DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #873521  autor: hawana
 25 cze 2016, 10:56
Witam.
Jest właśnie możliwość wykupienia pakietu w Tmobile- Nieograniczony internet w UE z prędkością 256 kb/s na 14 dni. Czy ktoś może już korzystał już z tej opcji ? Chociaż bardziej interesuje mnie czy ta prędkosć jest wystarczająca do przeglądanie stron www, odbioru poczty, używania nawigacji oraz wysyłania mmsów. Powiem szczerze że kilka razy wysyłałem fotki po gprs i przeglądałem strony to mnie szlag trafiał. Jak to wygląda w użytkowaniu ?
Pozdrawiam hawana
 #873523  autor: kamil1221
 25 cze 2016, 11:09
GPRS to w teorii ok. 56kb/s więc przyjmując że masz prędkość do 256kb/s robi różnicę.
Przy takiej prędkości do przeglądani internetu z pewnością przyda się przeglądarka z kompresją danych (Opera mobilna). Pocztę oczywiście wyślesz i odbierzesz. Oczywiście nie będzie to konfort jak na dzisiejsze standardy, ale zawsze coś.
 #873556  autor: darkangel
 25 cze 2016, 16:31
hawana do takiego Internetu polecam zainstalować Opere i włączyć tryb Turbo, zawsze będzie szybciej ładować strony (minus taki że nie każda strona jest z tym kompatybilna).
 #873561  autor: Vieslav
 25 cze 2016, 17:57
Kiedyś była neostrada 128kb/s i się żyło :P .
Raz na jakiś czas dostaję lejek 64kb/s w Orange to ci napiszę co i jak.
Nawigacja działa bardzo dobrze (Yanosik).
Voice przez komunikatory działa bardzo dobrze (Viber i Google Hangouts), Video nie próbowałem.
Strony, gdzie nie ma wielu grafik, da się przeglądać. Na facebooka trzeba trochę czekać, długo się ładuje.
Poczta - wszystko ok, pod warunkiem braku wielkich załączników.
Radio internetowe - działa ok (open.fm, spotify).
MMSy mogą być oddzielnie rozliczane :!:
Zaznaczam, że powyższe dotyczy prędkości 64kb/s!
 #877940  autor: barat
 19 lip 2016, 17:25
Cześć,

Właśnie miałem zakładać wątek odnośnie tego wynalazku :D
Korzystał już ktoś z tego internetu 256kbps? Jak się na tym sprawują mapy Google, albo granie w gry pokroju Hearthstone lub użycie apek mobilnych np Bookingcom, WizzAir, Facebook czy też Gazetapl ...
Jeśli działa w miarę po ludzku, to chyb jest to lepsza alternatywa niż pakować się w wysoki abonament T by mieć "międzynarodową strefę" :)
 #878568  autor: Vieslav
 23 lip 2016, 23:34
xander21 pisze:256kb/s to maksymalna prędkość EDGE. Stronki w operze mini da się przeglądać. Poczta też. Ledwo co nawigacja czy radia internetowe.
EDGE ma dużo większe opóźnienia, więc zachowuje się zupełnie inaczej niż LTE lub HSPA z przyciętą prędkością.
 #878618  autor: hawana
 24 lip 2016, 14:03
Witam.
Mam okazję testować ten pakiet .Przez okres tygodnia przebywałem w Niemczech w Bawarii .Gdy tylko miałem zasięg 3G mogłem swobodnie korzystać z internetu ,strony otwierały się w miarę szybko,prowadziłem rozmowy przez Vibera oraz Facetima , chociaż najlepiej wypadł Facetime ponieważ rozmowy było bardzo dobrej jakości bez efektu studni czy też rozłączeń . W 2G szkoda używać chyba że ktoś jest bardzo cierpliwy. Obecnie jestem we Włoszech i tu wielki problem . Nie mogę w ogóle połączyć się z netem . Wybieram nawet ręcznie sieci ale to nie pomaga ,chociaż raz przez około 30 min udało się złapać 3G . Próbowałem w róznych miastach Toskanii ale bez efektu. Zastanawiam się czy nie napisać zgłoszenia ,a może tak ma być...... być może odpiszą że u Nich jest wszystko ok. Jeszcze jedna sprawa na drugim numerze już bez tego pakietu też nie można korzystać z netu , tylko voice na obu numerach.
 #882623  autor: Spacedust
 13 sie 2016, 21:43
Za 49,99 zł to bardzo tanio ;)

"Do Międzynarodowej Strefy T-Mobile należą wszystkie państwa europejskie, w których Grupa Deutsche Telekom oferuje usługi: Austria, Albania, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Grecja, Holandia, Macedonia, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Węgry."

Niestety brak Hiszpanii czy Włoch...
 #891271  autor: ganc2
 13 paź 2016, 11:19
Żarty sobie robicie? 256 to wam mało? Do zeszłego roku uzywłem łącza 512kbps płacąc za nie grube 3dychy i starczało do wszystkiego.