DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.

Moderator: Moderatorzy

 #825637  autor: Tiesto
 28 wrz 2015, 13:29
Zakładają mi w bloku światłowód Orange (FTTH).
100 i 300 Mb kusi. Są jakieś promocje oprócz tego co na stronie (69/79zł )?
Chodzi mi oto, że cały blok ma tani net od kablówki i Orange nie po to ryje klatki, żeby potem skusiła się garstka ludzi i było to deficytowe.
 #825764  autor: _sobih_
 29 wrz 2015, 09:14
Nie wiem nic o promocjach. Użytkuję 300tkę FTTH razem z tv i telefonem stacjonarnym już ponad 2 lata - bez żadnych awarii, przestojów, problemów, wszystko szybko ładnie pięknie itd. Pod tym względem zdecydowanie warto.
 #827844  autor: Orange Ekspert
 08 paź 2015, 12:14
Tiesto pisze:Zakładają mi w bloku światłowód Orange (FTTH).
100 i 300 Mb kusi. Są jakieś promocje oprócz tego co na stronie (69/79zł )?
Chodzi mi oto, że cały blok ma tani net od kablówki i Orange nie po to ryje klatki, żeby potem skusiła się garstka ludzi i było to deficytowe.
Oferta na stronie jest aktualna. Ceny pakietu dodatkowo są jeszcze negocjowane podczas zawarcia umowy. Dodatkowo możesz skorzystać z oferty Multiroom oraz otrzymujesz na własność dysk PVR i zestaw Liveplug.
 #827850  autor: KR2615
 08 paź 2015, 12:57
Technicznie jeśli chodzi o FTTH to nie słyszałem, żeby ktoś miał z takim łączem problemy. Sam mam w domu światło i jeszcze się nie zdarzyło, żebym nie miał full prędkości albo coś przymulało.
 #851508  autor: pawlisko123
 16 lut 2016, 23:25
A czy ktoś powie jak sprawuje się dekoder od tv w porównaniu z innymi? Np toya albo nc+ ?
 #862341  autor: Lushyn
 18 kwie 2016, 20:20
Jako pracownikOPL i użytkownik w Gdansku Ftth Potwierdzam, bez awarii full prędkość i dodatkowo montaż na wysokim poziomie. Wszystko elegancko zrobione nie ma wiszących kabli etc..

Chcesz przenieść numer do Orange i otrzymać najlepsze warunki dla twojej firmy? Zapraszam na PW lub pod numer 733-493-053
 #863025  autor: KR2615
 22 kwie 2016, 21:37
Gorzej niż źle ale nic w tym dziwnego, skoro to OVH:
Obrazek
Dla porównania wcześniej strzeliłem speedtesta i nic nie wskazywało, że moja sieć jest przeciążona:
Obrazek
 #863034  autor: solidburn
 22 kwie 2016, 22:09
Nie jest to OVH, ale tak działa u wszystkich orange ftth, nawet ovh działa poprawnie ale to niestety jest trochę dalej niż speedtest po osiedlu, dużo brakuje tym orangowym xxxMb/s żeby nazywać sie internetem
 #869342  autor: jedrek
 04 cze 2016, 17:08
Jest gdzieś obecnie dostępna mapa-wyszukiwarka gdzie można wyszukać adresy pod którymi jest świadczona wirtualna oferta FTTH na mikroskopijnym wycinku miast w Polsce?
Do niedawna była to mapa: http://zasieg.orange.pl/ ale wyłączyli FTTH na tej mapie. Niby jest do wyboru światłowód ale w lokalizacjach, które do niedawna pokazywało, że mają tą usługę nic się nie wyświetla. Orange się wstydzi niszowej oferty więc wyłączył na gimbazowej mapie wyszukiwanie lokalizacji z FTTH.
 #869706  autor: olekst
 06 cze 2016, 00:12
Odnośnie działania usługi to można zobaczyć speedtesty na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=uzMakPqdqCc
https://www.youtube.com/watch?v=jobck5sEKH0
https://www.youtube.com/watch?v=Rkf-WKfJ0Co
https://www.youtube.com/watch?v=8BQbmQ7-voI

