DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.
Wszystko, co dotyczy spraw technicznych i działania sieci.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 494 z 1158
  • 1
  • 492
  • 493
  • 494
  • 495
  • 496
  • 1158
 #878619  autor: zajadacz
 24 lip 2016, 14:04
Będąc klientem Orange nie jestem z tego zadowolony. To teraz trochę poczekamy na ogólnopolskie LTE 800 Networks! i będzie zero pewności, że tam gdzie jest T-Mobile to jest Orange i odwrotnie.

Zdjęcia stacji bazowych
Mapa stacji bazowych na podstawie UKE
 #878620  autor: Piotrek123456
 24 lip 2016, 14:07
kozien70 pisze: Sprawdziłem przed chwilą LTE800 w Play - częstotliwość Downlinku 803.5 MHz czyli blok C. Czyli T-mobile z Play się nie dogadali w sprawie wymiany bloków. Jadą tak, jak jest w decyzji UKE.
No to kupa... Skoro przerzucili już bloki to raczej mała szansa, że nagle się dogadają i będą przełączać się jeszcze raz.
 #878622  autor: kozien70
 24 lip 2016, 14:11
No nie jest to najlepsza wiadomość ani dla klientów Orange ani T-mobile. I ta konfiguracja to raczej wersja finalna, bo nie sądzę, by teraz zamienili się na konfigurację O-O-P4-Tm-Tm żeby za jakiś czas znów się zamieniać na O-O-Tm-Tm-P4. Za dużo niepotrzebnych kosztów i roboty.
Pewnie stwierdzili, że lepiej zainwestować we własny sprzęt, dokupić tych RRU i ew. anten niż napychać kieszeń Playowi, płacąc mu za niepewną umowę zamiany.

Ogólnopolski zasięg LTE800 na 99% będzie w końcu i w Orange i w T-mobile. Tyle, że później. Myślę, że mamy jakieś kolejne pół roku w plecy, bo tyle pewnie zajmie im rozbudowa wzajemna stacji. Przypuszczam, że w większości przypadków będzie to wymagało dołożenia RRU, anteny pewnie będą współdzielić. Choć z drugiej strony współdzielenie w takiej konfiguracji toru antenowego może grozić tymi zakłóceniami intermodulacyjnymi 3 rzędu - tak jak ostrzegali. Więc nie wiem.

Zasadniczo możemy za to wszystko podziękować panu ZSZ. Oraz UKE - za takie zorganizowanie aukcji, by ZSZ mógł narobić w niej bez konsekwencji maksymalnego bardachu.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2016, 14:20 przez kozien70, łącznie zmieniany 3 razy.
 #878623  autor: p2225
 24 lip 2016, 14:11
Ale ciekawostka - na karcie Orange przy logowaniu się do LTE800 telefon LG wskazuje na dosłownie pół sekundy EARFCN - 6425, czyli 818,5MHz, czyli środek pasma Sferii. Następnie pokazuje już normalne dane dla bloku Orange. Czy to jest normalne?

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #878624  autor: Fmobile
 24 lip 2016, 14:17
Niby zasięg ORANGE LTE na mapie jest, ale nie chce go złapać nawet za pomocą anteny zewnętrznej. Dlatego nie sugerujcie się mapami zasięgu. Najlepiej kupić starter do testów i odpalić go jeszcze dzisiaj. Jutro już nie odpalicie bez wizyty w salonie.

LTE 1800 -90dBm 2.5 km do stacji
Obrazek
 #878626  autor: p2225
 24 lip 2016, 14:23
To samo dla 3G i jak jest poza zasięgiem wymuszonego U900 to pokazuje S-FREQ - 2963 oraz 2938, czyli pasmo Aero2 i Play. Zwyczajnie telefon próbuje się zalogować do tych pasm i pokazuje dane przez chwilę.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #878650  autor: p2225
 24 lip 2016, 17:26
Znów spadł zasięg U900, ale nie tak jak ostatnio. Za to w końcu transmisja spada do 2G (choć z małą przerwą na szukanie zasięgu), bo wcześniej pozostawało się poza zasięgiem.
Poza tym od jakiegoś czasu handover U2100 -> U900 działa dobrze lecz jeszcze czasem potrafi nie zadziałać. Tak jedna na około siedem rozmów nie trafi do U900.

