistrzami.
Tak, w propagandzie i alternatywnym przedstawianiu rzeczywistości Niemcy zawsze byli najlepsi.
p2225 pisze: T-mobile pewnie na początku przyszłego roku.
To tylko Twoje pobożne życzenie. Moim zdaniem tak nie będzie. T-mobile nawet nie rozpoczęło jeszcze na dobre trial-a interkonektu IP z Orange, a mamy już sierpień za pasem. Patrz, ile trwają triale z Plusem i Playem. W wątku o HD Voice przewijają się wpisy o HD Orange<->Plus lub Orange<->Play a o Orange<->T-mobile cisza.
Jak Orange uruchomi produkcyjnie interkonekt IP z tą różową padaką do końca 2017 roku to będzie dobrze.
tomi81 pisze:jest też dalej niespodzianka - tuż przed wjazdem/wyjazdem z obwodnic Wyszkowa, w Brańszczyku został wybudowany nowy maszt Orange (jest niedaleko od masztu Playa. widać go z drogi). Ładnie zagęszczają sieć :)
Ten nowy maszt w Brańszczyku to kolejny dowód na to, że w T-mobile, a przez nich w N! nie jest najlepiej. W tej lokalizacji miał być już w zeszłym roku wybudowany maszt przez T-mobile. Temat jak ostatnio wszystko u różowych: wisiał i wisiał. Nie mogąc się doczekać, Orange w końcu się wkurzyło, w trymiga w tym roku załatwiło pozwolenie i wybudowało własny maszt, paręset m obok.

Jak dla mnie to to całe T-mobile mogą wreszcie sprzedać i zaorać. Infrastrukturę niech odkupi Orange, bazę klientów Play, a częstotliwości po nich na aukcję. Wiem, trochę mnie poniosło, ale ta firma idzie na dno. Ostatnio w końcu, po paru miesiącach udało im się przygotować nowy kontrakt dla firmy, w której pracuję. Kontrakt podpisany, wchodzą nowe warunki i co się dzieje? Wyłączają wszystkim roaming zagraniczny. Ot tak. W lipcu, środek sezonu. Ile zajmuje firmie T-mobile włączenie ponowne roamingu dla kilkuset kart klienta korpo? 5 dni. Profeska.
 #879083  autor: Mixiorek
 26 lip 2016, 21:53
kozien70 pisze:Jak Orange uruchomi produkcyjnie interkonekt IP z tą różową padaką do końca 2017 roku to będzie dobrze.
Orange powinno szybko oficjalnie uruchomić HD Voice z Playem i Plusem. Idę o zakład, że wtedy nagle magenta ruszy dupę bardzo szybko.
Tam większość decyzji podejmuje teraz Bonn. Stała się to korporacja w mega słabym tego słowa znaczeniu. Zarządzanie lokalne? Zapomnij, trzeba to przeliczyć na 4 piętrze, pokój 1078, Landgrabenweg Strasse.
Jak dla mnie to to całe T-mobile mogą wreszcie sprzedać i zaorać. Infrastrukturę niech odkupi Orange, bazę klientów Play, a częstotliwości po nich na aukcję. Wiem, trochę mnie poniosło, ale ta firma idzie na dno. Ostatnio w końcu, po paru miesiącach udało im się przygotować nowy kontrakt dla firmy, w której pracuję. Kontrakt podpisany, wchodzą nowe warunki i co się dzieje? Wyłączają wszystkim roaming zagraniczny. Ot tak. W lipcu, środek sezonu. Ile zajmuje firmie T-mobile włączenie ponowne roamingu dla kilkuset kart klienta korpo? 5 dni. Profeska.
A pisałem, ostrzegałem, błagałem. Pokazać im środkowy palec i przenieść całość do innej sieci. Nikogo nie obejdzie, że nie macie roamingu i nikt za Waszymi aktywacjami płakać nie będzie. Trwa to tyle i tyle. "Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?" Można zawsze złożyć reklamację a oni ją odrzucą. Zawsze potem można iść do UKE itp. itd. Moim zdaniem już dawno szorują w mule pod dnem. Najgorsze jest to, że tylko konkurencja wymusza jakość więc mi osobiście jest szkoda, że TMobile ma taką a nie inną pozycję. Z ich strony Orange i Play nie mają obecnie najmniejszego zagrożenia.
Tak, wiem. Zarząd musi mieć TMobile na wyświetlaczu by mieć z rana dobre samopoczucie. Znam to z autopsji i wiem, że jest to często nie do przeskoczenia bo mentalność ludzka, inne "dziwne przyczyny" albo korporacyjny bełkot.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
  • Strona 496 z 1158
  • 1
  • 494
  • 495
  • 496
  • 497
  • 498
  • 1158
  • 1
  • 494
  • 495
  • 496
  • 497
  • 498
  • 1158