Mnie interesuje jak działa YouTube? Czy filmy w HD, 4K nie buforują się? Pytam, ponieważ na kablu użytkownicy narzekali na buforowanie (opis problemu: http://www.spidersweb.pl/2013/07/orange-youtube.html). Ruch szedł jakoś na około. Czy Orange już korzysta z Google Cache lub mają inne rozwiązanie aby nie było takiego problemu?
 #870128  autor: bed
 07 cze 2016, 01:47
Ja przy opcji 80 Mb/s nie posiadam już żadnych problemów z YT, które pamiętam sprzed lat. Z tego co pamiętam uruchomili w końcu ruch z GC i to po wielu naciskach ze strony konsumentów.

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #874393  autor: bartek84
 30 cze 2016, 01:51
Hej

Kontaktowałem się z Orange aby podpytać kiedy coś zacznie się dziać w Poznaniu z FTTH (do domków a nie bloków gdzie już są kablówki i Orange nie ma czego szukać). Miła pani na infolinii jak również osoba obsługująca konto na twitterze zgodnie odparli że już jest (!) i abym sprawdził czy jestem w zasięgu. Ja na to że 'nie wierze' i po sprawdzeniu okazało się że są te same punkty co wcześniej, 13 adresów skupionych w bodaj 3 lokacjach (chyba miejsca gdzie robili kiedyś testy).

https://twitter.com/pyra_56k/status/747954765175336960

Obrazek______Obrazek

Inne miasta mają po 1000 a nawet ponad 3000 lokacji na ich mapce z zasięgiem. W Poznaniu jest 13 ale panie co pan przecież światłowód już jest w stolicy Wielkopolski :|. Na kampanie reklamową tych 13 lokacji idą większe pieniądze niż na inwestycje. Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

W blokach nad Słowiańską ludzie maja 300/300mbit za 36zł (tak dokładnie trzydzieści sześć) z winogradzkiej telewizji kablowej i tego nic nie przebije ani dziś ani za kilka lat, a domy parę metrów poniżej w najlepszym wypadku paręnaście megabitów z Netii (ofc za większe pieniądze). Janusze z Netii też nie inwestują mimo że już w 2009 mówili że gdy wezmę u nich internet, to wkrótce wejdzie bodaj VDSL i będzie opcja migracji na wyższe opcje. 7 lat później nic się nie zmieniło jeżeli nie wspomnieć o tym że z wyjściowych 20 megabitów zrobiło się 13-16 :? . Sądząc po opiniach w okolicy, Netia chyba straciła już niemało klientów bo ludzie z coraz wolniejszego ADSL poprzechodzili na LTE.
W tym czasie bohater tego wątku, na swoich super kablach pamiętających czołgi na ulicach, wywiesiło białą flagę i przestało oferować jakiekolwiek usługi łącznie z telefonem czy Neostadą 6mbit :-|.

Cieszcie się ci którzy mają cokolwiek lepszego niż ADSL bo nawet duże miasta są 30 lat za murzynami (bez obrazy).

PS Hasło o uniwersalnym zastosowaniu nie tylko w polityce
http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/ ... t,zid.html