Jeszcze jedna rzecz - dzisiaj po wjechaniu w zasięg LTE jestem wrzucany do tej technologii natychmiast. Czy to czuwanie czy też transmisja. Np. jestem w 2G, 100m w 3G i chwilę potem już w LTE.
Teraz wjechałem do Zielonej Góry i wcześniej zdążyłem dojechać na drugą stronę miasta i dalej nie byłem w LTE, a teraz ledwo nie wjechałem i już zalogowany. :D

P.S. jutro nowy wykaz pozwoleń :P

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #878666  autor: Mixiorek
 24 lip 2016, 20:03
Spacedust pisze:Ale u mnie teraz śmiga Orange :)
A aglomeracjach wszelkie testy nie mają obecnie sensu. Znaczy się sens oczywiście mają ale nie oddają tego jak to naprawdę wygląda ruch i działa sieć. Od około drugiego tygodnia października ruch wróci do normy :-P Teraz to czas testów w "kurortach" wszelakich ;)
kozien70 pisze:Pewnie stwierdzili, że lepiej zainwestować we własny sprzęt, dokupić tych RRU i ew. anten niż napychać kieszeń Playowi, płacąc mu za niepewną umowę zamiany.

Ogólnopolski zasięg LTE800 na 99% będzie w końcu i w Orange i w T-mobile. Tyle, że później. Myślę, że mamy jakieś kolejne pół roku w plecy, bo tyle pewnie zajmie im rozbudowa wzajemna stacji. Przypuszczam, że w większości przypadków będzie to wymagało dołożenia RRU, anteny pewnie będą współdzielić.
Cóż. Wychodzi na to, że Networks może mieć więcej pracy :) Naprawdę szkoda jeżeli tak ostatecznie będzie bo siatka Networks jest 50/50 więc może być tak przez jakiś czas, że wróci kwestia znaczenia czy ktoś jest w TMobile czy Orange i jak to wpływa na dostępność zasięgu LTE.
Zasadniczo możemy za to wszystko podziękować panu ZSZ. Oraz UKE - za takie zorganizowanie aukcji, by ZSZ mógł narobić w niej bez konsekwencji maksymalnego bardachu.
Od dziś nie oglądam Polsatu i kanałów bratnich :-D TVP narodowej nie da się oglądać, TVN to dzieło szatana. Co tu oglądać? Jak żyć? :lol:

Życie płynie i trzeba testować LTE. Test na poza zabudowaniami.
Stacja Orange, LTE 800, Lekarcice Stare, około 100-600m stacji:
Obrazek
Obrazek

Ciekawy zbieg okoliczności, taki sam ping w testach następujących około 31h po sobie.

Stacja Orange, LTE 800, Potworów, około 100-600m stacji:
Obrazek
Obrazek

Stacja Orange, LTE 800, Odrzywół, około 100-600m stacji:
Obrazek
Obrazek

Stacja TMobile, LTE 1800, Drzewica, około 1200m stacji:
Obrazek
Obrazek

Nowa stacja Orange, LTE 800, Mroczków Gościnny, około 100-600m stacji:
Bonus, zdjęcie ;)

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Stosunkowo niski upload, dlatego że jest radiolinia (2x183Mb/s) a nie światło (?) albo chwilowe.

Umts 900MHz gdzieś pośród łąk i pól, odległość od stacji ~5-8km.
Obrazek

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #878701  autor: ja.michal
 25 lip 2016, 01:29
p2225 pisze:Jeszcze jedna rzecz - dzisiaj po wjechaniu w zasięg LTE jestem wrzucany do tej technologii natychmiast.
Zależy od regionu, ale również to zauważyłem.

