DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #875464  autor: mariou
 06 lip 2016, 12:37
Czy szybkość internetu jest różna u różnych operatorów, czy ma to jakąś standardową wartość? Zakładając że korzystamy z tego samego telefonu. Zależy mi na szybkim internecie, biorę pod uwagę zmianę operatora - jeżeli te szybkości są różne, to u kogo jest najszybszy?
 #875467  autor: Sig
 06 lip 2016, 12:52
Nikt ci nie odpowie, bo prędkość internetu zależy od:
urządzenia i technologii które wspiera, jak i częstotliwości, w których pracuje
czasami wykupionej oferty (czy z ograniczeniem)
obciążenia sieci
dostępnych technologii w miejscu korzystania

Podsumowując - trzeba przetestować różnych operatorów. Wskazówką może być np. mapa BTSów na btseach/mapy operatorów. Prz internecie mobilnym najszybszy obecnie jest LTE. Sprawdź jakie sieci mają pokrycie w interesującej ciebie lokzaiacji, kup prepaid tej sieci i testuj. To da jakąś namiastkę zdania o prędkości w danym miejscu, ale poniewaz to nie jest kabel, a internet mobilny to prędkość może znacząco spaść o różnych porach, jak i z czasem i przybywaniem kolejnych urządzeń będzie spadać.

Jakbym miał uogólnić, to dla samej prędkości raczej unikałbym Playa, bo jest popularny czyt. obciążony. Plus/T-Mobile.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #875506  autor: f0ku5
 06 lip 2016, 17:09
W prędkości internetu przoduje Networks (Orange i T-Mobile), natomiast Play i Plus są nieco wolniejsi.
 #875518  autor: f0ku5
 06 lip 2016, 19:21
Nie, nie było to moje własne widzimisie. Byłem w każdej sieci w Polsce i trochę wiem.
Dodatkowo polecam zapoznanie się z najnowszym rankingiem speedtest.pl
 #877765  autor: mariou
 18 lip 2016, 13:44
w tej chwili mam abonament w Play i jestem średnio zadowolony z prędkości, LTE pomogło ale i tak to nie jest to, koleżanka ma słabszy telefon i abonament w Orange, a internet działa jej szybciej - stąd moje pytanie. zastanawiałem się nad przejściem do Orange, ale słyszę na ich temat mnóstwo negatywnych opini i sam nie wiem czy warto ryzykować
 #877772  autor: Ramirez
 18 lip 2016, 14:48
W pierwszej kolejności Orange/T mobile ze wskazaniem na Orange z powodu parszywego podejścia tmobile do użytkownika, tam chyba nic dobrze nie działa w stylu biling, kody, zamawianie pakietów, BOK w stanie rozkładu :P , potem plus bo ma sieć mocno przeciążona i na końcu play z powodu biednej własnej sieci i obciążenia dorównującemu plusowi z ta różnica ze plus ma lepsza siec pod względem technicznym i jeszcze daje radę.

Ale w piewszej kolejnosci trzeba sie dowiedziec w jakiej sieci ma sie najlepszy zasieg w domu. Bo to podstawa. Wiadomo, jak bedzie słaby zasieg to i predkosci internetu będa kiepskie.
 #877791  autor: f0ku5
 18 lip 2016, 16:45
Podpisuje się obiema rękoma pod tym co napisał kolega nade mną ;)
 #878328  autor: mariou
 22 lip 2016, 10:19
no dobra, to lecę do kiosku po prepaidy Orange, T-mobile i Plusa
a co z mniejszymi sieciami, typu Virgin, Nju Mobile?
 #878348  autor: Tamara
 22 lip 2016, 12:54
Nju Mobile korzysta chyba z zasięgu Orange, ale nie jestem pewna. W każdym razie na pewno lepiej będą działały zasięgi czystego Orange czy T-Mobile
 #878350  autor: f0ku5
 22 lip 2016, 13:04
Nie będą, to mit, przynajmniej w Nju. Zasięg jest taki sam, jak na "zwykłym" abonamencie w Orange.
Prędkości i wszystko inne tez.
 #878689  autor: mariou
 24 lip 2016, 23:04
czyli może warto pomyśleć nad Nju? mają chyba lepsze oferty, tym bardziej że nie interesuje mnie telefon