Pozdrawiam
 #880526  autor: jedrek
 02 sie 2016, 22:15
Transfery takie bez problemu do uzyskania na infrastrukturze koncentrycznej miedzianej kablówek do 1Gbit włącznie upload.
O świetle orange nikt tu u mnie nie słyszał (woleli przy bloku pierdyknąć wielki billboard z reklamą usługi której tu NIE świadczą, niż pociągnąć do bloku światło), nie słyszano nawet o VDSL szumnie ponoć wprowadzanym jakieś 6 lat temu. Kablówka mogła dotrzeć do bloku z szybkim internetem wiele lat temu, orange do dziś nie, bo jak widać im się to nie opłaca........... u nich czas zatrzymał się na ADSL2+ z realnym 6Mbit w tej okolicy i uploadem niecałe 1Mbit kosmos!
Tak więc mniej jaskrawej, pustej propagandy orange, a więcej kasy w namacalne inwestycje.
 #882009  autor: Vieslav
 09 sie 2016, 16:23
W moim bloku natomiast jest taka układanka:
dwie osiedlówki, UPC, CU Netii, FTTH Orange. Szukając najkorzystniejszej oferty można zwariować.
Ciekawostka: zgadnijcie, ile FunBoxów widać w eterze na całym osiedlu? :wink:
Natomiast w domu pod miastem czas zatrzymał się na 6mb/s. Od ponad 10 lat niezmienne warunki techniczne. Telefon stacjonarny, do którego średnio raz na kwartał jest interwencja techników i neostrada 6mb/s. Kilka domów dalej max to już tylko 1mb/s. Na razie lepsze 6mb/s bez limitów niż niestabilne LTE z limitami, ale sytuacja z roku na rok staje się coraz gorsza i kto wie, czy za rok nie rozważę zmiany.
Pytanie za miliony: gdzie jest lepszy rynek zbytu? W bloku przesyconym UPC i lokalnym dostawcą, czy tam, gdzie nie ma nic innego i ludzie z pocałowaniem ręki wezmą światełko?
 #882081  autor: Scorpion182
 10 sie 2016, 08:14
Czy udalo sie komus wynegocjowac jakies darmowe miesiace przy podpisaniu umowy? Jest wogole cos takiego jak darmowe miesiace albo jakas znizka %?
 #882087  autor: kaciuxox
 10 sie 2016, 08:37
@Vieslav tam gdzie jest więcej potencjalnych klientów :) ja też bym wolał pociągnąć 200m światłowodu i mieć możliwość podłączenia 300 mieszkań, aniżeli 30 domów...
 #882096  autor: m.sta
 10 sie 2016, 09:46
IMO lepiej 30 domów z czego każdy kupi internet od ciebie niż 300 mieszkań w których operuje 5 operatorów i każdy dysponuje światłowodem. Nie dość że musiał byś mocno konkurować niższą cena to jeszcze walczyć o każdego jednego klienta żeby wyrwać go z rąk konkurencji. A na wsi w domach jednorodzinnych ile krzykniesz tyle zapłacą jeżeli nie będą mieli alternatywy i jak wspomniałem 90 % mieszkańców zostanie twoimi klientami.

Wiem to na własnym przykładzie mieszkam na wsi, dwa lata temu miejscowa firma rozciągnęła wszędzie na wsi światłowód, wiem z własnych źródeł że na +/- 300 gospodarstw domowych około 200 ma internet od nich. Wcześniej była u nas tylko neo i maksymalnie 2mb/s teraz mamy świetny internet 60/6 w cenie 49 zł bez opłaty aktywacyjnej nawet już nie wspominam o opłacie z utrzymanie łącza jaki był w Orange.
 #882476  autor: Vieslav
 12 sie 2016, 16:32
kaciuxox pisze: ja też bym wolał pociągnąć 200m światłowodu i mieć możliwość podłączenia 300 mieszkań, aniżeli 30 domów...
Nie wiem czy 200m wystarczy ci na każde mieszkanie w 11-piętrowym wieżowcu.
 #886767  autor: ManiacGSM
 10 wrz 2016, 15:46
Witam , a ja tak bardziej z czystej ciekawości. Bylem dziś w elektromarkecie, tym ''nie dla idiotów'' i jest tam od kilku lat stoisko Orange. I była właśnie reklama ''światłowód''

i tutaj pytanie do użytkowników: czy to fikcja literacka czy na prawdę jest kopyto?

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.