Taki mały OT. Pytanie do użytkowników Samsunga Galaxy S7/S7edge. Czy istnieje możliwość ustawienia trybu "tylko LTE"? Wiem, że z rozmowami będzie problem, ale interesuje mnie czy jest w ogóle taka możliwość.
 #878718  autor: Yanosek
 25 lip 2016, 08:33
kozien70 pisze:Pewnie stwierdzili, że lepiej zainwestować we własny sprzęt, dokupić tych RRU i ew. anten niż napychać kieszeń Playowi, płacąc mu za niepewną umowę zamiany.

Ogólnopolski zasięg LTE800 na 99% będzie w końcu i w Orange i w T-mobile. Tyle, że później. Myślę, że mamy jakieś kolejne pół roku w plecy, bo tyle pewnie zajmie im rozbudowa wzajemna stacji. Przypuszczam, że w większości przypadków będzie to wymagało dołożenia RRU, anteny pewnie będą współdzielić. Choć z drugiej strony współdzielenie w takiej konfiguracji toru antenowego może grozić tymi zakłóceniami intermodulacyjnymi 3 rzędu - tak jak ostrzegali. Więc nie wiem.

Zasadniczo możemy za to wszystko podziękować panu ZSZ. Oraz UKE - za takie zorganizowanie aukcji, by ZSZ mógł narobić w niej bez konsekwencji maksymalnego bardachu.
Anteny będą współdzielone. RRU już są dokładane. TM leci już na swoich 10 MHz. Niestety za wszystko powinni zbiczować ZSZ.

N! Project Engineer
 #878724  autor: bed
 25 lip 2016, 08:55
ja.michal pisze:Taki mały OT. Pytanie do użytkowników Samsunga Galaxy S7/S7edge. Czy istnieje możliwość ustawienia trybu "tylko LTE"? Wiem, że z rozmowami będzie problem, ale interesuje mnie czy jest w ogóle taka możliwość.
Powinno się dać ustawić albo przez menu serwisowe, do którego kodu nie znam, albo przez #*#*4636*#*#

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #878726  autor: Mixiorek
 25 lip 2016, 09:00
Yanosek pisze:Anteny będą współdzielone. RRU już są dokładane. TM leci już na swoich 10 MHz.
Uuu, to jest ciekawy news. W takim razie czekamy na pierwsze stacje z LTE800, które działa u drugiego partnera. Oby szybko.
Niestety za wszystko powinni zbiczować ZSZ.
No tak ale TMobile też ma swoje za uszami. Przygotowali się do tej aukcji beznadziejnie. Gdyby rozegrali to dobrze mogliby zneutralizować ruchy grupy Solorza. A tak trzeba wywalić kolejne mln zł na RRU i prace na stacjach.

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #878731  autor: f0ku5
 25 lip 2016, 09:14
Yanosek pisze:
kozien70 pisze:Pewnie stwierdzili, że lepiej zainwestować we własny sprzęt, dokupić tych RRU i ew. anten niż napychać kieszeń Playowi, płacąc mu za niepewną umowę zamiany.

Ogólnopolski zasięg LTE800 na 99% będzie w końcu i w Orange i w T-mobile. Tyle, że później. Myślę, że mamy jakieś kolejne pół roku w plecy, bo tyle pewnie zajmie im rozbudowa wzajemna stacji. Przypuszczam, że w większości przypadków będzie to wymagało dołożenia RRU, anteny pewnie będą współdzielić. Choć z drugiej strony współdzielenie w takiej konfiguracji toru antenowego może grozić tymi zakłóceniami intermodulacyjnymi 3 rzędu - tak jak ostrzegali. Więc nie wiem.

