DAJ CYNK
  • Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
    :?:
Dylematy przed zakupem? Nie wiesz na jaki model się zdecydować? Tutaj znajdziesz pomoc.
:?:
Regulamin forum: PRZECZYTAJ UWAŻNIE:

1) Zanim założysz nowy wątek, przejrzyj wcześniejsze tematy i/lub skorzystaj z wyszukiwarki w celu znalezienia podobnych tematów..!
2) Nowy temat zakładaj dopiero, jeżeli nie znalazłeś(-aś) odpowiedzi lub masz bardziej precyzyjne wymagania lub wiedza zawarta w podobnych tematach nie rozwiewa Twoich wątpliwości. W przeciwnym wypadku temat może zostać przesunięty do kosza..!
3) Tematy w stylu: "Co jest lepsze? Telefon A, czy B?" - zostaną przesunięte do kosza..!
Pamiętaj, że my pomagamy, ale nie wybieramy za ciebie telefonu!
Jeżeli wybrałeś już dwa modele, to z tych dwóch sam musisz zdecydować co kupujesz.

4) Zakładając temat należy dobrze nadać tytuł tematu, tak aby innym było prościej ocenić o czym on będzie.
5) W treści posta (nie w tytule tematu) należy podać jak najdokładniej następujące informacje:
- wymagania odnośnie telefonu
- preferencje odnośnie marki
- miejsce zakupu: nowy, używany, w sklepie, aukcjach, u operatora?
- kwota przeznaczona na zakup bądź plan taryfowy operatora
- wszystkie telefony brane pod uwagę na początku przez autora
- opcjonalnie: podać jaki telefon(/telefony) użytkownik miał wcześniej i czy był z niego zadowolony.
Czy zapoznałeś(-aś) się regulaminem działu ?
 #874267  autor: holdencaulfield
 29 cze 2016, 15:59
Witam,
zwracam się do was z pytaniem czy warto wybrać Xperię z5c. Problem jest taki,że już ją mam (wersja biała). Nowiutka w folii itd (dostałem ją w wyniku nieporozumienia,ale nie to jest najważniejsze). I teraz pojawia się problem,czy warto ją sprzedać i kupić inny smartfon czy też pozostać przy niej.

Najbardziej zależy mi na niezawodności,świetnym aparacie i wyglądzie.Przekątna ekranu nie ma wielkiego znaczenia,chociaż skłaniam się ku smartfonom z większym ekranem Jeśli chodzi o wygląd to podobają mi się Zetki od Sony,Huawei P8,iPhony. Naczytałem się wielu opinii i recenzji o z5c,stąd moje obawy przed przegrzewaniem,awaryjnością i słabym aparacie. Ponadto nie jestem użytkownikiem wielu aplikacji na smartfonie,tj. głównie facebook,instagram,twitch i to w sumie byłoby na tyle.

Szukam czegoś do 1800 zł,chociaż tę granicę można przekroczyć. Moim poprzednim telefonem był Samsung Galaxy S3 neo.
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze telefonu.
 #874593  autor: pacman
 30 cze 2016, 20:12
holdencaulfield pisze:Witam,
zwracam się do was z pytaniem czy warto wybrać Xperię z5c. Problem jest taki,że już ją mam (wersja biała). Nowiutka w folii itd (dostałem ją w wyniku nieporozumienia,ale nie to jest najważniejsze). I teraz pojawia się problem,czy warto ją sprzedać i kupić inny smartfon czy też pozostać przy niej.

Najbardziej zależy mi na niezawodności,świetnym aparacie i wyglądzie.Przekątna ekranu nie ma wielkiego znaczenia,chociaż skłaniam się ku smartfonom z większym ekranem Jeśli chodzi o wygląd to podobają mi się Zetki od Sony,Huawei P8,iPhony. Naczytałem się wielu opinii i recenzji o z5c,stąd moje obawy przed przegrzewaniem,awaryjnością i słabym aparacie. Ponadto nie jestem użytkownikiem wielu aplikacji na smartfonie,tj. głównie facebook,instagram,twitch i to w sumie byłoby na tyle.

Szukam czegoś do 1800 zł,chociaż tę granicę można przekroczyć. Moim poprzednim telefonem był Samsung Galaxy S3 neo.
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze telefonu.
Zależy co rozumiesz przez wygląd, błyszcząca się obudowa, która łatwo się brudzi ? Szkło, które niby ładne, ale pęka (właśnie seria Compact) ?
Był S3 neo czy nadal jest ? Tanio chodzi, jest dobrze wykonana Nokia 930 - aparat bardzo dobry, ale brak slotu na kartę, trochę się grzeje. No i Windows Phone/Mobile, który teraz naprawdę ledwo dycha.
Co do ceny to chcesz dołożyć ? Bo za tyle nie puścisz tej Sonówki, po 1800-1900 chodzą w dużych marketach, za 1650zł widziałem vat23%, ale czerwoną, VATmarża to nawet 1450zł. No i białej po problemach niektórzy nie chcą ;)
Czyli niezawodność, aparat, a telefon do FB i instagrama ? Nowy czy używany ? 4,7-5 czy może 5,5 cala ? Z fakturą, gwarancją w Polsce ? Sprowadzany ? LG, Samsung, HTC czy chiński Xiaomi ?
To moze Lenovo Moto X Force ? Drogo, ale coś "innego", taniej i też coś ciekawego to https://oneplus.net/pl/oneplus-3 bardzo dobre parametry, bardzo konkurencyjny cenowo. Z tańszych na miejscu LG G4, jeśli trafisz w dobrej cenie to Moto X Style, a idąc w jeszcze inne rejony to Samsung Galaxy Note 4.
 #874620  autor: holdencaulfield
 01 lip 2016, 00:00
Przez wygląd rozumiem czystość i prostotę zwartej bryły. Dlatego LG odpadają. Wiem,że za tylę nie puszczę tej Sonówki. Myslałem nad Huawei P8. Stosunek ceny do jakości w tym modelu brzmi zachęcająco. Swojego Samsunga zgubiłem,stąd poszukiwania nowego telefonu. Jeśli chodzi o niezawodność,to raczej mam na myśli brak ogólnych problemów i awarii,po których to telefon będzie lądował w serwisie. Sam telefon chcę nabyć w Polsce i raczej w tym wątku szukam samego telefonu,a nie konkretnej oferty. Preferuję 5,5 cala.