Zasadniczo możemy za to wszystko podziękować panu ZSZ. Oraz UKE - za takie zorganizowanie aukcji, by ZSZ mógł narobić w niej bez konsekwencji maksymalnego bardachu.
Anteny będą współdzielone. RRU już są dokładane. TM leci już na swoich 10 MHz. Niestety za wszystko powinni zbiczować ZSZ.
Mhm, ostatnia awaria to też miały być zaplanowane prace, a w końcu nic na ten temat nie wiadomo.
Chciałbym żeby było tak, jak piszesz, ale podchodzę do tej wiadomości z dystansem ;-)
 #878732  autor: 3G
 25 lip 2016, 09:19
p2225 pisze:To samo dla 3G i jak jest poza zasięgiem wymuszonego U900 to pokazuje S-FREQ - 2963 oraz 2938, czyli pasmo Aero2 i Play. Zwyczajnie telefon próbuje się zalogować do tych pasm i pokazuje dane przez chwilę.
To akurat normalne, bo telefon musi mieć możliwość wykonania połączenia alarmowego - nieważne z jakiej sieci. Nie ma swojej, to skorzysta z innej.
ja.michal pisze:S7/S7edge. Czy istnieje możliwość ustawienia trybu "tylko LTE"?
Moim zdaniem da się, nie mam tego telefonu, ale bawiłem się i ogólnie wymuszanie pasm działa to i wymuszenie LTE powinno działać. A może nawet wymuszalem LTE, nie pamiętam już.

https://www.speedtest.net/android/6734171506.png
 #878737  autor: Yanosek
 25 lip 2016, 09:29
Mixiorek pisze:No tak ale TMobile też ma swoje za uszami. Przygotowali się do tej aukcji beznadziejnie. Gdyby rozegrali to dobrze mogliby zneutralizować ruchy grupy Solorza. A tak trzeba wywalić kolejne mln zł na RRU i prace na stacjach.
Nie bronię TM, który i tak nie jest moim bezpośrednim pracodawcą bo praktycznie dla każdego operatora już jakieś roboty się wykonywało ;) Z tym że ma on swoje za uszami to oczywiście że masz rację - tyle że praktycznie każdy operator coś kombinuje. Każdy jednak dobrze wiedział jak będzie zagrywał ZSZ i UKE powinno coś z tym zrobić.
f0ku5isko pisze: Mhm, ostatnia awaria to też miały być zaplanowane prace, a w końcu nic na ten temat nie wiadomo.
Chciałbym żeby było tak, jak piszesz, ale podchodzę do tej wiadomości z dystansem ;-)
Była informacja z TM że w czasie aktualizacji systemów nie poszło tak jak powinno - więcej żaden operator CI nie powie :D Oczywiście to tylko internet i masz prawo wierzyć lub nie w to co piszą inni. Pozdro :)

N! Project Engineer
 #878744  autor: Mixiorek
 25 lip 2016, 10:13
Yanosek pisze: Nie bronię TM, który i tak nie jest moim bezpośrednim pracodawcą bo praktycznie dla każdego operatora już jakieś roboty się wykonywało ;) Z tym że ma on swoje za uszami to oczywiście że masz rację - tyle że praktycznie każdy operator coś kombinuje. Każdy jednak dobrze wiedział jak będzie zagrywał ZSZ i UKE powinno coś z tym zrobić.
Skoro Orange mogło dobrze przygotować się do tej aukcji to jednak zrobiło więcej niż TMobile. A na UKE moim zdaniem od początku nie było sensu liczyć... to przecież administracja publiczna :)
Osobiście uważam, że to już jest historia i dla mnie ważniejsze jest to jak szybko z nadajników TMobile "popłynie" sygnał LTE 800 Orange :mrgreen:

https://www.speedtest.net/result/i/3214933873.png
 #878757  autor: mn9
 25 lip 2016, 10:59
ja.michal pisze: Taki mały OT. Pytanie do użytkowników Samsunga Galaxy S7/S7edge. Czy istnieje możliwość ustawienia trybu "tylko LTE"? Wiem, że z rozmowami będzie problem, ale interesuje mnie czy jest w ogóle taka możliwość.
*#2683662#(ServiceMode)dalej klikasz --->[2]--->[1]--->[1]--->[2]--->[1]--->[4]--->[4]--->[0]
Ostatnie [0] to wszystkie częstotliwości LTE,jak wybierzesz inny numer to wymusisz konkretną częstotliwość.

http://www.speedtest.net/android/2021729455.png
  • Strona 494 z 1158
  • 1
  • 492
  • 493
  • 494
  • 495
  • 496
  • 1158
  • 1
  • 492
  • 493
  • 494
  • 495
  • 496
  • 1158